Čo sú to roztoče žiarovky: Ošetrovanie rastlín postihnutých roztočom žiarovky

Čo sú to roztoče žiarovky: Ošetrovanie rastlín postihnutých roztočom žiarovkyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Liz Baessler

Roztoče žiarovky sú malé malé stvorenia, ktoré môžu na žiarovky spôsobiť skutočný chaos, ak sa ich zmocnia. Je veľmi dôležité podniknúť preventívne kroky proti roztočom a ak zistíte, že sú vaše rastliny napadnuté, vykonajte ošetrenie roztočom. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o rastlinách postihnutých roztočmi žiaroviek a o tom, ako sa ich zbaviť.

Čo sú to žiarovkové roztoče?

Roztoče žiarovky sú malé zvieratká, ktoré sa živia žiarovkami. Nie sú to hmyz - sú to vlastne pavúkovci, ako pavúky. Do cibúľ rastlín sa dostávajú cez rany a mäkké body na povrchu.

Zvyčajne využívajú miesta, ktoré už boli poškodené vonkajšou silou, ale tiež pomáhajú procesu žuvaním na vonkajšej strane žiarovky a umožnením ľahkého prístupu baktériám a plesniam, ktoré spôsobujú hnilobu žiarovky. Akonáhle sa dostanú do vnútra, roztoče žiarovky sa rýchlo množia a môžu rýchlo zmeniť žiarovku na kašu.

Metódy kontroly roztočov žiaroviek

Pri kontrole roztočov žiaroviek na záhrade by ste mali najskôr začať s preventívnymi metódami. Ak to zlyhá a vaše žiarovky sa aj tak nakazia, je čas podniknúť ďalšie kroky na zbavenie sa škodcov.

Prevencia roztočov

Najlepšou metódou liečby roztočmi žiaroviek je prevencia. S žiarovkami vždy zaobchádzajte opatrne - ak poškodíte povrch, vytvoríte otvorené dvere.

Cibule skladujte na suchom a chladnom mieste. Roztočom sa darí vo vlhkom prostredí s teplotou nad 10 ° C (10 ° C).

Pred vysadením žiaroviek ich starostlivo preskúmajte. Ak má žiarovka nejaké škvrnité škvrny, je veľká šanca, že už je zamorená. Neukladajte žiarovku. Vyhoďte ho, najlepšie najskôr vyvarte, aby ste roztoče vo vnútri zabili. Nekompostujte to.

Ako sa zbaviť roztočov

Pred vysadením je vhodné žiarovky ošetriť miticídmi, a to aj tými, ktoré sa zdajú byť zamorené. Ak nezachytíte napadnutie žiarovkami roztočmi skoro, rastliny, ktoré z nich vyrastú, budú zakrpatené a žlté. Pravdepodobne tiež nebudú kvitnúť.

Zničte všetky postihnuté rastliny. Veľmi účinnou prírodnou liečbou je zavedenie Cosmolaelaps claviger, prospešný roztoč, ktorý je prirodzeným predátorom roztočov. Vnášajte tieto dravé roztoče do pôdy a mali by zlikvidovať populáciu žiarových roztočov.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o všeobecnej starostlivosti o žiarovky


Kvitnúce hmyzie škodce

Informačný list HGIC 2104 | Aktualizované: 13. januára 2020 | Tlačiť Stiahnutie (PDF)

Najbežnejšími škodcami kvitnúcich cibúľ sú vošky, roztoče, slimáky a slimáky. Problémy s niektorými kvitnúcimi cibuľkami môžu okrem iného spôsobiť aj strapce, muchy cibuľoviny, vŕtačky a listové listy. Aj keď slimáky a slimáky nie sú hmyz, sú hlavnými škodcami kvitnúcich cibúľ. Viac informácií o týchto škodcoch a ich kontrole nájdete v HGIC 2357, Slimáky a slimáky v domácej záhrade.

POZNÁMKA: Ako sa v tomto informačnom liste používa, žiarovka sa používa na označenie skutočných žiaroviek a tiež štruktúr podobných žiarovkám, ako sú hľuzy, hľuzy a rizómy.


Odkazy a fotografie:

Gentile A.G. a D.T. Scanlon. Sprievodca hmyzom a príbuznými škodcami kvetinárskych plodín v Novom Anglicku. Kooperatívny rozširovací systém University of Massachusetts. Prepracované 1992. Z tlače

Lindquist R. Bulb Mites. Ohio State University, 2000.

Sprievodca správou pre regulačné orgány pre reguláciu burín a chorôb proti hmyzu, skleníkových farbách v Novom Anglicku (informácie o objednávaní)

Tina Smith
Rozšírenie programu skleníkových plodín a kvetinárstva
University of Massachusetts, Amherst
2011, recenzované 2015


Aké škody môžu spôsobiť roztoče pavúkovité?

Toto nariadenie je nevyhnutné pre zdravie rastlín. Ak sú prieduchy rastliny zatvorené, listy sú odolné voči strate vody a môžu tak udržiavať rastlinu nažive počas suchých období a období, keď nemajú dostatok vody. Je to v podstate systém na podporu života rastlín, ktorý sa podobá našej schopnosti jesť a zostať hydratovaný. Je to tento systém na podporu života, ktorý roztoče rozožierajú.

Pretože sa roztoče množia tak rýchlo, môžu v krátkom čase ovplyvniť hektáre plodín.