Rastliny na C

Rastliny na CWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cyklámen patrí do rodiny prvosienok. Distribuované v juhovýchodnej Ázii, strednej Európe, na pobreží Stredozemného mora. Rastie priemerným tempom. Načasovanie obdobia kvitnutia závisí od druhu, ale pri správnej starostlivosti kvitne každý rok.


Kvety začínajúce sa písmenom C

Na poznámku! Rôzne druhy zeanotus, ktoré sa nachádzajú v tesnej vzdialenosti od seba, sa môžu navzájom krížiť a vytvárať hybridné potomstvo exkluzívnych kríkov.

Krasnokorennik sa pestuje na zdobenie záhrady, stien, plotov, živých plotov. Aby sa nastavil požadovaný smer úniku kríka, je nainštalovaná zvislá podpera. A nové stonky, ktoré rastú po orezaní, sú distribuované do strán a zviazané požadovaným smerom.

Ker je teplomilná rastlina a v zime potrebuje prístrešie.

Patrí do rodiny strukovín.

Bylinná rastlina vo forme malého kríka. Prirodzene rastie v krajinách s teplým podnebím.

V európskych krajinách sa často pestuje ako izbová rastlina na verandách a balkónoch.

Rastlina dorastá do výšky 1 metra. Listy sú malé, zelené, perovito členité. Kvitnutie je červené, oranžové, žlté, zhromaždené v kvetenstve a visia nadol na dlhom vlákne. Po odkvitnutí sa ovocie objaví vo forme kožovitej fazule.

Kvitnutie trvá celé leto.

Caesalpia uprednostňuje mierne osvetlenie bez horúcich slnečných lúčov. Polievanie by malo byť hojné, bez vysušenia pôdy a visiacej vlhkosti.

Neznáša silné mrazy a prievan.

Rastlina z rodiny Kutrovy.

V prírode rastie na Kanárskych ostrovoch, v Afrike, Austrálii, Južnej Amerike.

Existuje veľa odrôd tohto rodu. Existujú absolútne bezlisté exempláre, šťavnaté ampelous druhy.

Rastlina patrí k bylinným trvalkám, môže mať plazivú alebo vzpriamenú stonku. Hľuzovitá oddenka. Listové dosky sú rôznych tvarov: lineárne, vajcovité, kopijovité. V šťavnatých listoch sa hromadí číra šťava.

Kvety majú neobvyklý tvar, pre ktorý sa im často hovorí „svietnik“. Racemózne alebo umbelátové kvetenstvo v sebe obsahuje veľké päťčlenné pazušné kvety, ich korunka je rúrkovitá, na báze rozšírená. Tyčinky sa spojili do tuby.

Kvitnutie trvá takmer po celý rok. U niektorých odrôd nie je kvitnutie nijako zvlášť dekoratívne.

Ak sa vám nepáči typ kvitnutia, môžete ho bezpečne odštipnúť, to rastline neublíži.

Ceropegia potrebuje jasné slnečné svetlo a pomerne teplú izbovú teplotu až do + 25 ° C. Zalievanie by malo byť mierne, bez stagnácie prebytočnej tekutiny. Minerálne hnojivá sa aplikujú 1-2 krát mesačne, vhodný je komplex na sukulenty alebo na orchidey.

Najobľúbenejší typ dreva Ceropegia má početné prepletené tenké plazivé výhonky. Listy sú trojuholníkovo oválne, bledozelené, pokryté mramorovaným, matným kvetom. Spodná časť listu má ružovkastý odtieň.

Rastlina z čeľade Amaranth.

Jeho domovinou je tropická Afrika. Naučili sa ju však pestovať nielen v južných regiónoch, ale aj v regiónoch stredného Ruska.

Ročný ker môže byť rôznych výšok. Nízko rastúce od 15 do 40 cm. Vysoké odrody rastú od 50 do 70 cm.

Má neobvyklý tvar kvetu, ktorý veľmi pripomína hrebeň kohúta. Kvitnutie sa objavuje uprostred leta a trvá až do začiatku jesene. Svetlé kohútie hrebene majú šťavnatú oranžovú, žltú, červenú, fialovú farbu. Existujú 2 druhy tejto kvetiny: kytovec a zpeřený celosia.

Ročná celosia sa množí semenami, pričom sa semená vysádzajú priamo do otvoreného terénu. Vyberte jej otvorené, slnečné miesto. Okrasné kvety je potrebné zalievať a hnojiť často niekoľkokrát za sezónu. Po odkvitnutí sú zvädnuté kvety odstránené.

Tsikas ovisnutý

Rastlina z čeľade Cicaceae.

Hovorí sa mu aj strom papradí. Pestovateľská oblasť juhovýchodná Ázia. Teplomilná rastlina je vhodná na pestovanie v interiéroch.

Na poznámku! Všetky časti rastliny sú jedovaté a predstavujú nebezpečenstvo pre ľudí a zvieratá!

Jedná sa o silný, pomaly rastúci strom, ktorý počas roka života vytvorí jeden krúžok z perovito dlhých listov, dlhých až 2 m.

Rastlina je dvojdomá, samčie kvety, sporofyly vo forme kužeľov a samica vo forme zlatých pubertálnych vencov.

Rozmnožuje sa iba semenami, ktoré sú privezené špeciálne z domovskej krajiny pôvodu. Jeho semená sú dosť drahé.

V miestnosti pre cikádu musíte zvoliť priestranné a dobre osvetlené miesto, ale bez horiacich slnečných lúčov. Musí byť zabezpečená dobrá cirkulácia čerstvého vzduchu. V lete môžete kapradinu vytiahnuť na balkóny, verandy.

Je potrebné udržiavať miernu vlhkosť vzduchu a raz za sezónu aplikovať organické hnojivá. Keď rastlina rastie z črepníka, je potrebné ju presadiť do čerstvej piesočnato-humóznej pôdy.

Patrí do rodiny prvosienok.

Jeho domovinou sú krajiny Stredomoria, južná Európa. V týchto južných krajinách rastlina kvitne na jeseň a vydrží až do jari.

Je to paličková rastlina s tmavozelenými, veľkými listami v tvare srdca. Listy sú pokryté striebristým gossamerovým vzorom.

Na vrchole dlhej stonky sú kvety, prichádzajú v rôznych farbách, jednofarebných aj pestrých.

Odrody sa líšia svojimi rozdielmi. Existujú kvety s kombinovanými okvetnými lístkami, dvojité, odrody lastúr. V hrebenatke trčia okvetné lístky ako perie.

Cyklámen je pomerne náladová rastlina, najvhodnejšia atmosféra na pestovanie v skleníkoch alebo v interiéroch.

Rastlina vyžaduje časté zalievanie, ale bez toho, aby sa na hľuzu dostávala voda. V takom prípade sa odporúča rastliny vysadiť tak, aby hľuza mierne vykúkala z pôdy.

Vyblednuté kvety a suché listy musia byť starostlivo odštipnuté.

Cyklámen je jedovatý. Ale hľuzy rastliny sa používajú v medicíne, pri ženských chorobách, reumatizme. Tak v Rusku, ako aj v Európe.

Čakanka obyčajná

Rastlina z čeľade Asteraceae.

Táto bylinná trvalka rastie ako burina. Rastie popri cestách, lúkach, poliach a pustatinách. Nachádza sa na všetkých územiach Ruska a susedných zahraničných krajín, Európy a západnej Ázie.

Čakanka má kučeravý vretenovitý koreň. Stonky sú veľmi elastické, rozvetvené, rovné, pokryté riedkymi chĺpkami. Spodné listy sú bazálne perovito vykrojené, zhromaždené v ružici, na spodnej strane dospievajúce. Horné listy sú kopijovité, celé.

Bohatý kvet s modrými, bielymi a ružovými kvetmi trstiny. Koše sú umiestnené na krátkych stopkách. Kvitnutie vydrží celé leto.

Je sám rozptýlený pomocou semien. Zároveň rastie v najťažších podmienkach, na suchej, neúrodnej pôde, znáša mrazy.

Čakanka sa na poliach pestuje ako liečivá rastlina. Všetky časti rastliny obsahujú mliečnu šťavu a používajú sa na prípravu liekov. Má protizápalové, antimikrobiálne účinky.

Tinktúry čakanky sa používajú na choroby tráviaceho traktu, obličiek, pečene, sleziny. Používa sa na kožné choroby a nervové poruchy.

Chutný a zdravý nápoj sa pripravuje aj z čakanky, ktorá nahrádza chuť kávy.

Záhradná kvetina z rodiny Astrovcov.

Huňaté kvety, majú vzpriamenú stonku, dosahujú výšku až 1 m. Existujú aj miniatúrne odrody, ktoré dorastajú iba do 10 cm. Pestujú sa v kvetináčoch alebo nádobách.

Listy sú oválne alebo lineárne, zelené. Kvety sú jasné, nápadnej farby, červené, žlté, biele, oranžové, ružové. Kvitne od začiatku leta do jesene.

Starostlivosť o cínie je veľmi jednoduchá. Kvety sa množia semenami priamo do otvoreného terénu. Miesto je vybrané otvorené, slnečné, bez buriny a vysokej trávy.

Pred zasiatím semien musí byť pôda pohnojená rozhádzaním humusu, hnoja, kompostu. Pôda musí byť výživná a dobre priepustná.

Cínie sú skvelé na zdobenie vašej záhrady a sú tiež dobré na rezanie.


Pozri si video: How To Plant Green Carpet In Aquarium For Beginners - Amazing Diy Nano Aquascape Cube 30cm, No Co2