Charakteristika a opis odrody paradajok Pink Leader

Charakteristika a opis odrody paradajok Pink LeaderWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Medzi ružovými odrodami paradajok, ktoré záhradníci najviac požadujú, sa dá rozlíšiť Pink Leader, ktorý sa vďaka svojim pozitívnym technickým vlastnostiam dokonale osvedčil. A jedinečná, podľa popisu, sladkastá chuť ovocia, vám umožňuje používať túto zeleninu nielen čerstvú, ale aj pri príprave šalátov, omáčok, ako aj pri domácich prípravách na zimu.

Popis a vlastnosti odrody Ružový vodca

Ružový vodca patrí ultra-zrelé odrôd je obdobie od klíčenia do začiatku dozrievania 85-90 dní.

Paradajkový krík je klasifikovaný ako štandardný krík, pretože sa vyznačuje svojou kompaktnosťou a silou hlavného stonky. Rastlina je zdobená pomerne veľkými zelenými listami. Kvetenstvo je jednoduché, stopka je členitá.

Plody sú ružové alebo sfarbené do červena a majú zaoblený tvar. Vyznačujú sa strednou hustotou, mäsitosťou a hmotnostným prírastkom 120 - 150 g.

Paradajky majú príjemnú sladkastú chuť bez výraznej kyslosti kvôli vysokému obsahu cukru v paradajkách.

Výhody a nevýhody

Pozitívne vlastnosti, ktoré presvedčia, že táto odroda je vhodným kandidátom na využitie miesta v posteliach, zahŕňajú:

 • hojný výnos, čo je 12 kg z 1 m2 plochy a 1,5-2 kg z jedného kríka;
 • vynikajúca chuť a vysoká nutričná hodnota;
 • odolnosť voči nepriaznivým podmienkam prostredia;
 • nezraniteľnosť pred nebezpečnými plesňovými a bakteriálnymi chorobami;
 • možnosť pestovania v otvorených a skleníkových podmienkach;
 • bezpečnosť prezentácie počas prepravy;
 • zdroj vitamínov skupiny B, C, PP a silný užitočný antioxidant - lykopén, ktorý je zodpovedný za zdravie srdca a krvných ciev, čo znižuje pravdepodobnosť vzniku aterosklerózy.

Drobná nevýhoda odrody je priemerná veľkosť ovocia a tenká pokožka.

Technológia pestovania zeleniny

Mal by sa vykonať výsev semien pre sadenice v marci alebo apríli, v závislosti od regiónu rastu.

Výsev semien pre sadenice

Najprv musíte pripraviť nádobu na výsadbu, pôdu a semená. Kapacita môže byť veľmi rôzna, ale dobrým riešením by bolo použitie špeciálnych nádob s vekom na vytvorenie skleníkového efektu. Sadivový materiál je možné kúpiť v špecializovanom obchode alebo zozbierať nezávisle od výslednej plodiny.

Pred zasiatím by semená mali zahriať a spracovať v roztoku pripravenom na základe manganistanu draselného a tiež skontrolovať klíčivosť.

Pre sadenice je vhodná akákoľvek univerzálna pôda, vrátane tej, ktorá pozostáva z rovnakých častí rašeliny a piesku.

Pri výseve nesmú byť semená zapustené veľmi hlboko. Na konci výsadby zakryte plodiny filmovým materiálom alebo sklom a dodržujte všetky potrebné pravidlá starostlivosti o sadenice, čo pozitívne ovplyvní množstvo a kvalitu budúcej úrody. Po výskyte dvoch listov by ste mali vykonávať vyzdvihnúťpresádzaním do samostatných nádob.

Pár týždňov pred výsadbou by mali byť sadenice pripravené na podmienky, v ktorých budú rásť na otvorených záhonoch. Pre toto by malo znížiť zálievku a každý deň vyveďte nádoby so sadenicami na čerstvý vzduch pod priamym slnečným žiarením, nakŕmte ich hnojivami a vykonajte preventívne ošetrenie proti chorobám škodcov.

Výsadba sadeníc v zemi

Aj vo fáze plánovania budúcich postelí je veľmi dôležité zvoliť správne miesto, ktoré by malo dobre osvetlené a zahriať sa na slnku a byť chránený pred vetrom a sa líšia vo výživnej, voľnej pôde náročnej na vlhkosť.

Cuketa, uhorky, karfiol sú považované za dobrých predchodcov.

To podporí silný rast a minimálne použitie hnojív. Záhon pripravte v jesenných mesiacoch vykopaním a obohatením potrebnými hnojivami.

Na jar, keď sa teplota vzduchu dostatočne zahreje, oblasť opäť rozkopajte, vykonajte pravidelné uvoľňovanie, odstraňovanie buriny a môžete začať s výsadbou.

Aby sa rastliny cítili dostatočne pohodlne, musíte použiť schému pri výsadbe sadeníc 50X40 cm, umiestnite až 8 kríkov paradajok na jeden meter štvorcový.

Pri výsadbe sadeníc na záhradnom lôžku opatrne vyberte rastliny z nádoby a vložte ich do pripravených otvorov vopred rozliatych teplou vodou. Sadenice sklopte na kotyledonové listy a posypte ich okolo pôdnym substrátom, ktorý trochu zhutnite.

Činnosti základnej starostlivosti

Ružový vodca nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Na získanie bohatej úrody stačí iba:

 • kontrolovať hladinu vlhkosti počas celého cyklu pestovania plodín, pretože ich vysušenie hrozí rozdrobením plodov, stratou úrody a odumretím rastlín;
 • uvoľniť pôdu po každom zalievaní to obohatí pôdu kyslíkom a zabráni tvorbe suchej kôry na povrchu zeme;
 • podľa potreby burinaodstránením buriny;
 • tvoria kríkyzanechanie 1-2 dobre vyvinutých silných stoniek;
 • krmivo s minerálnymi komplexmi alebo špeciálnymi hnojivami pre paradajky;
 • postupne odstráňte spodné listyktoré spôsobujú stagnáciu vzduchu na povrchu, čo vedie k výskytu chorôb rastlín;
 • vykonávať preventívne opatrenia zamerané na predchádzanie infekciám zeleninových plodín chorobami a invázii škodcov.

Správne vykonanie celej škály ošetrovacích prác vám pomôže vyhnúť sa chorobám a vychutnať si lahodné voňavé ovocie.

Choroby a ich prevencia

Variety Pink Leader má dobrú imunitu proti chorobám inherentným v rajčiakoch, ale to nevylučuje možnosť infekcie neskorou plesňou, sivou hnilobou, hnedou škvrnou.

Aby sa predišlo stratám na úrode a nešetrili peniaze, je najlepšie uchýliť sa k účinným preventívnym opatreniam, ktoré zahŕňajú:

 1. Dodržiavanie striedania plodín... Sadenice paradajok na predchádzajúce miesto nesaďte skôr ako o päť rokov neskôr. A tiež sadte paradajky ďalej od zemiakov, ktoré sú hlavným nosičom infekcie.
 2. Používajte iba kvalitný sadivový materiál... Pred zasiatím vykonajte všetky potrebné opatrenia na prípravu semien na výsadbu.
 3. Dodržiavanie pravidiel pre prípravu a výsadbu pôdy podľa všetkých noriem, čo sa považuje za záruku úspešného rastu rastlín.
 4. Vytvorenie pohodlných podmienok pre normálny vývoj paradajok.
 5. Správne hnojenieth. Na zeleninové plodiny nepoužívajte hnoj a čerstvý kompost, iba humus a dobre zhnitý kompost.

Hlavnou vecou je včas zaznamenať prvé príznaky infekcie rastlín, rýchlo rozpoznať chorobu a správne uzdraviť paradajkovú záhradu.

Spôsob získavania semien

Pri nákupe zeleninových semien v obchode väčšina záhradkárov príde na to, že to, čo je uvedené na obaloch, nezodpovedá realite. Preto sa uchýlia k jednoduchej metóde nezávislého zberu materiálu pre budúcu výsadbu.

Ako ukazuje prax, urobte si semená sami majú vysokú mieru klíčenia... Aklimatizácia predchádzajúcich generácií je navyše kľúčom k silným a zdravým sadeniciam.

Ak chcete zbierať semená, musíte iba použiť veľké a zrelébez známok poškodenia chorôb ovocia. Je lepšie, aby boli v štádiu technickej zrelosti a zbierali sa z prvého spodného kmeňa kríkov.

Proces nezávislého získavania semien poskytuje nasledujúce činnosti:

 1. Ovocie dobre opláchnite vodou a rozkrojte. Semená jemne naberajte lyžicou do čistej sklenenej nádoby.
 2. Nádobu zakryte gázovou utierkou a položte ju teplú na kysnutie.
 3. Neustále potrebné premiešajte obsah aby sa zabránilo vzhľadu filmu alebo plesní na povrchu.
 4. Semená by mali vo vlastnej šťave kvasiť tri dni pri teplotách 23-25 ​​stupňov. Signálom pre prechod do ďalšej fázy procesu výroby osiva bude vzhľad charakteristického zápachu, bubliniek na povrchu a vyčistenie šťavy.
 5. Dajte vykvasenú hmotu na gázu a opláchnite vodou, odstráňte zo semien hlien a dužinu. Potom lyžičku soli rozpustíme v pohári vody a polejeme semiačkami. Kvalitné vzorky klesnú na dno a tie, ktoré nie sú vhodné na kultiváciu, vyplávajú hore.
 6. Čisté semená by mali byť suchý týždeň pri teplote 25̊ stupňov na tanieriku.

Výsledné semená uskladnite v papierovom vrecku alebo látkovom vrecku na chladnom tmavom mieste. Počas skladovania sa vyhýbajte náhlym zmenám teploty a vlhkosti.

Sadivový materiál si zachováva dobrú klíčivosť na 4 roky.

Ružový vodca je osvedčenou a obľúbenou odrodou mnohých záhradkárov. Po vysadení tejto nenáročnej odrody a po absolvovaní všetkých poľnohospodárskych techník pestovania a starostlivosti si môžete vychutnať prvú úrodu sladkých ružových paradajok za tri mesiace.


Paradajka "Brandy pink": podrobne o jej výhodách a nevýhodách

Paradajkové "brandy ružové" vlastnosti a popis odrody, úrody, recenzie nie sú jednoznačné. Je to všetko chyba tých, ktorí balia semená, ktorí tlačením informácií na vrecúškach mierne dodajú plodom krásu a úžitok celej rastline. Pestovatelia zeleniny, v nádeji, že sa im vráti, majú negatívny názor na odrodu ako celok, ale okrem iného na ňu musíte prísť.


Výhody a nevýhody ružových paradajok

Spolu s obvyklými červenými paradajkami čoraz častejšie záhradníci pre zmenu vysádzajú niekoľko kríkov farebných odrôd. Pri plánovaní výsadby ružových paradajok letní obyvatelia študujú výhody a nevýhody tohto druhu.

Výhody

Väčšina ružových paradajok sa chová na otvorenom teréne v južných oblastiach a skleníkoch, skleníkoch v ťažších podmienkach.

Medzi výhody, ktoré sa posudzujú podľa recenzií odborníkov a súkromných poľnohospodárov, patria:

 • veľkoplodé - veľa odrôd sa vyznačuje závažnými veľkými paradajkami
 • sladká chuť - odporúča sa pre tých, pre ktorých sú kyslé jedlá kontraindikované
 • mäsitosť a šťavnatosť
 • odolnosť voči mnohým chorobám (okrem neskorej plesne).

Ovocie na univerzálne účely, ale častejšie sa konzumujú čerstvé - plátky, šaláty, džús.

Nevýhody

Hlavným problémom ružových paradajok je neskorá pleseň. Medzi nemysliteľným počtom odrôd rajčiakov sú ťažko odolné proti hlavným problémom zeleninovej plodiny. Ale aby ste chránili ružovú pred chorobou, budete musieť tvrdo pracovať vo všetkých fázach kultivácie - od prípravy pôdy a semien až po zber. Medzi menej významné nevýhody patria:

 • sklon k praskaniu plodov. Tenká pokožka - nepochybná výhoda - neobstojí v kontrastoch. Zmeny teploty, prudká zmena vlhkosti (po suchu, príliš hojnom polievaní)
 • precitlivenosť na pôdnu vlhkosť. Ružové paradajky neznášajú suchú pôdu - vyžaduje sa pravidelné zavlažovanie
 • veľké ovocie vyžaduje podväzok z kríkov alebo oporu.


Niekedy sa medzi nevýhodami ružových paradajok nazýva potreba zovretia. Tento postup je však povinnou položkou poľnohospodárskej technológie pre akýkoľvek druh tejto zeleninovej plodiny, s výnimkou super-determinantných štandardných odrôd.

Výsadbe a pestovaniu rajčiakov, nech už ide o červené, čierne alebo iné série, je vždy stála pozornosť vo všetkých fázach, celá škála poľnohospodárskych techník, ktorých vykonávanie zaručuje dobrú úrodu.


Pravidlá starostlivosti

Pokiaľ ide o každú ovocnú plodinu, dodržiavanie agrotechnických pravidiel je zárukou, že koncom leta - začiatkom jesene bude stôl plný zrelých krásnych paradajok. Starostlivosť o túto odrodu sa veľmi nelíši od metód pestovania paradajok iných odrôd, s výnimkou niektorých nuancií.

Polievanie

Zalievanie paradajok by malo smerovať výlučne do koreňovej oblasti. Ak zalievate paradajkový kríček zhora, rastlina môže utrpieť ťažké popáleniny a zomrieť. Optimálny čas na polievanie je navyše skoro ráno alebo večerný súmrak.

Dôležité! Zalievanie paradajok by sa malo robiť teplou, dobre usadenou alebo dažďovou vodou. Preto je lepšie zbierať vodu na polievanie nočných tieňov do špeciálnej záhradnej nádrže.

Hnojenie a kŕmenie

Ak bola pôda na jeseň dobre pripravená, potom sa rajčiakový krík rýchlo vyvíja a získava na sile. Keď sa však na rastline objaví ovocie, živiny nemusia byť dostatočné. Preto je najmenej počas obdobia plodenia potrebné pripraviť univerzálny vrchný obväz vhodný pre paradajky.

Prvýkrát musíte hnojiť rastlinu, keď sa objavia kvetinové vaječníky, druhý - keď sa na stonkách objavia prvé plody.

Uvoľnenie

Uvoľňujte paradajky veľmi opatrne, pretože by ste mohli ľahko poškodiť jemný koreňový systém blízko povrchu zeme. Tento postup sa vykonáva pomocou tenkej vetvičky, ktorá prerazí pôdu na troch až štyroch miestach okolo stonky. V takom prípade by otvory v pôde nemali byť hlbšie ako 3 cm.

Bush formácie

Tým záhradníkom, ktorí už mali skúsenosti s pestovaním odrody paradajok Pink Honey, sa odporúča, aby vytvorili dve alebo tri stonky z najsilnejších nevlastných detí v kríkoch. Zvyšok nevlastných synov sa odstráni jemným zovretím.

Aby rastlina netrpela pod vplyvom vetra alebo pod ťarchou plodov, sú kríky bezpečne pripevnené k podpere a v skleníku k mreži.

Dôležité! V skleníku sa podväzky používajú na udržanie zvislej polohy stoniek, ktoré môžu dosiahnuť pôsobivú dĺžku. Sú pripevnené k oblúkom zabudovaným pod strechou skleníka.


Výhody a nevýhody odrody

Odroda rajčiaka Mikado ružová, rovnako ako všetci zástupcovia tohto druhu pupalky, má určité výhody a nevýhody. Vzhľadom na vysoké chuťové vlastnosti zrelého ovocia však môžete na nedostatky zabudnúť.

Hlavnou výhodou odrody je veľkosť a chuť paradajok.

 • skoré dozrievanie
 • vysoká hmotnosť, prezentácia a dobré chuťové vlastnosti ovocia
 • užitočnosť odrody, ktorá poskytuje možnosť vlastného zberu semien
 • dobrá kvalita uchovania a schopnosť vydržať prepravu.
 • veľkoplodé Mikado ružové, čo sťažuje použitie odrody na zaváranie ako celok
 • nedostatočne vysoká mrazuvzdornosť a mierna výdatnosť
 • slabá imunita voči plesňovej infekcii
 • potreba zviazať stonky a zaviesť podpery na podporu ovocia.

Recenzie záhradníkov

Igor Maksimovich Valentinov, 39 rokov, Leningradská oblasť:

Môj ružový med rastie v skleníku, dokonale dozrieva. Rád by som vás upozornil na zvláštnosť - slabý krík s veľkými a ťažkými plodmi. V prvom roku sa mi zlomili spodné ruky, hoci paradajky nikdy normalizujem. Producent semien sľúbil kríky 60-70 cm, baňa dorastá až do 1,5 m. Možno kvôli skleníku.

Larisa Sergeevna Pavlovskaya, 51 rokov, Kalmykia:

Pestujem paradajky v záhrade. Sadím ružový med už veľa rokov, je ideálny do šalátov, dáva hustý sladký džús. Na niekoľkých kríkoch normalizujem vaječníky, aby som hostí prekvapil. Doposiaľ nebolo možné vypestovať paradajku na 1,5 kg, ale z kríka zbieram niekoľko kusov 1,1 - 1,3 kg.

Tomato Abakan pink: fotografia, rozmanité funkcie

Tomato Titan (červený, ružový): popis odrody, fotografie, recenzie

Tomato Bread-solené ružové: recenzie, vlastnosti odrody

Paradajky Nastenka: popis odrody, fotografie, recenzie

Tomatoes Shuttle: popis odrody, fotografie, recenzie

Paradajky Palka: popis exotickej odrody, fotografie, recenzie


Čo hovoria záhradníci o kráľovi obrov

Charakteristika zeleninovej rastliny z pier záhradkárov je iba najvyššia. Tu je výhoda pestovania paradajok v skleníku, vynikajúca chuť veľkých paradajok a zdravotné výhody rastliny. A toto všetko je naozaj pravda. Vynikajúci popis kráľa veľkej odrody paradajok v recenziách a na fotografii vám umožňuje venovať pozornosť tomuto neurčitému. Ak máme pestovať paradajky, potom tie, ktoré potešia úrodou, veľkosťou plodov a vynikajúcou chuťou. Koniec koncov, je radosť hodovať na veľkých dezertných druhoch paradajok.


Pozri si video: 10. - 16. 5. 2021 - Výklad karet - Předpověď pro jednotlivá znamení zvěrokruhu