Informácie o Santolina

Informácie o SantolinaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Domov ›Jedlé záhrady› Byliny ›Archív pre Santolina

Začať

Čo je Santolina: Informácie o starostlivosti o rastliny Santolina

Amy Grant

Bylinná rastlina Santolina je vzorom pre vodohospodárnu záhradu alebo vynikajúcou náhradou pri úplnom vylúčení trávnika. V tomto článku nájdete ďalšie informácie o tejto rastline.

Opýtajte sa profesionála

Opýtať sa otázku

Najnovšie články

Tiež sa vám môže páčiť…

Na blogu


Santolina chamaecyparissus sa nazýva niekoľko bežných mien, medzi ktoré patrí sivá santolina, mletý cyprus, svätá bylina, bavlna z levandule a drobný cyprus.

Bavlna z levandule je všeobecne mrazuvzdorná v zónach 6 až 9. Rastliny na vyvýšených záhonoch s prudko odtekajúcou pôdou môžu byť odolné voči zóne 5. Rastliny, ktoré počas zimy topia a mrznú v zimnej podobe a mrznú, sú menej náchylné na trvalku.

Pri správnej starostlivosti by mali vaše rastliny dosahovať výšku jeden až tri stopy a rozprestierať sa na nich asi tri stopy. Na udržanie kompaktného tvaru potrebuje levanduľová bavlna celý deň slnka. V tieni sa rastliny stanú nožnými, keď sa namáhajú smerom k svetlu.

Rastliny bavlny z levandule majú také úžasné listy, že na plnom slnku vyzerá žiarivo strieborne, v oblačných dňoch je to chladný odtieň morskej peny a za súmraku prijíma takmer modrastý nádych. Svetlo žlté kvety s veľkosťou jeden palec sú vzpriamené na drôtovo zelených stonkách. Bavlnená levanduľa kvitne od začiatku do polovice leta. Odkvitnutie nepredlžuje kvitnutie ani nespôsobuje opakované kvitnutie, ale udrží si upravenejšiu rastlinu.


Pozri si video: Vypijte každý den sklenici česnekové vody a nebudete věřit, co se vám stane..