Krásne kvetinové záhony

Krásne kvetinové záhonyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Foto krásnych kvetinových záhonov s kvetmi

Pri vytváraní kvetinového aranžmánu na záhrade alebo v krajine by ste mali brať do úvahy veľa krajinských trikov a premyslieť dizajn kvetinového záhonu alebo kvetinovej záhrady do najmenších detailov. Ak bude mixborder susediť s domom alebo so živým plotom, musíte sa zamerať na výber rastlín pre jednostranný pohľad. Ak je možné priblížiť sa ku kvetinovej záhrade zo všetkých strán, potom by sa pre kvetinový záhon mali vyberať plodiny s kruhovým pohľadom, berúc do úvahy princípy opozície a podobnosti.

Kruhová kompozícia je skupina rastlín, na ktorú sa pozerá z rôznych uhlov. Zvyčajne v záhradách sa na trávniku nachádzajú skupiny stromov, kríkov a bylinných trvaliek. Možné sú ale aj originálnejšie riešenia. Veľmi zaujímavá je napríklad kompozícia zabudovaná do dlažobného otvoru alebo skupina vodných rastlín v záhradnom jazierku. Aj malá kvetinová záhrada v terakotovej nádobe, ak je zručne navrhnutá, možno považovať za 360-stupňovú kompozíciu.

Každý kvetinový aranžmán v záhrade má svoje vlastné charakteristiky.

Urob si svojpomocne krajinný dizajn kvetinovej záhrady, majte na pamäti, že otvorením stredu a posunutím všetkých výsadieb na perifériu miesta vizuálne zväčšíte záhradu. Ale také záhrady nie sú vždy zaujímavé. Skladba kruhového výhľadu výrazne zvyšuje obsah záhrady, aj keď ju vizuálne zmenšuje.

Na tejto stránke sa dozviete, ako urobiť kvetinovú záhradu v záhrade nielen krásnu, ale aj originálnu.


Krásne kvetinové záhony so sukulentmi

Pri vytváraní kvetinového záhonu v krajine si dajte pozor na náhodné rozhodnutia. Na záhrade máte pozemok, na ktorom ste sa rozhodli urobiť krásny kvetinový záhon, a tak ste išli na trh a kúpili všetko, čo potešilo vaše oko. Ale potom, čo ste začali sadiť všetky zakúpené kvety na záhon, máte kvetinový chaos. Akými jednoduchými tipmi by ste sa mali riadiť, aby ste si napríklad zo sukulátov sami vyrobili krásnu kvetinovú záhradu?

Kúpte si niekoľko kríkov rovnakých rastlín naraz, je lepšie, ak ich je nepárny počet. Môžete tak vytvárať bohaté farebné škvrny na správnych miestach záhonu a vyhnúť sa neprirodzenej symetrii - na jedno miesto môžete vysadiť skupinu 5 rastlín, na ďalšie zo 7.

Ak sa tieto skupiny budú opakovať, nastaví sa farebný rytmus kvetinového záhonu. Táto technika sa nazýva „vymaľovať záhon širokými ťahmi“. A strieborná farba sukulentov z nich robí skutočne veľmi efektívny prvok každého kvetinového záhonu.

Ak pomocou nádob vytvárate kvetinovú záhradu, dbajte na to, aby boli dostatočne veľké, aby kvetinový aranžmán mal bohatý a harmonický vzhľad.

Použite viac druhov sukulentov, ktoré dodajú kvetinovému záhonu nielen zaujímavý striebristo zelený odtieň, ale aj veľmi krásnu textúru listov.

Nebojte sa robiť chyby. Sukulenty majú plytké korene a transplantáciu prežijú celkom úspešne. Aby ste mali možnosť neskôr upraviť výsadbu na záhone.

Usporiadajte záhon s výškovými rozdielmi rastlín, keď sa v hĺbke záhonu nachádzajú väčšie a vyššie rastliny a plazivé a poddimenzované rastliny sa nachádzajú v hustej skupine bližšie k okraju záhonu.


Ideálne usporiadanie kvetinovej záhrady

Vizuálnu estetiku môžete pridať farbou. Môžete maľovať ako v monochromatickom štýle, tak v jasných viacfarebných tónoch. Prvá možnosť vyzerá dobre pri vytváraní skupiny kvetinových záhonov alebo kvetinových záhonov na rôznych úrovniach. Ak nemáte v úmysle používať popínavé rastliny, môžete chyby nádoby zamaskovať buď natretím alebo orámovaním pytlovinou. Kryt s kučeravým rezom musí byť natretý, inak sa stratí zmysel.

Ale ak majiteľ chce vytvoriť efekt staroveku, potom používajú mierne neopatrný spôsob vykonania - naklonené improvizované stoličky s kvetináčmi vo vnútri vyzerajú štýlovo a dodávajú kompozícii ľahkosť.

Mali by ste premýšľať nad umiestnením kvetinového záhonu, jeho veľkosťou. Ak máte malú plochu, môžete použiť kaskádové umiestnenie. To vám umožní ubytovať maximálny počet rastlín a dať záhrade rôzne farby.

Takéto nádherné kvetinové záhony v krajine s vlastnými rukami môžu byť umiestnené ako v blízkosti nevzhľadných stien, ktoré vyhladia pocit nie estetiky exteriéru, alebo bez pozadia, čím načrtnú časť miesta na rekreáciu a prechádzky.

Dôležitý je aj výber rastlín. Ak je nádoba namaľovaná rôznymi farbami, potom by bolo logické zostaviť kvetinovú záhradu z rôznych bylín podľa farebného princípu. Vysoko rastúce plodiny by mali byť umiestnené kompetentne - mali by byť v strede, potom sú zasadené kvôli zmenšeniu veľkosti a svätojánsky kvet sú umiestnené na samom okraji nádoby.


Výsadba rastlín

Pôda na kladenie na záhon musí byť pripravená vopred. Úrodnú vrstvu môžete odstrániť z iného kúska pôdy a obrábať ju, alebo si môžete kúpiť hotovú pôdu. Pôda vo vnútri záhonu by nemala obsahovať žiadnu burinu, pretože by vytlačila zasadené kvety. Tiež by mal byť oplotený od všeobecnej pôdy v lokalite, aby sa nič z neho nedostalo dovnútra.

Kvety na kvetinovom záhone by sa mali navzájom jasne zhodovať, aby tvorili jednu kompozíciu. Zároveň sa musí zhodovať životný cyklus a doba ich kvitnutia. Kompetentná kombinácia umožní, aby kvetinový záhon voňal a bol úžasne krásny.

Je potrebné v určitom období vysadiť kvety na záhon a správne vyberať kombinácie, aby sa kvitnutie začalo súčasne. Musíte sa tiež zamerať na celkové zloženie, rastliny by mali vyzerať harmonicky navzájom.

Pred vysadením kvetov je možné pôdu oplodniť pre rýchlejšie štepenie rastlín. Výhodné sú prírodné zložky ako humus, kompost alebo popol. Ale vhodné sú aj chemické hnojivá, ktoré sa predávajú v kvetinárstvach a poľnohospodárskych oddeleniach veľkých obchodov.

Ak je kvetinový záhon hlboký, potom nie je potrebné zaberať celý jeho objem úrodnou vrstvou pôdy. Prípadne položte dno obyčajnou zemou.

Niekedy sú kvetinové záhony postavené v opačnom poradí, to znamená, že najskôr vytvoria vyvýšenie od vrstvy pôdy a potom ho zafixujú postavením plotu. V zásade medzi týmito metódami nie je rozdiel, je to len to, že pre niektoré kvetinové záhony je výhodnejšia opačná metóda.


Vertikálne kvetinové záhony: krásne nápady pre malé parcely

Domov / Tipy a nápady / Dizajn a dekorácie / Vertikálne kvetinové záhony: Krásne nápady pre drobné pozemky

Aina ne, 5. apríla 2020 07:47:51 +0300

Aj na najmenšej ploche je možné umiestniť kvetinové záhony a zeleninovú záhradu, ak využijete myšlienku vertikálnych kvetinových záhonov. Vertikálna záhrada je vhodná pre byt, vidiecky dom a pozemok. Preskúmame takmer neobmedzené možnosti vertikálneho záhradníctva a všimneme si tie najzaujímavejšie možnosti.

Vertikálne záhony pre domácich majstrov: ďalšia rovina inšpirácie letnej chaty

Vertikálne kvetinové záhony nie sú novým nápadom, ale čoraz relevantnejším z hľadiska skutočnosti, že nie každý si môže dovoliť veľké plochy. Staré techniky + nové technológie a nápady = moderný dizajn malej plochy.

Nápady na záhradu: Výhody vertikálnych kvetinových záhonov

Hlavné výhody vertikálneho záhradníctva stránky:

  • kompaktnosť
  • úspora štvorcových metrov
  • multifunkčnosť (napríklad vytváranie krásnych zelených obrazoviek z vertikálnych kvetinových záhonov)
  • možnosť zónovania stránky
  • maskovanie a zdobenie nie najdokonalejších budov, stien, plotov atď.
  • ľahšia starostlivosť (ľahšie sa starajú napríklad o jahody vo zvislých posteliach)
  • vytváranie akcentov v dizajne stránky.


Pozri si video: Kvetinový záhon je korunou krásy každej záhrady NOVÁ ZÁHRADA