Informácie o Yams

Informácie o YamsWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Domov ›Jedlé záhrady› Zelenina ›Archív pre Yams

Začať

Informácie o závode Yam: Tipy na pestovanie čínskych jám

Amy Grant

Sladké zemiaky sa často označujú ako sladké zemiaky, zatiaľ čo v skutočnosti nie sú. Takže čo sú potom sladké zemiaky? V tomto článku sa dozviete, aký je medzi nimi rozdiel a ako pestovať sladké zemiaky.

Opýtajte sa profesionála

Opýtať sa otázku

Najnovšie články

Tiež sa vám môže páčiť…

Na blogu


Ako sa vyhnúť škodcom:

Južní záhradníci sa s problémami so škodcami stretávajú s väčšou pravdepodobnosťou ako záhradníci v severných oblastiach.

Sieťky sladké zemiaky - ¼ palcový hmyz s tmavomodrými hlavami a krídlami a červeno-oranžovými telami - prepichnite stonky a hľuzy, aby ste mohli vajíčka položiť. Rozvíjajú sa tunelky lariev a živia sa mäsitými koreňmi, zatiaľ čo dospelí všeobecne napádajú vinič a listy. Taktiež rozširujú hnilobu nôh, ktorá vytvára zväčšujúce sa hnedé až čierne oblasti na stonkách blízko pôdy a na koncoch stoniek. Pretože sa nosáky rýchlo množia a je ťažké ich vylúčiť, použite certifikované listy odolné voči chorobám a nacvičujte štvorročné striedanie plodín. Infikované rastliny a ich korene zničte alebo ich vložte do zapečatených nádob a zlikvidujte ich v domovom odpade.

K hubovým chorobám patrí čierna hniloba, ktorá má na hľuzách za následok kruhové, tmavé priehlbiny. Infikované zemiaky zlikvidujte a nepoškodené korene z tej istej plodiny opatrne vyhoďte. Nemýľte si toto ochorenie s menej závažným scurfom, ktorý vytvára malé, okrúhle, tmavé škvrny na povrchu hľuzy, ale nemá vplyv na kvalitu stravovania.

Kmeňová hniloba alebo vädnutie je huba, ktorá sa dostáva do rastlín poranených hmyzom, neopatrnou kultiváciou alebo vetrom. Aj keď táto choroba nezabije rastliny, úroda bude slabá. Minimalizujte pravdepodobnosť ochorenia výsadbou iba zdravých výhonkov, aby ste sa vyhli čiernej hnilobe a hnilobe stoniek výsadbou rezistentných kultivarov. Znížte výskyt suchej hniloby, ktorá mumifikuje skladované zemiaky, udržiavaním mäsitých koreňov na 55 až 60 stupňoch.


Pozri si video: Primitive Technology: Stone Yam planters