Réva Tecomanthe Petticoat: Dozviete sa viac o starostlivosti o rastliny Pink Petticoat

Réva Tecomanthe Petticoat: Dozviete sa viac o starostlivosti o rastliny Pink PetticoatWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Neobyčajné, energické, trúbkovité, jasne ružové kvety a slučkové stonky s jasne zelenými listami ... to opisuje Tecomanthe venusta alebo ružovú spodničku. Čo je to Tecomanthe vínna réva? Rastlina je považovaná za polotvrdú a je vo svojom raste takmer agresívna. Ak ste však ochotní venovať jej nácviku nejaký čas, horúce ružové kvety v tvare rúžu budú čerpať dych od všetkých, ktorí ich vidia. A najlepšie zo všetkého je, že keď už je rastlina raz zabehnutá, vyžaduje si ďalšiu starostlivosť. Viniča Tecomanthe Spodnička je ideálna do teplých a miernych oblastí, kde je na vyzretie steny alebo mriežky potrebná tvrdá a húževnatá liana.

Čo je to Tecomanthe Vine?

Tecomanthe spodnička (Tecomanthe venusta) viniču sa hovorí aj liana nová guinejská, liana lesná a zvon guľa novoguinejská. Popisný názov ružovej spodničky sa vzťahuje na husto zdobené drôtené stonky, ktoré sú pokryté vrstvami horko ružových kvetov. Rastlina je rýchlo rastúci vždyzelený vinič s voskovitými listami a hustými kvetnými strapcami. Je to tropická rastlina, ktorá nevydrží teploty pod bodom mrazu. Niektoré tipy, ako pestovať ružovú spodničku, by vás mali vydať na cestu k úspechu, ak vo svojom regióne nemáte zamrznuté.

Dlho nezabudnete na svoje prvé stretnutie s rozkvitnutou ružovou spodničkou. Aj keď nie je rozkvitnutá, vďaka sviežemu olisteniu je z nej krásna rastlina, ale keď sa objavia kvety, dajte si pozor! Husté zhluky úzkych, žiarivo ružových kvetov pripomínajú kývajúce sa sukne z dávnych čias.

Vinice môžu veľmi rýchlo dosiahnuť dĺžku 25 stôp alebo viac a budú vyžadovať rez, aby sa zabránilo úplnému ovládnutiu oblasti. Pestovanie spodničiek vyžaduje spodnú časť, mrežu, plot alebo inú štruktúru, aby sa stonky mohli vyšplhať. Rastlina sa do istej miery samonosne podporí hustými, drôtovitými stonkami, ktoré sa okolo seba motajú a vytvárajú silný materiál na pozdvihnutie rastliny.

Pestovanie spodničky

Tecomanthe je skupina rastlín tropického dažďového pralesa. Preto uprednostňujú nízko až stredne ľahkú pôdu bohatú na humus, vysokú vlhkosť a rovnomernú vlhkosť. Úrodnosť pôdy by mala byť pomerne vysoká a v pôdach s nízkym obsahom živín sa odporúča hnojenie každý rok.

Rastline sa darí v zónach 10 až 11 ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov, ale v chladnejších oblastiach môže prežiť v mikroklímach alebo v chránených situáciách s určitou opatrnosťou v prípade mrazu.

Akonáhle je rastlina zrelá, starostlivosť o ružovú spodničku je minimálna, s výnimkou rezu, aby sa zabránilo predbiehaniu záhradného priestoru, v lete občas polievajte a skoro na jar prikrmujte.

V chladných oblastiach pestujte rastlinu v nádobe a po zrezaní stoniek ju odneste na zimu do interiéru. Ružová spodnička kvitne zo starého dreva, takže v nasledujúcom roku nebudete mať z výstavy taký dramatický dojem.

Starostlivosť o rastliny ružová spodnička

Toto je pozoruhodne sebestačný vinič. Vyskytuje sa málo škodcov a chorôb. V skutočnosti najväčší problém, ktorý môžete mať, sú vtáky, ktoré si hniezdia v zamotaných stonkách. Najlepšia situácia pre toto vinič je v oblasti, kde je možné robiť veci bez väčších zábran.

Elegantná spleť je rázna a niektorí ju môžu považovať za inváznu. Ak sa rastlina stáva nepríjemnou, stonky poriadne odstrihnite. Rastlina sa rýchlo zhromaždí a budete ju môcť efektívnejšie trénovať a spravovať.

Rozmnožuje sa prostredníctvom odrezkov na jar alebo zberom semena. Rastline zo semena môže trvať až 5 rokov alebo viac, kým zakvitnú, zatiaľ čo odrezky sú oveľa rýchlejšie.

Toto je skutočne do očí bijúci exemplár, ktorý bude roky zdobiť váš záhradný priestor s veľmi malou mimoriadnou starostlivosťou.


Ako pestovať geumy

Postupujte podľa našich odborných rád o pestovaní geums, vrátane tipov na umiestnenie, výsadbu a riešenie problémov.

Zverejnené: utorok 7. apríla 2020 o 9:43 hod

Rastlina v januári nekvitne

Rastlina vo februári nekvitne

Rastlina v marci nekvitne

Rastlina kvitne v apríli

Rastlina kvitne v júni

Rastlina kvitne v júli

Rastlina kvitne v auguste

Rastlina kvitne v septembri

Rastlina kvitne v októbri

Rastlina v novembri nekvitne

Rastlina v decembri nekvitne

V auguste neznižujte

V septembri neznižujte

Geumy sú populárne odolné trvalky, ktoré môžu kvitnúť od neskorej jari do leta a niekedy až na jeseň.

Majú polo vždy zelené listy a ponúkajú kvety zvyčajne žltej, oranžovej a červenej. Väčšina geumov dosahuje výšku 50 cm, takže sú ideálne pre prednú alebo strednú časť hranice.

Ako pestovať geumy:

Pestujte geumy vo vlhkej, ale dobre priepustnej pôde na slnku až v polotieni. Mŕtve rastliny po odkvitnutí rozdeľujte a trsy rozdeľujte každé tri roky.

Viac informácií o pestovaní geumov nájdete v našom podrobnom Sprievodcovi pestovaním.

Kde pestovať geumy

Pestujte geumy v pôde zadržiavajúcej vlhkosť. Darí sa im v kyslých alebo zásaditých pôdach, ale nedokážu si dobre poradiť s veľmi suchými pôdami alebo v horúcich horských hraniciach obrátených na juh.

Geum rivale typom sa najlepšie darí na tienistom mieste a sú ideálnymi partnermi pre hellebores. Geum chiloense typy sa dokážu vyrovnať s väčším slnečným žiarením, ale ich napoly vždyzelené lístie je v horúcom počasí ľahko pripálené.

Geumy si v zime nedokážu dobre poradiť s premočenou mokrou pôdou.

Ako sadiť geumy

Zlepšite zadržiavanie vody v pôde vykopaním veľkého množstva organických látok pred výsadbou. Pevné rastliny v studni a vode. Polievajte pravidelne počas suchého leta.

Rozmnožovanie geumov

Geumy rozšírené oddenkami. Bočné výhonky sa dajú ľahko vykopať a dajú sa znovu zasadiť do záhrady. Rastliny možno tiež na jar rozdeliť a zasadia semeno.

Pestovanie geumov: riešenie problémov

Geumy sú bezproblémové rastliny - nezaujímajú ich ani jelene a slimáky. Ak sa však pestujú v nádobách, môžu byť citlivé na viniča hroznorodého. Poškodenie vínnej révy sa dá ľahko zistiť. Dospelí weevils jesť zárezy z lístia od jari do konca leta. Kroviny viniča hroznorodého požierajú korene a často spôsobujú odumretie rastliny. Postihnuté rastliny spáliť alebo ošetriť nematódami. Môžete si kúpiť chemické prostriedky na ničenie viniča hroznorodého, ale nezabudnite, že ide o systémové pesticídy, ktoré škodia včelám - z rastliny odstráňte všetky kvety až šesť mesiacov po aplikácii.

Starostlivosť o geums

Rastliny mŕtveho kvetu po odkvitnutí. Aby ste povzbudili silné géumy s množstvom kvetov, rozdeľte rastliny každé tri roky. Ak sa vám nepodarí rozdeliť rastliny, stanú sa drevnatými a môžu zomrieť. Aby ste zaistili, že rastliny budú dlho žiť, urobte si miesto pre ich rozdelenie.

Kedy rozdeliť geums

Ak geumovia začnú vyzerať uprostred nahí, potrebujú rozdelenie. V niektorých prípadoch budete musieť odmietnuť srdce rastliny.


Anjelská starostlivosť o trúbku

Anjelská trúba môže mať podobu kríka alebo malého stromčeka v závislosti od oblasti, v ktorej sa pestuje (a od túžby záhradníka). Jeho listy sú dlhé 6 až 8 palcov, striedavo usporiadané na stonkách, a je známy svojimi veľkolepými klesajúcimi kvetmi, ktoré môžu dorásť až do dĺžky 20 palcov.

V chladnejších zónach sa trúbka anjela často pestuje ako nádoba, ktorú je možné pri poklese teplôt priniesť do interiéru. Kvetiny vytvárajú silnú voňavú vôňu, ktorá je najpozoruhodnejšia v noci - umiestnite rastlinu niekam, kde si môžete vychutnať jej vôňu, a dávajte pozor na kolibríky, ktoré táto vôňa zvlášť láka.

Aj keď sa o anjelskú trúbu dá starať pomerne ľahko, pri správnych podmienkach rastu, väčšinu času pravdepodobne strávite starosťou o jej toxickú povahu, ktorá môže byť nebezpečná pre ľudí i zvieratá.

Svetlo

Anjelskej trúbke sa všeobecne darí na mieste, ktoré sa môže pochváliť plným slnkom. V prostredí, ktoré je obzvlášť horúce alebo suché, však môže byť mierne zatienené, najmä počas teplejších popoludňajších hodín. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, by ste sa mali zamerať na to, aby ste rastline nechali denne šesť až osem hodín, aby sa jej darilo.

Angelina trúba je asi najmenej náročná na pôdu, v ktorej rastie. Môže šťastne existovať v takmer akejkoľvek zmesi, od piesku a hliny, až po hliny a bohatoorganické zmesi. Najdôležitejší faktor spočíva v odtoku pôdy - trúbka anjela nemá rada podmáčanie, ale uprednostňuje trvalo vlhkú pôdu, takže je určite potrebné dosiahnuť rovnováhu. Ak rastú v kvetináčoch, anjelská trúbka sa zvyčajne dobre hodí v kvetináčovej zmesi určenej pre azalky a kamélie.

Voda

Toto je veľmi smädná rastlina, ktorú treba dobre polievať - ​​a často. Ak pestujete anjelskú trúbu v kvetináči, uistite sa, že na základni sú dostatočné odtokové otvory, aby sa rastlina nezaplavila, pretože ak je pôda bahnitá, môže dôjsť k hnilobe koreňov. Presná kadencia polievania vašej rastliny bude závisieť od počasia aj od spôsobu výsadby (nádoba vs. záhrada) - trúba Angeliny bude za teplého počasia potrebovať viac vody a rastliny umiestnené v nádobe bude možno potrebné zaliať dvakrát. deň počas vrcholu leta. Nakoniec by nikdy nemalo byť možné nechať pôdu vyschnúť a vy by ste sa mali zamerať na to, aby ste svojej rastline dopriali najmenej tri centimetre vody týždenne.

Teplota a vlhkosť

Anjelská trúba vo všeobecnosti vydrží mierne až teplé teploty a nemala by sa držať vonku, ak teploty klesnú pod 40 stupňov Fahrenheita. Ak žijete v prostredí, kde zima alebo zima padá, zasaďte trúbku svojho anjela do nádoby, ktorú je možné premiestniť na tmavé miesto bez mrazu pred prvým mrazom v sezóne a nechať spať.

Hnojivo

Rovnako ako mnoho iných rastlín s veľkými okázalými kvetmi, aj trúbka anjela by sa mala hnojiť často - najmenej raz týždenne (väčšie rastliny možno dokonca hnojiť dvakrát až trikrát týždenne). Použite vo vode rozpustné hnojivo a vyhýbajte sa receptom s pomalým uvoľňovaním, pretože tie pre rastlinu nepracujú dostatočne rýchlo. Najlepšie sú hnojivá podporujúce kvitnutie, napríklad zmesi 15-30-15 alebo 10-50-10.


Hnojte rastlinu vo vode rozpustným prípravkom každý mesiac. To podporí husté lístie a jasné kvety.

Columbine nie je ľahké zdvihnúť a rozdeliť, pretože má hlboké korene. Ak musíte rozdeliť, vykopajte čo najhlbšie v kruhu okolo koreňov, vytiahnite ho bez toho, aby ste zlomili pôdnu guľu, a rýchlo ho rozdeľte pomocou ostrého nástroja. Zadržte čo najviac pôdy okolo koreňov a rýchlo ju znova vysaďte.

Množenie zo zhromaždených semien je jednoduchšie. Po zaschnutí lupienkov zozbierajte dozreté tobolky, ktoré zostali vo vnútri, a rozlomte ich, aby ste zhromaždili lesklé čierne semená. Cez zimu ich uložte do chladničky, nasledujúcu jar ich potom vysaďte do záhrady.


Príprava odrezkov fúzov

Odrezky fúzov sa pripravujú v lete a zvyčajne vedú k pomerne dobrým výsledkom.

  • Odrežte odrezky zo stoniek, ktoré neprinášajú kvety.
  • Ak je to možné, ponorte odrezky do práškových koreňových látok.
  • Výsadbu zasaďte do špeciálnej zmesi pôdneho rezu.
  • Substrát udržiavajte trochu vlhký, v zime zalievanie obmedzte.
  • Chráňte odrezky pred zimou pred zamrznutím, ale uchovávajte ich na dobre osvetlenom mieste.
  • Transplantujte do zeme na nasledujúcu jar.


Kozmos (Kozmos)

Kozmos vytvára dobré rezané kvety na kytice a kvitne celé leto. Sú to letničky, ale zvyčajne sa samy naočkujú. Budú tolerovať dokonca aj chudobnú pôdu, takže sú to skutočne kvety s nízkym rozruchom. Vysievajte ich po poslednom mraze na jar alebo ich začnite v interiéri šesť až osem týždňov pred posledným mrazom. Snažte sa ich vysadiť na miesto chránené pred silným a škodlivým vetrom a odstráňte použité kvety, aby ste ich predĺžili. Ak však chcete, aby sa rastlina samovysiavala, časť kvetinových hláv nechajte.

  • Rastové zóny USDA: 2 až 11 (ročne)
  • Farebné odrody: Červená, ružová, biela
  • Expozícia slnka: Plné slnko
  • Pôda potrebuje: Priemerná, stredná vlhkosť, dobre odvádzaná


Počiatočné semená vo vnútri

Šesť až osem týždňov pred posledným očakávaným mrazom môžete podľa Almanachu starého farmára svoje semená začať v interiéri. Naplňte štartovací podnos alebo škôlky kvetináčmi so semenami. Rozsypte semená kolumbie na pôdu alebo umiestnite štyri až päť semien do stredu každého hrnca pre škôlky. Semená sa dajú naštartovať kedykoľvek od jesene do konca zimy.

Semená zľahka zakryte východiskovou zeminou a pôdu navlhčite vodou. Vaničku alebo hrnce zabaľte do igelitu. Namiesto igelitu môžete použiť aj igelitové tašky. Kryté tácky alebo hrnce vložte do chladničky. Semená nechajte dva až tri týždne v chladničke.

Vykopajte jamu v chránenej oblasti vašej záhrady. Otvor by mal byť dostatočne hlboký, aby podnos alebo hrnce zapadli dovnútra, takže ich okraje by mali byť vyrovnané alebo rovnajúce sa 1 palca okolo línie pôdy. Ak vašu pôdu nie je možné spracovať kvôli vlhkému počasiu, nasypte okolo misiek alebo kvetináčov nastrúhané lístie, zeminu alebo kompost. Podnos alebo hrnce zakryte sklenenou tabuľou alebo plexisklom.

Počkajte, kým sa objavia sadenice. Pestovanie orlíče v nádobách môže trvať jeden až tri mesiace. Keď sa sadenice objavia, opatrne ich odstráňte lyžičkou alebo prstami. Sadenice potom môžete vysadiť na tienisté až čiastočne tienisté miesto vo vašej záhrade, kde bola pôda prepracovaná a upravená do hĺbky 6 palcov. Sadenice umiestnite do vzdialenosti 10 až 15 palcov od seba a udržiavajte ich vlhké, ale nie mokré.


Pozri si video: orchidey