Ako sa starať o výhonky pavúkov

Ako sa starať o výhonky pavúkovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Doprava, bezplatné miestne doručenie a vyzdvihnutie. Na rozdiel od strašidelných preliezačiek, ktoré si predstavíme, keď počujeme slovo „pavúk“, pavúčie rastliny, tiež známe ako Chlorophytum comosum alebo Lietadlá, sú nádherné izbové rastliny, ktoré sa prispôsobia väčšine podmienok. Sú jednou z tých rastlín, ktoré mala vaša babička pravdepodobne pred mnohými rokmi zavesené vo svojom dome na makramé. Tento obrázok hovorí o ich nadčasovosti, ako aj o tom, aké nízke nároky na údržbu dokážu a šťastne žijú roky a roky. Nehovoriac o tom, aké ľahké je ich zdieľať prostredníctvom malých malých rastlín, ktoré sa vyrábajú, známe ako pavúky, rastlinky alebo odnože.

Obsah:
  • Ako sa starať a množiť pavúčie rastliny
  • Pavúčia rastlina – starostlivosť, pestovanie, zalievanie, požiadavky, rozmnožovanie
  • Chlorophytum (pavúčia rastlina)
  • Čo robiť s mláďatami pavúkov
  • Ako pestovať pavúčiu rastlinu
  • Starostlivosť o pavúky: jednoduchá a trvácna, ako len môže byť
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako sa starať o pavúčiu rastlinu + rozmnožovacie mláďatá pavúkov

Ako sa starať a množiť pavúčie rastliny

Prečo mi umiera pavúk? Väčšina rastlín pavúkov trpí, keď dostanú príliš veľa alebo príliš málo vody, preťaženie hnojivami alebo zamorenie hmyzom.

Problém môžete diagnostikovať na základe konkrétnych príznakov. Napríklad čierne špičky na listoch sú zvyčajne znakom problému s vlhkosťou. Listy rastlín pavúkov sa však môžu zmeniť z iných dôvodov. Ak si myslíte, že vaša rastlina pavúka umiera, skontrolujte ju a zistite príčinu. Majú končeky listov inú farbu ako zvyšok rastliny?

Povrch pôdy by mal byť pred opätovným zalievaním suchý. Zožltnú listy? Žlté listy môžu tiež naznačovať, že rastlina nedostáva dostatok svetla. Ak sa na vašej rastline objavia hrdzavé, hnedé alebo sivé končeky, môže reagovať na minerály vo vode. Môžete mať tiež problém s hromadením hnojiva.

Zvädnutá rastlina pavúka nedostáva dostatok živín. To môže znamenať, že kvalita pôdy je zlá, vystavenie slnečnému žiareniu je nedostatočné alebo rastlina prerastá svoj črepník. Rastlina, ktorá bola držaná na tienistom mieste, by sa mohla lepšie dariť v oblasti, kde je počas dňa viac nepriameho slnečného žiarenia. Ako sa na jar dni predlžujú, pavúky často vytvárajú kvety.

Tieto kvety sa po vyblednutí zmenia na malé rastlinky. Drobné repliky hlavnej rastliny sa dajú rozmnožovať, čo podrobnejšie popíšem neskôr v tomto článku. Stále ho môžete povzbudzovať k tvorbe kvetov a odnoží. Ak je kvetináč príliš veľký, rastlina pavúka bude produkovať viac listov ako kvetov. Skúste ho presunúť do menšieho hrnca. Rast rastliniek môžete stimulovať aj tak, že pavúkovitú rastlinu necháte v miestnosti, ktorá sa počas jesene v noci zotmie. Na jar jej doprajte dostatok svetla.

Skúste znížiť plán kŕmenia. Hoci sú pavúčie rastliny vysoko odolné voči napadnutiu hmyzom, škodcovia ich môžu poškodiť. Biele muchy vytvárajú na listoch rastliny popolavé čierne plesne. Ak narušíte list, ktorý má molice, môže to vyzerať, akoby sa okolo neho objavil prašný oblak. Roztoče spôsobujú, že listy zožltnú a skrútia sa. Vošky sa zhromažďujú v malých zhlukoch. Oba tieto druhy hmyzu môžu spôsobiť, že listy budú na dotyk lepkavé. Ak vaša rastlina vyzerá trochu nezdravo, skontrolujte túto látku na spodnej strane listov.

Predtým, ako sa domnievate, že musíte pestovať svoju pavúkovitú rastlinu späť do zdravia, zvážte, že už toho možno robíte príliš veľa. Všeobecným pravidlom je zalievať rastlinu pavúka, keď je vrchný palec pôdy suchý.

Zatlačte prstom do pôdy, aby ste skontrolovali úroveň vlhkosti. Prvý rok, keď máte rastlinu pavúka, by ste ju mali zalievať asi raz týždenne. Potom ho môžete zalievať ešte menej. Nikdy nenechajte svoju rastlinu sedieť v miske s vodou. Tiež sa uistite, že nádoba a zemina v kvetináči poskytujú dostatočnú drenáž. Prečítajte si tieto úžasné tipy, ktoré vám pomôžu presne vedieť, kedy zalievať izbové rastliny. Pavúčí rastliny sú citlivé na minerály. To zabráni rastline v prijímaní minerálov, ako je fluorid, ktoré sú prítomné vo vode z vodovodu.

Na jar a v lete použite vo vode rozpustné hnojivo približne každé dva týždne. Rastlinu hnojte každý mesiac na jeseň a raz počas zimy. Možno budete musieť svoju rastlinu hnojiť ešte častejšie, ak sa z nej vyvíjajú rastlinky. Toto je hnojivo, ktoré používam pre svoje pavúčie rastliny. Moje pavúčie rastliny ho milujú, ale nezabudnite ho pripraviť na polovičnú odporúčanú silu, aby ste sa vyhli problémom s prebytočným hnojivom. Zvážte každoročné presádzanie rastliny s čerstvou pôdou.

Tým sa odstráni nános hnojiva, ktorý by mohol spôsobovať problémy. Presťahovali ste nedávno svoju pavúčiu rastlinu? Možno sa len prispôsobuje novému prostrediu. Čoskoro by sa mala vrátiť k svojej normálnej farbe a štruktúre. Rastliny pavúkov však potrebujú určité prirodzené svetlo na produkciu chlorofylu, ktorý ich robí zelenými.

Milujú vlhké miesta, na ktoré dopadá nepriame slnečné svetlo, napríklad v kúpeľni s oknom. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako udržať vašu pavúkovitú rastlinu zdravú, je orezať sfarbené listy. Používajte ostré, čisté nožnice alebo nožnice. Odstrihnite rastlinky odrezaním dlhej stonky čo najbližšie k základni materskej rastliny. Väčšina odborníkov navrhuje liečiť pavúkovitú rastlinu s čo najmenším množstvom chemikálií. Ak má vaša rastlina chyby, skúste ich jemne utrieť alkoholom. To je obzvlášť užitočné pri liečbe škodcov, ktorí vytvárajú lepkavé zvyšky.

Na rastlinu môžete aplikovať aj insekticídne mydlo alebo neemový olej. Postupujte podľa pokynov na obale. Výmena pôdy môže tiež zlepšiť zamorenie škodcami. Prečítajte si viac o najlepších prírodných možnostiach, ako sa zbaviť chrobákov izbových rastlín. Zalievate už svoju rastlinu primerane? Možno to bude potrebné presadiť.

Preto presádzanie rastliny pavúka jej môže pomôcť absorbovať vlhkosť, ktorú jej poskytnete. Ak sa nekontroluje, korene môžu zlomiť keramický alebo terakotový kvetináč, pretože rastú tak rýchlo. Rastliny pavúkov môžu počas vegetačného obdobia vytvárať malé odnože. Tieto rastlinky čerpajú živiny z primárnej rastliny. Môžete ich orezať a vyhodiť. Prípadne môžete tieto rastlinné mláďatá rozmnožiť.

Spodky rastliniek sa ľahko zakoreňujú. Zaveste ich na kvetináče naplnené zeminou a odstrihnite ich od hlavnej rastliny, keď sa u menších zakorení.

Môžete tiež odstrihnúť menšie rastliny a zakoreniť ich v pohári vody predtým, ako ich zasadíte do dobre priepustnej zeminy. Skúste postupovať podľa vyššie uvedených odporúčaní, aby ste zvýšili jeho zdravie a odolnosť. Pavúčie rastliny môžu dobre fungovať ako trvalky v záhradách v zónach 9 až Rastú aj ako letničky v chladnejších zónach. Vyžadujú dobre priepustnú pôdu a tienisté miesto, ktoré dostáva nepriame svetlo. Vyhnite sa prílišnému slnečnému žiareniu, ktoré môže spáliť listy.

Tieto rastliny rastú agresívne v teplom podnebí. Rastlinky sa zakorenia všade, kde sa dotknú pôdy. Niektorí ľudia dajú svoje rastliny v lete von a pred prvým mrazom ich prenesú dovnútra.

Ak to chcete urobiť, počkajte, kým bude vaša rastlina zdravá, a až potom ju vystavte dramatickej zmene klímy. Ak ho umiestnite von, je obzvlášť náchylný na škodcov.

Najčastejšie ide o hubovú hnilobu listov alebo koreňovú hnilobu, ktoré sú spôsobené nadmerným zalievaním a nedostatkom prúdenia vzduchu. Hryzce húb priťahuje vlhké prostredie v črepníkových rastlinách a okolo nich. Prečítajte si o rôznych spôsoboch, ktoré odporúčam, ako sa zbaviť plesňových hryzcov. V suchých podmienkach môže zahmlievanie vašej pavúkovej rastliny zlepšiť vlhkosť a pomôcť jej udržať si zdravie.

Uistite sa, že používate destilovanú vodu a pokračujte vo zvlhčovaní pôdy ako zvyčajne. Mláďatá pavúkov môžete zakoreniť v pohároch vody a nechať ich tam niekoľko mesiacov. Akú farbu majú listy? Rastlina padá? Rozmnožuje sa rastlina pavúkov? Ako oživiť umierajúcu rastlinu pavúka Predtým, ako sa domnievate, že potrebujete dojčiť svoju rastlinu pavúka späť do zdravia, zvážte, že už toho možno robíte priveľa. Upravte osvetlenie Presťahovali ste nedávno svoju rastlinu pavúkov?

Prerezávanie pavúkov Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako udržať vašu pavúčiu rastlinu zdravú, je orezať sfarbené listy. Zaobchádzanie so škodcami Väčšina odborníkov navrhuje liečiť pavúkovitú rastlinu s čo najmenším množstvom chemikálií. Môžu pavúčie rastliny žiť vonku?


Pavúčia rastlina – starostlivosť, pestovanie, zalievanie, požiadavky, rozmnožovanie

Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy. Ak uskutočníte nákup prostredníctvom týchto odkazov, zarobím malú províziu bez ďalších nákladov. Rastliny pavúkov, tiež nazývané stužkové rastliny alebo lietadlá, sú dobre známe tým, že sú jednou z najjednoduchších rastlín na starostlivosť a rozmnožovanie v rámci komunity izbových rastlín. Rastlina pavúka pochádza z častí Afriky, Austrálie a Ázie. Táto rýchlo rastúca rastlina je známa svojimi dlhými, tenkými listami podobnými stuhám, a preto je stužková rastlina.

Rastline môžete pomôcť zotaviť sa aj odstránením zeminy z kvetináča okolo jej koreňov, namočením do čerstvej filtrovanej alebo nefluorizovanej vody a.

Chlorophytum (pavúčia rastlina)

Rozmnožovanie rastlín pavúkov je super jednoduché a existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. V tomto príspevku budem hovoriť o rôznych metódach šírenia pavúkov a ukážem vám, ako presne množiť pavúky krok za krokom. Čitateľ na mojej facebookovej stránke ma nedávno požiadal, aby som napísal príspevok o tom, ako rozmnožovať rastliny pavúkov. Dobrá správa je, že pavúčie rastliny sú jednou z najjednoduchších izbových rastlín na rozmnožovanie. Svoje pavúčie rastliny môžete rozmnožovať takmer kedykoľvek počas roka. Týmito metódami sú zakorenenie mláďat pavúkov, rozmnožovanie delením alebo ich pestovanie zo semien. V tomto príspevku budem podrobne hovoriť o tom, ako pestovať mláďatá pavúkov, a tiež sa stručne dotknem toho, ako rozmnožovať pavúčiu rastlinu delením. Ak chcete vyskúšať pestovanie semien, pozrite si môj príspevok o tom, ako zbierať a pestovať semená pavúkov. Mláďatá pavúkov sú odnože, ktoré sa tiež nazývajú pavúky alebo rastlinky, ktoré vyrastajú z hlavnej rastliny. Ak sú kvety opelené, vytvoria namiesto rastlín semená.

Čo robiť s mláďatami pavúkov

Vitajte v pavúkovom závode! Osvojili ste si rastlinu pothos a ste pripravení privítať vo svojom dome ďalšiu nenáročnú rastlinu? Rastliny pavúkov sa ľahko starajú o rastliny, ktoré dodajú zábavnú atmosféru každej miestnosti. Tento príspevok môže obsahovať pridružené odkazy, čo znamená, že môžem zarobiť malú províziu, ak budete nakupovať pomocou nižšie uvedených odkazov bez dodatočných nákladov.

Spider Rastliny sú veľmi nenáročné. Spider Rastliny preferujú jasné, nepriame svetlo.

Ako pestovať pavúčiu rastlinu

Obráťte sa na miestnu pobočku okresného úradu prostredníctvom nášho zoznamu okresných úradov. Rastliny vypĺňajú košíky pôvabnými tenkými pásikovitými listami. V reakcii na kratšiu dĺžku jesenného dňa vyžú zrelé rastliny dlhé konáre s malým zhlukom bielych kvetov na konci. Po kvetoch sa vyvíjajú malé rastlinky. Rastlinky môžu byť zakorenené pre nové rastliny; odstráňte ich z hlavnej rastliny a umiestnite ich do vlhkej pôdy alebo do vody.

Starostlivosť o pavúky: jednoduchá a trvácna, ako len môže byť

Hoci sú pomerne bežné, pokiaľ ide o izbové rastliny, pre mňa pavúčie rastliny vždy vzbudzovali pocit úžasu. Pamätám si, ako som šiel k nej domov, kde som hľadel na túto izbovú rastlinu visiacu zo stropu, zaliatu popoludňajším svetlom, a obdivoval som zdanlivo nespočetné množstvo malých pavúčích mláďat, ktoré z nej zostupovali. Odkazujeme na predajcov, aby sme vám pomohli nájsť relevantné produkty. Ak si kúpite z jedného z našich odkazov, môžeme získať províziu. Aspoň zatiaľ nie. Ide o jednu z najjednoduchších rastlín, o ktoré sa môžete vo svojom dome starať – a ak sa naučíte, ako jej venovať náležitú starostlivosť, dostanete sa na dobrú cestu k pestovaniu náročnejšej vnútornej vegetácie.

Mláďatá môžete vždy odstrániť a zasadiť, aby ste vytvorili viac pavúkovitých rastlín. Táto rastlina rastie pomerne rýchlo. Dobrou správou je, že sú to rastliny.

Možno ste malý vesmírny záhradník alebo v skutočnosti nemáte záhradu? Alebo by ste mohli byť úplným závislým na záhrade s vlastným prídelom. Nech už dostanete svoju „zelenú opravu“, je pravdepodobné, že by ste si vystačili s viacerými izbovými rastlinami!

SÚVISIACE VIDEO: STAROSTLIVOSŤ O RASTLINY pavúkov + MNOŽENIE - prečo vám hnednú končeky pavúčích rastlín!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Niektoré odkazy na tejto stránke môžu byť pridružené. Ak kliknete na pridružený odkaz a uskutočníte nákup, môžem získať províziu. Ako člen Amazonu zarábam z kvalifikovaných nákupov. Rastliny pavúkov sú veľmi obľúbené, pretože vyzerajú elegantne. Toto je v skutočnosti elegantný spôsob, ako môžete získať viac izbových rastlín, ktoré si môžete vychutnať. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, čo musíte urobiť s mláďatami pavúkov, aby ste ich rozmnožili.

Tento príspevok môže obsahovať pridružené odkazy.

Práve ste si kúpili novú pavúčiu rastlinu, ktorá vyzerá, že potrebuje viac miesta? Možno vás zaujíma, ako funguje presádzanie pavúkovitých rastlín Chlorophytum comosum. Kedy by ste to mali urobiť? Aký druh kvetináča a pôdy potrebuje pavúk? Pokračujte v čítaní, kde nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o presádzaní rastliny pavúka, aby ste jej pomohli rásť a prosperovať.

Rastlina pavúka Chlorophytum comosum patrí do čeľade špargľovité Asparagaceae a patrí do rovnakej čeľade ako populárna špargľová papraď. Tento pôvabný pavúk, ktorý sa prvýkrát objavil v subtrópoch Afriky, Ázie a Austrálie, rastie dobre vonku v teplých oblastiach a vo vnútri s veľmi malou starostlivosťou. Chlorophytum comosum dostal svoj všeobecný názov, pavúčia rastlina, pretože malé rastlinky, ktoré rastú na dlhých, visiacich stonkách, sa považovali za zelenobieleho pavúka. Keď sa pavúk drží s koreňmi, vysiela početné dlhé stonky, ktoré na svojich koncoch vytvárajú malé, jemné kvety v tvare hviezdy.


Pozri si video: HOREHIGH - Pavúk official