Črepníková trávová rastlina dlhé vzpriamené listy

Črepníková trávová rastlina dlhé vzpriamené listy

Jedna z najjednoduchších izbových rastlín na pestovanie, pothos Epipremnum aureum, je často prehliadaná v prospech nápadnejších rastlín, ako sú orchidey. Hoci tento tropický vinič nemá kvety, podobne ako filodendron, prichádza v rade farieb a vzorov listov, ktoré oslovujú širokú škálu chutí a dekorov. Pothos, ktorý je takmer spoľahlivý aj pre začiatočníkov, je zhovievavý k zanedbávaniu, prakticky bez škodcov a chorôb a toleruje slabé svetlo, vďaka čomu je dobrou voľbou pre tmavšie miestnosti a kancelárie. Dlhé stonky sa ťahajú alebo šplhajú vzdušnými koreňmi, ktoré priľnú k povrchom, vďaka čomu je všestrannou voľbou pre závesné koše, stojany na rastliny a police na knihy.

Obsah:
  • Ako na to: Vypestujte si figúrku huslistú na strom
  • Umelá zeleň
  • Ako udržať črepníkové rastliny nažive
  • Okrasné trávy
  • 23 z najjednoduchších izbových rastlín, ktoré môžete pestovať
  • 36 izbových rastlín pri slabom osvetlení, ktoré dokážu prežiť aj v tom najtemnejšom kúte
  • Dáždniková tráva (Cyperus Alternifolius / Papyrus)
  • Ako identifikovať izbové rastliny: Všetko, čo potrebujete vedieť na identifikáciu tajomnej rastliny
  • Jednoduché terénne úpravy s okrasnými trávami: Jednoduché tipy na bezstarostný úspech
  • Prezimovanie Pretty Črepníkových trvaliek a kríkov
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Obrovská 500+ prehliadka zbierky izbových rastlín a tipy na starostlivosť o rastliny – Izbové rastliny – Záhradníctvo Austrália

Ako na to: Vypestujte si figúrku huslistú na strom

Staňte sa lepším záhradníkom! Objavte naše nové funkcie plánovača záhrad Almanach pre Táto sukulentná rastlina je veľmi zhovievavá a ideálna pre začiatočníkov. Hadie rastliny pochádzajúce z južnej Afriky sú dobre prispôsobené podmienkam podobným tým v južných oblastiach Spojených štátov.

Z tohto dôvodu sa môžu časť celého roka pestovať vonku v zónach USDA 8 a teplejších. Rozširujú sa však vysielaním podzemných bežcov a môžu sa stať invazívnymi, takže s hadmi rastlinami zaobchádzajte ako s bambusom; vysádzajte ho iba do uzavretých oblastí alebo kvetináčov.

Príliš veľa vody a mrazivé teploty sú dve z mála vecí, ktoré môžu túto rastlinu skutočne významným spôsobom ovplyvniť. Premočená pôda spôsobí hnilobu koreňov a dlhodobé vystavenie nízkym teplotám môže poškodiť lístie.

Jedným z najčastejších problémov, s ktorými sa stretávajú hadovité rastliny a iné sukulenty, je nadmerné zalievanie. Tieto rastliny dobre neznášajú premokrenú pôdu; majú tendenciu rozvíjať hnilobu koreňov. Aby ste tomu zabránili, dodržujte tieto postupy zavlažovania: Nie som si istý, či by ste mali mať uvedenú zónu 8 pre hadie rastliny. Tu v zóne 8 v Oregone máme každý rok mrazivé počasie.

V niektorých častiach sveta sa dokonca používali ako bylinné prostriedky. Ale rastliny sú tiež jedovaté pri požití. Veľké dávky môžu spôsobiť nevoľnosť a zvracanie a jed nachádzajúci sa v rastline má znecitlivujúci účinok, ktorý môže spôsobiť opuch jazyka a hrdla. Jul 31,Moja hadia rastlina opadá, ale listy sa nezviňujú. Mám podozrenie, že som sa náhodou prelial. Mám sa toho vzdať alebo ako to môžem resuscitovať? Kúpil som si hadovku, ktorá bola premočená.

Pod črepník som dala flanelovú látku. To vytiahlo časť vody. Papierové utierky alebo noviny môžu tiež fungovať. Sprievodca pestovaním v strúhanke v domácej záhradke. Hadie rastliny. Fotografický kredit. Botanický názov. Typ rastliny. Vystavenie slnku. Plné slnko. pH pôdy. Farba kvetu. Zóna odolnosti. Redakcia. O hadích rastlinách Hadie rastliny pochádzajúce z južnej Afriky sú dobre prispôsobené podmienkam podobným tým v južných oblastiach Spojených štátov.

Ako pestovať hadovku Vyberte si črepník s drenážnym otvorom na dne. Terakotové kvetináče fungujú dobre pre hadie rastliny, pretože umožňujú, aby pôda vysychala ľahšie ako plastové kvetináče.

Použite dobre odvodnenú zmes na zalievanie. Rastlina by mala byť zasadená tak hlboko, ako bola v predchádzajúcej nádobe. Výber miesta v domácom prostredí Hadovité rastliny uprednostňujú jasné, nepriame svetlo a dokonca znesú aj nejaké priame slnečné svetlo. Rastú však tiež dobre, aj keď pomalšie v tienistých rohoch a iných oblastiach domova so slabým osvetlením. Tip: Snažte sa vyhnúť príliš rýchlemu presunu vašej rastliny z miesta so slabým osvetlením na priame slnečné svetlo, pretože to môže rastlinu šokovať. Kedykoľvek presúvate rastliny z tmavšieho na svetlejšie miesto, robte to postupne a pomaly ich vystavujte jasnejšiemu a jasnejšiemu svetlu približne týždeň.

Tiež nezabudnite zodpovedajúcim spôsobom upraviť zavlažovacie návyky; rastliny spotrebujú viac vody v teplejších a svetlejších oblastiach. V zime ho určite chráňte pred prievanom okien. Ako sa starať o hadie rastliny Polievanie hadích rastlín Jedným z najčastejších problémov, s ktorým sa stretávajú hadovité rastliny a iné sukulenty, je nadmerné zalievanie. Aby ste tomu zabránili, dodržujte tieto postupy zavlažovania: Nezalievajte príliš často. Medzi zálievkami nechajte pôdu väčšinou vyschnúť.

Namiesto toho opatrne zapichnite prst alebo drevenú paličku niekoľko centimetrov do pôdy. Ak cítite vlhkosť alebo vidíte, že sa na paličku lepí pôda, zalievajte.

Ak je to možné, zalievajte z dna hrnca. To podporuje rast koreňov smerom nadol a hlboko, čo pomáha stabilizovať hrubé, vysoké listy.

Starostlivosť o hadie rastliny Veľké ploché listy majú tendenciu zbierať prach; podľa potreby ich utrite vlhkou handričkou. V dobrých podmienkach sú hadovité rastliny rýchlo rastúce a môže byť potrebné ich každoročne rozdeliť.

Rozdeľte a presaďte na jar. Vystrihnite časť obsahujúcu listy aj korene a vložte ju do črepníka s dobre odkvapkajúcou zmesou. Ak je hadí rastlina viazaná v kvetináči, môže občas kvitnúť. Na vysokých klasoch sa objavujú voňavé, zeleno-biele zhluky kvetov. Hniloba koreňov v dôsledku nadmerného zalievania je najčastejším problémom. Ak k tomu dôjde, odstráňte všetky odumierajúce listy a nechajte rastlinu vyschnúť viac ako zvyčajne.

Hadie rastliny sú odolné a zvyčajne sa zotavujú. Ak však rastlina naďalej umiera, vyberte ju z kvetináča, odstráňte všetky zhnité korene a listy a presaďte ju do čerstvej pôdy. Odporúčané odrody. Sansevieria trifasciata je najbežnejším druhom hadej rastliny. Má vysoké, tmavozelené listy so svetlo sivozelenými vodorovnými pruhmi. Túto odrodu môže byť ťažké nájsť. Listy rastú len 6 až 8 palcov dlhé.

Táto odroda potrebuje veľa svetla, aby dobre rástla. Vtip a múdrosť. Hadie rastliny spolu s pavúkmi a mierovými ľaliami sú údajne veľmi účinné pri čistení vzduchu a odstraňovaní toxínov, ako je formaldehyd. Sansevieria trifasciata, druh hadej rastliny pochádzajúcej z tropickej Afriky, poskytuje silné rastlinné vlákno a kedysi sa používal na výrobu tetivy lukov na lov. Komentáre Pridať komentár. Pridajte tieto informácie do svojich článkov o hadích rastlinách. Hadie rastliny V niektorých častiach sveta sa dokonca používali ako bylinné liečivá.


Umelá zeleň

Niektorí ľudia majú čarovné prsty, pokiaľ ide o udržiavanie izbových rastlín nažive, zatiaľ čo iní majú pocit, že sa na sukulentnú, pavúčiu alebo orchideu musia len pozrieť, aby uschli a zomreli. Nižšie vysvetľuje záhradnícka redaktorka Stephanie Donaldson všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o svoje rastliny, s praktickými radami od Alice Vincent, autorky knihy How to Grow Stuff and Rootbound. Pred kúpou izbových rastlín sa musíte zamyslieť nad tým, kde vo vašej domácnosti budú. Mnohí z nás si vyberú rastlinu, ktorá sa nám páči, a potom si nájdu pekné miesto, kam ju vložia, no podľa Alice Vincent je to nesprávna cesta. Namiesto toho by sme mali posúdiť priestor, ktorý máme k dispozícii, a potom vybrať rastlinu, ktorá najlepšie vyhovuje týmto podmienkam. Je to vedľa konceptu?

Je pravdepodobné, že záhradník, ktorý zasadil tento krásny črepník, môže začať s vysokou, vzpriamenou rastlinou, ako je Purple Fountain Grass.

Ako udržať črepníkové rastliny nažive

Viac informácií ". Okrasné trávy a rastliny podobné tráve sú v domácej krajine cenené pre ich odolnosť, jednoduchú starostlivosť, dramatický vzhľad a širokú škálu dostupných farieb, textúr a veľkostí. Okrasné trávy sú cenenými doplnkami v krajinnom dizajne. Barbara H. Okrasné trávy sa vzťahujú na skutočné trávy a rastliny, ktoré majú vzhľad podobný tráve, ako sú ostrice, ktoré sa používajú na podobné účely v záhradách. Väčšina okrasných tráv sú trvalky, žijúce dva a viac rokov. Jednoročné trávy žijú iba jedno vegetačné obdobie, pretože majú prirodzený rastový zvyk, alebo nie sú v našich klimatických podmienkach odolné.

Okrasné trávy

Ideálne, keď máte na práci lepšie veci ako zalievanie rastlín a zbieranie odumretých listov. Živá umelá rastlina, ktorá vyzerá sviežo rok čo rok. Perfektné, ak nemôžete mať živú rastlinu, no napriek tomu si chcete užiť krásu prírody. Dĺžka: 11".

Či už ste alebo nie ste nadšencom rastlín, nemôžete poprieť, že rastliny vždy pozdvihnú krásu priestoru.

23 z najjednoduchších izbových rastlín, ktoré môžete pestovať

Phormium, rodený Novozélanďan, je na severozápadnej záhradnej scéne relatívnym nováčikom. Keďže jeho vzhľad má tendenciu predávať sa sám, táto malá reklama o Phormiu je hlavne preto, aby vás oboznámila s odrodami, ktoré Portland Nursery zvyčajne skladuje, a rozptýlila niektoré bežné mylné predstavy o jej kultúrnej starostlivosti. Nahliadnutie do knihy Sunset Western Garden Book na túto tému ukáže, že Portland je v zóne 6 podľa zónového systému Sunset a varuje pred potenciálom mrazu v zónach 5 a 6. Aj keď je možné, že Phormium pri teplotách zamrzne 20 stupňov a menej, letmý pohľad po meste odhalí, že mrznutie tu nie je pre Phormium nevyhnutným osudom. Pomôže niekoľko kultúrnych provízií.

36 izbových rastlín pri slabom osvetlení, ktoré dokážu prežiť aj v tom najtemnejšom kúte

Citrónová tráva je jedna. Pred pár rokmi som si myslel, že toto rastie len v teple Thajska alebo Vietnamu. Dobrou správou je, že šťastne rastie aj v Spojenom kráľovstve a iných miernych klimatických podmienkach, pokiaľ sa cez zimu dostane dovnútra. Chuť je intenzívnejšia a lahodnejšia ako v obchode, získate listy aj stonku dobré na čaj a dochutenie a trávy vyzerajú krásne, keď sa vlnia vo vánku na balkóne alebo okennom parapete. Dá sa vypestovať zo semien, ale najjednoduchší spôsob je z čerstvej stonky citrónovej trávy – ktorú si môžete kúpiť vo väčšine supermarketov, ázijských obchodov a potravín. Citrónovú trávu môžete pestovať z čerstvých stoniek z potravín alebo supermarketu.

Fantastická izbová rastlina alebo podrast v teplom chránenom prostredí poskytujú jej veľké vzpriamené listy, ktoré môžu dorásť až do dĺžky 1 m.

Dáždniková tráva (Cyperus Alternifolius / Papyrus)

Objavte množstvo druhov okrasných tráv a ako sa navzájom líšia. Už nikdy sa nebudete pozerať na trávu rovnakým spôsobom. Na svete existuje viac ako 10 druhov tráv z viac ako 1 milióna rastlinných druhov.

Ako identifikovať izbové rastliny: Všetko, čo potrebujete vedieť na identifikáciu tajomnej rastliny

Či už chcete rozšíriť svoje znalosti o izbových rastlinách, chcete identifikovať izbovú rastlinu bez značky, bez mena, ktorú ste nečakane zdedili, alebo len zapôsobiť na svojich priateľov vašou schopnosťou pochváliť ich bohatosťou bez mihnutia oka, vedieť identifikovať izbové rastliny je skvelá zručnosť. mať. Táto kompletná príručka obsahuje všetko, čo potrebujete vedieť o identifikácii izbových rastlín, vrátane popisov špecifických vlastností bežných izbových rastlín, rozdielov medzi izbovými rastlinami typu doppelganger a recenzií najlepších aplikácií na identifikáciu izbových rastlín. Zdá sa, že existujú určité rastliny, ktoré má každý. Z tohto dôvodu vám malá znalosť izbových rastlín môže zaviesť dlhú cestu, pokiaľ ide o identifikáciu bežných izbových rastlín. Jednou z najobľúbenejších izbových rastlín všetkých čias sú pavúky, pretože sa rýchlo pestujú, ľahko sa o ne starajú a sú vynikajúce čističky vzduchu. Listy sú zelené s krémovými okrajmi a na koncoch vytvárajú rastlinky.

Akú pôdu by ste mali použiť?

Jednoduché terénne úpravy s okrasnými trávami: Jednoduché tipy na bezstarostný úspech

Vysádzajte kôpor počas mierneho počasia na jar a na jeseň. Ďalším jednoduchým dôvodom, prečo vaša rastlina ZZ nerastie, je nedostatok správnej výživy. Je vo vode alebo v pôde? Pestovanie vám jednoducho umožňuje neumierať o niečo dlhšie. Nesprávne zalievanie je častou príčinou umierania rastlín paradajok. To isté platí pre vás a ja. V prípade potreby zabezpečte umelé osvetlenie.

Prezimovanie Pretty Črepníkových trvaliek a kríkov

Staňte sa lepším záhradníkom! Objavte naše nové funkcie plánovača záhrad Almanach pre Táto sukulentná rastlina je veľmi zhovievavá a ideálna pre začiatočníkov.


Pozri si video: Kana indická. Od semienka po rastlinu s malým trikom