Callistemon - Callistemon

Callistemon - CallistemonWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Všeobecné informácie

Callistemon je vždyzelený ker pôvodom z Austrálie. Jeho rod zahŕňa asi tridsať druhov. Rast kalistémona je dosť pomalý a ako už bolo spomenuté, nedosahuje premrštené rozmery a dosahuje maximálnu výšku dvesto centimetrov.

Stonky tejto rastliny pôsobia vzpriamene a sú hnedé a obzvlášť rozvetvené. Listy sú naopak kopijovité a veľmi odolné. Ich farba sa mení podľa ich veku. V skutočnosti, akonáhle vyjdú, na jar, majú tendenciu niekedy získať bronzovú farbu a inokedy tmavočervenú farbu a potom, keď dosiahnu zrelosť, získajú svoju typickú farbu, ktorá je tmavozelená.

S príchodom jari do konca septembra na vrcholkoch konárov kvitnú pomerne dlhé metliny, tvorené mnohými kvetmi s tyčinkami zafarbenými veľmi krikľavými farbami. Ich vzhľad je veľmi podobný ako bežne červená prachovka. Existuje však veľa variácií farieb, nezriedka v skutočnosti nájdete chromaticky pestré kvety bielej, zelenej, fialovej a žltej. Táto rastlina sa pestuje výhradne na dekoratívne účely veľmi často ako jeden celok.


Exhibícia

Tento druh rastlín zvyčajne uprednostňuje miesta, ktoré sú väčšinou vystavené slnku, ale absolútne nepohrdnú ani menej slnečnými miestami, ktoré im stále umožňujú mať

zdravý rast. Absolútne smrteľné pre život callistemon je to intenzívny chlad. Aj keď vydržia pomerne nízke teploty, teploty tesne pod bodom mrazu, veľmi krátke obdobia, zatiaľ čo obzvlášť intenzívne mrazy sú absolútne fatálne.

Takže povinné varovanie, ak callistemon bude zasadená v oblasti so zreteľne nízkymi teplotami, je potrebné nájsť čo najviac chránené miesto pred nepriaznivým počasím, aby bolo čo najviac zabezpečené pohostinné prostredie pre tento druh rastlín.


Polievanie

Callistemons nevyžadujú zvlášť výnimočné podmienky, v skutočnosti môžu žiť celkom dobre aj v pôdach často zasiahnutých suchom bez toho, aby to malo značné následky na život tohto kríka. Nechať rastlinu žiť s veľmi nízkym prívodom vody samozrejme neumožňuje, aby sa rastlina z kvetinového hľadiska úplne rozvinula. Preto je na získanie kvitnúcich kvetov v každom ročnom období bezpodmienečne potrebné zalievanie pravidelne vypúšťať a starať sa o to, aby bola pôda medzi jednotlivými zálievkami dobre vysušená. Pretože príliš vlhká pôda môže tej istej rastline spôsobiť viac alebo menej vážne ochorenia.


Hnojenie

Oplodnenie callistemonu sa môže uskutočniť dvoma rôznymi spôsobmi, rôznymi látkami a v rôznych obdobiach. V skutočnosti existujú dva typy hnojív: organické hnojivo a minerálne hnojivo. Organické hnojivo musí byť zakopané na úpätí kríkov raz ročne, zvyčajne po skončení zimy. V druhom prípade dní. Namiesto toho sa musí hnojenie uskutočňovať po dobu od marca do októbra s frekvenciou, ktorá sa môže pohybovať od pätnástich do dvadsiatich dní, a to tak, že sa bude hnojivo podávať dobre rozpustené vo vode, ktorá sa použije na zalievanie rastliny.


Výsadba

Vytvorenie alebo hľadanie pôdy na výsadbu kalisátu určite nie je ľahká práca, v skutočnosti ju treba robiť s umom a pozornosťou.

Callistemon požaduje odpočinutú pôdu a veľmi bohatú na organickú hmotu. Ďalej musí byť pôda absolútne dobre odvodnená. Callistemon navyše potrebuje pôdu, ktorá nie je nadmerne kyslá. Pri výsadbe rastliny navyše veľmi opatrne hľadajte miesto, ktoré je dostatočne chránené pred nepriaznivými klimatickými podmienkami.

Pokiaľ ide o Callistemons žijúce v kvetináčoch, je potrebné ich presádzať striktne každé dva roky. Táto operácia sa musí vykonať skoro na jar.


Násobenie

Rozmnožovanie sa uskutočňuje v podstate pomocou semien. V skutočnosti to bude stačiť na zber plodov, niektoré dreviny, ktoré sa budú zbierať, stále uzavreté, pretože sa nie vždy otvárajú prirodzene. Na otvorenie týchto bobúľ bude postačujúce ich skladovať vo vhodne vyhrievanom prostredí.

Ďalším spôsobom šírenia tohto druhu je prostredníctvom odrezkov. Rozmnožovanie odrezkami je mimoriadne ťažkopádne a pomalé, takže je lepšie, aby sa začiatočník rozhodol pre množenie semenami.


Callistemon: Choroby a parazity

Callistemon je obzvlášť robustný ker a v dôsledku toho nespôsobuje veľa bolesti hlavy tým, ktorí sa ho rozhodnú pestovať. V skutočnosti nie je veľa nebezpečenstiev, ktoré tejto rastline hrozia z hľadiska patogénov. Venujte zvýšenú pozornosť voškám, ktoré môžu útočiť na jej výnimočné kvety. Na pokus o zničenie tejto hrozby je vhodné použiť širokospektrálny pesticíd.Video: 22 - How to Collect u0026 Sow, Very Hardy Bottle Brush Tree Seeds,Very Easy Method.