Starostlivosť o citrónovú verbenu

Starostlivosť o citrónovú verbenu

Zdá sa, že JavaScript je vo vašom prehliadači zakázaný. Pre najlepší zážitok na našej stránke si nezabudnite vo svojom prehliadači zapnúť Javascript. Používame cookies, aby sme vám poskytli čo najlepší zážitok z našej webovej stránky. Tieto súbory cookie sú úplne bezpečné a nikdy nebudú obsahovať žiadne citlivé informácie.

Obsah:
  • Kníhkupectvo PFAF
  • Pestovanie citrónovej verbeny: Kompletný sprievodca výsadbou, pestovaním a zberom citrónovej verbeny
  • Pestovanie citrónovej verbeny pre vašu záhradu
  • Pestovanie a používanie citrónovej verbeny
  • Pestovanie citrónovej verbeny a jej udržiavanie nažive
  • Verbena citrónová (Aloysia citriodora)
  • Ako pestovať citrónovú verbenu
  • Ako pestovať citrónovú verbenu vo Veľkej Británii
  • Starostlivosť o rastlinu Lemon Verbena
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: EP61 - Golden Lemon Verbena - Ako odobrať odrezky #5MINUTEFRIDAY

Kníhkupectvo PFAF

Verbena s citrónovou vôňou je nevyhnutná rastlina Verbena s citrónovou vôňou porastie prakticky kdekoľvek po celej Austrálii, ale nemá rada mrazy. Volá sa Aloysia triphylla alebo alternatívne Aloysia citriodora - citriodora naznačuje, že má listy s citrónovou vôňou, ktoré sú jednoducho nádherné. Verbeny s citrónovou vôňou dosahujú výšku asi 2 metre a môžu sa rozpadnúť. Na jar začnite prerezávať vyštipovaním vrchných výhonkov, čo povzbudí rastlinu, aby pekne vyrástla. Ako sezóna postupuje, pokračujte v rezaní kvetov a vytvorte z nich nádherne voňavú kyticu do interiéru.

Alebo použite listy v bylinkovom čaji. Vložte listy do hrnca, zalejte ich vriacou vodou a pripravte si úplne krásnu kanvicu bylinkového čaju. Verbeny s citrónovou vôňou dobre rastú na teplom, chránenom mieste v dobre odvodnenej pôde. Je to dobrý nápad pestovať ich cestou, aby okoloidúci zacítili tú nádhernú citrónovú vôňu, keď sú listy kefované.

Pestujte verbeny s vôňou citrónu z odrezkov odobratých v lete. Ich rast trvá asi šesť až osem týždňov. Pia hod., Rpt Ne. hod. Zdieľať Facebook Twitter Mail. Vysielanie: so 21. mája dopoludnia. Zverejnené: so 21. máj , hod.

Kredity plus mínus. Moderátorka Jane Edmansonová. Témy Záhradnícke rastliny. Medzinárodná záhrada. Rippon Lea.


Pestovanie citrónovej verbeny: Kompletný sprievodca výsadbou, pestovaním a zberom citrónovej verbeny

Verbena citrónová je trváca bylina so štíhlymi, svetlozelenými listami a malými bielymi kvetmi. Na otvorenom priestranstve môže dorásť do výšky pása a často sa vysádza v nádobách – čo pomáha kontrolovať jej rast. Je to atraktívna rastlina a dobre vyzerá v kombinácii s radom iných bylín a živných rastlín. Lístie je najbujnejšie v teplých letných mesiacoch, keď je jeho sladká citrónová chuť a vôňa najsilnejšia. Pripravuje sa z nej lahodný a osviežujúci bylinkový čaj a listy sa tiež zviažu do zväzkov a hádžu sa do horúceho kúpeľa na relaxačné namočenie.

Feb 22, - Kľúčom k pestovaniu citrónovej verbeny je dobrá drenáž a teplé počasie. Pestovanie citrónovej verbeny na to zahŕňa podrobný profil rastliny.

Pestovanie citrónovej verbeny pre vašu záhradu

Verbena citrónová Aloysia citrodora je voňavý tropický ker pochádzajúci z Čile a Argentíny. Do Európy ho priviezli španielski prieskumníci v 17. storočí. Jeho citrónovo voňavý olej sa používal v kozmetike a parfumoch až do zavedenia citrónovej trávy a jej lacnejšieho oleja. Viktoriáni, ktorí mali v obľube potpourri, si obľúbili citrónovú verbenu, pretože jej listy si po usušení zachovávajú vôňu ešte dlho. V súčasnosti sa listy používajú pri varení a bylinkových čajoch, ako aj potpourri. Rastliny sa často nachádzajú v blízkosti dverí a blízko vonkajších obytných priestorov, kde ich lístie uvoľňuje osviežujúcu vôňu zakaždým, keď sa okolo nich prejdete. Citrónová verbena je odolná cez zónu 9.

Pestovanie a používanie citrónovej verbeny

Verbena citrónová je skvelá na pestovanie v záhradách, na balkónoch alebo ako izbová rastlina. Je to voňavá bylina priateľská k hmyzu s nespočetným využitím od varenia až po medicínu. Verbena citrónová Aloysia citriodora, tiež známa ako citrónová včelia kefa alebo francúzska verbena s citrónovou vôňou: verveine odorante, je dokonalá osviežujúca bylina. Rovnako ako Verbena officinalis, ktorá je pôvodom z Európy, aj Verbena officinalis patrí do čeľade Verbenaceae. Tento článok vás prevedie tým, čo je potrebné zvážiť pri vysádzaní citrónovej verbeny v kvetináčoch a záhradách, a poskytne rady o dobrých susedoch na spoločné sadenie a rozmnožovanie citrónovej verbeny z odrezkov.

Verbena citrónová síce nepatrí medzi najkrajšie rastlinky v záhrade, no stačí závan jej listov a budete vedieť, prečo je ťažké držať tieto malé skvosty v zásobe aj tu v škôlke.

Pestovanie citrónovej verbeny a jej udržiavanie nažive

Verbena citrónová je aromatická bylina s voňavými listami, ktoré naplnia záhradu sladkou citrónovou vôňou. Citrónová verbena má dlhú lekársku a kulinársku históriu. Viktoriánske dámy si počas horúcich letných dní napchávajú vrecúška s citrónovými listami pre sviežu vôňu. Inovatívni kuchári dokonca používajú listy na ochutenie mäsa a rýb. Keď som vyrastal, pamätám si ker citrónovej verbeny, ktorý moja stará mama pestovala vo svojej záhrade.

Verbena citrónová (Aloysia citriodora)

Žiarivé, energické a všestranné ročné verbeny sú niektoré z mojich obľúbených kvetov na pridanie va-va-voom do letnej záhrady. Kvitne celú sezónu, s miniatúrnymi nosatými kvetmi plnými pestrofarebných kvetov. Verbena vyzerá rovnako dobre pri prepletaní záhradných záhonov, ako aj pri rozlievaní z kvetináčov, okenných krabíc a závesných košov. Rastliny verbeny tiež tolerujú letné sucho a horúčavy pri pečení s malými sťažnosťami, čo z nich robí kvetinu s jednoduchou starostlivosťou. Zimovzdorné v zónach

Jednou z mojich obľúbených byliniek na pestovanie je citrónová verbena. Botanický názov je Aloysia triphylla pre nezvyčajné usporiadanie listov na stonke.

Ako pestovať citrónovú verbenu

Peru, Čile, Bolívia a Stredná Amerika. Do Európy sa dostal v 18. storočí cez Španielsko. Populárna záhradná rastlina po celom svete.

Ako pestovať citrónovú verbenu vo Veľkej Británii

Verbena citrónová, tiež známa ako Aloysia citriodora, je populárny ker a nie je ťažké pochopiť prečo. Má silne citrónovo voňajúce listy a koncom leta vytvára klasy drobných, bielych alebo svetlofialových kvetov. Z lístkov sa pripravuje lahodný čaj, ale aromatické lístky môžete pridať aj do šalátov a zmrzliny. Verbena citrónová, pestovaná v kvetináči, dosiahne výšku 1 m.

Citrónová verbena je populárny ker, ktorý rastie v trópoch do výšky 15 stôp, v severnej Kalifornii zvyčajne kratší. Vždyzelený v oblastiach bez mrazu.

Starostlivosť o rastlinu Lemon Verbena

Prihlásiť sa. Pri správnom ošetrení mnohé bylinky prežijú v záhrade niekoľko rokov. Iné sú citlivé na mráz alebo silné chladné počasie a musia byť prenesené do interiéru, chránené alebo presadené každý rok. Jednoročné bylinky zabije prvý tuhý mráz na jeseň. Odstráňte odumreté rastliny, aby ste minimalizovali prezimujúci hmyz a problémy s chorobami.

Zappania citrodora Lam. Aloysia citrodora, citrónová verbena, je druh kvitnúcej rastliny z čeľade verbenovité Verbenaceae, pôvodom z Južnej Ameriky. Medzi ďalšie bežné názvy patrí citrónová včielka.


Pozri si video: Agrogoroskop od do