Terakotové podlahy

Terakotové podlahyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Terakotová podlaha

Terakotová podlaha je dnes veľkým úspechom nielen pri dlažbe vidieckych víl, ale aj v priestoroch zasadených do mestského kontextu. Jeho pomerne rustikálny vzhľad dodáva všetkým ostatným výrazne zvýraznený odtlačok. Trh zaručuje dosť široký výber a je možné nájsť ho v akejkoľvek kvalite. Terakota sa vyrába nielen priemyselne, ale môže byť aj výsledkom remeselného procesu; v tomto prípade sa náklady značne zvýšia, ale vzhľad sa tiež bude javiť veľmi odlišný.


Remeslo

Dlaždica prechádza ručným procesom, pri ktorom sa stále držíme toho, čo bolo v minulosti. Prvé pece na spracovanie terakoty pochádzajú z devätnásteho storočia, hlina sa sušila vo formách a potom sa piekla. Dlaždica získava túto konkrétnu farbu vďaka vareniu v rúre. Keď hovoríme o terakotových podlahách, máme na mysli klasický a nadčasový štýl, a to ako pri vonkajších obkladoch, tak aj pri vnútorných podlahách. V niektorých oblastiach Talianska je dnes stále možné nájsť realitu, ktorá by dokázala prežiť tradícia ručne pečenej terakoty.


Odpor a praktickosť

Vysoká odolnosť, ktorú má terakotová škridla, umožňuje jej bezpečné vystavenie aj navonok bez toho, aby došlo k jej poškodeniu. Je zrejmé, že vonkajšia terakota je vodotesná, takže nie je pórovitá, vniká do nej voda a to vždy zaručuje podlahu v perfektnom stave. Vonkajšia terakota môže používať aj špeciálne hliny, ľahko sa čistí a kladie. Tí, ktorí vyrábajú terakotu ručne, chcú tiež venovať osobitnú pozornosť výberu najlepších surovín, aby sa terakotová podlaha stala skutočne exkluzívnou.


Čistenie

Terakota ponechaná v prírodnom stave nevyžaduje pri čistení osobitnú pozornosť, je potrebné ju umyť iba neutrálnym čistiacim prostriedkom a opláchnuť. Na druhej strane, ak je terakotová podlaha lesklá, bude potrebné naniesť konkrétny vosk, ktorý musí byť správne absorbovaný. Vosk na terakotu je možné nanášať štetcom alebo leštičkou. Ak sa rozhodnete pre ochranný náter, je potrebné tento postup opakovať každý rok. Terakotová podlaha, rovnako ako drevená, sa vždy považovali za obzvlášť cenné a zdokonalené.


Veľká voľba

Každý sa môže rozhodnúť, ktoré varené si vyberie, podľa svojich chutí a tiež podľa svojho rozpočtu. Špecializované obchody majú priemyselnú aj ručne spracovanú terakotu, rozdiely sú zrejmé pozornému a dobre informovanému oku, menej viditeľné pre tých, ktorí sa týmto sektorom nezaoberajú. Veľké povrchy pokryté terakotou môžu mať tiež stredovú alebo bočnú výzdobu, ktorá prerušuje kontinuitu motívu. Terakotovú škridlu je možné inštalovať podľa rôznych schém, bude to závisieť od voľby zákazníka. Rovnaká dlaždica, v závislosti od toho, či sa má použiť v interiéri alebo exteriéri, vykazuje rôzne rozmery.


Farbenie a kladenie

Pri zafarbovaní terakoty sa môžete kedykoľvek rozhodnúť, že do záhrady aj do interiéru dáte prednosť rovnakému typu terakoty s rovnakými odtieňmi. Odborníci v danom odbore môžu poskytnúť konkrétne a technické podrobnosti, napríklad údaje týkajúce sa šírky spojov, a pri inštalácii je dôležité spoľahnúť sa na kvalifikovaných ľudí.


Kde sa používa

Terakotu vo vnútri domu je možné umiestniť v akomkoľvek prostredí bez výnimky, ak chcete vytvoriť jedinečný efekt, inak by sa dal použiť iba v určitých priestoroch. Vonkajšia terakota sa používa na terasy a balkóny, ale aj ako obklad vonkajšej jedálenskej časti alebo na vydláždenie obvodu bazéna. Riešenia týkajúce sa použitia terakotových podláh sú skutočne nekonečné, ale aby ste ich vzhľad okamžite neomrzeli, je tiež potrebné zvoliť ich vhodne, aby medzi interiérom a exteriérom domu bol jeden spoločný závit. . Vidiecke domy nemôžu mať terakotové podlahy, pretože sú veľmi charakteristické a zdá sa, že každý priestor nadobúda svoju vlastnú identitu.


Ako sa orientovať vo výbere

Výber terakoty pre podlahovú krytinu okrem klasickej „tehlovej“ farby znamená aj zladenie tónu s nábytkom alebo so štýlom záhrady. Jeho vzhľad sa už môže javiť ako opotrebovaný, a to je práve vlastnosť, ktorá ho robí tak odlišným od ostatných podláh. Rozdiel v odtieňoch, ktorý je daný varením v rúrach, vám umožňuje mať dlaždice rovnakého štýlu, ale každý jedinečný a originálny. Aj malé priestory vítajú terakotové podlahy, napríklad soklové lišty, ktoré musia byť vždy z rovnakého materiálu. Ak je terakotová podlaha správne vyčistená, udrží si dlho svoju pôvodnú farbu a bola to dobrá investícia.


Záhradný dizajn: terakotové podlahy pre vás

Nezaobíďte sa bez veľmi praktických informácií o dosť chúlostivej a zložitej téme, ako sú napríklad terakotové podlahy. Iba tak budete môcť robiť vedomé rozhodnutia v okamihu, ktorý vám môže poskytnúť oveľa viac prvkov záujmu, ako by ste si zjavne predstavovali, a to vždy z pohľadu záhradného vybavenia.

Ak pôjdeme podrobnejšie, hneď môžeme zdôrazniť, že ide o „biologické“ riešenie, ak vezmeme do úvahy, že materiálmi potrebnými na jeho realizáciu sú v zásade voda a oheň. To všetko samozrejme bez toho, aby sa zabúdalo na schopnosť týchto podláh prispôsobiť sa rôznym štýlom, ktoré je možné dodržať pri zariaďovaní domácej záhrady.
Nadčasové kúzlo terakotovej podlahy

Podlaha hrá zásadnú úlohu pri vytváraní presne stanoveného štýlu v domácnosti, či už je to moderný alebo tradičný. Medzi najobľúbenejšie a najpoužívanejšie typy určite patrí terakotová podlaha, ktorá sa vyznačuje prirodzenou teplou farbou s odtieňmi od žltej cez ružovú až po tmavočervenú a hnedú. Okrem toho, že je krásna a odolná, má niekoľko výhod: zistiť, ktoré typy dlaždíc si zvoliť, v akom prostredí ich používať a ako čistiť terakotovú podlahu, aby bola vždy bezchybná.

Register

Podlaha hrá zásadnú úlohu pri vytváraní presne stanoveného štýlu v domácnosti, či už je to moderný alebo tradičný. Medzi najobľúbenejšie a najpoužívanejšie typy určite patrí terakotová podlaha, ktorá sa vyznačuje prirodzenou teplou farbou s odtieňmi od žltej cez ružovú až po tmavočervenú a hnedú. Okrem toho, že je krásna a odolná, má niekoľko výhod: zistiť, ktoré typy dlaždíc si zvoliť, v akom prostredí ich používať a ako čistiť terakotovú podlahu, aby bola vždy bezchybná.


Rustikálne záhradné podlahy

Dlažba rustikálnej záhrady, vynikajúce riešenie na zvýšenie jej obývateľnosti alebo iba spôsob, ako ju zničiť? Názor je rozdelený na tieto dve frakcie, snažíme sa porozumieť uhlu pohľadu každého.

Tí, ktorí veria, že dláždenie rustikálnej záhrady je ideálnym spôsobom, ako ju zničiť, len ten, kto dokonale dodržiava všetky pokyny, ktoré si od nás rustikálny štýl žiada. Podľa rustikálneho štýlu v skutočnosti musí byť záhrada úplne zeleným miestom, malou prírodnou oázou v domácnosti, kde musíme zabudnúť na náš súčasný život, betón, materiály škodlivé pre životné prostredie, aby sme znovu získali kontakt s prírodou, a tak znovuobjavili skutočnú hodnotu života. Tí, ktorí tvrdia, že vydláždenie rustikálnej záhrady je spôsob, ako zvýšiť jej obývateľnosť, veria vo všetko, čo sme práve vystavili, ale tiež si myslia, že rustikálny štýl musí byť vhodný pre náš súčasný spôsob života a že podlaha by nám potom umožnila pokračovať aj všetky tie činnosti, ktoré by sme na trávniku nikdy nemohli robiť. Je tiež potrebné povedať, že podlaha nemusí byť nevyhnutne vyrobená z materiálov, ktoré sú škodlivé pre zelenú farbu, stačí zvoliť prírodné materiály a je to.

Čo odporúčame? Odporúčame vám zvoliť si prechodné riešenie. Skúste teda vydláždiť iba malú plochu záhrady stopercentnými prírodnými materiálmi, napríklad vytvorte cestu alebo vytvorte o niečo pohodlnejšiu plochu pod pergolou alebo altánkom.

Prírodné materiály, ktoré vám odporúčame použiť na záhradu, sú terakota, drevo alebo kameň. Terakota je ideálnou voľbou, ak chcete mať podlahu schopnú zaručiť vám maximálne možné teplo, drsný a jednoduchý aspekt, ktorý rustikálny štýl tak miluje. Ak chcete podlahu, ktorá sa dá dokonale zmiešať s okolitou zeleňou, musíte sa rozhodnúť pre kameň, čo je najprirodzenejšie riešenie. Namiesto vytvárania homogénnej podlahy vám odporúčame zvoliť si prírodné kamene rôznych veľkostí, ktoré sa majú umiestniť vedľa seba, ale na diaľku, aby sa zelená farba trávnika mohla rodiť medzi kameňom a kameňom.

Drevo je ideálne na vydláždenie plôch pokrytých altánmi a pergolami, také teplé a príjemné, aby bolo možné prijať rustikálny životný štýl. Ale buďte opatrní, musíte si zvoliť drevo, ktoré je vhodné pre vonkajšie prostredie a ktoré je podobné tomu, ktoré sa používa na konštrukciu týchto striech, aby bola zaistená maximálna možná homogenita.


Vyberte si terakotovú podlahu pre interiér aj exteriér

Môžeme použiť terakotové podlahy do exteriéru a interiéru bez problémov. Stačí určiť najvýkonnejší typ terakoty pre rôzne prostredia. Identifikovať to nie je ťažké. Výrobcovia a dodávatelia terakotových podláh budú schopní navrhnúť najlepšie riešenie pre vaše potreby.

Všeobecne možno povedať, že vonkajšia terakotová podlaha vyžaduje dlaždice s primeranou hrúbkou, odolnosťou proti chodníku, atmosférickým vplyvom a hmotnosťou. Pre vnútorné terakotové podlahy sa naopak používajú tenšie dlaždice so stupňom odolnosti zodpovedajúcim použitiu vo vnútorných priestoroch.

V interiéri aj exteriéri si môžete vybrať medzi upravenou a neošetrenou terakotou. Veľa závisí od oblasti, v ktorej sa dom nachádza, od štýlu, od typu povrchov: obytné plochy, rustikálne obývacie izby, verandy, nádvoria, pergoly atď.

Všetko závisí od osobného vkusu, ale môžeme vám poskytnúť niekoľko nápadov. Môžete daťvonku neošetrená terakotová podlaha, ktorá s pribúdajúcim vekom preberá vlastnosti záhrady a podnebia. A mohli by ste si zvoliť a vnútorná terakotová podlaha ošetrená získať praktickosť a mať modernejší efekt.


Podlahy: ako si zvoliť najvhodnejšiu

Prerábate svoj dom? Chcete dať svojmu domovu novú tvár? Viete, že okrem stien hrá v harmónii nehnuteľnosti veľmi dôležitú úlohu aj podlahová krytina? Nebojte sa, prostredníctvom tohto krátkeho sprievodcu sa spoločne zoznámime s rôznymi typmi najpopulárnejších podláh na trhu a pomôžeme vám s výberom tých, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám.

Dôležitosť výberu podlahy
Dom môžeme rozdeliť na menšie prvky, a to izby. Každá izba bude pozostávať zo 4 stien, stropu a podlahy. Osobnosť prostredia určuje práve výber a hodnotenie týchto prvkov, pokiaľ ide o farbu, textúru, materiál, vibrácie vo svetle a hmatové vnemy. Nerobte preto unáhlené rozhodnutia: dobre sa zamerajte na všetky typy nákupov, aby ste si vybrali ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim osobným a štylistickým potrebám.
Na druhej strane, vždy sa hovorilo, dom je odrazom osobnosti človeka. Dajte teda priestor fantázii a odvážte sa s výbermi! Pamätajte však, že stena môže byť vždy vymaľovaná a kus nábytku vymenený: podlaha bude mať naopak oveľa dlhšiu životnosť, takže pri výbere druhej z nich sa dobre zdržiavajte a neimprovizujte.
Výber správnej podlahy pre váš domov je nevyhnutný.
Podlaha nie je iba nosnou plochou, ale je tiež schopná optickými efektmi zväčšiť alebo zmenšiť miestnosť, čím sa javí tmavšia alebo svetlejšia, ale predovšetkým zvýrazniť nábytok a celý domáci dekor. Aby ste podlahovú krytinu vybrali správne, musíte najskôr zvážiť svoje potreby: ak žijete sami, ste vydatá, máte deti alebo štvornohé zvieratá. V skutočnosti, ak žijete sami alebo ste zosobášení bez toho, aby ste plánovali mať deti, môžete sa tiež rozhodnúť pre úplnú jemnú podlahu, situácia sa úplne zmení, ak sú okolo domu deti alebo chlpaté zvieratá: v takom prípade to je je bezpodmienečne nutné zvoliť oveľa robustnejšiu, odolnejšiu a predovšetkým odolnejšiu podlahu.

Každá izba má svoje vlastné poschodie
Vedeli ste, že každá izba má iné podlahové potreby? Každá izba v dome má svoje ideálne poschodie. Preto vo vstupných a obývacích priestoroch, v miestach, kde najčastejšie prechádzate a kde sa prepravujú objemné alebo ťažké obaly a máte tendenciu nosiť topánky používané vonku, je vhodné zvoliť pevný a ľahko čistiteľný materiál. Tipom môže byť rozhodnúť sa pre porcelánové kameniny alebo dokonca pre niektoré prírodné kamene, ako je žula alebo čadič. Veľmi jemné povrchy ako parkety, terakota alebo mramor sa veľmi neodporúčajú.
Namiesto toho sa v kúpeľniach alebo kuchyniach alebo v prostrediach, kde má tendencia stagnovať vlhkosť a kde často hrozí rozliatie mastných a olejových látok na podlahu, odporúča zvoliť vodoodpudivý a ľahko čistiteľný povrch, napríklad keramický. . Ak však máte radi rustikálny vzhľad, môžete sa tiež rozhodnúť pre škridlu, ktorá pripomína zrnko dreva alebo mramoru, a zároveň získať dobre udržovanú podlahu z hľadiska štýlu a robustnú a pevnú, vhodnú pre potreby životného prostredia.
Miestnosťou, na ktorú si môžete najviac trúfnuť, je spálňa: oblasť na spanie v skutočnosti nie je vystavená namáhaniu ostatných miestností. Mohli by ste preto zvoliť aj jemnejšie materiály ako terakota alebo parkety. Odporúča sa nechať sa očariť drevom parkiet práve preto, že je schopné dodať celej miestnosti stopu vyrovnanosti a pretože je to jemný, hrejivý materiál so skutočne hlbokými a mimoriadne príjemnými hmatovými vnemami.
Na vonkajšie prostredie si môžete trúfať oveľa viac: na pokrytie povrchu balkónov, terás alebo plochých striech sa môžete rozhodnúť pre výber materiálu, ako je porcelánový kamenina, dekoratívne dlaždice alebo betón. Pre opláštenie nádvorí alebo chodníkov pre chodcov je však výber skutočne nekonečne široký: monolitické betónové podlahy, parkety z tropického dreva, parkety, okruhliaky alebo dokonca kamenné štiepky.
Ak zvolíte nesprávnu podlahu, môže to spôsobiť veľa problémov, najmä z hľadiska údržby. Príliš jemný materiál v prostredí, ktoré vyžaduje väčšiu pevnosť a odolnosť, by sa mohol poškodiť príliš rýchlo a vo veľmi krátkom čase by sa zničil. funkčné a estetické vlastnosti, ktoré si vyžadujú nevyhnutnú výmenu, s väčšinou ekonomických nákladov.

Podlaha a nábytok
Okrem zváženia funkčnosti rôznych povrchov podláh je dobré nezabudnúť na zásadný aspekt: ​​harmóniu domáceho prostredia. Podlaha, ktorá je v rozpore s dekoráciou a štýlom vášho domova, nie je vôbec dobrá. Na výber podlahy v skutočnosti majú vplyv aj vlastnosti miestnosti.
Pre tradičné prostredie so starožitnosťami sa dôrazne odporúča podlaha z mramoru, terakoty, benátskeho štýlu alebo z tvarovaných cementových dlaždíc typických pre secesný štýl. Naopak, prostredie s modernou alebo súčasnou architektúrou sa hodí k monolitickým podlahám zo živice alebo betónu, alebo k veľkoformátovým gresovým dlaždiciam a neutrálnym farbám, ako je čierna, béžová, piesková alebo antracitová sivá.

Je zrejmé, že môžete tiež hrať na silnom kontraste medzi materiálmi a nechať sa presvedčiť inovatívnymi riešeniami v rozhodne tradičných prostrediach: v takom prípade je však potrebné vedieť, ako presne predpovedať výsledný efekt, aby ste sa vyhli vyššie spomenutý fenomén „bodnutia do oka“.!

Najobľúbenejšie podlahy
Medzi najbežnejšie možnosti podlahových krytín uvádzame:

  • porcelánové kameniny
  • parkety
  • varené
Takmer úplne opustené sú dlaždice, ktoré sa však často používajú ako obloženie stien v kuchyni.

Podlahy z porcelánového kameniny
Porcelánové kameniny sú v porovnaní s tradičnými typmi podláh relatívne novým materiálom, ale od svojho uvedenia na trh si rýchlo podmanili srdcia a domovy mnohých zákazníkov. Prečo? Veľmi jednoduché odpovedať na túto otázku. Najdôležitejšou výhodou porcelánovej kameninovej podlahy je predovšetkým jej odolnosť: materiál sa v skutočnosti vypaľuje pri veľmi vysokých teplotách (okolo 1 250 ° C) a práve to mu dodáva oveľa vyššiu trvanlivosť ako jeho konkurencia. Ďalej proces glazúry, ktorému je vystavený, ho robí obzvlášť odolným voči nečistotám, škvrnám a chemickým látkam všeobecne, pretože glazúra zabraňuje prenikaniu pigmentu škvrny do pórov. Je tiež neuveriteľne odolný voči nárazom, odreninám a poškriabaniu, a preto je obzvlášť vhodný, ak máte doma psy alebo mačky.
Porcelánové kameniny sú veľmi univerzálnym materiálom, ktorý dokáže verne reprodukovať vzhľad materiálov ako terakota, mramor, kameň alebo drevo, pričom zachováva vkus tradície, ale ponúka všetko pohodlie moderného výrobku.
V skutočnosti medzi rôznymi modelmi na trhu existujú dlaždice z porcelánového kameniny, ktoré ponúkajú povrchovú úpravu s betónovým efektom: táto voľba podlahy bude schopná ponúknuť metropolitný vzhľad vášho domáceho prostredia vo veľkom štýle, ktorý je vhodný pre dom, ktorý odráža tento štýl. priemyselné, ale aj do prostredí charakteristických moderným a minimalistickým dizajnom.
Ale nielen to, porcelánové kameninové dosky môžu tiež reprodukovať efekt najcennejších guličiek, ako je kararský mramor alebo travertínový mramor: v takom prípade sa zvýši odolnosť podlahy a náklady sa v porovnaní s výberom prírodných materiálov výrazne znížia. . Prečo premeškať túto príležitosť?
A ak ste naopak milovníkmi dreva a len sa nechcete vzdať parkiet, alternatívou, ktorá je pre vás to pravé, sú porcelánové kameninové dosky s parketovým efektom, ktoré si v posledných rokoch našli obrovský úspech a trend. Už sa teda nebudete musieť vzdať pôžitku z drevenej podlahy ani v tých najagresívnejších prostrediach, ako je kúpeľňa alebo kuchyňa.

Parkety
Parketové podlahy sú možno najobľúbenejšou podlahou v histórii podlahových krytín. Myslíš si, že to preháňam? Aj keď si ho len málokto vybral ako povrch svojho domova, pretože ho asi desí jeho extrémna jemnosť, každého očarí už len pomyslenie na to, že môže mať to potešenie kráčať naboso po drevenom povrchu. V skutočnosti parkety vyrobené z drahého a upraveného dreva majú vynikajúcu tepelnú vodivosť a akustickú / tepelnú izoláciu: vďaka čomu sú v zime teplé a v lete chladné a poskytujú vám skutočne bezkonkurenčný hmatový vnem. Parketové podlahy sú mimoriadne univerzálne a dajú sa v skutočnosti použiť v klasickom aj modernom prostredí, vďaka čomu váš domov získa to správne pohodlie a eleganciu.
Na trhu je k dispozícii niekoľko druhov parkiet. Pokúsme sa spoločne študovať rôzne alternatívy.
Najskôr je dobré najskôr rozlišovať medzi parketami z masívneho dreva a viacvrstvovými parketami. Aké rozdiely vás zaujímajú? Vysvetlím vám to okamžite a veľmi jednoduchým spôsobom: parkety z masívneho dreva sa vyznačujú jednou vrstvou ušľachtilého dreva rôznej hrúbky, ktorej povrch môže byť drsný, vopred kalibrovaný alebo preddefinovaný, viacvrstvové parkety môžu byť naopak dve alebo tri vrstvy. Dvojvrstvové viacvrstvové parkety pozostávajú z vrchnej vrstvy z masívneho dreva, ktorá je prilepená k drevenému povrchu alebo podložke. Trojvrstvové viacvrstvové parkety pozostávajú z centrálnej drevenej podpery, hornej vrstvy z masívneho dreva a spodnej vrstvy, ktorá slúži ako rovnováha.
Ďalšou voľbou, ktorá charakterizuje drevo parkiet, je podstata alebo pre laikov v odbore farba: v skutočnosti sú k dispozícii tmavé, svetlé, červené, hnedé a africké dreviny. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy, že keďže drevo je živý prvok, môže pri kontakte so svetlom oxidovať alebo dokonca meniť farbu: to znamená, že prostredie príliš vystavené slnku by mohlo tmavé parkety stmaviť alebo naopak tmavé parkety zosvetliť.

Terakotové podlahy
Terakotová podlaha sa používa predovšetkým na krytie podláh vonkajšieho prostredia alebo v rustikálnom prostredí. Je to v skutočnosti materiál pozostávajúci z hliny a zmiešaný s vodou, ktorý môže byť v dvoch typoch: glazovaná terakota alebo starožitná terakota. Zatiaľ čo glazovaná terakota má zvyčajne mierne nepravidelný povrch, ktorý môže byť spôsobený rozdielnym pohlcovaním glazúry v rôznych bodoch, pre starú terakotu je charakteristický povrch s mnohými nepravidelnosťami daný remeselníckou výrobou, čo mu dodáva nespornú pridanú hodnotu.


autor: Cristina Celestino 2017

„Giardino all'Italiana“ je prvá kolekcia, ktorú predstavila Cristina Celestino pre Fornace Brioni, ktorá prehodnocuje tradičný charakter terakoty a skúma jej výrazový potenciál.
Svet terakoty a sveta formálnych záhrad sa stretáva v samotnej myšlienke „navrhovania prírody“: v obidvoch prípadoch je úplne prírodný materiál formovaný človekom v čo najmenšej spontánnej dimenzii, geometrii. Architekt tak sleduje syntax zloženú z radov, tieňovaných plôch, vodných zrkadiel a sôch a prekladá ju do rytmu krytiny koncipovanej ako scénografia na obliekanie domu. Dizajn vychádza z kombinácie dlaždíc v troch variantoch, ktoré môžu viesť k niekoľkým kombináciám.
Absolútnym protagonistom je pestrá terakota striedaná farbou v hre harmonickej grafiky, kde zvádza kontrast medzi priamkou a krivkou. Obklady stien, v dvoch typoch, odrážajú motív podláh v menšej mierke so striedaním nepriehľadných a lesklých glazúr: prašné nuansy - hlina, bahno, púdrová ružová a piesok - kombinované s glazovanými odtieňmi - teal, lososová veľryba cerulean - ktoré majú v druhej verzii vzácny vzhľad kovov, na prírodnej ružovej terakotovej báze je basreliéfová grafika vylepšená kryštalickými a bledými emailovými odtieňmi v odtieňoch cukríkovej ružovej, perleťovo šedej, čiernej čerešne a jablkovej zelenej.

„Samotná myšlienka„ dizajnu prírody “je téma, ktorá ma na chvíľu ovplyvnila. Keď som začal pracovať na projekte, všimol som si kurióznu náhodu: formálna záhrada v Taliansku sa vyvinula z neskorej renesancie, z tej istej éry, v ktorej sa stalo populárnym použitie pestrej terakoty na podlahy v oblasti Lombardie. Počnúc touto afinitou som použil záhradnú dispozíciu ako štylistickú maticu projektu. „

Spoločnosť Fornace Brioni vždy vyrábala jedinečné a na mieru šité riešenia so zvláštnym dôrazom na detail a kvalitu konečného výsledku. Každý produkt je k dispozícii v širokej škále farieb, textúr a odtieňov, aby neobmedzoval žiadne kreatívne obrázky.

V prípade akýchkoľvek požiadaviek na dizajn nás kontaktujte. Bude nám potešením usporiadať stretnutie, aby sme pochopili, ako dať život vašim túžbam.


Ošetrenie a čistenie terakotovej podlahy: 3 tipy na jej ochranu

Terakota je materiál s veľkou hodnotou. Musíte to však obhájiť, aby to vydržalo

Terakota bola svojho času materiálom malej hodnoty. Terakota, odolná, s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami a vyrobená z materiálov, ktoré sa dajú ľahko nájsť, bola ideálna pre pracovné prostredie patricijských domov. Dnes sa však z cotto stala a kvalitný materiál. Používa sa v kuchyniach, kde teplé farby dodajú teplý a známy odtlačok. V záhradách vytvára kontrast s vegetáciou a zvyšuje zelenú farbu záhonov. Farbenie terakoty je však vtip: koľkokrát ste boli po tom, čo ste sa zľakli rozlial pohár vína na terakotu? Nerobte si starosti: so správnymi výrobkami odstránite z terakoty akýkoľvek druh škvŕn. V tomto príspevku vysvetľujeme, prečo terakota ľahko zafarbí, ktoré produkty sa majú rozhodnúť vyčistiť a ako ju chrániť pred agresiou.

Tip 1: Poznajte povrch

Na obranu terakotovej podlahy je potrebné pochopiť, prečo sa vytvárajú škvrny. Ako je zrejmé z názvu, cotto patrí k terakote, pretože je to zmes hliny a vody, vymodelované, Sušené na slnku je pečené v rúre stovky stupňov. Týmto spôsobom sa vytvorí porézny, a teda absorpčný materiál. Terakota je jedným z najporéznejších stavebných materiálov, ktorý existuje, a pôsobí ako špongia a absorbuje všetky látky, s ktorými prichádza do styku. Táto vlastnosť ho vystavuje rôznym druhom agresie: vlhkosť, plesne a lišajníky, oleje, tuky, farby sú najbežnejšie.

Tip 2: každú škvrnu ošetrite konkrétnym produktom

Ak sa babičky spýtate, určite bude mať domácu radu pre odstráňte mastné škvrny z terakotovej podlahy. Ale ste si istí, že dodržaním jeho rád podlahu ešte viac nezafarbíte? A ako sa zbaviť škvŕn od motorového oleja alebo stôp po sprejovej farbe na okolitej stene? Každá škvrna má iné chemické zloženie a musí sa riešiť iným výrobkom. Ďalej, aby sa situácia nezhoršovala, je potrebné zvoliť výrobok určený pre absorpčné materiály. Pozrime sa na niektoré typy škvŕn a na produkty, ktoré ich odstránia:

  • Škvrny od tuku alebo sadzí: Zašpinilo vaše posledné grilovanie v záhrade podlahu tukom? Nebojte sa, stačí použiť odmasťovač na škvrny. Ešte lepšie po zahustení na použitie na zvislých plochách.
  • Plesne, lišajníky, moč a ďalšie organické látky: rôzne druhy biologických materiálov môžu preniknúť na terakotovú podlahu alebo vytvoriť dokonalú živnú pôdu. Na odstránenie škvŕn spôsobených organickými látkami použite odstraňovač škvŕn v biologickom meradle.
  • Škvrny od minerálneho oleja, lepidla alebo vosku: vaše auto vyteká motorový olej a zafarbil terakotovú podlahu garáže. V takom prípade naneste na minerálne oleje, lepidlá a vosky čistiace rozpúšťadlo a odstraňovač škvŕn.
  • Škvrny od kávy, vína, vody: v kuchyni je terakota a musieť. Tu však hrozí najväčšie nebezpečenstvo: prevrátené sklo stačí na to, aby na podlahe zostal nepríjemný fľak. Na odstránenie škvŕn od látok v kuchyni potrebujete odstraňovač škvŕn od farebných organických látok.
  • Grafity a škvrny od farieb: niekomu sa páčilo, keď nechal svoj podpis na stene vašej záhrady. Nebojte sa, odstraňovač škvŕn na atramenty a laky problém vyrieši.

Tip 3: Terakotu chráňte pravidelným ošetrením

Terakotová podlaha je teraz rovnako čistá a lesklá ako v prvý deň. Ale aby zostala v tomto stave, musí sa jej podrobiť pravidelné ošetrenie a čistenie. Ak ste to v čase kladenia neurobili, budete musieť ošetrujte uvarené s hydroizolačným produktom. Výrobok pokryje povrch tenkou vrstvou nepremokavá fólia a zalepí póry a zabráni tak prieniku látok k podlahe. Ošetrenie sa musí opakovať každý rok, pretože povrchová vrstva bude spotrebovaná časom a časom. Existuje rýchle ošetrenie, ktoré je schopné zabezpečiť nepriepustnosť pre oleje a vlhkosť za niekoľko hodín a zabrániť množeniu plesní, machov a lišajníkov rôznych druhov. V tomto videu môžete vidieť rozdiel v absorpcii medzi ošetrenou a neošetrenou podlahou: Pamätajte: vďaka kvalitnému a pravidelnému ošetreniu bude vaša terakotová podlaha trvať dlho!


Video: LTP instalace dlažby z terakoty