Je tulipánová izbová rastlina

Je tulipánová izbová rastlina

Fiona Cumberpatch zverejnená 29. októbra Chladnejšie počasie je na ceste, čo znamená, že je čas zvážiť, ako a kedy zasadiť cibuľky tulipánov – jeden z najlepších jarných kvetov. Tulipány so svojimi lesklými okvetnými lístkami a žiarivými farbami prinášajú do jarnej záhrady veľa. Tieto úžasne všestranné rastliny sú šťastné v kvetináčoch aj v okrajoch. A niektoré môžu byť dokonca naturalizované v trávnikoch a skalkách, aby vytvorili úžasnú expozíciu spolu so snežienkami, narcismi a inými jarnými pôžitkami. Čo sa týka vysádzania cibuľovín , tulipány by túto jeseň rozhodne nemali mať na zozname.

Obsah:
  • Kedy zasadiť cibuľky tulipánov vo Veľkej Británii
  • Robot alebo človek?
  • Pestovanie a starostlivosť
  • Ako hlboko by ste mali zasadiť cibuľky tulipánov? Tri kľúčové veci, ktoré by ste mali vedieť
  • Nútiť tulipány v interiéri
  • Ako pestovať a starať sa o tulipány
  • Tulipány – vysádzajte na jeseň pre jarné kvety!
  • Lepší spôsob pestovania cibúľ
  • Sprievodca pestovaním tulipánov
  • ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: 튤립키우는 법- Ako pestovať tulipán vo vode alebo v pôde. 실내에서 튤립 키우기

Kedy zasadiť cibuľky tulipánov vo Veľkej Británii

Vo všeobecnosti platí, že kratšie rastúce odrody ako druh Tulipa humilis alebo veľmi podobný T. Ale 'Marhuľová krása' je dobrým príkladom vyššej odrody, ktorá sa dobre vyníma. Vyberte veľké, pevné žiarovky, vyhnite sa mäkkým menším a uložte ich na chladnom mieste, kým nebudete pripravení ich nasilu. Môžete začať nútiť tulipány v októbri, aby kvitli do Vianoc, alebo neskôr na jeseň, aby kvitli do polovice zimy.

Vo všeobecnosti potrebujú tulipány na rozkvet aspoň 12 až 16 týždňov, ak sa začnú v septembri alebo októbri, ale iba 8 až 10 týždňov, ak sa začnú v decembri. Tulipány najlepšie rastú v hlinených kvetináčoch, ktoré vysychajú rýchlejšie ako plastové. Pre vysoké odrody zvoľte hlbší črepník, pre nižšie druhy plytší. Uistite sa, že hrnce majú na dne drenážne otvory. Čiastočne naplňte črepník navlhčenou zmesou bez pôdy. Čím viac v črepníku, tým dramatickejšia bude kvetinová šou. Umiestnite koniec cibúľ nadol tak, aby ich vrcholy sedeli tesne pod okrajom hrnca.

Zasypte ich dostatočným množstvom pôdy tak, aby boli viditeľné iba nosy cibúľ. Vodná studňa. Označte odrodou a dátumom výsadby. Aby ste zabránili vylúhovaniu zálievky z drenážneho otvoru pri polievaní nádoby, pred pridaním zálievkovej zmesi umiestnite na dno nádoby kúsok sieťky.

To umožní vode odtiecť, ale zmes na zalievanie zostane v hrnci. Než tulipány vyklíčia a vytvoria kvety, potrebujú chladné obdobie, aby simulovali zimu. Bez tohto obdobia cibuľky nevyrastú alebo nevytvoria kvalitný kvet.

Zimu môžete simulovať umiestnením cibúľ v kvetináčoch pri teplote 32 ° F až 50 ° F v tmavej oblasti, ako je nevykurovaná garáž alebo pivnica. Chladnička funguje dobre, ale nikdy ju nedávajte vedľa ovocia, ako sú jablká, ktoré vylučujú etylén, plyn, ktorý bráni kvitnutiu. V teplých oblastiach ich môžete dokonca nechať vonku, pokiaľ teplota neklesne pod bod mrazu alebo nad 50 stupňov F.

Črepníky udržujte stále vlhké. V závislosti od odrody a času výsadby budú potrebovať 8 až 16 týždňov chladenia. Skontrolujte drenážne otvory pre vývoj koreňov a hľadajte výhonky cibúľ, ktoré začínajú rásť, čo je znakom toho, že sa dostatočne ochladili. Ak nemáte miesto pre všetky vysadené kvetináče, skúste nevysadené cibuľky umiestniť v papierovom vrecku do chladničky na šesť týždňov vždy bez ovocia súčasne v chladničke, potom ich zaliať a umiestniť do 55 stupňovej F tmavá miestnosť na mesiac.

Potom ich preneste do miestnosti s teplotou 65 ° F, aby rástli a kvitli. Preneste chladené hrnce do miestnosti s teplotou 50 ° F až 65 ° F s jasným, nepriamym svetlom asi dva týždne. Čím vyššia je teplota, tým kratšie budú kvitnúce stonky a cibuľky budú kvitnúť rýchlejšie. Keď sú výhonky cibuľky vysoké 2 palce, presuňte kvetináče na slnečné miesto s teplotou 68 ° F. Kvitnú približne do týždňa. Čím chladnejšie teploty 60 stupňov F sú ideálne v noci, tým dlhšie kvety vydržia.

Keď tulipány odkvitnú, môžete ich hodiť do kompostu alebo odstrihnúť kvitnúcu stonku a nechať listy prirodzene odumrieť. Ako na vonkajšie záhradníctvo.

Grow It. Vyberte si tie správne odrody Vo všeobecnosti platí, že kratšie rastúce odrody, ako je druh Tulipa humilis alebo veľmi podobný T. Zasádzajte v správnom čase Tulipány môžete začať nútiť v októbri, aby kvitli do Vianoc, alebo neskôr na jeseň, aby kvitli do polovice zimy.

Vyberte si Perfect Pot Tulipány rastú najlepšie v hlinených kvetináčoch, ktoré schnú rýchlejšie ako plastové. Profesionálny tip Aby ste zabránili vylúhovaniu zálievky z drenážneho otvoru pri polievaní nádoby, pred pridaním zálievky umiestnite na dno nádoby kúsok sieťky. Ochlaďte cibuľky Predtým, ako tulipány vyklíčia a vytvoria kvety, potrebujú chladné obdobie, aby simulovali zimu.

Tip pre profesionálov Ak nemáte miesto pre všetky vysadené kvetináče, skúste nevysadené cibuľky umiestniť v papierovom vrecku do chladničky na chrumkavejšie na šesť týždňov, vždy súčasne bez ovocia v chladničke, potom ich zaliať a umiestniť do 55 stupňov F tmavá miestnosť na mesiac. Vynútené kvitnutie žiaroviek Preneste vychladené hrnce do miestnosti s teplotou 50 °F až 65 °F s jasným nepriamym svetlom asi na dva týždne.

Profesionálny tip Keď tulipány odkvitnú, môžete ich hodiť do kompostu alebo odrezať kvitnúcu stonku a nechať listy prirodzene odumrieť. Vynucovanie žiaroviek v interiéri. Nútiť kvitnúce drevité konáre v interiéri. Ako vynútiť kvetinové cibuľky 4 kroky. Holmesova inšpekcia 7:00 6:00 hod. Holmesova inšpekcia 8:00 7:00 hod. Holmesova inšpekcia 9:00 8:00. Holmes Inspection 10:00 9c. Holmesova inšpekcia 11:00 10:00 hod. Obnova Galveston 12:00 23:00. Obnova Galvestonu 13:00 12:00

Obnova Galvestonu 14:00 13:00 Maine Cabin Masters 15:00 14:00 Maine Cabin Masters 16:00 15:00 Maine Cabin Masters 17:00 16:00 Maine Cabin Masters 18:00 17:00 Fixer Hore 21:00 8c. Fixer Hore 22:00 9c. Upravovač Horný 23:00 10 c. Fixer Horný 12:00 11c. Fixer Horný 1am 12c. Fixer Horný 2:00 1c. Fixer Horný 3:00 2c. Salvage Dawgs am c. Twitter Facebook Pinterest Instagram. Všetko, čo potrebujete vedieť Prezrite si úplný zoznam tém, ktoré nájdete na stránke, od doplnkov cez mudroom až po vence. Získajte videonávody o kuchyniach, kúpeľniach, prerábaní, podlahe, maľovaní a podobne.

Všetky práva vyhradené.


Robot alebo človek?

Tiež sa ti môže páčiť:. Potom použite nožnice a odrežte ich až po zem. Ak sú listy nevzhľadné, môžete ich voľne zviazať a zasadiť medzi ne letničky. Ihneď ich zasaďte. Nepokúšajte sa ich prenášať až do jari.

Tu je najlepší spôsob, ako zasadiť tulipány, narcisy, hyacint a pod 48 stupňov (čo znamená, že váš dom pravdepodobne nie je najlepšia oblasť).

Pestovanie a starostlivosť

Pestovanie cibúľ tulipánov v nádobách je jednoduché. Musíte len dať cibuľkám napiť sa vody a dať im miesto na ochladenie. Kvetné puky sú už vo vnútri cibúľ. Použite črepník so širokým dnom, napríklad črepník s azalkou. Je menej pravdepodobné, že sa prevrátia, keď sa rastliny dostanú do výšky. Naplňte kvetináče zeminou z kvetináčov, pričom konce cibúľ umiestnite na povrch. Žiarovky umiestnite blízko seba, nie viac ako 2 palce od seba. Najväčšie listy tulipánovej cibule vychádzajú z plochej strany cibule. Zasaďte cibuľku tak, aby jej plochá strana priliehala k vnútornému okraju črepníka a listy sa hrnuli cez okraj. Žiarovky potrebujú asi 14 týždňov chladných teplôt 40 s, kým vypustia klíčky.

Ako hlboko by ste mali zasadiť cibuľky tulipánov? Tri kľúčové veci, ktoré by ste mali vedieť

Za nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov v tomto príspevku môžeme získať provízie. Ako často polievať tulipány? Musím denne meniť vodu vo váze na rezané tulipány? Základným aspektom pestovania čerstvých tulipánov je voda. Príliš málo alebo príliš veľa môže byť škodlivé pre rastliny.

Tulipán je jedným z ikonických znamení jari.

Nútiť tulipány v interiéri

Tu na Florete každú jeseň vysádzame desaťtisíce tulipánov. Existuje niekoľko rôznych metód na pestovanie týchto okázalých jarných kvetov v závislosti od toho, či chcete jednoducho pridať farbu svojej jarnej krajine alebo ich zbierať v hojnosti ako rezané kvety. V záhrade tulipány najviac zapôsobia pri hromadnej výsadbe. Pre skutočnú parádu odporúčam kvetináč cibuľoviny vyhodiť a namiesto neho vysádzať trsy s aspoň 10 cibuľkami. Jednoducho vykopte veľký kruh pôdy s hĺbkou asi 6 na 15 cm, primiešajte trochu organického hnojiva na cibuľky a kompostu a potom zasaďte cibuľky približne trikrát tak hlboko, ako sú vysoké. Tulipány môžu byť vysadené celkom blízko, menej ako palec 2.

Ako pestovať a starať sa o tulipány

„Prinútiť“ žiarovku znamená vytvoriť prostredie, v ktorom žiarovka rastie, keď by prirodzene nerástla. Podľa týchto krokov si môžete kúpiť cibuľky tulipánov, keď budú na jeseň dostupné, a prinútiť ich kvitnúť na sviatky alebo kedykoľvek počas zimy. Vyberte si správne odrody. Vo všeobecnosti platí, že kratšie rastúce odrody ako druh Tulipa humilis alebo veľmi podobný T. Ale 'Marhuľová krása' je dobrým príkladom vyššej odrody, ktorá sa dobre vyníma. Vyberte veľké, pevné žiarovky, vyhnite sa mäkkým menším a uložte ich na chladnom mieste, kým nebudete pripravení ich nasilu.

Starostlivosť po odkvitnutí je dôležitá, ak sa pokúšate zachrániť nútené cibule. Po odkvitnutí odstráňte odkvitnuté kvety a umiestnite rastliny na slnečné okno. Voda.

Tulipány – vysádzajte na jeseň pre jarné kvety!

Priestor na prehrávanie alebo pozastavenie, M na stlmenie, šípky doľava a doprava na vyhľadávanie a šípky nahor a nadol na hlasitosť. Tulipány sú jednou z najznámejších rastlín v záhrade - nehovoriac o jednej z najobľúbenejších. Tulipány sa pestujú po stáročia a historicky sú veľmi významnou rastlinou. V rokoch mala jedna žiarovka hodnotu malého bohatstva.

Lepší spôsob pestovania cibúľ

SÚVISIACE VIDEO: Záhradné centrum - Kúpte si izbové rastliny v Dubaji - Black Tulip Group

Tipy, keď sú v zemi, v črepníkoch alebo vystavené vo váze. Začiatok jari znamená množstvo krásnych kvetov, najmä farebných tulipánov, ktoré sa objavujú všade od záhrad a parkov až po kvetinárstva a obchody s potravinami. Ak chcete získať nápady na usporiadanie tulipánov, pozrite sa na tieto odborne vytvorené kytice. Ako sa starať o tulipány. Sarah Yang Aktualizované 18. marca, Každý produkt, ktorý predstavujeme, bol nezávisle vybraný a skontrolovaný naším redakčným tímom.

Pestovanie tulipánov je vo všeobecnosti jednoduché.

Sprievodca pestovaním tulipánov

Zalievajte raz týždenne alebo keď pôda začne na vrchu mierne vysychať. Udržujte pôdu stále mierne vlhkú, ale neprelievajte ju, pretože by to spôsobilo hnedé škvrny a opadávanie listov. Kučeravé alebo suché listy naznačujú, že rastlina je suchá a potrebuje zalievanie. Zalievajte skoro ráno alebo neskoro večer, keď sú teploty nižšie. Pred zalievaním vždy skontrolujte pôdu. Vyhnite sa prievanu, pretože môže spôsobiť nežiaduce teplotné výkyvy.

Ako pestovať, pestovať a starať sa o tulipány

Záhradkári pestujú cibuľky v kvetináčoch a iných nádobách už tisíce rokov. V porovnaní so záhradou samotnou sú aj tie najväčšie nádoby maličké, stiesnené, vysoko umelé svety, kde nesprávna zemina v kvetináči, extrémne teploty alebo pár dní bez vody môžu znamenať rozdiel medzi úspechom a sklamaním. Na druhej strane, po skontrolovaní tejto stránky pre nás, naša dobrá zákazníčka a milovníčka žiaroviek Elizabeth Licata z GardenRant. Som veľmi lenivý a snažím sa zvládnuť záhradkárstvo s čo najmenšími problémami.


Pozri si video: How to create a Bonsai tree DIY