Izbové rastliny nízke a stredné svetlo

Izbové rastliny nízke a stredné svetloWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Select je redakčne nezávislý. Naši redaktori vybrali tieto ponuky a položky, pretože si myslíme, že si ich za tieto ceny užijete. Ak si niečo kúpite prostredníctvom našich odkazov, môžeme získať províziu. Ceny a dostupnosť sú presné v čase zverejnenia. Štúdie ukázali, že izbové rastliny môžu znížiť vašu hladinu stresu, zlepšiť vašu náladu a zlepšiť vašu koncentráciu a produktivitu – to všetko je dôležité, keď budete žiť a pracovať doma. V skutočnosti niektoré rastliny uprednostňujú nízku úroveň svetla a zriedkavé zalievanie.

Obsah:
  • 15 izbových rastlín, ktoré dokážu zvládnuť slabé svetlo
  • Nájdenie dokonalého svetla: Sprievodca svetlom pre izbové rastliny
  • 12 najlepších sukulentov a kaktusov pri slabom osvetlení
  • 35 najlepších izbových rastlín do bytov na online nákup
  • Najlepšie rastliny pri slabom osvetlení pre vnútorné záhradníctvo
  • 18 veľkých izbových rastlín s nízkym osvetlením, ktoré oživia váš domov
  • 20 fantastických izbových rastlín na pestovanie pri slabom osvetlení
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Nízka údržba a jednoduché pestovanie izbových rastlín I Nízke a stredne ľahké #záhradníctvopre začiatočníkov

15 izbových rastlín, ktoré dokážu zvládnuť slabé svetlo

Tu je desať skvelých izbových rastlín, ktoré môžu žiť život na suchej strane. Od Douga Jimersona. Ságová palma Akákoľvek rastlina, ktorá tu bola od čias, keď po Zemi chodili dinosaury, je dostatočne odolná na to, aby vynechala občasnú zálievku. V skutočnosti Sago Palm pije veľmi málo a bude trpieť, ak mu dáte príliš veľa vody.

Sago Palm umiestnite na svetlé miesto a zalejte až po vyschnutí pôdy. Aby si Sago Palm udržali v špičkovej forme, počas jari a leta ju niekoľkokrát prihnojte. Sago Palm je jedovatá, preto ju uchovávajte mimo dosahu domácich zvierat a malých detí.

Hadí rastlina Skutočná klasika, hadia rastlina známa aj ako Sansevieria alebo svokrin jazyk sa darí zanedbávať. Táto super ľahká rastlina rastie pri slabom alebo strednom osvetlení a vydrží dlho bez pitia.

Je to ideálna rastlina pre častých cestujúcich, ktorí môžu byť na cestách dlhší čas. Okrem toho sa hadia rastlina dodáva v rôznych tvaroch, veľkostiach a farbách, ktoré pridávajú zaujímavosti do každého prostredia. Orchidey Priznajme si to: veľa záhradníkov sa orchideám vyhýba, pretože si myslia, že rastliny sa ťažko pestujú.

Ale nič nemôže byť ďalej ako pravda. Orchidey sú dnes nielen bohaté, ale aj nenáročné na starostlivosť a dlhotrvajúce. V skutočnosti je známe, že niektoré motýle orchidey držia svoje kvety 4 až 5 mesiacov a žiadajú len rýchle napitie sa vody týždeň alebo desať dní.

Orchidey uprednostňujú jasné nepriame svetlo a ochranu pred vykurovacími kanálmi alebo prievanom okien. Naozaj nie sú prieberčivé, tak ich vyskúšajte. Každá rastlina vytvára vykŕmenú sivú základňu, ktorá vyzerá ako noha tlustokožca.

Je to preto, že tieto vykŕmené stonky v skutočnosti uchovávajú vodu, takže rastlina má svoj vlastný rezervoár, z ktorého môže čerpať v období sucha. Palma s konským chvostom má rada jasné svetlo a rastie pomaly, takže nezaberie vašu obývačku. Pavúčia rastlina Chlorophytum comosum, oceňovaná pre svoje jasne zelené alebo pestré, trávovité lístie, dokáže vydržať týždeň alebo viac bez nápoja.

Ako pavúk dozrieva, vysiela klenuté stonky, ktoré produkujú množstvo malých rastlín, ktoré vyzerajú ako miniatúrne verzie rodiča. Ak chcete čo najlepšie ukázať rastlinu pavúka, pestujte ju v závesnom koši alebo vysokej urne, kde sa dajú ľahko vidieť visiace deti.

Spider rastlina preferuje jasné nepriame svetlo. Táto úžasná rastlina toleruje širokú škálu svetelných podmienok a môže zostať bez vody po dlhú dobu. Aby toho nebolo málo, rastlina ZZ, Zamioculcas zamiifolia , má voskové, jasne zelené listy držané vztýčené na tuhých stonkách so zahustenými základmi, ktoré pomáhajú rastline šetriť vodu. Diablova chrbtica Nenechajte sa zmiasť názvom diabolská chrbtica Pedilanthus tithymaloides. Pestovanie tejto super-jednoduchej rastliny je sen o pestrých pestrých listoch na stonkách, ktoré rastú v zaujímavom kľukatom vzore.

Uprednostňuje jasné svetlo a zalievanie potrebuje len vtedy, keď pôda vyschne. Red Aglaonema Červená Aglaonema, ktorá je tak tvrdá ako krásna, je skvelou voľbou pre každého, kto chce štýlovú izbovú rastlinu, ktorá si nevyžaduje žiadny rozruch, aby dobre vyzerala. Červená Aglaonema produkuje nádherné červeno-zelené listy a darí sa jej v jasných až slabých svetelných podmienkach, len ju držte mimo priameho slnka. Môže tiež vydržať týždeň alebo viac bez zalievania. Pothos Tmavo zelené listy postriekané krémovou, bielou alebo žltou farbou robia pothos Epipremnum aureum jednou z najobľúbenejších izbových rastlín v krajine.

Táto rýchlo rastúca liana vyzerá skvele pestovaná v kvetináči sama o sebe alebo zmiešaná s inými izbovými rastlinami vo vani alebo kvetináči. Pothos preferuje jasné, nepriame svetlo, ale znesie aj tmavšie podmienky. Nie je to veľký pijan a potrebuje polievať len vtedy, keď pôda vyschne. Sukulenty Nie je nič smutnejšie ako zanedbaná izbová rastlina. Väčšina izbových rastlín, nútená žiť v suchých podmienkach, vädne, žltne alebo padá.

Ale sukulenty sú iné. Táto obrovská rodina rastlín prichádza v takmer neobmedzenom výbere tvarov, veľkostí a farieb a dokáže prežiť len s niekoľkými kvapkami vody, aby si ich udržala v špičkovej forme. Väčšina z nich má plytké korene, takže ich môžete kombinovať v miskách alebo v záhradách.

Sukulenty uprednostňujú plné slnko.


Nájdenie dokonalého svetla: Sprievodca svetlom pre izbové rastliny

Obráťte sa na miestnu pobočku okresného úradu prostredníctvom nášho zoznamu okresných úradov. Svetlo je dôležité pre úspešné pestovanie rastlín v interiéri. Je potrebný na výrobu uhľohydrátov alebo potravinovej energie pre rastliny. Spravidla platí, že čím viac svetla rastlina prijíma, tým viac sacharidov sa produkuje.

Nízka úroveň osvetlenia môže mať za následok málo kvetov alebo žiadne kvety a ostrý rast, pretože izbové rastliny sa naťahujú, aby získali viac svetla.

12 najlepších sukulentov a kaktusov pri slabom osvetlení

Závesné rastliny majú svoje čaro, ktoré premení každú miestnosť, a ak sa o ne správne staráte, stonky budú kaskádovito klesať a vytvárajú krásny vodopádový efekt. Vnútorným závesným rastlinám v tomto článku sa darí pri slabom osvetlení, takže ich môže vlastniť každý! Tu je zoznam 10 najlepších izbových závesných rastlín pri slabom osvetlení a ako sa o každú z nich starať:. Ďalšie názvy: Philodendron scandens, Sweetheart Plant. Iné mená : Golden Pothos. Diabolský brečtan je nielen nádherne vyzerajúca rastlina, ale má aj veľmi nenáročnú povahu na údržbu, vďaka čomu je medzi milovníkmi rastlín mimoriadne obľúbená. Zdieľa prezývku Swiss Cheese Plant so svojou sesternicou Monstera Deliciosa, ktorá je oveľa obľúbenejšou izbovou rastlinou. Ako vinič, tento menší príbuzný Monstera Deliciosa je schopný visieť aj šplhať. Môže dorásť až do 20-30 m 66-98 stôp, ak sú k dispozícii vhodné povrchy, ako sú stromy alebo ploty.

35 najlepších izbových rastlín do bytov na online nákup

Aj keď sa nepovažujete za nadšencov rastlín, existuje veľa izbových rastlín, ktoré sa ľahko starajú, odpúšťajú a znášajú slabé svetlo. Niektorým sa dokonca darí lepšie v tienistých priestoroch, ak tomu môžete veriť. Ak ešte nie ste úplným rodičom rastlín, pretože ste nenašli tú správnu zeleň nenáročnú na údržbu, potom ste na správnom mieste. Zostavili sme zoznam najlepších odrôd rastlín, ktoré nevyžadujú miesto na už preplnenom parapete. My tiež.

Toľko rastlín, toľko vedieť! Niekedy to však chcete jednoducho zjednodušiť.

Najlepšie rastliny pri slabom osvetlení pre vnútorné záhradníctvo

Vyzdobenie interiéru vášho domova izbovými rastlinami je skvelý spôsob, ako vniesť život do každej miestnosti. Slnečné svetlo je jedným z najdôležitejších faktorov zdravého rastu rastlín. Pochopenie typov slnečného žiarenia, ktoré každá rastlina potrebuje, pomôže vašim rastlinám prosperovať a predchádzať škodcom a chorobám. Pozrite si nášho sprievodcu svetlom pre izbové rastliny, aby ste si rozšírili svoje znalosti o svojich izbových rastlinách a úrovniach osvetlenia, ktoré vyžadujú. Priame slnečné svetlo sa vzťahuje na slnečné svetlo, pri ktorom je cesta svetla zo slnka k rastline priamka.

18 veľkých izbových rastlín s nízkym osvetlením, ktoré oživia váš domov

Mnohé izbové rastliny rastú dobre bez slnečného žiarenia - alebo aspoň v podmienkach so slabým osvetlením bez priameho slnečného žiarenia. Niektoré krásne nenáročné izbové rastliny prežijú s minimálnym množstvom prirodzeného svetla, ktoré je doplnené umelým svetlom. Niektoré z najlepších rastlín na pestovanie v interiéri sú prirodzené rastliny milujúce tieň. Aj keď potrebujú nejaké prirodzené svetlo, rastú aj pod fluorescenčným svetlom, LED svetlami a inými vnútornými svetelnými zdrojmi. Niektoré rastliny dobre rastú v kanceláriách, kúpeľniach, miestnostiach bez okien alebo na miestach, ktoré sú najlepšie opísané ako tmavé a nudné. Existuje množstvo rastlín nenáročných na starostlivosť, ktoré potrebujú takmer nulové slnečné svetlo – mnoho jedinečných izbových rastlín rastie vo vnútri bez veľkého slnečného žiarenia. V skutočnosti mnohé rastliny so slabým osvetlením uprednostňujú skôr tieň a tmavé podmienky ako priame slnečné svetlo.

Málo prirodzeného svetla? Týchto 6 izbových rastlín bude aj tak prosperovať · 1. Hadia rastlina (Sansevieria) · 2. Rastlina ZZ · 3. Pothos · 4. Dracaena · 5. Liatina.

20 fantastických izbových rastlín na pestovanie pri slabom osvetlení

Viacfarebné zelené odtiene rastlín zjemňujú miestnosť, doslova čistia vzduch a dodávajú vášmu domovu textúru. Vylepšiť svoj život týmto spôsobom pomocou živých, dýchajúcich rastlín je pilierom regeneračného životného štýlu. Atmosféra vo vašom dome je viac než len dekorácia, je to pridaná hodnota, ktorá vám prináša toľko výhod. Rastliny prirodzene žijú vonku dobre, takže ich prenesenie do interiéru môže byť zložitejšie, ako by sme chceli.

SÚVISIACE VIDEO: Najlepšie izbové rastliny pri slabom osvetlení, bez rozruchu

Aloe Aloe spp. Vyskúšajte menšie odrody, ako je Aloe vera na slnečnom kuchynskom okne. Aloe dobre fungujú v záhradách a v miestnostiach s juhozápadnou výzdobou. Špicaté listy držte ďalej od oblastí s vysokou premávkou. Nápadné kvety dávajú jasnú farbu na osem týždňov alebo viac každý rok antúriu Anthurium andraeanum, tiež známemu ako kvet plameniaka. Kvety sú zvyčajne červené, ale môžete nájsť hybridy v odtieňoch ružovej, levandule, bielej a dokonca aj zelenej.

Báli ste sa vyskúšať pestovanie izbových rastlín vo vašej domácnosti alebo konkrétnej miestnosti, pretože si myslíte, že nemáte dostatok svetla? Neboj sa!

Svetlo je jedným z najdôležitejších faktorov pri pestovaní izbových rastlín. Všetky rastliny potrebujú svetlo na fotosyntézu, proces v rastline, ktorý premieňa svetlo, kyslík a vodu na energiu sacharidov. Rastliny potrebujú túto energiu, aby mohli rásť, kvitnúť a produkovať semená. Bez dostatočného svetla nie je možné vyrábať sacharidy, vyčerpávajú sa energetické zásoby a rastliny odumierajú. Pred získaním rastliny alebo začatím semien určite kvalitu a hodiny prirodzeného svetla vo vašom priestore. Potom si vyberte rastliny s nárokmi na svetlo, ktoré zodpovedajú vášmu vnútornému prostrediu. Zatiaľ čo rastlina môže tolerovať podmienky pestovania s nižším svetlom, na podporu hustého lístia a kvitnutia môže byť potrebné viac svetla.

Všetci máme v našich domovoch tmavé a tienisté miesta bez priameho slnečného žiarenia alebo zdrojov prirodzeného svetla, ktoré by rozjasnili oblasť. Ide o klasické miesta so slabým osvetlením. Možno si myslíte, že tieto priestory nie sú vhodné pre rastliny, ale v skutočnosti to nie je úplne pravda. Značný počet rastlín prežije a na týchto miestach sa im stále darí pomerne dobre.


Pozri si video: TIPY: Ako množiť izbové rastliny. Biano + stefanateodoroiu