Rastliny hostiteľa zóny 3: Dozviete sa viac o výsadbe hosta v chladnom podnebí

Rastliny hostiteľa zóny 3: Dozviete sa viac o výsadbe hosta v chladnom podnebíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Hostas sú jednou z najobľúbenejších tienistých záhradných rastlín kvôli ich ľahkej údržbe. Hosty, ktoré sú pestované hlavne pre svoje lístie, sú dostupné v pevnej alebo pestrej zelenej, modrej a žltej farbe. Vďaka stovkám odrôd, ktoré sú k dispozícii, mohla byť veľká záhrada v tieni naplnená rôznymi hostami bez opakovania jedinej. Väčšina odrôd hostas je odolná v zónach 3 alebo 4 až 9. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli o pestovaní hostas v zóne 3.

Výsadba hosta v chladnom podnebí

Existuje veľa krásnych odrôd hostas pre zónu 3. Vďaka svojej ľahkej starostlivosti a údržbe sú hostas vynikajúcou voľbou pre tienisté miesta v záhrade alebo na hraniciach. Výsadba hosta v chladnom podnebí je taká jednoduchá ako vykopanie jamy, vloženie hosta, vyplnenie zostávajúceho priestoru zeminou a polievanie. Po vysadení polievajte prvý týždeň každý deň, druhý týždeň každý druhý deň, potom až do založenia raz týždenne.

Usadení hostitelia si vyžadujú veľmi malú starostlivosť. Hosty sa zvyčajne delia každých pár rokov, aby rastline pomohli lepšie rásť a množiť sa viac na ďalšie tienisté miesta. Ak stred vášho hostiteľa vymiera a rastlina začína rásť v tvare šišky, je to znamenie, než je potrebné hostiteľa rozdeliť. Delenie hostiteľov sa zvyčajne vykonáva na jeseň alebo skoro na jar.

Rastliny hostiteľa zóny 3 môžu z dôvodu ochrany zimy profitovať z ďalšej vrstvy mulča alebo organického materiálu, ktoré sa na konci jesene nahromadili cez korunu. Nezabudnite ich odhaliť na jar, keď už nehrozia mrazy.

Rastliny zóny 3 hostiteľa

Aj keď existuje veľa studených odolných hostiteľov, sú to niektoré z mojich obľúbených hostas pre zónu 3. Modré hostas majú tendenciu rásť lepšie v chladnom podnebí a hustejšom tieni, zatiaľ čo žlté hostas sú odolnejšie voči teplu a slnku.

 • Oranžová marmeláda: zóny 3-9, žltooranžové listy so zelenými okrajmi
 • Aureomarginata: zóny 3-9, žltkasté lístie so zvlnenými okrajmi
 • Víchrica: zóny 3-9, skrútené listy so svetlozelenými stredmi a tmavozelenými okrajmi
 • Uši modrej myši: zóny 3-9, trpasličie modré listy
 • Francee: zóny 3-9, veľké zelené listy s bielymi okrajmi
 • Portrét: zóny 3-8, malé srdcovité, svetlozelené listy so širokými okrajmi krémovej farby
 • Guacamole: zóny 3-9, veľké srdcovité, svetlozelené listy s modrozelenými okrajmi
 • Patriot: zóny 3-9, zelené listy so širokými bielymi okrajmi
 • Abiqua Pitná tekvica: zóny 3-8, veľké modré listy v tvare srdca, ktoré sa na okrajoch stočia nahor, čím sa stávajú pohárikovitými
 • Deja modrá: zóny 3-9, modrozelené listy so žltými okrajmi
 • Aztécky poklad: zóny 3-8, listy chartreuse v tvare srdca

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Hosta Winter Care - 7 tipov, ako pripraviť Hostas na zimu

Zazimovanie hostas je jednou z dôležitých tém, ktoré zaujímajú veľké množstvo záhradkárov, najmä ak sú pôvodne na ceste k spoznávaniu tejto krásnej rastliny.

Táto téma je dosť rozsiahla a má veľa nuáns. Pokúsim sa tu všetko popísať. Na internete tiež existuje veľa otázok, na ktoré sa neodpovedá, a ja na ne odpoviem na konci článku.


Pestovanie hosta vo vode

Nájdite rastlinu hosta rastúcu vo vašej záhrade alebo u priateľa. Na tento účel si môžete kúpiť aj novú rastlinu v neďalekej škôlke. Táto metóda je tiež užitočná, keď z rastliny náhodne odstránite alebo orezáte niektoré listy.

 • Nájdite list, ktorý chcete odstrániť: Nájdite veľký, zdravý list so stonkou na rezanie, oveľa lepšie, ak má k sebe trochu koreňa.
 • Oddeľte list: Z rastliny jemne odstráňte list hosta. Dbajte na to, aby list aj stonka zostali neporušené.
 • Zasaďte odrezok: Či už máte jeden alebo viac listových odrezkov, všetko opatrne postavte do zvislej polohy do vysokej a úzkej nádoby naplnenej nechlórovanou vodou.

Odrezky môžete udržiavať vodu dlho. Akonáhle sa vám koreň objaví, ak chcete, presaďte ich do nádoby.


Hosta „biele perie“

Hosta 'Biele pierko'

Hosta 'White Feather', ktorá je skvelým doplnkom každej kolekcie hostiteľov, má bledo biele lístie.

Súvisiace s:

Dodajte svojej záhrade skutočný nádych nezvyčajného pridaním hosta „White Feather“ do mixu. Táto výrazná trvalka zdôrazňuje každú výsadbu svojimi výraznými bezfarebnými listami. Hosta ‘White Feather’ posúva svetlo sfarbené listy na úplne novú úroveň. Nie je to najľahšie rastúca hosta, ale s trochou pozornosti k detailom si môžete vychutnať skutočne jedinečnú hostu.

Pestovanie hostiteľa „Biele perie“ si vyžaduje cestu späť na hodinu biológie. Pamätáte si, ako ste sa dozvedeli o chlorofyle? Rastlina rastie práve vďaka zeleným látkam. Hosta ‘White Feather’ nemá žiadne - preto sú listy biele. Vo výsledku ide o pomaly rastúcu rastlinu.

Aj v ideálnych podmienkach rastu táto krása nedosiahne hneď plnú veľkosť, takže ak ju plánujete pestovať, investujte do vytvorenia dokonalých podmienok pre rast hostiteľa. Obohaťte pôdu veľkým množstvom organických látok, aby ste zlepšili výživu pôdy a zadržiavali vodu.

Pokiaľ ide o svetelné podmienky, hosty so silnými bielymi variáciami na listoch obvykle nevydržia priame slnko. Hosta „White Feather“ nie je výnimkou. Túto svetlolistú trvalku udržiavajte v svetlom až plnom tieni, aby ste ju čo najlepšie sfarbili. Svetlejšie sfarbené listové tkanivo je tiež zvyčajne tenšie, čo znamená, že sa môže ľahko spáliť na priamom slnku.

To tenké listové tkanivo je majákom pre slimákov, ktorí milujú mulčovanie na tenkom materiáli. Pri pestovaní hostiteľa „White Feather“ majte po ruke zásobu slimačej návnady a používajte ju hojne. Ak máte obavy, môžete nájsť návnady na slimáky vhodné pre domácich miláčikov. Králiky tiež majú radi túto bielu hostu. Chráňte rastliny postrekmi alebo plastovou sieťkou pre vtáky.

Hosta ‘White Feather’ nie je veľká rastlina. Rastie 6 až 10 palcov vysoký a 9 až 12 palcov široký. Umiestnite ho na miesto, kde ho vidíte - smerom k prednej časti postele, alebo ešte lepšie, do nádoby. Mnoho záhradníkov pestuje hostie „Biele perie“ v kvetináčoch, aby im mohli dať prominentné miesto vo svojich záhradách. Pestovanie tejto bledej krásy v nádobe tiež uľahčuje jej ochranu pred slimákmi a králikmi.

Listy sú najbielejšie, keď sa objavia skoro na jar. Postupom leta sa na listoch hostiteľa ‘White Feather’ začína objavovať zelená. Najprv uvidíte žilky so zelenými listami, po ktorých nasleduje bledozelený odliatok k listom. Neľakajte sa tejto farebnej transformácie. Pamätajte - listy potrebujú trochu chlorofylu, ktorý podporí rast a vytvorí si zásoby potravy v koreňoch, aby naštartoval rast budúci rok.

Rovnako ako mnoho hostas, aj hostiteľka ‘White Feather’ je odolná v zónach 3 až 9. V chladných zimných oblastiach, ak pestujete ‘White Feather’ v kvetináči, ponorte nádobu na zimu do prázdnej záhradnej postele. Plocha na výsadbu zeleniny funguje skvele. Po zamrznutí pôdu mulčujte, aby ste poskytli zvýšenú ochranu vašim ceneným hostiteľom.

Ak sa vám páči vzhľad hostiteľa „White Feather“, ale nemyslíte si, že ste výzvou starostlivosti o trvalku prima donna, pozrite sa na ďalšie odrody rastlín hosta s bielymi pestrými listami. Programy „Fire and Ice“ a „Fireworks“ ponúkajú výrazné biele škvrny na listoch - bez toho, aby to vyžadovala starostlivosť, ktoré hostiteľka „White Feather“ potrebuje.


Presádzanie a delenie

Pre zdravie rastlín nie je potrebné, aby sa zrelí hostitelia delili. Motívom na rozdelenie je často úhľadnejší vzhľad alebo tvorba ďalších hostas.

Hosty majú mäsité korene, ktoré zadržiavajú vlhkosť a živiny, aby pomohli úspešnému založeniu nových divízií.

 1. Začnite na jar, akonáhle sa zo zeme začnú vynárať ‚oči‘ alebo rastúce končeky. Hosty je možné rozdeliť neskôr v sezóne, aj keď po zvyšok sezóny môžu vykazovať väčšie škody.
 2. Vykopať zhluk.
 3. Ostrou lopatou alebo nožom rozdelíme na časti. U menších rastlín je možné namiesto toho rastliny jemne od seba oddeliť.
 4. Na každú korunu alebo rastlinu nechajte čo najviac koreňa pripevneného.
 5. Umiestnite nové divízie na ich novú výsadbu vzhľadom na ich zrelú veľkosť.
 6. Nové hostie vysaďte na rovnakú úroveň pôdy, ako boli predtým.
 7. Zalejte dobre až do založenia.


Chyba 4: Nestrihanie mamičiek v lete

Pre mamičky je rovnako dôležité, ako keď im dajú jarnú úpravu, a to okolo štvrtého júla, keď ich prestrihnú zhruba na polovicu svojej výšky (pokračujte nožnicami na živé ploty). Toto im zabráni, aby boli vytiahnuté a otvárali sa. Ak ste zasadili jednu zo sérií iglú, počkajte, kým ju zastrihnete po prvom kvete, a potom si na jeseň vychutnajte jej druhý kvet. Doplňte hnojivo rozpustné vo vode, aby ste podporili silné rozvetvenie a tvorbu púčikov.


Ako pestovať Francee Hosta

Hosty sú známe svojou mrazuvzdornosťou a francúzsky kultivar nie je výnimkou. Nainštalujte túto obľúbenú trvalku na miesto, kde bude mať aspoň čiastočný tieň. Potrebuje dostatočný prísun vody, ale zabezpečte dostatočný odtok pôdy, aby korene nesedeli vo vode.

Jar a jeseň sa považujú za dobré časy na rozdelenie tejto trvalky, aj keď pre viac ľudí je vykonávanie tejto práce na jar jednoduchšie. Zalievanie a delenie sú nešťastné malé úlohy starostlivosti v porovnaní so starostlivosťou hostiteľov, ktorej sa záhradníci obávajú najviac: kontrola škodcov. Veľké i malé bytosti si ju vážia ako šalát zeleného pre labužníkov a väčšina hodín starostlivosti, ktorú venujete svojim rastlinám hosta, bude spočívať v pokuse prekonať týchto škodcov.

Malým škodcom, ktorý poteší pohltenie hosty, je slimák záhradný (v závislosti od toho, kde žijete, možno budete musieť bojovať s podobným záhradným škodcom: slimákmi). Nepodceňujte závažnosť škôd, ktoré môžu títo škodcovia spôsobiť. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako zabiť slimáky. Jednou z populárnych metód je ponorenie misky s pivom do mletých slimákov, ktoré sa vtiahnu k pivu, spadnú dovnútra a utopia sa.

Veľkým škodcom (vo veľkosti), ktorý predstavuje problém pre pestovateľov hosta, je jeleň. Môžete skúsiť jelenice oplotiť alebo ich zahnať repelentmi, ale ak máte vo svojom okolí naozaj zlý problém s jeleňmi, bude pre vás najlepšie zvoliť cestu najmenšieho odporu a jednoducho namiesto toho pestovať rastliny odolné voči jeleňom.

Medzi slimákmi a jeleňmi je ďalší veľký škodca, ktorý môže zničiť vaše hosty: hraboš. Hraboše sú hlodavce, ktoré škodia hostiteľom na úrovni terénu alebo pod ním: Zožerú korene a korunu. Kúpte si odpudzovač hrabošov, aby ste odradili týchto škodcov od napadnutia vášho dvora.

Na prednej strane choroby je hostiteľ citlivý na listovú škvrnu aj na hnilobu koruny. Týmto problémom sa môžete často vyhnúť tak, že sa vyhnete nadmernému zalievaniu hostiteľa a nebudete sa držať zalievania nad hlavou (zavlažovanie udržujte na úrovni terénu, aby sa voda nedostala cez listy).


Pozri si video: Израиль. Источник в Иудейской пустыне