Tylecodon albiflorus

Tylecodon albiflorusWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vedecké meno

Tylecodon albiflorus Bruyns

Vedecká klasifikácia

Rodina: Crassulaceae
Rod: Tylecodon

Pôvod

Tento druh pochádza z Južnej Afriky (Západné Kapsko).

Popis

Tylecodon albiflorus je malý šťavnatý ker s podzemnou hľuzovitou stonkou a 1 až 3 vzpriamenými až šíriacimi sa konármi. Dorastá až do výšky 20 palcov. Hľuza je krátka, s priemerom do 3,5 palca a nazelenalá so žltohnedou odlupujúcou sa kôrou. Listy sú zelené, chlpaté, dlhé až 5,5 cm, široké až 2 cm a zabalené v apikálnej ružici. Kvety sú biele s gaštanovo-hnedými pruhmi a objavujú sa v lete, potom, čo rastlina stratí listy, vzpriamené až šíriace sa.

Konkrétne epiteton „albiflorus“ pochádza z latinských slov „albus“, čo znamená „biela“ a „flos“, čo znamená „kvetina“, a odkazuje na biele kvety.

Ako rásť a starať sa o Tylecodon albiflorus

Pôda: Dobre priepustná pôdna zmes je kľúčom k zdraviu Tylecodon. Zlé odvodnenie a nadmerné zalievanie najčastejšie spôsobujú hnilobu koreňov vo vnútorných aj vonkajších rastlinách.

Svetlo: Tylecodons môžu bez problémov prežiť priame slnečné žiarenie, ale v tieni budú krásne rásť.

Otužilosť: Tylecodon albiflorus odoláva teplotám od 1,7 do 10 ° C, zónach odolnosti USDA 10b až 11b.

Polievanie: Pretože zima je vegetačné obdobie, TylecodonPočas zimy až do jari je potrebné starostlivé polievanie. Pôdu navlhčite a pred opätovným zalievaním počkajte, kým nebude suchá. V lete znížte zálievku na raz mesačne.

Hnojenie: Počas zimných mesiacov používajte tekuté hnojivo pre kaktusy a iné sukulenty.

Premiestňovanie: Tieto rastliny nemusíte presádzať často. Môžete to urobiť, keď uvidíte, že nádoba je príliš malá alebo plytká.

Propagácia: Tylecodonsa dajú kultivovať buď semenami alebo odrezkami.

Viac informácií sa dozviete na stránke Ako rásť a starať sa o Tylecodon.

Toxicita Tylecodon albiflorus

Tylecodon druhy sú prispôsobené tak, aby sa zabránilo jedovatosti predátorov zvierat. Chráňte ich pred deťmi, domácimi zvieratami a dobytkom.

Odkazy

  • Späť do rodu Tylecodon
  • Succulentopedia: Prehliadajte sukulenty podľa vedeckého názvu, bežného mena, rodu, rodiny, zóny odolnosti USDA, pôvodu alebo kaktusov podľa rodu

Fotogaléria


Prihláste sa teraz na odber a buďte informovaní o našich najnovších správach a aktualizáciách.

Hlavné prvky

Tylecodon schaeferianus (Tölken): Fascinujúce, exotické šťavnaté s gzahnuté stonky a zelené lístie v tvare vajca škvrnité s ružovou. Je pôvodom v skalnatých bytoch a útesoch Namíbie, kde rastie v zhlukoch. Tento pomalý pestovateľ sa časom voľne rozvetvuje a jeho kôra je čoraz hrboľatejšia. Ide to spiace a stratí opúšťa v lete potom produkuje ružové až biele kvety na konci leta. Toto je výberová odroda pre bonsai projekty.

Vezmite prosím na vedomie: Listy sú krehké a niektoré môžu pri preprave spadnúť. To nepoškodí rastlinu a listy sa znova rozrastú.

Mäkké sukulenty neprežijú tuhý mráz, ale ak hrozí nebezpečenstvo mrazu, môžu sa nechať v interiéri pestovať na slnečnom parapete alebo pod rastúcim svetlom. Potrebujú jasné slnečné svetlo, vynikajúci odtok a zriedkavá voda aby sa zabránilo hnilobe. Vyberte nádoby s drenážnymi otvormi a použite dobre priepustný kaktus a šťavnatú pôdu s 50% až 70% minerálnej drviny, ako je hrubý piesok, pemza alebo perlit. Zalievajte dostatočne hlboko, aby z odtokového otvoru mohla vytekať voda, potom pred ďalším zalievaním počkajte, kým pôda úplne nevyschne.


Pozri si video: Succulent Box