Ako sa starať o podlahovú rastlinu spathiphyllum

Ako sa starať o podlahovú rastlinu spathiphyllum

Ľahko pochopiteľné – a môže tiež zvýšiť vašu pohodu a oživiť váš domov. Ozdobte svoj domov rastlinami v kombinácii s kvetináčom podľa vášho štýlu. Táto rastlina vyschne, ak ju umiestnite príliš blízko zdroja tepla, ako je radiátor. Doprajte svojim rastlinám podporu hnojivom každý mesiac.

Obsah:
  • Ako sa starať o ľaliovú rastlinu mieru
  • Ako sa starať a pestovať svoju mierovú ľaliu
  • Spathiphyllum Floor Plant for Sympathy
  • Sensation Peace Lily Care Guide (Giant Peace Lily)
  • Starostlivosť o mier ľalia | Spathiphyllum sp.
  • Mier Lily Floor Plant
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: STAROSTLIVOSŤ O LILIU PEACE + PROPAGÁCIA - urobte si pokojný kvet ľalie - suché končeky spathiphyllum

Ako sa starať o ľaliovú rastlinu mieru

Spathiphyllum je rod asi 40 druhov kvitnúcich rastlín, ktoré sa bežne nazývajú „Peace Lily“. Aj keď môže dorásť až do výšky 6 stôp, vo vnútornom prostredí zvyčajne dorastá do 3 stôp.

Je populárny ako exemplár alebo akcent v interiérových zoskupeniach pre svoje sýto zelené lesklé listy a biele kvety, ktoré sú prerušované pri strednom osvetlení a dlho trvajú. Rastlina nemá špecifický čas kvitnutia, ale kvitne voľne a toleruje silný tieň. „Peace Lily“ sa najlepšie darí v interiéri vo vlhkej, ale nie premočenej pôde.

Medzi jednotlivými zálievkami by ste mali nechať pôdu preschnúť, ale nie vädnúť, čo spôsobuje žltnutie listov. Použite vodu, ktorá má izbovú teplotu a nechala sa odležať, aby sa mohol chlór odpariť. Spathiphyllum rastie veľmi dobre pri sub-zavlažovaní a dobre sa mu darí aj pri slabom osvetlení, ale uprednostňuje jasné filtrované svetlo. Rastlinu neumiestňujte na priame slnko. Hnojte Spathiphyllum v jednej štvrtine odporúčanej sily.

Nadmerné hnojenie môže spôsobiť popálenie špičiek a koreňov. Rastlina vyžaduje veľký črepník a mala by byť trochu zviazaná. Re-pot, ak je to potrebné vo februári alebo marci. 'Peace Lily' zostáva acaulescentná a zdá sa, že nemá stonku, keď starne. Jedná sa o nenáročnú rastlinu s krásnymi lesklými zelenými listami a nezvyčajnou schopnosťou kvitnúť pri strednom svetle.

Čisto biely kvet sa po 10 dňoch zmení na bledozelený a potom zostane krásny ešte aspoň mesiac. Predĺžené obdobia pod 40 môžu poškodiť listy, stonky a korene. Mealybugs sú pravdepodobne najbežnejším hmyzom v interiéri.

Vzhľadom na široké lístie pravidelné čistenie listov vlhkou handričkou na odstránenie prachu pomôže ich vzhľadu a odstráni niektorých škodcov, ktorí majú tendenciu sa hromadiť pod spodnou časťou listov. Aglaonema nitidum. Dieffenbachia seguine. Zantedeschia aethiopica. Epipremnum aureum. Zamioculcas zamiifolia. Scindapsus pictus. Tweetujte túto stránku Zdieľajte na Facebooku. Pozri nižšie Popis Spathiphyllum je rod asi 40 druhov kvitnúcich rastlín bežne nazývaných 'Peace Lily'. Stoobant CC0.

Rozmery: Výška: 1 ft. Šírka: 1 ft. Špajdľa je biela až zelenobiela, podlhovastá až podlhovasto kopijovitá a špičatá. Je konkávny až plochý, má zahrotenú špičku a rozprestiera sa alebo sa vinie okolo spadixu. Spadix je zeleno-biely alebo krémový, kratší ako špica; stopka presahujúca lístie. Sú vzpriamené, jednoduché, vajcovito kopijovité až elipsovito podlhovasté, 4 až 25 palcov dlhé a 1 až 10 palcov široké.

Sú ostré, tmavozelené, lesklé, hrboľaté a majú výrazné stredné rebro, často s početnými vtlačenými laterálnymi žilami. Stopka je kratšia alebo rovnaká ako dĺžka čepele. Žiadna pestrosť. Symptómy zahŕňajú silnú bolesť v ústach a pocit pálenia pier, jazyka a hrdla, nadmerné slintanie, vracanie nie kone, ťažkosti s prehĺtaním Jed Toxický princíp: Kryštály šťavelanu vápenatého Príčiny Kontaktná dermatitída: Bez jedu Časť: Listy.


Ako sa starať a pestovať svoju mierovú ľaliu

Rastlina mierovej ľalie je veľmi populárna a pre väčšinu pestovateľov je dostatočne jednoduchá na starostlivosť a údržbu, čo je jedným z dôvodov, prečo sa stala tak obľúbenou. Zjednodušený vzhľad lesklých listov a fantastická biela ľalia, ktorá sedí nad listami, poskytuje minimalistickú miestnosť s pridaným nádychom jednoduchosti. Ako môžete vidieť, tu uvedený zoznam nám hovorí, že mierová ľalia odstraňuje benzén, formaldehyd, trichlóretán a ďalšie. Kvitnutie: Kvety bielej ľalie, známe ako spathe, začínajú najprv krútením kvitnúť, až potom rozkvitnú a odhalia, že v strede je žltý alebo biely spadix. Na rozkvet kvetov, ktoré môžu trvať niekoľko mesiacov, sú potrebné správne svetelné podmienky.

Starostlivosť o ľaliu mieru: Ako zasadiť svoju ľaliu mieru. Mierové ľalie potrebujú na pestovanie iba nádobu.

Spathiphyllum Floor Plant for Sympathy

Rastliny mierovej ľalie sú zďaleka jednou z najobľúbenejších izbových rastlín, pretože sa o ne ľahko starajú a sú nádherné. V tomto podrobnom návode na starostlivosť o ľalie mieru vám poskytnem množstvo informácií a tipov na starostlivosť, odpoviem na vaše otázky, pomôžem vám pri riešení bežných problémov a presne vám ukážem, ako pestovať ľalie. Rastliny mierovej ľalie Spathiphyllum sú jednou z najbežnejších, ak nie najbežnejších izbových rastlín. Zdá sa, že všade, kam idete, vidíte pokojné ľalie rásť ako kancelárske rastliny alebo u niekoho doma. Táto nádherná izbová rastlina s bielymi kvetmi a tmavozelenými listami, ktorá sa bežne dáva ako súcitné darčekové rastliny, dodáva život a živosť každej miestnosti. Mierová ľalia Spathiphyllum je veľmi obľúbená tropická izbová rastlina s veľkými zelenými listami a bielymi kvetmi. Prepáčte, ale náhodou ich milujem! Môžu sa ľahko prispôsobiť podmienkam pestovania v interiéri.

Sensation Peace Lily Care Guide (Giant Peace Lily)

Postupujte podľa našich rád pre pestovanie a udržiavanie ľalie a čoskoro sa stane vašou darčekovou rastlinou aj pre priateľov a rodinu. Mierová ľalia je prirodzená na vyplnenie kútov, vrátane tých s čiastočnými slnečnými a tmavými škvrnami. Vložte ho do jednoduchej nádoby, aby lesklé listy a majestátne kvety ukradli pozornosť. Foto: CostaFarms.

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný.

Starostlivosť o mier ľalia | Spathiphyllum sp.

Ľalia pokorná je jednou z mojich obľúbených rastlín. Často sa to prehliada, pretože sa môže zdať trochu bežné. Mierové ľalie, alias Spathiphyllum, sú v skutočnosti veľmi rozmanitým rodom, ktorý znesie množstvo náročných podmienok. Môžu mať veľkosť od niekoľkých centimetrov až po 2 metre a sú k dispozícii v rôznych farbách! Vďaka tejto odrode sú skvelou rastlinou pre začiatočníkov aj pokročilých milovníkov rastlín! Tieto rastliny sú skvelými čističmi vzduchu a sú skvelými darčekmi vďaka svojej schopnosti prekvitať takmer kdekoľvek.

Mier Lily Floor Plant

Kliknutím sem zobrazíte hárok na tlač. Odstraňuje tiež veľa toxínov z vnútorného vzduchu vrátane formaldehydu a amoniaku. Teplota: Bežné teploty domu až mierne na teplej strane. Vyhnite sa horúcemu alebo studenému prievanu. Svetlo: Zatiaľ čo Spathiphyllum toleruje veľmi slabé svetlo, bez určitého jasu z okna alebo lampy, je nepravdepodobné, že veľa kvitnú, ak vôbec. Môžu tolerovať čokoľvek okrem priameho a kvitnú tým viac, čím viac svetla dostávajú. Voda: Ideálne je udržiavať pôdu rovnomerne vlhkú, nie mokrú!

Mierová ľalia s bielymi kvetmi v záhrade. Umiestnite rastliny na jasné, nepriame svetlo. Zasaďte pokojové ľalie do zmesi Miracle-Gro® pre interiérové ​​kvetináče, aby ste dosiahli skvelé výsledky.

Ľalia mieru je jednou z najobľúbenejších rastlín na darčeky pri slávnostných príležitostiach a často sa dáva ako prejav sústrasti alebo sústrasti. A ak si kupujete izbovú rastlinu pre seba, zvyčajne odporúčame mierovú ľaliu ako skvelý východiskový bod na zlepšenie vášho zeleného palca, pretože je to jedna z najlepších izbových rastlín pri slabom osvetlení. Mierová ľalia spathiphyllum je rastlina, ktorá sa ľahko pestuje a možno ju nájsť v každej škôlke alebo obchode s rastlinami na celom svete.

SÚVISIACE VIDEO: Ako sa starať o svoju Peace Lily - Pestujte si doma - RHS

Charakteristický biely kvet ľalie mieru údajne dostal svoje bežné meno, ktoré predstavuje biele vlajky prímeria. Toto je uznávané ako jedna z najlepších rastlín na zlepšenie kvality ovzdušia, odstraňovanie toxínov, ako je formaldehyd, amoniak a oxid uhoľnatý zo vzduchu. Kvety ľalie pokojnej sú v skutočnosti špeciálne upravené listy nazývané listeň. Pochádza z Južnej Ameriky a pochádza z rovnakej čeľade ako kvet plameniaka.

Botanický názov: Spathiphyllum wallisii. Mierové ľalie sú so svojimi bielymi kvetmi a tmavozeleným lesklým listom obdivovateľmi.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si zverejnenie. Starostlivosť o interiér s trochou ľalie pokoja vedie dlhú cestu k vytváraniu skvelých výsledkov v kanceláriách, nákupných centrách a domácnostiach, a to z dobrého dôvodu. Ľahko sa pestujú, vytvárajú okázalé kvety v tvare lyžice a zvládnu slabé svetlo a priemernú vlhkosť. Vzhľadom na ich nenáročnú starostlivosť a odpúšťajúcu povahu, mierové ľalie predstavujú skvelú rastlinu, ktorá je nováčikom v starostlivosti o izbové rastliny. Okrem atraktívnych, lesklých zelených listov, mierové ľalie zvyčajne poskytujú záplavu bielych kvetov, najmä začiatkom leta. Rastlina môže tiež pokračovať v príležitostnom kvitnutí počas celého roka, pričom kvety trvajú asi mesiac. Mierové ľalie môžu trvať mnoho rokov, najmä ak sú rozdelené každých 5 rokov.

Naposledy aktualizované 21. marca od Sophie. Ľalia mieru je tiež známa ako Spathiphyllum alebo skrátene Spath a bude skvelým doplnkom vašej vnútornej záhrady. Upozorňujeme, že všetky časti Peace Lilies obsahujú zlúčeninu, šťavelan vápenatý, ktorý je toxický pre ľudí aj zvieratá.


Pozri si video: A plant rookie mistake droopy peace lily