How do you say Chcem kvety v mojej záhrade

How do you say Chcem kvety v mojej záhradeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Videl som minulé dni rozkvitnúť dva polotrpasličie oleandre v celej svojej kráse. Zdá sa, že oleandre sa po niekoľkých desaťročiach sužovaného bakteriálnym ochorením vrátili s pomstou. To je skutočným prínosom pre tých, ktorí túžia po neustále kvitnúcom živom plote, ktorý po založení už nikdy netreba zalievať. Baktérie spôsobujúce choroby – Xylella fastidiosa – sú prenášané ostriežkou sklovitou, pol palcom dlhým hmyzom chrobákom. Zdá sa, že tento listonoh bol konečne porazený všade tam, kde sa mu predtým v Kalifornii darilo, parazitickou osou známou ako Cosmocomoidea.

Obsah:
  • Ako zasadiť kvety v 5 jednoduchých krokoch pre záhradu plnú farieb
  • My Garden Path - The Blyths
  • Kvetinky na jar? Prevratný.
  • Still Life Photography: 4 Seasons Garden Project, jeseň
  • Na narodeniny mi dal kvety
  • Jarné upratovanie záhrady spravené SPRÁVNE
  • Záhradníctvo pre deti
  • Aké kvety majú včely radi?
  • Ako prinútiť manžela, aby vám poslal kvety
  • Prečo rastliny nekvitnú ani neplodia
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Úroveň počúvania angličtiny 1 – Lekcia 3 – Moja kvetinová záhrada

Ako zasadiť kvety v 5 jednoduchých krokoch pre záhradu plnú farieb

Krátke zimné dni sa postupne predlžujú. Naša zima tu bola pomerne mierna, teplo slnka mi šľahalo do chrbta, keď píšem, že toto hovorí dosť: kto sedí vonku v severnej Nevade v januári a píše? Tento rok predpokladám, že áno. Veľmi odlišné od snehu a záplav z minulého januára. Minulý rok týmto časom som sa predieral snehom a ľadom na dvore, aby som sa dostal do skleníka.

Zdá sa, že celé mesto bdie: behajú, jazdia na bicykli a pracujú na autách. Tu na kvetinovej farme Sierra sme využili počasie. Po niekoľkých mesiacoch, keď boli všetci v rodine chorí, je príjemné byť privítaný slnečným žiarením a späť v záhrade. Najmä po takom mrazivom páde, mňam, stále zatrpknutý z toho mrazivého mrazu v polovici septembra! Toto počasie mi určite spôsobilo jarnú horúčku.

Keďže som chorý, sasanky a ranunculus sa oneskorili, takže tento týždeň konečne dostanem zvyšok do zeme. Hurá na druhú šancu! Čo môžem povedať? Väčšina z vás pravdepodobne prezerá stránky kvetov a ide priamo ku všetkým tým nádherným paradajkám, tekvici a kelu.

Paradajky a kvety hrajú pekne; sú to skutočne tímoví hráči! Ako som sa preboha rozhodol pre päť? Bolo to ťažké. Na uľahčenie rozhodovacieho procesu som stanovil nasledujúce kritériá:. V prvom rade je kvetinová farma Sierra predovšetkým o špeciálnych rezaných kvetoch, preto z kvetov musia byť dobré rezané kvety. Kvety musia byť pre vás ťažnými koňmi v záhrade: musia pomáhať pri produkcii vašej zeleniny, pridávať živiny do pôdy a priťahovať užitočný hmyz.

Napokon, musia sa dať ľahko pestovať zo semien a vyžadujú si minimálne rozmaznávanie v záhrade, pretože kto má čas sa trápiť nad ďalšou rastlinou v záhrade?! Bez ďalších okolkov, tu je mojich päť najlepších ročných sprievodných kvetov, ktoré môžete zasadiť so zeleninou! Nechtík je pracant! Je neuveriteľne mrazuvzdorný, čo je pre nás záhradníkov z vysokých púští úžasné!

Navyše sa neuveriteľne ľahko pestuje. Ich semená sú dostatočne veľké, aby ich dieťa mohlo ľahko zvládnuť a pomôcť pri sadení. Nie je potrebné pestovať nechtík v interiéri, jednoducho ho zasiať do záhrady na jeseň alebo skoro na jar, keď je pôda rozmrazená. Ak dovolíte, aby hlávky kvetu išli na semeno, budú pokračovať v samosiatí! Nechtík je príjemný druh a priateľ pre všetkých! Keby bola záhrada strednou školou, nechtík by bol tým milým populárnym dieťaťom, ktoré s ľahkosťou hrá futbal a je predsedom triedy.

Nechtík má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Navyše priťahujú užitočný hmyz, ako sú včely a pestrečky. Nechtík je tiež tradičný liek používaný pre svoje antimikrobiálne, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti.

Zasaďte nechtík s: členmi čeľade nočnej paradajkami, zemiakmi, baklažánom, paprikou, špargľou, kapustou, cibuľou a uhorkami. Máte miesto vo svojom bylinkovom záhone? Nechtík zvýrazní chuť bazalky a mäty! Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto prehliadanom záhradnom klenote, prečítajte si môj blog, ktorý ho oslavuje ako kvet mesiaca tu. Tieto letné drahokamy vytvárajú neuveriteľné rezané kvety, ako mnohí z nás vedia, a existuje toľko rôznych tvarov a farieb, z ktorých si môžete vybrať! Na našej skromnej kvetinovej farme sa prikláňame skôr k odrodám slnečnice, ktoré sú bez peľu.

V záhrade, najmä ak chcete poskytnúť peľ pre včely, pestujte odrody, z ktorých sa peľ nevypestoval.

Môžete pestovať trpasličie odrody, týčiace sa odrody alebo čokoľvek medzi tým. Existujú výhody pre všetkých. Aby ste dosiahli čo najdlhšiu životnosť vázy, slnečnicu zbierajte ešte pred opelením. Zber, keď sa prvé okvetné lístky práve začínajú dvíhať.

Zber v najchladnejších častiach dňa. Do vázy na slnečnice použite kvapku bielidla, majú chlpatú stonku a môžu spôsobiť kalnú vodu.

Nemajú radi komerčnú kvetinovú výživu tak ako domáci recept, ktorý nájdete tu. Vysadené v skupine môžu byť tiež prirodzeným vetrolamom pre vašu zeleninovú záhradu alebo jednoducho skryť nevzhľadnú časť vášho dvora.

Tiež hlávkový šalát alebo iná tieň milujúca zeleň môže byť zasadená medzi slnečnice. Šalátu prospieva tieň, čo vytvára šťastné priateľstvo. Pri vysádzaní vyšších odrôd slnečnice si dávajte pozor na miesto výsadby, aby vám najmä ráno nezatienili slnkom milujúcu zeleninu. Väčšine zeleniny prospieva popoludní tieň, dokonca aj milovníci slnka, ale uistite sa, že dostanú pekné ranné slnko. Čistia pôdu vyťahovaním ťažkých kovov.

Slnečnica sa používa aj ako pasca. Priťahujú vošky a molice. To z nich robí pekného spoločníka kukurice, pretože vošky majú uprednostňovať slnečnicu a potom nechať kukuricu na pokoji. Pozor, pľuzgieriky slnečnice zbožňujú.

Z nejakého dôvodu sa im hovorí pľuzgieriky.... Kvetinové hlávky slnečnice sa môžu dusiť a jesť podobne ako artičoky, ale s orieškovou príchuťou. Milujem slnečnicové semienka, môj manžel ešte viac. Pred hladnými vtákmi budete musieť chrániť hlávky kvetov sieťovinou. Alebo môžete použiť hlavy semien ako návnadu na prilákanie vtákov, ktoré vás budú milovať, a potom vás odmeniť jedením iných záhradných škodcov. Skvelá vec na slnečniciach, ako je nechtík, je ľahké ich pestovať!

Keď je možné pôdu spracovať, jednoducho nasmerujte výsev do záhrady. Ako sadenica sú slnečnice dosť mrazuvzdorné. Ak máte chuť sadiť na záhrade, toto je váš priateľ! Môžete sa ponoriť do viac o slnečniciach prečítaním môjho príspevku, kde boli minulé leto ocenené ako "Kvet mesiaca" tu.

V skutočnosti radšej pestujem nechtík s paradajkami, ale nechtíky majú v záhrade svoje miesto. Existujú tri rôzne druhy nechtíka lekárskeho: francúzsky, africký a mexický. Africké nechtíky sú tie, ktoré pestujeme pre rezané kvety, majú veľkú dĺžku stonky, životnosť vázy, sú ťažké producenty a sú také FUNKČNÉ! Nanešťastie nie sú z nechtíka najlepšie na pestovanie ako sprievodná kvetina. Francúzske a mexické odrody sa stále dajú použiť ako rezané kvety, jednoducho majú kratšie stonky.

Stále môžu byť roztomilé v malej šálke na kuriózny vonkajší piknik! Korene nechtíka pôsobia ako pasca na parazitické háďatká a v teplejších klimatických podmienkach sa dokonca používajú ako krycia plodina, aby sa pôda zbavila týchto problémov.

Prenikavý zápach nechtíka a prirodzene sa vyskytujúci pyretrín odrádzajú komáre a vošky. Mexické nechtíky vraj dokonca odpudzujú našich nadýchaných nepriateľov: zajačikov.

Okrem toho, že nechtík je odpudzovačom škodcov, v skutočnosti podporuje rast mnohých našich obľúbených druhov zeleniny, ako sú hluchavky, tekvica, nočné lipne a bazalka. Hoďte si lupienky nechtíka do letného šalátu alebo praženej špargle!

Môžete ho pridať aj do duseného mäsa, aby ste dosiahli bohatú zlatú farbu. Nechtíky sú pomerne rýchle pestovateľské a môžu sa siať priamo v záhrade. Sú citlivé na chlad, takže slabý mráz sfarbí listy do fialova a môže vrátiť čas kvitnutia. Skutočný mráz ich pobozká sčernetou smrťou. V našej oblasti ich radšej začínam v skleníku niekoľko týždňov pred posledným dátumom mrazu. Milujem, milujem, milujem, nasturtiums! Ľahko sa pestujú a ešte viac sa im darí v hroznej pôde s minimom vody, čo viac si môžete priať?

Kto by nechcel byť odmenený s minimálnou námahou? Okrem množstva farieb sú na výber aj vlečné alebo trpasličie odrody. Milujem používanie zelene spolu s kvetmi v dizajnérskej práci, dodáva to taký rozmar! Používam ich dokonca aj ako výplne do kytíc, čo je pre mojich zákazníkov vždy prekvapením a potešením. Majú neuveriteľný život vo vázách a jednoducho nie sú typickým kvetom vnímaným ako rezaný kvet. Zber kvetov v chladnom dni tesne pred otvorením kvetu.

Ak zbierate listy na rezané kvety, zberajte vtedy, keď sú listy kožovité. Majú životnosť vázy týždeň alebo viac a prospievajú im konzervačné látky na kvety. To znamená, čo vošky varia? Existujú rožky paradajok? Nasturtium nemusí byť pascou na konkrétnych škodcov, v ktorých som dúfal, ale fungovalo to pri oklamaní vošiek. Výsadba väčšieho množstva rastlín nasturtium v ​​záhrade môže dokonca pomôcť odradiť popínavé rastliny v záhrade. Navyše, nasturtiums skutočne priťahuje pestrec, ktorý by si mal pochutnať na niektorých otravných hmyzoch.

Nielen, že kvety sú nádherné, ale sú aj jedlé, spolu s listami a dokonca aj semenami!


My Garden Path - The Blyths

Čmeliaky sú životne dôležité pre opeľovanie stoviek rastlinných druhov vrátane mnohých plodín. Sú však ohrozené stratou a degradáciou našich biotopov v dôsledku tlakov, akými sú rozvoj, intenzifikácia poľnohospodárstva a zmena klímy. Čmeliaky vyhľadávajú určité druhy kvetov. Tí, ktorí majú kratší jazyk, potrebujú krátke, otvorené kvety s nektárom na dosah ruky. Patria sem kvety z čeľade sedmokrásky a allium, ktoré majú na jednej stopke množstvo drobných kvietkov. Čmeliaky s dlhými jazykmi si môžu vychutnať hlbšie kvety ako zimolez. Ak budete mať v pestovateľskej zmesi nejaké skoré a niektoré neskoré kvety, predĺžite čmeliakom nektárovú sezónu.

Premýšľate o založení kvetinovej záhrady? Naučte sa základy zalievania kvetov, ako napríklad kedy zalievať kvety, príznaky nadmerného zalievania a aké nástroje budete potrebovať.

Kvetinky na jar? Prevratný.

Jednoročné kvety alebo letničky majú životnosť jeden rok, namiesto toho, aby sa vyskytovali ročne, ako by názov mohol naznačovať. Na druhej strane trváce kvety, čiže trvalky, každú jar opäť vyrastú. Obidve tieto slová pochádzajú z latinského koreňa pre "rok. Každý rok, ako sa blížia pochmúrne zimné mesiace, začínajúci záhradkári začínajú plánovať svoje záhrady na nadchádzajúci rok. Rozhodujú sa; ak by sa raz niekto pokúsil pestovať jahody, alebo sa len zmieriť s nevyhnutnou nadvládou cukety? Stojí za to pokúsiť sa ešte raz vzdorovať zdanlivo nespočetným tvorom, ktorí sa živia paradajkami? Je tento rok okrem zeleniny pestovať aj kvety? Náš výskum nám hovorí, že ide o dahliu a ako taká je to trvalka.

Still Life Photography: 4 Seasons Garden Project, jeseň

Noste masku a dajte sa zaočkovať. V Calgary dobre rastú mnohé vodné rastliny. Tieto rastliny sú odolné voči suchu a tiež fungujú ako skvelé filtre a špongie na odtok dažďovej vody. Zistite viac o výhodách vodných rastlín v našom videu YardSmart Smarty Plants.

Najlepšie zo všetkého je, že tieto kvety majú význam.

Na narodeniny mi dal kvety

Rezané kvety sú radosťou na štyri ročné obdobia – spôsob, ako preniesť záhradu dovnútra počas teplých mesiacov a rozjasniť každú miestnosť počas tmavej zimy. Toto je perfektný DIY projekt pre záhradníkov a umelcov vrátane detí! Zozbierajte svoje obľúbené farby zo svojej záhrady a dvora alebo zo skrinky na korenie a chladničky a pripravte sa na výrobu prírodného atramentu. Niektoré kvety a lístie vydržia vo vázach dlhšie ako iné. Dlhá zima a prázdninové prebytky môžu zanechať vašu pokožku suchú a potrebujúcu omladenie.

Jarné upratovanie záhrady spravené SPRÁVNE

Pridanie niektorých kvitnúcich letničiek a trvaliek je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako osviežiť váš dvor. Kvitnúce rastliny vždy urobia z vašej záhrady vzrušujúcejší vzhľad a môžu zastaviť susedov v ich stopách. Trvalky môžu oslniť rok čo rok, zatiaľ čo letničky dokážu rýchlo rozkvitnúť takmer okamžite. Môžete začať so semenami alebo si nazbierať priesady v záhradnom centre, ale keď už si vyberiete svoje rastliny, je potrebné urobiť niekoľko základných krokov, aby sa vaše kvety na vašom dvore dobre rozbehli. Predtým, ako začnete kopať, prečítajte si štítok, ktorý sa dodáva s vašimi rastlinami, alebo pokyny na paketoch semien, aby ste mohli prispôsobiť potrebám rastlín tie najlepšie miesta na ich pestovanie. Potom, ak už máte založené záhony, môžete jednoducho umiestniť nové letničky alebo trvalky všade tam, kde potrebujete vyplniť nejaké diery. Alebo si vždy môžete vytvoriť nový kvetinový záhon, ktorý naplníte všetkými krásnymi kvetmi, ktoré chcete pestovať.

Časy, keď sa zdalo nezvyčajné, že chlap dostane veľkú a krásnu kyticu, sú preč. Dnes je darovanie kvetov mužom úplne prijateľné. Ak.

Záhradníctvo pre deti

Kvety robia ľudí šťastnými. Štúdie to ukázali, ale len málo ľudí, ktorí sa prechádzajú po záhrade alebo cítia kvety v kytici, potrebuje štúdiu, ktorá im to povie. Niekedy sú však manželia a partneri z akéhokoľvek dôvodu trochu bezradní, pokiaľ ide o posielanie kvetov.

Aké kvety majú včely radi?

Všetky kvitnúce rastliny majú vo svojom životnom cykle rovnaké základné kroky. Letničky dokončia tento cyklus v jednom vegetačnom období, zatiaľ čo trvalky žijú tri roky alebo dlhšie. Pri porovnaní letničiek a trvaliek je jasné, že ani jedna nie je nadradená druhej. Integrácia oboch typov do vašich záhradných návrhov spolu s kríkmi a stromami vám poskytne to najlepšie z oboch svetov a neobmedzené možnosti vo farbe, štruktúre, forme a dobe kvitnutia. Pravé letničky sú rastliny, ktoré klíčia, kvitnú, sedia a odumierajú v jednej sezóne. Ich konečným cieľom je rozmnožiť sa samé semeno, čo je dobrá správa pre záhradkárov, pretože väčšina letničiek bude kvitnúť ako šialená, kým nesplní svoje poslanie.

Rovnako ako ľudia, aj zdravé včely vyžadujú vyváženú stravu. Možno si myslíte, že včely majú lepší prístup k jedlu na farmách ako v meste, ale pravdou je, že včely, ktoré žijú v mestských oblastiach, prinášajú viac medu ako tie vo vidieckom prostredí!

Ako prinútiť manžela, aby vám poslal kvety

Všimnite si, že každá položka môže predstavovať buď jednoduchú zámenu slov, napr. Či už pracujete so stromami alebo len milujete stromové hračky, tieto stromové hračky sú určené pre vás. Jeho meno: "Vyhral Hung Lo. Podeľte sa o svoje! To, čo muž v záhradníctve potrebuje, je liatinový chrbát s pántom. Bojoval som s trávnikom a trávnik vyhral."

Prečo rastliny nekvitnú ani neplodia

Hydrangea macrophylla. Južania milujú hortenzie, o čom vieme, že je to pravda. Hovorte o niektorých zasnených modrých kríkoch.


Pozri si video: Обзор сада 29 мая. Весенний сад цветет. Мой любимый цветущий сад. РЕДКИЕ растения в саду