Ako organizovať vzburu kvetov - príslušné rozloženie kvetinových záhonov

 Ako organizovať vzburu kvetov - príslušné rozloženie kvetinových záhonovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri aranžovaní kvetinového záhonu ho chcem naplniť najkrajšími kvetmi, ktoré existujú iba vo vašej zbierke semien. Ak však túto myšlienku uvediete do života, výsledok sa môže vyvinúť úplne inak, ako ste si predstavovali. Namiesto harmonickej krásy, ktorá pohladí oko, vznikne v kvetinovej záhrade skutočný chaos. A to všetko preto, že je potrebné dodržať určitú schému výsadby kvetov na kvetinovom záhone, potom bude kvetinové usporiadanie vyzerať nádherne, čo spôsobí, že každý bude obdivovať.

Len aby ste sa nenechali zmiasť

Premýšľanie nad schémami kvetinových záhonov a kvetinových záhonov na vašom webe by malo byť od zimy, pretože pred začiatkom sezóny musíte mať čas na pestovanie sadeníc kvetov! Preštudujte si vlastnosti rôznych rastlín, urobte farebné náčrty a do najmenších detailov premýšľajte, ako bude kompozícia vyzerať. Hlavnou vecou je zohľadniť základné pravidlá zdobenia kvetinových záhonov, aby ste dosiahli požadovaný efekt a nevytvorili chyba pri výbere rastlín.

Nepravidelné kvetinové záhony sú usporiadané vo forme samostatných skupín kvetov, ktorých kvitnutie sa v sezóne vyskytuje v posunoch

Dizajn do značnej miery závisí od toho, aký typ kvetinového záhonu ste si vybrali pre svoju stránku. Rovné čiary, geometrické tvary a zložité vzory vyzerajú na bežných kvetinových záhonoch perfektne. Nepravidelné kvetinové záhony sú usporiadané vo forme samostatných skupín kvetov, ktorých kvitnutie sa v sezóne vyskytuje v posunoch. Rabatki (postele s 2 - 3 radmi rastlín) umožňujú vytvárať zaujímavé farebné kombinácie, vďaka ktorým sa z pruhu kvetov stáva jasný „koberec“. Poschodové kvetinové záhony sú najvhodnejšie na zvýraznenie krásy kvetov, ktoré vypĺňajú každú vrstvu.

Video s rozložením kvetinových záhonov

Kombinácia vo farbe a veľkosti

Keď začnete skicovať schému kvetinových záhonov, objaví sa prvá otázka: aké odtiene zvoliť na vytvorenie kompozície? Pri zdobení kvetinovej záhrady sa používajú tri hlavné farby:

 • Jednofarebné. Výsadba kvetov rovnakého odtieňa niekedy vyzerá veľmi pôsobivo, najmä na malých kvetinových záhonoch. Na spestrenie kompozície stačí použiť niekoľko druhov kvetov, pričom najvyššiu umiestnime do stredu a najnižšiu na okraj záhonu.
 • Kontrastné. Zaujímavo vyzerajú kombinácie odtieňov, ktoré vo farebnom spektre zaujímajú opačné polohy. Napríklad žltá / fialová, zelená / vínová, oranžová / modrá, ružová / modrá. Najlepšie výsledky dosiahnete kombináciou jasných a čistých tónov, aj keď je možné použiť tlmené odtiene - vaša kvetinová záhrada získa sofistikovaný a sofistikovaný vzhľad.
 • Približné farby. Hladký prechod odtieňov dodáva kvetinovej záhrade zvláštne čaro. Uprednostňujú sa dva alebo tri tóny susediace v palete farieb. Najbežnejšie kombinácie sú ružová / fialová, červená / fialová, zelená / modrá.

Zaujímavo vyzerajú kombinácie odtieňov, ktoré vo farebnom spektre zaujímajú opačné polohy

Základné pravidlá pre vypracovanie schémy kvetinového záhonu

Tradičné rozloženie kvetinového záhonu je nasledovné: v jeho centrálnej časti sú zasadené najväčšie, vysoké rastliny, potom sa zmenšuje výška a veľkosť kvetov a okraje kvetinového záhonu sú zdobené pásikom nízko rastúcich rastlín . Ak je kvetinová záhrada umiestnená pri plote alebo stene, najvyššie kvety a rastliny by mali byť v pozadí a najnižšie v popredí. Vysoké trvalky sa odporúča sprevádzať niekoľkými stredne veľkými trvalkami vhodnej farby a veľkosti. Voľný priestor na záhone je vyplnený pôdopokryvnými rastlinami, ktoré vytvárajú hustý koberec alebo trávnatú trávu.

Nízko rastúce kobercové rastliny samy o sebe sú skvelé na vytváranie rôznych vzorov na záhone. Môžete vysadiť kobercové kvety vo forme geometrických tvarov (lichobežníky, trojuholníky, kruhy, štvorce atď.), Národnú vlajku alebo akýkoľvek iný obrázok, ktorý vám povie vaša fantázia, podľa vopred naplánovanej kontúry.

Plán kvetinového záhonu môže obsahovať jeden druh rastlín alebo niekoľko - iba ak sú harmonicky kombinované farbou a veľkosťou. Napríklad kvetinový záhon, kde hrá hlavnú úlohu flox, bude vyzerať očarujúco. Vysaďte vysoké červenofialové panikulované floxy blízko steny alebo plotu, spodný modrofialový vpravo a ružový flox vľavo, obklopte floxy krúžkom nízko ružových, červených a bielych penstemónov a zasaďte žlto- zelená mäkká manžeta ako okraj. Pre úplnosť môžete pozdĺž okrajov kompozície pridať zvončeky modrofialového mliečneho kvetu.

Samotné nízko rastúce kobercové rastliny sú skvelé na vytváranie rôznych vzorov na záhone.

Na webe je málo miesta - vertikálne kvetinové záhony ušetria!

Ak je územie vášho webu veľmi kompaktné a nie je v ňom dostatok miesta pre veľké kvetinové záhony, môžete si postaviť kvetinové záhony viacúrovňový alebo zvislý... Kvitnúci vertikálny kvetinový záhon vyrobený vo forme stojana z dosiek vám umožní skryť budovy, ktoré majú nestranný vzhľad, alebo zónovať územie. V tomto prípade je lepšie položiť na police stojana hrnce s jasnými sviežimi kvetmi, napríklad s petúniami.

Medzi vertikálne postele patria aj kvetináče pripevnené na železných alebo plastových tyčiach; zásteny a steny z rámu pokrytého kvetmi. Na dosiahnutie požadovaného efektu sa odporúča používať plazivé a popínavé rastliny (svätojánsky brečtan, brečtan, hrozno a iné rastliny podobné liane) v akejkoľvek farebnej kombinácii.

Video o kvetinových záhonoch a kvetinových záhonoch

Ďalšou možnosťou, ktorá vám umožní ušetriť miesto na webe, je viacúrovňový kvetinový záhon. Ako urobiť viacstupňový kvetinový záhon? Môžete si vziať pneumatiky rôznych rozmerov a dať ich na seba, alebo zložiť štruktúru z dosiek na niekoľkých úrovniach. Najjednoduchšie je dať stupňovitému tvaru vysokú hromadu zeme a zasadiť na ňu kvety. Viacúrovňové kvetinové záhony môžu byť okrúhle alebo ľubovoľné (vo forme pyramídy, krokov atď.). Aj ten najmenší kvetinový záhon dáva veľa priestoru pre fantáziu: môže byť vyrobený monochromatický, pestrý, vyrobený v studených alebo teplých farbách.

Kuriózny efekt sa dosiahne, ak sú vysoké rastliny (ruže, floxy) vysadené uprostred viacstupňového kvetinového záhonu, kvety strednej výšky, svetlé odtiene rastú na ďalšej úrovni a nízko rastúce tmavo sfarbené rastliny zaberajú spodnú časť úrovni.

[Hlasy: 1 Priemer: 5]


Schéma výsadby kvetov na záhone

Každý majiteľ letnej chaty alebo vidieckeho domu chce vytvoriť útulný kútik pozostávajúci z kvetinových aranžmánov. Krásne vytvorený kvetinový záhon poteší svojich majiteľov aj ostatných, čím zvýši atraktivitu záhrady alebo pozemku. Ale usporiadanie kvetinového záhonu vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel, podľa ktorých si vyberú miesto na vytvorenie kompozície, jej typ, druhy rastlín a ich kompatibilitu. Tieto informácie nájdete v tomto článku.


Trvalky kvetinových záhonov - najlepšie schémy

Prvá schéma je „najjednoduchšia“:

 • ružová astilba. Kvitnutie rôznych odrôd zvyčajne trvá od začiatku júla do konca augusta, kvet veľmi reaguje na pravidelné uvoľňovanie a kŕmenie
 • nádherné pelargónie. Začína bujne kvitnúť od začiatku leta do konca sezóny a vytvára tak svieži ker so svetlofialovými kvetmi
 • paniculate phlox fialová alebo ružová. Ideálny čas na výsadbu je polovica marca alebo septembra, rastie dobre v piesočnatej, priepustnej pôde, kvitne od začiatku júla do neskorej jesene
 • Heuchera s levanduľovými alebo striebristo šedými listami. Uprednostňuje ľahkú pôdu bez akumulácie vody, začína kvitnúť od skorej jari do júla
 • denivka je fialovo-strieborná. Kvety sa na jar sadia do voľnej, dobre priepustnej, organicky bohatej hliny s kyslosťou 6,1 - 6,7 pH.

Druhý okruh „Kvetinový záhon trvalých rastlín, ktoré kvitnú v prvom roku“:

 • slnečnica s desiatimi okvetnými lístkami (pomerne cenná odroda, ktorá kvitne od augusta do polovice októbra, má liečivé vlastnosti a dobre rastie)
 • ruža "Pleniflora" s froté korunami červeno-fialových, lososovo-ružových a žltých kvetov ("Pleniflora" je len sivá obrovská, ktorá vo vlhkých a slnečných oblastiach záhrady bohato kvitne od začiatku leta až do prvých chladu)
 • Ľubovník bodkovaný (Hidcote) (odroda ľubovníka bodkovaného bez zápachu poteší žltými kvetmi na záhone od júla do augusta)
 • Islandský mak (ideálny pre neustále kvitnúci trvalkový záhon vďaka nepretržitému kvitnutiu od júna do neskorej jesene)
 • catnip "Nepeta faassenii" (kvitne nepretržite podobnými kvetmi ako levanduľa, od začiatku mája)
 • cardinal lobelia (kvet s krásnym listom, tieto kvety zdobia web od júna do septembra)
 • geichera "Miracle" (krásny kríček s neobvyklým odtieňom lístia, zdobený ružovými kvetmi od mája do polovice júna)
 • katananche "Blue Cupid" (kvetinové koše s nebesky tlmenou farbou je možné pozorovať celé leto)
 • zvonček „Campanul poscharskyan“ (krištáľové zvonenie takých jemných a krehkých kvetov modrých a fialových odtieňov počuť od mája do augusta)
 • sedum "Matrona" (silný ker s krásnymi kvetmi vidno až do prvého snehu)
 • trvalkový gravilat (v zložení trvalkového záhonu táto bylina nesólo, ale s najväčšou pravdepodobnosťou kvetinový záhon od júna do augusta jednoducho dopĺňa).

Tretia schéma „Krásny ružový a fialový kvetinový záhon“:

 • hybridný monard v krajine vytvára romantickú náladu, keď jeho rozkvitnuté ružové kvety začnú vyžarovať neprekonateľnú arómu
 • prchavý vrchár so sofistikovanými modrozelenými listami, tento veľký vytrvalý ker začína kvitnúť ako „biely oblak“ od začiatku júla a kvitne až do konca sezóny
 • lomikameň veľkolistý (Bergenia) poteší oko od júna do augusta štítnou žľazou malými kvetenstvami na veľkých stopkách
 • Astrania „Claret“, jej malé, viacnásobné dáždnikové kvety jasného červeno-vínneho odtieňa, kvitnúce začiatkom leta, vyzerajú skvele na pozadí tmavo fialových rastlín
 • flox "Dragon" so svojimi striebristofialovými a dymovými okvetnými lístkami vyzerá veľmi atraktívne v zložení slnečnej kvetinovej záhrady
 • Geranium "Compactum" rastie celkom bujne a na záhone dodáva červené a krvavé odtiene
 • Geichera "Obsidian" je hybridná rastlina s tmavo fialovými, takmer čiernymi listami, ktorá začína kvitnúť v júni
 • zvonček „Loddon Anna“ s fialovými kvetenstvami plní kvetinový záhon jemnou arómou od júna do októbra
 • zajačia kapusta alebo Sedum telephium zo skupiny Matrona kvitnú od začiatku leta jemnými ružovými kyticami.

Vytvorenie kvetinovej záhrady vlastnými rukami: príprava pôdy a výsadba kvetov

Po skontrolovaní fotografie a rozhodnutí o zložení pre kvetinovú záhradu je čas začať pripravovať pôdu pod kvetinovým záhonom. Toto je časovo najnáročnejšia úloha pri výstavbe trvácej kvetinovej záhrady, ale zároveň je to najpotrebnejšie, pretože správne upravený pozemok je základom budúcej kvetinovej záhrady.

Po vykonaní náčrtu budúceho kvetinového záhonu je potrebné pripraviť pôdu. Rastliny je potrebné vyberať nielen podľa fotografie a doby kvitnutia, ale aj podľa podobných požiadaviek na osvetlenie, pôdu a vlhkosť - to je nevyhnutné zjednodušiť starostlivosť o kvetinovú záhradu... (Napríklad v polotienistých a tienistých oblastiach v suchých oblastiach s voľnou a úrodnou pôdou rastú dobre: ​​manžety a konvalinky, kozy a geichery, sasanky a brčáliky, muškáty a kosatce, floxy a prvosienky).

Ako si z trvaliek urobiť krásny záhon?

Musíte začať odstránením starej pôdy lopatou. Odstráňte pôdu s koreňmi a burinou a pôdu znovu oživte zriedením ílovitej pôdy pieskom a ľahkej pôdy bentonitom alebo hlinitou pôdou. Potom pridajte kompost a pôdu čo najhlbšie kyprte vidlami, miešaním kompostu, piesku a hliny. Pridajte potrebné hnojivá a sadenice vysaďte.

Ale majte na pamäti, že v kvetinovej záhrade akejkoľvek schémy, na 1 štvorcový meter je zasadený o:

 • 8 ks poddimenzované rastliny
 • 9 ks zemný kryt
 • až 4 vysoké rastliny
 • 6 ks stredná veľkosť.

Formy kvetinových záhonov a kvetinových záhonov z trvalkových kvetov

Klasické formy kvetinových záhonov sú čoraz menej často pozorované v krajinnom dizajne. V dnešnej modernej krajinnej záhrade sú vhodnejšie ostrovné kvetinové záhony s druhmi kvetov, ktoré sú asymetrické vo výsadbe a výške, usporiadané na trávnikoch a trávnikoch. Populárne sú aj vertikálne viacúrovňové kvetinové záhony. Originálne vyzerajú aj vyvýšené kvetinové záhony, zasadené do kvetináčov zaujímavých tvarov., kaskády obdĺžnikových podpier a minikvetinové záhony v starých pňoch, olemované kameňom.

Tip: najlepšie je kombinovať tvar kvetinovej záhrady s tvarom budovy v blízkosti, napríklad verandy alebo altánku.

Okrúhla kvetinová záhrada trvalých rastlín

Ak vezmeme do úvahy najjednoduchšiu metódu zdobenia kvetinovej záhrady vlastnými rukami, potom je to samozrejme okrúhly kvetinový záhon, ktorý je celkom jednoduché vyrobiť vlastnými rukami, pričom ako základ sa použije akákoľvek fotografia, ktorá sa vám páči. Ale v tomto prípade je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Pretože malý kvetinový záhon bude na veľkej ploche vyzerať smiešne a veľmi objemná kvetinová záhrada v obmedzenom priestore bude vyzerať zle.

Je potrebné miesto pre kvetinovú záhradu odstráňte burinu, kamene a nečistoty... Zlomte veľké hrudy zeme, vyrovnajte zem pomocou hrable a vykopajte.

Pre jasnú kresbu kruhu musíte vziať kolík, zatĺcť ho do stredu budúcej kvetinovej záhrady a priviazať šnúru, na ktorej druhom konci bude ďalší kolík. Musia tiež nakresliť správny kruh požadovanej veľkosti.

Štvrtá schéma „Záhony trvaliek pre okrúhle kvetinové záhony“:

 • Nezábudka alpská alebo alpestris, ktoré sa často používajú na zdobenie hraníc
 • "Lavína" alebo Matthiola Levkoy s veľkými bielymi kvetmi, úhľadne zhromaždená v kvetenstvách
 • macešky, menovite V.T.Maxima - trojfarebná fialová, ktorá kvitne celé leto
 • červená kostrava s charakteristickými lineárne pretiahnutými, úzkymi listami, ktoré sa navzájom prepletajú a vytvárajú jasne zelený súvislý koberec
 • Cínia ladná alebo Zinnia legans s veľkými hlavami kvetov
 • prvosienka alebo Primula veris - nenáročná rastlina, ktorá na jar kvitne voňavými žltými kvetmi
 • Achyranthes verschaffelti, jeho veľké listy, spravidla používajú krajinní dizajnéri na usporiadanie kvetinových záhonov so vzorkami
 • „Aurea nana“ alebo alternantera so zlatozelenými podlhovastými listami.

Niekoľko odporúčaní od skúsených záhradníkov:

 • Na výsadbu v radoch sa najlepšie hodia krátke a vysoké trvalky.
 • Pri vytváraní záhonu viacročných rastlín vlastnými rukami sa nebojte zvoliť preň originálne formy.
 • Nezabudnite do projektu kvetinovej záhrady zahrnúť niekoľko rastlín s farebným krásnym listom.
 • Natrhajte také kvety, aby váš záhon nádherne kvitol vo vlnách od začiatku jari do samého jesene.
 • Hrajte s kontrastmi, miešajte tvary, textúry a farby rastlín.
 • Vysaďte niekoľko rastlín toho istého druhu súčasne, aby pri ich raste vznikol vizuálny efekt pohybu.

Ak sa vám nepáčilo kvitnutie určitých rastlín v kvetinovej záhrade - prezrite si fotografiu a vylepšite ju, odstráňte to, čo je sklamané, a vysaďte nové rastliny na voľné miesto. Pozemok vášho pozemku v krajine nie je miestom, ktoré je možné vyhodiť na zem, záhrada by vás mala vždy potešiť.


Krásne trvalé kvety na kvetinové záhony - fotografia kvetenstva s menami a vlastnosťami starostlivosti

Pri pohľade cez najkrajšie a najnáročnejšie trvalé kvety na záhon by ste mali venovať pozornosť ako klasickým rastlinám (ľalie, ruže), tak neštandardným kvetenstvám (floxy, zvončeky).So správnym výberom odrôd môžete vytvoriť nepretržite kvitnúci záhon.

Fotografie krásnych trvaliek na záhone a pravidlá starostlivosti o kvety

Pri výbere trvaliek sa veľa žien v domácnosti riadi podľa vzhľadu. Krása vytvorenej kvetinovej záhrady skutočne závisí od správnej kombinácie ich odtieňov. Z nasledujúcej rady môžete zvoliť, ktoré kvety sa majú na záhone vysadiť:

 • zvony

Prilákajú jemným a elegantným vzhľadom, nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Neznášajú vysokú vlhkosť a celkom dobre prežijú aj s občasným polievaním.

 • prvosienka

Svetlé kvety s neobvyklými farebnými prechodmi sú optimálne pre fanúšikov farebných záhonov. Rastú dobre v tieni, nevyžadujú časté zavlažovanie, ale rýchlo zomrú na priamom slnku.

 • floxy

Dobre sa zakoreňujú ako na slnku, tak v tieni. Veľmi milujú vlhkosť, takže sa dajú vysadiť v blízkosti umelých nádrží.

 • ľalie

Daylilies sú jedny z najatraktívnejších kvetinových záhonov. Samotné kvety sú ale náročné z hľadiska starostlivosti, teploty, osvetlenia.

 • ruže.

Potrebujú správne rez a hnojenie, ale znesú sucho. Väčšina moderných odrôd s neštandardným vzhľadom môže kvitnúť od mája do augusta.

Tieto rastliny môžete použiť na ozdobu akýchkoľvek záhonov. Môžu byť umiestnené ako na letnej chate, tak v blízkosti vidieckeho domu. Trvalky sú vhodné na školský záhon, kvetinové záhony v materskej škole.


Výber rastlín

Každý záhradník chce, aby kvetinová záhrada bola luxusnou výzdobou osobného pozemku. Kvetinový záhon očarí hostí alebo členov rodiny, ak si preň vyberiete tie správne rastliny, ktoré sú vhodné pre klimatické podmienky oblasti. Takéto kvety môžu byť pivonka a plamienok. Sú schopní rásť mnoho desaťročí bez toho, aby zmenili svoje miesto.

Ak si vyberiete rastliny, ktoré sú krásne, ale rozmarné, nemusia prežiť tuhú zimu. Môžete dať prednosť južným rastlinám. Nie každý ker dokáže prežiť zimu. Túto skutočnosť stojí za to okamžite venovať pozornosť. Výber rastlín, ktoré sú vhodné pre klimatické podmienky oblasti, má v dizajne kvetinovej záhrady veľa výhod. Je ľahšie sa o takéto rastliny starať, nie je potrebné ich v zime prikrývať. Netreba sa báť škodcov (krtkov, myší), ako aj chorôb.

Výrazne sa tak znížia náklady, nebude potrebné kupovať nové závody, vymieňať mŕtve a nevzniknú ani mzdové náklady. Takže záhon v zimnom období môže vyzerať nádherne. Výsadba nenáročných rastlín vám umožní nájsť si čas na relaxáciu a kochanie sa krásou.

Na dekoráciu je lepšie uprednostniť trvalé kvety. Ich hlavným plusom je, že budú záhradu tešiť a zdobiť mnoho rokov. Existuje aj mínus - nie všetky viacročné rastliny kvitnú ihneď po výsadbe, aj keď časom nebudú vyžadovať osobitnú starostlivosť. Ak chcete, aby kvety kvitli, keď sa objavia prvé slnečné lúče, musíte si zvoliť rastliny s cibuľovinami. Cibuľovité rastliny začínajú kvitnúť skoro a zdobia kvetinovú záhradu množstvom kvetov rôznych odtieňov a tvarov.

Z týchto kvetov možno spomenúť hyacint. V marci začne kvitnúť krovina, po ktorej krokus, potom ich nahradí narcis a tulipán. Záhon s takýmito kvetmi je možné vyrobiť v zaoblenom tvare a rastliny tak uzavrieť kameňmi alebo drevom. Kvetinová záhrada prvosienky je nádherne kombinovaná s fialkou. Rose vyzerá s floxom nádherne. Pri vytváraní záhonu s jednoročnými kvetmi môžete neustále meniť paletu a odtiene a každý rok si vyberať niečo nové. Všetko závisí od fantázie záhradníka.

Vynikajúcimi letničkami sú nechtíky, petúnie, georgíny a balzamy. Tieto jarné kvety sú nenáročné a darí sa im pri pravidelnej starostlivosti. Môžu byť vysadené v blízkosti domu.


Prerezávanie pivoniek po odkvitnutí a príprava na zimu

Pivonky kvitnú v júni. Vyblednuté výhonky sa odrežú a uskutoční sa ďalšie kŕmenie. Ďalšia starostlivosť o kvetinovú záhradu spočíva v pravidelnom polievaní.

Orezávanie pivoniek

Prerezávanie sa vykonáva koncom jesene, pred mrazom. Všetky stonky musia byť odstránené. Nemali by byť rezané príliš nízko, na výhonkoch by malo zostať niekoľko listov - od toho závisí tvorba a vývoj náhradných púčikov. Takto nakrájajte čerstvé kvety - nie príliš nízko.

Príprava pivonky na zimovanie

Po jesennom reze treba kríky na zimu pokryť vrstvou rašelinového mulča, najmä tento rok mladých a presadených rastlín. Dospelé kríky sa nebojí mrazu a ľahko vydržia zimu.


Aké sú vzory výsadby kvetov

Vytvorenie kvetinového záhonu nie je ľahká úloha. Ak chcete získať atraktívne zloženie, musíte šikovne zvoliť kombináciu rastlinných farieb a ich doby kvitnutia. K tomu použite nasledujúce typy schém výsadby:

Kontrastné. Táto schéma zahŕňa použitie farieb umiestnených oproti sebe v farebnom koliesku. Najlepší efekt majú čisté tóny bez odtieňov.

 • Jednofarebné. Táto schéma výsadby používa niekoľko rôznych odtieňov rovnakej farby.
 • Približná farebná schéma. Výsadba zvyčajne zahŕňa dve až štyri farby susediace s farebným kolieskom. Výber rastlín s touto schémou je široký. Aby schéma vyrobená v studených farbách nevyzerala z diaľky nudne, zriedi sa rastlinami s bielymi kvetmi. Zreťazenú farebnú schému môžete použiť všade.
 • Starostlivé plánovanie dizajnu kvetinového záhonu, znalosť charakteristík rastlín, ich kombinácie, ako aj prejav fantázie pomôžu vytvoriť veľkolepý kvetinový záhon, ktorý poteší vás i vaše okolie po celú sezónu.


  Pozri si video: BYLINKOVÁ ŠPIRÁLKA