Šípkový olej

Šípkový olejWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vlastnosti

Ruža šípová alebo ruža šípová je obzvlášť rozšírený pojem v kozmetickej oblasti: je to rastlina, ktorá sa môže pochváliť pozoruhodnými liečivými schopnosťami a umožňuje zaručiť obnovenú pohodu celému ľudskému telu.

Hlavnou charakteristikou šípky je najmä to, že je dokonalým regenerátorom pre pokožku.

Veľké množstvo žien začalo v súčasnosti pomerne často používať šípkový olej s cieľom preventívnej ochrany pred výrazovými čiarami, ale tiež na potlačenie jaziev, škvŕn, ktoré sa tvoria na pokožke a strií.

Ruža šípová je rastlina, ktorá pochádza z ázijského kontinentu: olej, o ktorom hovoríme, sa získava z jeho semien.

Táto rastlina je v súčasnosti rozšírená predovšetkým v Čile, ale obzvlášť rozšírená je aj na európskom kontinente, avšak bez toho, aby už niekoľko rokov bola naplno využitá jej prospešná vlastnosť.


Príprava

Šípkový olej sa získava osobitným lisovaním za studena zo semien, ktoré sú súčasťou bobúľ typickej ruže juhoamerického pôvodu, ktoré sa spontánne rozvíjajú v andskom regióne.


Terapeutické vlastnosti

Šípkový olej sa vyznačuje vysokou koncentráciou aktívnych zložiek: práve z tohto dôvodu je schopný zaručiť regeneračné pôsobenie na pokožku, dať jej nový pocit pohody a oživiť ju.

Medzi hlavné terapeutické vlastnosti šípkového oleja patrí aj skutočnosť, že zaručuje vynikajúci prísun z hľadiska zvlhčovania a pôsobí proti únave.

Šípkový olej predstavuje vynikajúce riešenie na stimuláciu smerom k regeneračnému procesu, ktoré vám umožní bojovať proti zníženej pružnosti pokožky a pokroku veku primerane pôsobiacim proti starnutiu.

Pozoruhodná koncentrácia mastných kyselín prítomných v šípkovom oleji mu umožňuje vykonávať zvlhčovacie účinky na pokožku, čím jej dodáva obnovený pocit sviežosti a tiež zaisťuje tonizujúci prísun, aby odstránila všetky škvrny, strie alebo jazvy.

Pokiaľ ide o ruky aj končatiny, šípkový olej vám umožňuje dať obom nový tón jemnosti bez toho, aby sa v nich hromadili zvyšky.


Kozmetické vlastnosti

Šípkový olej je vynikajúcim regenerátorom pokožky, bez toho, aby spôsoboval akýkoľvek vedľajší účinok.

Je to olej, ktorý sa extrahuje priamo zo semien plodov šípkovej rastliny, a skutočnosť, že môžete rátať s bohatou prítomnosťou polynenasýtených mastných kyselín, ako je kyselina linolová a olejová, je určite optimálna na vykonanie regeneračného účinku. na pokožke.

Šípkový olej dokáže byť ideálnym riešením pre pokožku: pri nepretržitom používaní potom šípkový olej účinne pôsobí proti starnutiu pokožky a odstraňuje tmavé kruhy a znaky prejavu ako klasické kuracie stehná.

Mastné kyseliny obsiahnuté v šípkovom oleji zaručujú vynikajúcu úroveň sviežosti a zvlhčujú pokožku a zanechávajú pocit hebkosti po celom tele.

Účinné látky obsiahnuté v šípkovom oleji jej umožňujú vykonávať stimulačnú činnosť pri regeneračnom procese pokožky a tiež poskytujú vynikajúci hydratačný a svieži pocit na tvári.

Šípkový olej vyjadruje všetok svoj potenciál, najmä na jazvy (predovšetkým sa mu podarí ich úplne odstrániť alebo v každom prípade najlepšie vyhladiť), ale tiež umožňuje čeliť škvrnám staroby, výrazové línie a dokonca aj predčasné starnutie všetkých kožných tkanív.

Šípkový olej sa tiež vyznačuje tým, že je obzvlášť citlivý na svetlo a na všetky zmeny teploty: z tohto dôvodu je dôležité kupovať výrobok, ktorý je vždy certifikovaný a vynikajúcej kvality.


Šípkový olej: Použite

Šípkový olej sa musí používať každý deň: odporúča sa nanášať tento konkrétny olej najmenej trikrát počas dňa, aby ste dosiahli efektívnejšie výsledky.

Aplikácia šípkového oleja sa musí robiť kruhovými masážami bez použitia príliš veľkej sily.

Výsledky aplikácie tohto konkrétneho oleja si všimnete až po nepretržitom používaní najmenej 5 - 6 týždňov.

Po starostlivom očistení tváre šípkovým exfoliátorom je potrebné naniesť šípkový olej, ktorý sa musí nanášať tak na tvár, ako aj na krk (ktorý sa musí predtým umyť a tiež opatrne vysušiť), pričom sa vykonáva ľahká masáž pomocou typický tvar kruhu.

Odporúča sa vykonávať tieto masáže najmenej trikrát každý deň.

Ako píling na tvár sa šípkový olej vyznačuje aj tým, že zaisťuje vynikajúce čistenie tváre, pretože eliminuje všetky tie odumreté bunky a zanecháva pocit pohody a sviežosti.To je dôvod, prečo sa už nikto nikdy nezaobíde bez tohto oleja vďaka všetkým jeho výhodám pre organizmus

Existujú prírodné oleje, ktoré majú nekonečné výhody pre ľudské telo a organizmus. Musíte len poznať ich vlastnosti a využiť ich naplno. A z tohto vychádza tento článok. V skutočnosti existuje jeden obzvlášť málo známy olej, ktorý má neuveriteľné výhody. Jedná sa o šípkový olej, bohatý na mastné kyseliny, antioxidanty a vitamíny. A veda tiež podporuje všetku svoju neuveriteľnú moc!

Takže preto sa už nikto nikdy nezaobíde bez tohto oleja vďaka všetkým jeho výhodám pre organizmus!

AKCIA - IBA DNES
Spirulina FIT, nový doplnok, vďaka ktorému schudnete za pár dní

AKCIA - IBA DNES
Piperina & Curcuma Plus, nový doplnok, vďaka ktorému schudnete za pár dní


Doplnok Rose Mosqueta

Časť rastliny, ktorá sa používa v obchode s doplnkami výživy, je daná semenami, najmä olejom, ktorý obsahujú.

Šípkový olej, ktorý nie je veľmi konzervovateľný a má zlú chuť, sa v tradičnej talianskej gastronómii nepoužíva a väčšinou sa predáva zabalený v mäkkých želatínových tobolkách.

Z výživového hľadiska má šípkový olej vynikajúci lipidový profil. V skutočnosti v oleji prevažujú polynenasýtené mastné kyseliny, len si myslite, že asi 80% z celkového množstva tvoria omega 6 a omega 3 mastné kyseliny (35% z kyseliny alfa-linolénovej a 45% z kyseliny linolovej).

Znížená skladovacia kapacita oleja je tiež spôsobená hojnou prítomnosťou polynenasýtených mastných kyselín.
Vo vnútri sa nachádzajú aj rôzne prírodné antioxidanty, ako je vitamín E, pro vit A (karotenoidy) a fenolové látky. Bohatý je aj príjem fytosterolov.
Šípkový olej je produkt zameraný na:

  • zlepšiť lipidový profil (na zníženie hladiny cholesterolu a triglyceridov vďaka esenciálnym mastným kyselinám a fytosterolom)
  • zlepšiť krvný tlak (pokiaľ ide o kontrastné pôsobenie omega 3 na primárnu arteriálnu hypertenziu)
  • znížiť oxidačný stres (na základe antioxidačných vitamínov a fenolov).

Odporúčaná dávka šípkového oleja sa líši podľa vašej celkovej stravy a požiadaviek.


Ako zistiť, či je šípkový olej lisovaný za studena pravý

Pozrite sa na zadanú fľašu so šípkovým olejom. Malo by to byť modré alebo hnedé sklo, nie je to jasné, aby ste obmedzili množstvo priameho svetla, ktoré sa dostane na olej, čo môže mať za následok rýchlejšie zhoršenie kvality alebo zamrznutie oleja.
2

Dôkladne si prečítajte štítok. Skúste zistiť, kde sa olej vyrobil, a vyhľadajte akékoľvek „ekologické“ tvrdenia. Na etikete nájdete certifikované ekologické označenie alebo vyhlásenie, že výrobok je - koláč alebo lisovaný za studena. Zložky by mali obsahovať 100 percent za studena lisovaného šípkového oleja. Ak vidíte chemikálie alebo prísady, potom olej pravdepodobne nie je lisovaný za studena.
3

Prečítajte si pokyny na používanie a skladovanie šípkového oleja. Ak tvrdenia hovoria, že otvorená fľaša vydrží viac ako 90 dní, potom výrobca použil chemikálie alebo konzervačné látky a nemôže ísť o pravý za studena lisovaný šípkový olej.
4

otvorte fľašu a nafúknite sa. Olej musí mať inú vôňu, ale nie sladkú vôňu ruží. Ak cítite vôňu ruží, výrobca pridal vôňu a olej pravdepodobne nie je autentickým šípkovým olejom.
5

Dajte trochu oleja na biely povrch a sledujte farbu. Šípkový olej je prirodzene červenkastý odtieň, hoci za studena lisovaný olej je možné precediť alebo rafinovať na číry olej. Ak má olej červenkastú farbu, je pravdepodobnejšie, že bude lisovaný za studena.
6

Požiadajte výrobcu o otázky týkajúce sa oleja alebo objasnenie akýchkoľvek tvrdení na štítku. Štítok môže poskytnúť spotrebiteľom kontaktné informácie, ako napríklad telefónne číslo alebo webovú stránku.


Vedecké vysvetlenie hrozivých vlastností šípkového oleja

Štúdia potvrdzuje impozantné vlastnosti šípkového oleja. Výskum publikovaný v European Journal of Clinical Nutrition v skutočnosti zvyšuje jeho nekonečné kvality. A to tak, že prinesie údaje veľmi zaujímavého experimentu. Vedci uskutočnili štúdiu na 31 dobrovoľníkoch trpiacich obezitou. Niektorým z nich bol podaný šípkový nápoj, zatiaľ čo iným bol podaný placebo nápoj. Výsledky hovoria za všetko. Po šiestich týždňoch tí, ktorí pili šípkový nápoj, preukázateľne zlepšili riziko srdcových chorôb a preukázali vhodnejšiu hladinu krvného tlaku a cholesterolu. Preto je to olej, ktorý by podľa vedcov mohol pomôcť predchádzať srdcovým chorobám u rizikových ľudí.


Popis

Formát - 30ml

Rastlinný olej ideálny pre mladosť a žiarivosť pokožky. Bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny, ako je kyselina linolová (na obnovu pokožky), vitamíny E (antioxidanty) a K (užitočné v boji proti ružovej a starnutiu pokožky), skvalén (zvláčňujúci a antioxidačný) a retinol (stimuluje obnovu buniek), mimoriadne regeneračné vlastnosti , účinný na viditeľné zníženie jaziev (vrátane akné) a strií, ale aj škvŕn na pleti a výrazových línií. Pôsobí na predčasné starnutie kožných tkanív, účinne pôsobí proti suchej a devitalizovanej pokožke. Vďaka svojej aplikácii je pokožka sviežejšia, hladšia a pružnejšia, eliminuje známky únavy, malé vrásky a dodáva jej hydratáciu.

Získané lisovaním za studena, 100% čisté. Surovina z mechanickej extrakcie bez použitia rozpúšťadiel alebo antioxidantov.


Video: Prečo a ako si vybrať kvalitný olivový olej?