Dr benjamin rush záhradnícka terapia

Dr benjamin rush záhradnícka terapia

Ako záhradkári všetci poznáme upokojujúci účinok prípravy pôdy na sadenie, uspokojenie z metodického umiestňovania a zakrývania radu drobných semienok, trpezlivosť pri polievaní a pletí záhradného záhona a radosť z toho, že sa objavujú prvé zelené výhonky. Možno to nepovažujeme za terapiu, ale v priebehu histórie boli terapeutické výhody záhradného prostredia všeobecne uznávané. Dnes má AHTA definovaný program pre certifikáciu záhradných terapeutov, ktorý zahŕňa kurzy v oblasti rastlinnej vedy, humanitných vied a záhradnej terapie a významnú požiadavku na stáž. Ako povedala, záhrada si vždy vyžaduje starostlivosť, takže vždy nájdete niečo, čo môžete urobiť. Opakujúca sa povaha záhradných úloh, ako je odstraňovanie buriny, hrabanie a sadenie semien, prináša upokojenie a pomáha prebudiť mozog. Pobyt vonku v záhrade pomáha ľuďom naučiť sa pestovať rastliny, a teda aj empatii a zodpovednosti.

Obsah:
  • Pestovanie rastlín ako forma terapie
  • rozhovory
  • Výhody terapeutických záhrad
  • Záhradná terapeutická záhrada
  • Enabling Gardens: Praktická stránka záhradníckej terapie
  • Záhradnícka terapia
  • Záhradníctvo
  • Záhradníctvo ako terapia, dokonca aj pre PTSD
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Záhradnícka terapia - Pestovanie zeleniny pre fyzickú a duševnú pohodu

Pestovanie rastlín ako forma terapie

Nancy Carneiro je záhradnícka terapeutka. K záhradníckej terapii sa prvýkrát dostala v roku, keď spravovala zmyslovú záhradu a hobby farmu pre neziskovú organizáciu s názvom RISE v New Yorku.

Posledných 8 rokov pracuje v rôznych parkoch a skleníkoch v Toronte ako záhradníčka a pestovateľka. V tomto rozhovore sme sa mali možnosť dozvedieť, čo je to záhradkárska terapia, ako vyzerá v praxi a aké sú výhody tohto druhu terapie. Ak by sa ma niekto osobne opýtal na môj názor na záhradnú terapiu, povedal by som, že je to prax spájania prírody so starostlivosťou o seba do vyváženého, ​​zdravého a emocionálne pozitívneho prostredia.

Cvičíme trpezlivosť a učíme sa milovať a starať sa o prírodu. Dáva nám hrdosť, úspech a učí odmeňovať vytrvalosťou. Keď sa vystavujeme vonkajším priestorom a čo nám záhradníctvo ponúka, je tu množstvo zdravotných výhod, ako fyzických, tak duševných.

Záhradníctvo sa používa ako terapeutická metóda už od staroveku. Staroegyptskí lekári predpisovali pacientom prechádzky po záhrade. V 19. storočí Dr. Štúdie informovali o výhodách záhradníckej terapie, HT pri znižovaní bolesti, znižovaní stresu a znižovaní užívania liekov a antipsychotík. V súčasnosti sa domnievam, že dochádza k neustálemu nárastu praktík HT a okolia, ktoré ovplyvňujú každodenný život; napríklad architektúra pre zdravšiu duševnú stimuláciu a spoluprácu s environmentálnym povedomím.

Nadmerné používanie technológií, ako sú mobilné telefóny, sa stalo moderným zdravotným problémom kvôli jeho účinkom na duševné zdravie a potenciálu zvyšovať stres. To podporuje slobodu od komerčnej spoločnosti a opätovné zameranie sa na súčasné prostredie. Naše telá sú skutočne rovnako organické ako strom, kvet alebo dokonca včela.

Sezónna afektívna porucha SAD sa stala aj súčasťou zdravotného uvedomenia HT, ktorou je väčšina z nás do určitej miery postihnutá v rôznych obdobiach roka. Prostredníctvom záhradníctva a iných záhradníckych postupov objavujeme trpezlivosť a starostlivosť.

Pomáha zlepšovať pamäť, kognitívne schopnosti, iniciáciu úloh, jazykové zručnosti a socializáciu. Fyzicky pomáha pri posilňovaní svalov, zlepšuje koordináciu, rovnováhu a vytrvalosť. Vo vzdelávacích prostrediach sa učíme pracovať nezávisle, so skupinami, riešiť problémy a prepájať konverzáciu medzi komunitami. Mám dva obľúbené citáty, ktoré používam pri popise toho, ako záhradnícka terapia ovplyvňuje psychickú pohodu. Ďalší citát pochádza od Teda Andrewsa, ktorý píše o znameniach, znameniach a správach v prírode: „Zmeny ročného obdobia sú dočasné dvere, ktoré zvyšujú našu citlivosť na znamenia, znamenia a správy.

Prebúdzajú našu intuíciu, robia znamenia a správy oveľa jasnejšie, stimulujú zjavenie." Záhradnícke metódy a iné aktivity založené na prírode môžu byť využité ako užitočné učebné nástroje na problémy nálady a duševného zdravia, ako je depresia, úzkosť, hnev, panika, žiarlivosť, vina a hanba.

Registrovaní záhradní terapeuti v Kanadskej asociácii záhradných terapií CHTA sú profesionáli so špecifickým vzdelaním, školením, zapojením komunity a osvedčením vo využívaní záhradníctva na terapeutické postupy fyzicky, ale predovšetkým mentálne.

Máme vysoké štandardy pre vývoj a vedenie praktických programov založených na prírode. Naším cieľom je povzbudiť jednotlivcov, aby získali potešenie z využívania pôdy prostredníctvom mnohých foriem outdoorových aktivít využívajúcich záhradnícke remeslá.

Registrovaný HT terapeut v rámci CHTA sa riadi etickým kódexom, ktorý zahŕňa najvyššiu možnú úroveň profesionálnych zručností získaných vzdelaním a skúsenosťami v záhradníckej terapii preukázaním bezúhonnosti, spoľahlivosti, zdravého klinického úsudku a profesionálneho dekórum. Záhradný terapeut by mal vykonávať prax s environmentálnym povedomím a citlivosťou na pôvodné druhy. Zapájame sa do našich miestnych komunít a v prvom rade rešpektujeme naše okolie, ktoré dáva cestu prírode.

Klienti dostávajú nulový úsudok a pozornosť je zameraná na pozitívny pohľad na svet prírody. Spolupracujeme s komunitnými partnermi a mladými ľuďmi vo veku 14 až 29 rokov na spoluvytváraní interaktívnych nástrojov a inovatívnych zdrojov na budovanie kapacity a odolnosti.

Prepnúť navigáciu. Prijatie tela. Povedomie o duševnom zdraví. Vyváženie času stráveného pred obrazovkou so starostlivosťou o seba. Vyrovnanie sa so sezónnou afektívnou poruchou. Tipy na jeseň. Povedomie o samovražde. Byť prítomný v prenasledovaní zajtrajška. Povedomie o alkohole. Vyrovnanie sa s prechodom počas pandémie. Uznesenia a sebazdokonaľovanie. Užívanie liekov pre vaše duševné zdravie. Keď sa skončí priateľstvo alebo vzťah. Popôrodná depresia PPD. Poruchy nálady – prehľad. Sezónne afektívna porucha. Panická porucha.

Feel Good Friday: Podpora našich najzraniteľnejších. Nové zdroje od Asociácie detí v Ontáriu Veselé sviatky od mindyourmind.

Byť hospitalizovaný kvôli liečbe duševného zdravia. Tri momenty a spracovanie traumy ako muž. Večná spoločnosť: Časť 2. Večná spoločnosť: Časť 1. Renovácia izolácie. Básne od Harjeeta. Bezplatne od výstavy umenia Stigma. Séria Archív. Videá z Halifaxu. Stres vs. úzkosť anglicky, francúzsky, pandžábsky, arabsky Timsle, Quayce Thomas.

Melody Monroe. Zadajte Shikari. Hlasný plač. Ella Greenwood, filmárka. Beyond the Wards Canada. Zen Garden Design Lab, SpringOttawa Skupina nováčikov Pochod Červeného kríža Zdravá mládež VzťahyMedzinárodný deň mládeže RemixGet Real ProvinceWide - SpringAlice All Jacked Up. Strom života v angličtine a francúzštine. Mobilizing Minds: Integrovaný preklad vedomostí a čo je záhradnícka terapia?

Ako vznikla záhradnícka terapia a ako sa časom vyvíjala? Prečo je záhradná terapia dôležitá v dnešnej dobe? Aké sú výhody záhradnej terapie pre vaše duševné zdravie? Čo by mali ľudia zvážiť pri hľadaní záhradníckeho terapeuta? Fotografie s láskavým dovolením Nancy Carneiro. O rozhovoroch myslite, že vaša myseľ hovorí s advokátmi, autormi, hudobníkmi, športovcami a ďalšími ľuďmi o ich vlastných názoroch a životných skúsenostiach. Nové zdroje od Asociácie Ontario o tom, ako odstrániť vinu za produktivitu: 1. časť.


Rozhovory

Povedal Bloomberg. Belfiore a jej spolubývajúca Carol – potravinová maklérka z Massapequa, N. Sklenené vázy naplnili drobnými červenými kamienkami, potom pridali vodu a rastliny. Aktivita nadobudla hypnotickú kvalitu.

V r, Dr. Benjamin Rush, považovaný za „otca americkej psychiatrie“, zdokumentoval, že záhradkárčenie malo pozitívny vplyv na jeho duševne chorých pacientov.

Výhody terapeutických záhrad

Mnohí ľudia zatvorení vo svojich domovoch si len chcú vyplniť čas, zatiaľ čo iní dúfajú, že si vypestujú svoje vlastné jedlo v strachu, že jedného dňa môžeme čeliť nedostatku potravín. Ale je za tým viac? Tvrdia to záhradní terapeuti. Táto skupina certifikovaných odborníkov využíva výhody záhradníctva pre duševné a fyzické zdravie a aplikuje ich na klientov v najrôznejších prostrediach, ako sú nemocnice, školy, nápravné zariadenia a domovy dôchodcov. Niekoľko štúdií uvádza široké spektrum pozitívnych vplyvov. Záhradníctvo môže pomôcť znížiť váš krvný tlak a zlepšiť spánok. Nedávny výskum z Princetonskej univerzity zistil, že emocionálna pohoda, ktorú ľudia zažívali pri záhradkárčení, bola podobná nejasným pocitom, ktoré máte pri aktivitách, ako je bicyklovanie, prechádzky alebo jedenie v reštaurácii. Ukázalo sa tiež, že tí, ktorí si pestovali vlastné jedlo, na rozdiel od okrasných záhrad, prejavovali vyššiu úroveň šťastia. Joel Flagler, záhradný terapeut a profesor na Rutgers University, pracuje v tejto oblasti už 40 rokov.

Záhradná terapeutická záhrada

Terapeutické výhody pokojného záhradného prostredia sú známe už od staroveku. Spojenie týchto ľudí s rastlinami možno vidieť v starovekých záhradách Egypta, Mezopotámie a Číny. Ich usporiadanie odráža túto túžbu udržiavať kontakt s prírodou. V 19. storočí Dr. V r postavili vo Philadelphii prvý terapeutický skleník pre duševne chorých.

Už len pohľad z okna na rozkvitnutú záhradu vo vás môže vyvolať úsmev, ale vedeli ste, že záhrada môže zohrávať úlohu aj pri boji s depresiou alebo úzkosťou?

Enabling Gardens: Praktická stránka záhradníckej terapie

Postrehy, zdravé recepty a odporúčané domáce, kulinárske, literárne, botanické a prírodné produkty, aby bol váš život jednoduchší, zdravší a zábavnejší. Naša séria hĺbkových ponorov o rôznych druhoch prírodnej terapie pokračuje naším ôsmym blogom. Tento týždeň je našou témou terapeutické záhradníctvo, známe aj ako záhradnícka terapia. Čo je teda terapeutické záhradníctvo a čo je záhradná terapia? Stručne povedané, terapeutické záhradníctvo zahŕňa využitie záhradného prostredia ako terapeutického zásahu. To môže zahŕňať rast, starostlivosť a údržbu týchto prostredí, ako aj jednoduchý akt trávenia času v záhradách.

Záhradnícka terapia

Záhradnícka terapia je umenie liečenia rastlinami. Rastliny a záhradnícku činnosť využíva v liečebných a rehabilitačných aktivitách na zlepšenie pohody ľudí. To bolo definované AHTA American Horticulture Therapy Association ako zapojenie osoby do záhradkárskych a rastlinných aktivít, ktoré sprostredkúva vyškolený terapeut, na dosiahnutie špecifických terapeutických cieľov. Historicky používanie záhradníckej terapie siaha až do BC v Mezopotámii. Okolo BC začali aj Peržania vytvárať záhrady, aby potešili všetky zmysly. Literatúra ukazuje, že egyptskí lekári predpisovali prechádzky do záhrady ľuďom s duševnými chorobami. V stredoveku v Európe kláštorné nemocnice pestovali terapeutické záhrady. Bernad bol prvým zástancom terapeutickej záhrady.

Ale záhradnícka terapia alebo prax liečenia prostredníctvom interakcie s rastlinami je takmer taká stará ako Spojené štáty americké. Dr. Benjamin Rush.

Záhradníctvo

Cayuga County Viac informácií. Livingston County Viac informácií. Monroe County Viac informácií.

Záhradníctvo ako terapia, dokonca aj pre PTSD

SÚVISIACE VIDEO: Záhradnícka terapia

Medzitým ponúkame programy virtuálneho tábora, aby sme našim táborníkom poskytli zábavu a angažovanosť, kým sa nemôžeme stretnúť osobne! Ak si chcete pozrieť rozvrh nášho virtuálneho tábora, kliknite sem. Rastúce veci nás spájajú s prírodou. V priebehu rokov sme rozšírili naše ovocné, zeleninové a kvetinové záhrady a pribudol malý ovocný sad.

Obrábať pôdu pre jedlo je jednou z najzákladnejších ľudských činností.

Nancy Carneiro je záhradnícka terapeutka. K záhradníckej terapii sa prvýkrát dostala v roku, keď spravovala zmyslovú záhradu a hobby farmu pre neziskovú organizáciu s názvom RISE v New Yorku. Posledných 8 rokov pracuje v rôznych parkoch a skleníkoch v Toronte ako záhradníčka a pestovateľka. V tomto rozhovore sme sa mali možnosť dozvedieť, čo je to záhradkárska terapia, ako vyzerá v praxi a aké sú výhody tohto druhu terapie. Ak by sa ma niekto osobne opýtal na môj názor na záhradnú terapiu, povedal by som, že je to prax spájania prírody so starostlivosťou o seba do vyváženého, ​​zdravého a emocionálne pozitívneho prostredia. Cvičíme trpezlivosť a učíme sa milovať a starať sa o prírodu.

Záhradkári považujú svoje hobby za návykové z rôznych dôvodov, od praktickej úrody až po stýkanie sa s inými záhradkármi na komunitnom pozemku. Už vieme, že záhradníctvo vás môže udržať fit. Mohlo by sa však stať, že záhradníctvo udrží váš mozog v kondícii a zmierni vážne duševné poruchy vrátane posttraumatickej stresovej poruchy, bežnejšie známej ako PTSD?


Pozri si video: A Walk Through Benjamin Rush State Park