Suché a krehké stromy - Čo spôsobuje lámanie a krehkosť konárov stromov

Suché a krehké stromy - Čo spôsobuje lámanie a krehkosť konárov stromovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Jackie Carroll

Žiadna krajina nie je úplná bez zdravých stromov poskytujúcich tieň a štruktúru, ale keď sa suché a krehké stromy štiepia a padajú konáre, môžete sa čudovať, či stoja za to. Poďme sa dozvedieť viac o tom, čo spôsobuje krehké vetvy stromov.

Lámanie konárov stromov

Krehké vetvy stromov sa lámu, keď sú vystavené silnému vetru, silnému sneženiu alebo ľadu, a niekedy sa lámu pod vlastnou váhou. Najlepším spôsobom, ako zabrániť lámaniu konárov stromov, je udržiavať ich silné a zdravé. To znamená, že ich musíte pozorne sledovať, aby ste zistili príznaky choroby, prerezávať ich, kým sú mladí, aby sa podporila pevná štruktúra, a polievať ich dostatočne často, aby sa zabránilo stresu zo sucha.

Niektoré problémy so stromami sú mimo kontroly majiteľa domu. Faktory životného prostredia, ako je znečistenie, kyslé dažde a zmeny podnebia, môžu mať za následok suché, krehké stromy. Niektoré stromy odolávajú účinkom znečistenia lepšie ako iné. Mestskí záhradníci by mali zvážiť pestovanie stromov odolných proti znečisteniu, ako sú napríklad javory cukrové, arborvitae, malé lipy, modré smreky a borievky.

Prečo sú vetvy stromov slabé

Stromy, ktoré rýchlo rastú, často nie sú také silné ako stromy s pomalým a rovnomerným rastom. Pri pestovaní stromov v oblastiach, kde by mohli byť vystavené stresu, sa vyhýbajte rýchlo rastúcim typom, ako sú tulipány, strieborné javory, južné magnólie, kobylky, kefy na fľaše, vŕby a ruské olivy.

Nadmerné hnojenie stromov podporuje rýchly rast a slabé drevo. Stromy pestované v zdravej pôde nepotrebujú každoročné hnojenie a tie, ktoré sa pestujú na pravidelne hnojených trávnikoch, už možno nikdy nebudú potrebovať ďalšie hnojivo. Vyhýbajte sa hnojeniu stromov, ktoré sú vystavené stresu v dôsledku sucha, napadnutia hmyzom alebo chorôb.

Uhol rozkroku vetvy je uhol medzi hlavným kmeňom a vetvou. Vetvy s úzkym uhlom rozkroku sú slabšie ako vetvy so širokými uhlami a sú náchylnejšie na zlomenie. Najlepšie je odstrániť konáre s úzkymi rozkrokmi, kým je strom mladý, aby sa predišlo problémom neskôr. Všeobecne je listnatý strom s uhlom rozkroku menším ako 35 stupňov príliš úzky.

Stres zo sucha tiež vedie k slabým, krehkým vetvám, najmä keď je strom mladý. Novo vysadené stromy potrebujú dobré premočenie raz týždenne a prvých pár týždňov. Potom je najlepšie zaliať strom počas suchých kúziel. Stromy majú hlboké korene, takže im občasná ľahká zálievka neprospieva. Dobrým spôsobom, ako polievať strom, je zakopať koniec hadice do mulča a zapnúť ho čo najnižšie. Nechajte vodu tiecť niekoľko hodín alebo dovtedy, kým voda neodtečie do pôdy.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o všeobecnej starostlivosti o stromy


Pretože mŕtve stromy sú náchylné na zlomenie, mohlo by dôjsť k poškodeniu neďalekých elektrických a inžinierskych sietí, ak by strom stratil veľký konár alebo končatinu alebo úplne spadol. Pre vás a mnohých vašich susedov by mohlo dôjsť k výpadku napájania a napájania. Ľudia, ktorí sú závislí od elektrických zdravotníckych prístrojov, starší ľudia a ďalšie osoby by mohli byť v prípade straty energie v ohrození. Ak dôjde k poškodeniu telefónnych liniek, môže dôjsť k zásahu do tiesňových telefónnych systémov 911, čo by ďalej mohlo ohroziť systémy vo vašom okolí.

Ak mŕtvy strom alebo niektorý z jeho končatín spadne na váš dom, vozidlo alebo garáž, môže byť výsledné poškodenie katastrofálne. Okrem možného zranenia ľudí a domácich miláčikov môže byť oprava škôd spôsobených na majetku aj desaťtisíce dolárov alebo viac.

Ak by strom spadol na susedov pozemok, môžete byť zodpovedný za platbu za opravu susedovho majetku a za prípadné zranenia, ktoré z toho vyplynú.


Starostlivosť o magnóliu:

Existuje niekoľko možných dôvodov, prečo sa puky magnólie neotvárajú na jar. Niektoré z týchto dôvodov uvádzam v týchto častých otázkach. Dva z týchto dôvodov súvisia s počasím.

„Hrbole“ sa v tomto prípade ukážu ako falošný poplach. Pre začiatočníka je to ale pochopiteľná chyba. Ak sa pozriete na obrázok v týchto častých otázkach, uvidíte, čo spôsobilo, že sa jeden čitateľ obával vyzbrojený týmito poznatkami, neurobíte tú istú chybu (je tu veľa ďalších starostí bez znášania falošných poplachov, však?).

Južné magnólie sú jedným z veľkých stromov na juhu. Keď ich listy žltnú, môže to byť alebo nemusí byť známkou problému. Kliknutím na odkaz vyššie sa dozviete viac. Zrkadlovka na čiernom pozadí

Niektorí majitelia domov majú pocit, že ich exempláre sú príliš veľké, a uvažujú o ich orezaní, aby boli kompaktnejšie. Toto je skutočne dvojaká otázka:

 1. Mal by orezávate strom magnólie?
 2. A ak sa chystáte nejaký zostrihať, čo je najlepšie čas orezávať?

Splnenie požiadaviek na slnečné svetlo nebude problémom, ak máte stromček v magnólii v kvetináči, pretože ho môžete podľa všetkého pohybovať ľubovoľne. Zalievanie je však úplne iná vec.

Ploštica patrí medzi naj zvedavejšie z hmyzu, aký kedy uvidíte. Prvá výzva pre začiatočníka často spočíva v jednoduchom poznaní, že tieto šupinaté objekty sú skutočne hmyz.

Nepredpokladajte, že zdrojom problému sú mravce a čierny povlak. Sú to vlastne oba efekty, nie príčiny, ktoré považujú ich prítomnosť za signál toho, čo je skutočne zlé.

Tento problém nemusí byť taký zúfalý, ako to znie. V tejto častej otázke vám poviem, ako problém vyriešiť. Navrhujem tiež spôsoby implementácie princípu, ktorý hovorí: „Unca prevencie stojí za kilo liečby.“

Prítomnosť mŕtvych konárov je problém, ktorý môže priviesť majiteľov domov do stavu paniky. Ale nestrácaj nádej. Zostaňte pokojní a vykonajte malú kontrolu podľa krokov, ktoré uvádzam v tejto odpovedi.

Vzhľad hnedých listov mimo sezóny je vždy znepokojujúci pohľad. V častých otázkach, na ktoré sa odkazuje vyššie, sa dozviete, prečo je pri riešení tohto problému dôležitý kontext.

To záleží. Nepodľahnite syndrómu riešenia problému. Kávová usadenina mohol pomôžte vyriešiť určitý problém, ale najskôr zistite, či ho vôbec máte! Tento problém je predmetom týchto častých otázok.

Existuje samozrejme mnoho ďalších druhov exemplárov známych pre svoje kvety, ktoré sú k dispozícii na rezidenčné terénne úpravy.


Vždy zelené stromy majú tendenciu byť tvrdé, prispôsobivé a ľahko sa pestujú, a preto nás vždy šokuje a zarmúti, keď zistíme, že zhnednú alebo dokonca zomrú. Existuje veľa dôvodov na to, aby vždyzelené lístie zhnedlo. Niekedy je tento príznak smrteľný a inokedy je to iba malý vedľajší účinok prostredia. Udržiavanie zdravého stromu môže väčšinou zabrániť hnednutiu vždy zelených rastlín.

Normálne zhnednutie

Zdroj obrázka: extension.iastate.edu

Vedeli ste, že vždyzeleným stromom padajú listy rovnako ako listnaté stromy? No majú. Robia to len postupne počas celého roka. Staršie lístie odumiera a je nahradené čerstvým novým lístím. Prirodzené zhnednutie bude všeobecne vidieť korenené na celom strome a často aj vo vnútorných častiach stromu, kde je menej svetla. Tento typ hnednutia je normálny, prirodzený a zdravý!

Pod zálievkou / suchom

To je najzrejmejší dôvod, prečo vždyzelené stromy zhnednú. Listy rovnomerne zhnednú, často zdola nahor. Všimnete si krehké alebo suché lístie, ktoré sa začne vylučovať, akonáhle je problém závažný. Ak spozorujete, že vaše vždy zelené stromy hnednú, začnite s vodou. Je dosť ťažké zaliať strom, ak správne zalievate vodu.

Tipy na polievanie

Zdroj obrázkov: chicagotribune.com

 • U novo vysadených stromov (menej ako 3 mesiace) zalievajte niekoľkokrát týždenne zhlboka napriek dažďu (pokiaľ toho nemáte veľa).
 • V prípade usadených stromov zalievajte raz alebo dvakrát týždenne, ak je slabý alebo žiadny dážď.

Príliš veľa vody

Príliš veľa vody môže spôsobiť hnilobu koreňov. Spravidla sa to deje iba vo veľmi daždivom období alebo keď sú vždy zelené stromy vysadené na mokrom mieste, ktoré neodteká dobre alebo nie je správne vysadené. Preto môže byť výsadba v ťažkej hline problémom. Môže vytvoriť misku, ktorá zachytí vodu. Príliš hlboká výsadba tiež spôsobuje hnilobu koreňov a ďalšie problémy pre stromy.

Tipy, ako sa vyhnúť koreňovej hnilobe

 • Pre ťažké hlinité pôdy upravte pôdu pod miestom, kde bude sedieť koreňový bal. Pridajte kompost a trochu pôdy na zalievanie, ale nikdy nie viac ako 50%. Váš strom sa bude musieť aklimatizovať na vašu existujúcu pôdu. Niekedy práve rozbitie alebo obrábanie ílovitej pôdy môže zmeniť celý nový strom a pomôcť mu tak začať.
 • Pri výsadbe stromu by mal byť vrchol koreňového balu vždy najlepší, aby boli čo najlepšie nad existujúcou líniou pôdy.

Liečba koreňovej hniloby

Zdroj obrázkov: gardening.usask.ca

 • Mokrá pôda musí byť okolo koreňov odstránená, aby korene mohli vyschnúť.
 • Ak je váš strom zasadený príliš hlboko a zomiera, môže byť vašou jedinou možnosťou opätovná výsadba. Odstráňte svoj strom čo najšetrnejšie a udržujte čo najviac koreňov nedotknutých, ako je to možné, a do dolnej časti otvoru pridajte pôdu, aby váš strom sedel vyššie v jamke.

Zimné bronzovanie

Listovanie je možné vidieť na mnohých evergreenoch. Väčšina stromov sa na jar zazelená. Bronzovanie však môže byť skorým znamením, že váš strom potrebuje v zime nejakú pomoc. Nastáva, keď je váš strom dehydrovaný suchom, vetrom a slnkom. Anti-desikanty môžu pomôcť lístiu vášho vždy zeleného stromu udržať vlhkosť. Ale nepovažujem tieto produkty vo väčšine prípadov za praktické. Hlboké zavlažovanie raz týždenne môže vášmu stromu nesmierne pomôcť, ale ak je pôda zamrznutá, voda nemusí dobre preniknúť.

Tipy, ako sa vyhnúť zimnému hnednutiu

 • Zalievajte hlboko pred každým silným zmrazením, najmä pred prvým silným zmrazením v roku.
 • Na konci jesene alebo pred prvým tvrdým zmrazením naneste silnú vrstvu mulča.
 • Kmeň alebo strom môžete zabaliť do vrecoviny alebo sieťoviny, ale táto metóda sa mi obzvlášť nezdá praktická, pokiaľ nemáte jeden malý stromček, ktorý je len vašim dieťaťom. Ak je to tak, choďte do toho! Inak zalievajte, mulčujte a choďte si dať nejaké horúce kakao.

Choroba

Plesňové choroby ako rakovina, pleseň a hrdza môžu byť problémom vždyzelených stromov. Medzi príznaky patrí hnednutie alebo zmena farby lístia zhora nadol, zhluky (zapadnuté mŕtve škvrny), ktoré môžu mokvať, práškové oranžové, červené alebo žlté spóry na listoch alebo ihličkách a pokles listov alebo ihiel. Ak máte podozrenie na chorobu, najlepšie je odstrániť postihnuté vetvy, okamžite ich zlikvidovať a vydezinfikovať záhradnícke zariadenie alebo sa obrátiť na odborného lesníka.

Škodcovia

Zdroj obrázkov: wikimedia.org

Kôrovce borovice, červy, roztoče a iné škodce môžu spôsobiť hnednutie vždyzelených rastlín. Medzi ďalšie príznaky patria malé otvory v kmeni a veľké vetvy a piliny, vrecká pokryté mŕtvymi listami s dĺžkou asi 2 palce, visiace z konárov, a žltá škvrna na ihličkách. Ošetrujte roztoče záhradníckym olejom, insekticídnym mydlom alebo spinosadom. Vakcíny ošetrujte pomocou Bacillus thuringiensis, spinosadu, permetrínu, karbarylu alebo malatiónu. Ak máte podozrenie na borovicovú kôru, obráťte sa na odborníka.

Tipy, ako udržať vždy zelené stromy zdravé!

Podľa stránkyplanttree.com je kľúčom k tomu, aby vaše vždy zelené stromy boli stále zdravé.

 • Ak sú suché podmienky, dajte im napiť sa. ÁNO, aj stromy odolné voči suchu, ako sú vždy zelené rastliny, si občas môžu vychutnať hlbokú zálievku!
 • Ak je vaša pôda nedostatočne výživná, dajte jej nejaké jedlo.
 • Dajte svojim stromom čo najväčší priestor pre dobrú cirkuláciu vzduchu.
 • Vyvarujte sa zalievania nad hlavou stromov náchylných na choroby.
 • Hľadajte vždy zelené rastliny, ktoré sú odolné voči chorobám a / alebo škodcom.
 • Porozprávajte sa s miestnym agentom rozšírenia a zistite, aké vždy zelené stromy odporúčajú pre vašu oblasť a ktorým sa treba vyhnúť.


Pozri si video: Ivan Hričovský: KEDY TREBA REZAŤ ČEREŠŇU?