Starostlivosť o Amaryllis po odkvitnutí: Dozviete sa viac o starostlivosti o amarylisu po kvitnutí

Starostlivosť o Amaryllis po odkvitnutí: Dozviete sa viac o starostlivosti o amarylisu po kvitnutíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Rastliny Amaryllis sú populárne darčeky, ktoré sa ľahko pestujú a poskytujú úchvatné kvetinové displeje. Títo juhoafrickí domorodci rýchlo rastú, kvitnú týždne a zanechávajú po sebe obrovskú zeleň v tvare meča. Akonáhle sú kvety amarylky preč, rastlina môže stále poskytovať tropický vzhľad po celé mesiace. Všetko, čo je potrebné, je dobrá starostlivosť po kvitnutí amarylky a môžete si rastlinu vychutnať, zatiaľ čo si uchováva energiu pre kvety budúceho roka.

O kvetoch Amaryllis

Cibuľky Amaryllis sú bežné okolo zimných prázdnin. Odvážne, kývavé kvety na hrubých, vzpriamených stonkách vnesú do domáceho interiéru slávnostnú krásu, keď je obloha šedá a vonku sú chladné teploty. Akonáhle kvety vyblednú, zostane vám stále veľkolepá rastlina. Starostlivosť o rastliny amaryllis po odkvitnutí sa od pravidelnej starostlivosti o kvitnutie málo líši, je však dôležité poskytnúť žiarovke obdobie vegetačného pokoja, ak chcete v budúcnosti ďalšie kvety.

Kvety amarylky môžu trvať niekoľko týždňov, ale nakoniec sa všetko stane. To nevadí, stále máte lesklé zelené listy, ktoré zhromažďujú slnečnú energiu na ďalší kvitnutie. Pretože toto je aktívne obdobie rastu rastliny, je dôležité naďalej ponúkať vodu, jedlo a slnečné svetlo.

Odrežte starú stonku kvetu 2,5 až 5 cm od žiarovky. Nádobu uchovávajte na slnečnom okne, kde sú teploty okolo 18 až 21 stupňov Celzia. Voda, keď je horný povrch pôdy suchý. Starostlivosť o rastliny amaryllis po odkvitnutí vyžaduje hnojenie každé 2 až 3 týždne vo vode rozpustnou rastlinnou potravou. Takto zostanú strapaté listy šťastné a zdravé, aby mohli fotosyntetizovať a zhromažďovať rastlinné sacharidy.

Starostlivosť o jarné kvitnutie po odkvitnutí

Akonáhle vašu rastlinu prekonáte zimou a slnečnou oblohou a teplými teplotami dorazíte, môžete ju premiestniť do exteriéru. Ak rastlinu nenastavíte pomaly na vonkajšie podmienky, dôjde k určitému šoku. Postupne ho v priebehu týždňa nechávajte dlhšie a dlhšie vonku.

Pokračujte vo vode a kŕmte amarylisu rovnako ako vo vnútri. Pri priamom vystavení slnku môže potrebovať viac vody ako v interiéroch, preto pôdu pravidelne kontrolujte. V júli zastavte hnojenie, aby bola rastlina pripravená na pokojné obdobie. Tým sa zabráni tvorbe nových listov, ktoré iba zdania žiarovku, keď má šetriť energiu.

Dormancy a Amaryllis sa starajú po kvitnutí

Väčšina cibuľovín vyžaduje pokojné obdobie kvitnutia. Pokojový stav nastáva ako prirodzená reakcia na chladnejšie teploty. V prípade amaryllis by mali byť teploty 8 až 10 týždňov 50 stupňov Fahrenheita (10 ° C), aby sa podporilo opätovné kvitnutie.

Aby ste si vynútili vegetačný pokoj, musíte sa najskôr rozhodnúť, kedy chcete, aby rastlina kvitla. Ak chcete kvitnúť v decembri, pripravte rastlinu zastavením všetkého zálievky v septembri. To postupne spôsobí, že listy vädnú a odumierajú. Rastlinu navyše premiestnite na slabo osvetlené miesto.

Akonáhle sú listy hnedé, odrežte ich, cibuľu vykopajte a korene trochu umyte a orežte. Potom žiarovku uložte na bok na chladnom, suchom a tmavom mieste. Minimálna doba skladovania je 8 týždňov na zabezpečenie kvitnutia.

Ako vidíte, starostlivosť o rastliny amaryllis po odkvitnutí je ľahká, ale rozhodujúca pre živé kvety budúci rok.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o Amaryllis Hippeastrum


Čo vieš o vosku Amaryllis

Žiadne vodné kvety, jedinečné, ľahké a krásne!
Umelecky príťažlivá žiarovka Amaryllis s kreatívnou voskovou vrstvou. Pripravený k použitiu. Cibuľovina kvitne bez vody. Skvelé dať, pekné mať!

Čo je také zvláštne na vosku Amaryllis

V súčasnosti sú k dispozícii dokonca aj žiarovky amaryllis so špeciálnou, pestro sfarbenou alebo vianočne lesklou vrstvou vosku.

Vosková úprava sa nanáša ručne na špeciálne vybrané žiarovky Amaryllis alebo vlastne žiarovky Hippeastrum, ktoré boli vypestované tak, aby mali dostatok energie na uskladnenie, aby kvetina rástla bez bežného kŕmenia vodou a pôdou. Vďaka kovovej podpore alebo podpore na drevo ju možno ľahko a okamžite umiestniť na stôl alebo parapet.
Možnosti použitia sú nekonečné a dajú sa prispôsobiť dizajnovým nápadom, o ktorých sa nikdy predtým nemohlo uvažovať.
Takže si len užívajte túto ľahkú krásku. Cibuľovina kvitne bez vody a do šiestich až desiatich týždňov.

Vytvorte si dokonalý vianočný stôl s „amaryllou bez vody“

Vianoce sú ideálnym obdobím roku, ktoré vám pri stylingu naozaj dá zabrať. Prirodzene chcete svoju starostlivo pripravenú vianočnú večeru doplniť atmosféricky oblečeným stolom. Niekoľko sviečok zoskupených do skupiny „No Water amaryllis“ so špeciálnym vianočným voskom a luxusným riadom čoskoro vytvorí krásnu scénu.

Ďalšie tipy na vianočný stôl:

Pokyny na starostlivosť

Nie je potrebná žiadna starostlivosť, len si užívajte!
Žiadne vodné kvety hovoria za všetko. Nemusíte sa vôbec starať!

Stačí si položiť No water flowers® do domu alebo do kancelárie a vychutnať si svoju krásnu žiarovku a po niekoľkých týždňoch aj nádherné kvety.

Často kladené otázky

Bude to znova kvitnúť?
Pretože sa na rast rastliny No Water Flowers® spotrebuje veľa energie, žiarovka opäť narastie. Po odstránení voskovej vrstvy je možné žiarovku vložiť do zeme. Takto môže získať novú výživu a môže znova kvitnúť.
Ako to funguje?
No Water Flowers® sú starostlivo vybrané žiarovky, ktoré spĺňajú vysoké požiadavky. Cibuľoviny vždy kvitnú a rastú v správnom pomere. Cibuľa má dostatok energie na to, aby kvetina rástla, takže nie je potrebná VODA.


Ako sa starať o izbové rastliny

Posledná aktualizácia: 11. februára 2021 Referencie schválené

Spoluautorkou tohto článku bola Melinda Meservy. Melinda Meservy je špecialistka na rastliny a majiteľka botanického butiku Thyme and Place, ktorý ponúka rastliny a darčeky v Salt Lake City v Utahu. Pred začatím vlastného podnikania pracovala Melinda v oblasti zlepšovania procesov a podnikania a analýzy údajov. Melinda získala titul BA v odbore história na univerzite v Utahu, je vyškolená v oblasti štíhlych a agilných metodológií a ukončila certifikáciu Certified Professional Facilitator. Thyme and Place ponúka izbové rastliny a nádoby, plne zásobenú kvetináčovú lavičku a tipy na rastliny, ktoré vyhovujú vášmu priestoru a životnému štýlu.

V tomto článku je citovaných 24 referencií, ktoré sa nachádzajú v dolnej časti stránky.

wikiHow označí článok ako schválený čitateľom, akonáhle získa dostatok pozitívnej spätnej väzby. Tento článok má 12 posudkov našich čitateľov, vďaka čomu získal náš štatút čitateľa schválený.

Tento článok bol videný 558 182 krát.

Ak ste niekedy mali izbovú rastlinu, ktorá rýchlo vyschla a zvädla, mohli by ste veriť, že nemáte zelený palec alebo nie ste pripravení na pestovanie rastlín. Sme tu, aby sme vám povedali, že to tak nie je! Pravda je taká, že dobrým majiteľom rastlín môže byť ktokoľvek a sľubujeme, že to nie je nič komplikované. V tomto článku vás prevedieme všetkým, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o vaše izbové rastliny, od polievania cez požiadavky na slnečné svetlo až po hnojivá.


Cyklámen

Rastliny cyklámen sú k dispozícii v zime a na jar a sú ako vianočné rastliny v Európe obľúbenejšie ako vianočné hviezdy. Kvetiny cyklámen sú biele, ružové, purpurové, červené, levanduľové a sýto fialové. Počas kvitnutia udržiavajte rastlinu v chlade (55 až 60 stupňov) a v miestnosti s jasným nepriamym svetlom. Počas kvitnutia udržujte pôdu vlhkú. Nenechajte zaschnúť. Keď zalievate cyklámen, použite vlažnú vodu a nevyhýbajte korunke. Zalievajte všade okolo vnútra nádoby, nie priamo nad ňu.

Odstráňte vyblednuté kvety v ich počiatočnom bode. Keď kvety vyblednú, vytiahnite ich z kormidla a začnite hnojiť zriedeným roztokom, kým sa neobjavia nové listy. Keď listy začnú blednúť, prestaňte hnojiť a postupne znižujte hladinu vody, aby mohla corm spať. Keď je pôda úplne suchá a všetky listy odumreli, nechajte rastlinu odpočívať 6 až 12 týždňov na chladnom a tmavom mieste. V ideálnom prípade by ste mali rastline umožniť zostať v pokoji počas najteplejšieho počasia, potom bude kvitnúť v zime a na jar.

Vyberte koreň z črepníka a znovu zasadte do čerstvej pôdy na zalievanie, pričom jedna tretina až polovica hornej časti kormu vyčnieva nad povrchom pôdy. Keď sa vytvorí nový list, začnite opäť polievať a prihnojujte raz mesačne, kým sa nevytvoria kvetné puky.


STAROSTLIVOSŤ O BROMELIADSKÉ RASTLINY

Táto efektná, dlho kvitnúca rastlina z džungle Južnej Ameriky je krásnym domácim spoločníkom bez ohľadu na to, kde žijete. Bromélijovým izbovým rastlinám sa darí v pomerne teplom vnútornom prostredí (65-75 ° F) a pod umelým (žiarivkovým) svetlom alebo jasným, ale nepriamym, prirodzeným svetlom. Tiež majú radi vysokú vlhkosť, takže ak je vo vašom dome suchý vzduch, možno budete chcieť Bromeliadu položiť na podnos s mokrým štrkom alebo riečnymi kameňmi. Alebo ho môžete zoskupiť s inými izbovými rastlinami milujúcimi vlhkosť, ktoré prirodzene zvýšia hladinu vzduchu v okolí rastlín. Polievajte svoju FTD Bromeliad Plant, keď je horná časť pôdy suchá, ale vždy sa uistite, že hrnčeková „váza“ na vrchu (vytvorená tam, kde sa farebné listy stretávajú so základňou) je naplnená vodou. Keď je vaša izbová rastlina staršia ako šesť mesiacov, poskytnite jej na jar a v lete hnojivo pre kvitnúce rastliny s polovičnou silou.
Nakupujte kvitnúce rastliny Späť na začiatok


Najlepšie letničky pre interiéry

Podľa Iowa State University Extension and Outreach si môžete pred prvým mrazom priniesť svoje črepníkové papierové kvety (Bougainvillea spp.), Slávne bowery (Clerodendrum spp.) A mandevilly (Dipladenia spp.) Dovnútra pred prvým mrazom, aby ste chránili lístie a mohli si vychutnať čerstvú sadu kvetov na jar a v lete. Prezimované muškáty (Pelargonium spp.) V interiéroch môžu predĺžiť ich rastúci život o mnoho rokov.

Druhy Begonia, Fuchsia alebo Browallia môžu tiež celkom dobre prezimovať v interiéroch, ale vďaka svojej tolerancii odtieňov sú vynikajúcou voľbou aj pre celoročné izbové rastliny. Podľa rozšírenia University of Illinois Extension patria medzi ďalšie kompaktné, tieňomilné a na mráz citlivé rastliny coleus, kaliko (Alternanthera ficoidea), lobelia (Lobelia erinus), sladká alyssum (Lobularia maritima), kvet trojuholníka (Torenia fournieri) a akékoľvek druh Impatiens.

Na záver nezabudnite na zeleninu a bylinky. Napríklad neurčité paradajky (Solanum lycopersicum) prestávajú produkovať iba preto, že rastlina zabíja mráz. Prineste ich dovnútra, aby ste si v zime mohli vychutnať čerstvé paradajky.


Pozri si video: Jardim de amarílis