Popis a vlastnosti uhoriek ajax f1

Popis a vlastnosti uhoriek ajax f1We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorky sú veľmi obľúbenou zeleninovou plodinou, ktorej dôležitosť možno len ťažko podceniť. Dopyt po takejto zelenine stimuluje chovateľov, aby vymýšľali inovatívne odrodové odrody.ktoré sú čoraz rafinovanejšie. V tejto recenzii sa môžete zoznámiť s jednou z nových odrôd nazývaných Ajax, ktorých popis a vlastnosti sú uvedené nižšie.

Popis a vlastnosti odrody uhoriek Ajax

Odroda Ajax uhorka je príkladom výberu holandskej spoločnosti Nunems. V roku 2000 bola táto odroda zaradená do štátneho registra Ruskej federácie. Odroda sa sama považuje za prijateľnú na kultiváciu na osobných pozemkoch a veľkých farmách.... Kultúra je všestranná a vhodná na čerstvú konzumáciu aj na spracovanie vo forme konzervovania a nakladania.

Táto plodina vyžaduje opeľovanie včelami, preto je najlepšie ju pestovať na otvorených plochách.

Odroda je neurčitá odroda otvoreného typu. Kroviny sú silné, lezecká schopnosť je vysoká. Listy strednej veľkosti, sýtej zelenej farby, zvrásnené. Rastlina dorastá do veľkých rozmerov, preto ju skúsení záhradníci a obyvatelia leta odporúčajú pestovať na sieti, mriežke alebo na akejkoľvek inej podpore. Bez podväzku sa kríky zrania a prinesú ovocie v oveľa menšej miere..

Kultúra je geneticky predisponovaná k miernym nevlastným deťom.

Plody pravidelného valcovitého tvaru, hrboľaté, sýtej zelenej farby s belavým vrchom. Zelenina dosahuje veľkosť najviac 12 cm a hmotnosť nepresahuje 100 gramov... Neexistuje horkosť. Výťažok je vysoký: pri bežnej starostlivosti možno z jedného štvorcového metra zozbierať až 5 kg. šťavnaté ovocie. Rastliny prinášajú ovocie až do samého mrazu. Čo sa týka dozrievania, uhorky Ajaxu sú skoro. Kultúra dokonale toleruje výkyvy teploty: prekážkou jej nie je ani silné teplo, ani výrazné ochladenie.

Chovatelia považujú túto odrodu za veľmi odolnú voči takým bežným chorobám uhoriek, ako sú múčnatka, vírus mozaiky a hnedá škvrna. Zelenina sa skladuje dlho a nie je náchylná na žltnutie. Prezentácia je vynikajúca, uhorky sú úhľadné, rovnakej veľkosti, dobre znášajú prepravu.

Výhody a nevýhody

Táto odrodová odroda má množstvo výhod:

 1. Vysoký výnos.
 2. Tolerancia voči suchu a odolnosť voči chladu.
 3. Vynikajúca odolnosť voči rôznych chorôb.
 4. Dlhé doby skladovania.
 5. Prezentovateľný vzhľad a dobrý prenosné vlastnosti.
 6. Všestrannosť pri používaní ovocia.
 7. Nenáročnosť v starostlivosti.

Ale táto odroda má aj svoje nevýhody. Tie obsahujú:

 1. Obmedzená schopnosť rastu. Nie je vhodný na pestovanie v skleníkoch.
 2. Pomerne priemerná chuť... Uhorky majú celkom prijateľnú chuť, ale pre obzvlášť náročných spotrebiteľov existujú odrody uhoriek, ktoré výrazne prevyšujú chuť Ajaxu.
 3. Tvrdá pokožka ovocie.

Vlastnosti pristátia

Táto odrodová odroda je na pôdu veľmi náročná. Ale napriek tomu, aby ste dosiahli dobrú úrodu, musíte pôdu zúrodniť.... Najlepšie je urobiť to na jeseň. Za týmto účelom je miesto pre budúcu výsadbu rastlín dôkladne odstránené z buriny, potom sa aplikuje akékoľvek organické hnojivo (humus, divina, kurací trus, rašelina) a až potom sa vykopá pôda. Ak hnojenie zlyhalo na jeseň, nie je neskoro to urobiť na jar.

Výsadbu plodiny v otvorenej pôde je potrebné vykonať až po úplnom vylúčení nočných mrazov. Pôda by mala byť dobre zahriata a dosiahnuť teplotu najmenej 15-18 stupňov.

Ak chcete urýchliť proces zahriatia pôdy, môžete ju pokryť agrofibrom.

Pôda by mala byť vlhká a nadýchaná s dobrou priepustnosťou vzduchu.

Existujú tiež určité požiadavky na semená. Najlepšie je kúpiť vopred pripravené glazované semená. Už prešli príslušnou dezinfekčnou úpravou a liečbou rastovými aktivátormi. Ak ste si napriek tomu kúpili nepripravené semená, nezúfajte, môžete si ich pripraviť na výsadbu sami. Aby ste to dosiahli, musia byť najskôr namočené v roztoku manganistanu draselného, ​​potom vyklíčené vo vlhkých vreckách (gáza alebo bavlna) a už vyklíčené semená musia byť vytvrdené a udržiavané v stredne chladnej miestnosti. Po týchto manipuláciách môžete bezpečne pokračovať v výsadbe rastlín do zeme.

Aby ste to dosiahli, musí byť pôda dôkladne uvoľnená a musia sa urobiť malé otvory, navlhčené vodou. V každej jamke sú zasadené 2 - 4 semená, do hĺbky nie väčšej ako 2 cm a posypané nadýchanou pôdou... Ak každé semeno klíči, musí sa zriediť.

Ak chcete zvýšiť výnos, môžete rastlinu hnojiť počas celého vegetačného obdobia. Na tieto účely sú ideálne organické hnojivá, ktoré by sa mali nanášať maximálne raz za 2 až 3 týždne.

Je prísne zakázané hnojiť uhorky prostriedkami obsahujúcimi chlór.

Akýkoľvek druh uhorky miluje čistotu, preto je potrebné vo všetkých fázach kultivácie vyčistiť oblasť buriny a uvoľniť ju.

Odporúča sa tiež včasné zalievanie. Zabráňte nadmernému vysychaniu pôdy a stojatej vodektorý podporuje hnitie koreňového systému. Rastlinu musíte večer polievať usadenou vodou pri izbovej teplote.

Choroby uhorkovej kultúry

Táto odroda sa javí ako veľmi odolná voči chorobám, ale naznačujú to recenzie záhradníkov a letných obyvateľov rastlina môže stále trpieť sivou hnilobou... Aby sa tomu zabránilo, je potrebné zviazať rastlinu, aby sa čo najviac obmedzila jej kontakt s pôdou.

Žatva

Vysoké výnosy plodín si vyžadujú dennú úrodu... Musí sa to robiť opatrne, aby sa nepoškodil vaječník.

Pestovanie odrodovej odrody uhoriek Ajax, pri dodržaní vyššie uvedených odporúčaní, vy zabezpečte sebe a svojim blízkym vynikajúcu úrodu bez námahy.


Pestovanie uhoriek Ajax F1

Spomedzi skorých odrôd zaujímajú Ajax uhorky jednu z vedúcich pozícií. Cení sa pre svoju vysokú produktivitu a všestrannosť ovocia. Tento hybrid opeľovaný včelami bol chovaný holandskými chovateľmi na vonkajšie pestovanie. Pre svoje vynikajúce odrodové vlastnosti sa aktívne pestuje ako na záhradných pozemkoch, tak aj na veľkých farmách. Aby bolo zaručené, že získate úrodu z uhoriek Ajaxu, je potrebné podrobnejšie sa oboznámiť s jeho silnými a slabými stránkami a dodržiavať určité pravidlá výsadby.


Opis odrody

Mirabella je partenokarpický hybrid určený na kultiváciu v skleníkových podmienkach a na otvorenom poli. Môže sa vysádzať v akýchkoľvek regiónoch Ruska. Môžu to byť priľahlé územia, letné chaty, malé farmy. Uhorky sa vyznačujú skorým dozrievaním a vysokými úrodami. Preto sú obľúbené medzi skúsenými záhradkármi.

Ovocie typ uhorky (dĺžka - do 15 cm, priemer - 3-4 cm, hmotnosť - do 100 g), valcovitý, čiernohrotý, silne hľuzovitý, tmavozelenej farby s krátkymi svetlými pruhmi (pozri fotografiu). Dužina je chrumkavá, šťavnatá, aromatická, bez horkosti. Pokožka nie je hustá a lesklá, často klesá. Plody dozrievajú skoro a priateľsky. Zelení nezískané včas si zachovávajú svoje kvality - nezaratúvajú sa a nestvrdnú. Uhorky tejto odrody sú určené na čerstvú konzumáciu, morenie a nakladanie.

Rastlina stredná veľkosť, ženský kvitnúci typ (s obmedzeným rastom hlavnej stonky - až 5 metrov). Listy uhoriek sú tmavozelené, stredne veľké, nie zvrásnené. Kytičný typ vaječníkov, v jednom uzle sa vytvorí až 7-8 plodov. Vegetačné obdobie je 40-45 dní... Rastlina je mohutná, na kríkoch pojme veľké množstvo ovocia, pričom sa neláme.

Obchodovateľný výnos uhoriek "Mirabela F1" je 7-8 kg. Plodenie trvá do polovice septembra.


Vlastnosti a popis odrody Ajax f1 naznačujú, že je vhodná na čerstvé použitie, ako aj na solenie a morenie.

Cucumber Ajax f1 má nasledujúce vlastnosti:

 1. Tento druh rastlín potrebuje opeľovanie včelami, preto je lepšie plodinu vysádzať na otvorenom priestranstve.
 2. Rastlina neurčitého typu.
 3. Výkonné kry majú vysokú horolezeckú schopnosť.
 4. Listy sú stredne zelené, zelené, mierne zvrásnené.
 5. Kroviny môžu dorásť do veľkých rozmerov, preto je lepšie ich priviazať k opore.
 6. Bez podväzku sa výnos zníži.
 7. Okurková odroda Ajax tvorí malý počet nevlastných detí.
 8. Uhorky majú valcovitý tvar, hrboľatý povrch, sýtu zelenú farbu.
 9. Vrch ovocia je ľahký. Dĺžka uhorky je asi 12 cm, jej hmotnosť je asi 100 g. Chuť nemá horkosť.
 10. Výťažok je vysoký. Pri dobrej starostlivosti možno z 1 m² získať až 5 kg ovocia.
 11. Kroviny plodia pred mrazom. Zelenina dozrieva skoro.

Recenzie záhradníkov o tejto odrode sú pozitívne. Rastlina dobre znáša teplotné extrémy. Táto plodina je odolná proti chorobám uhoriek, ako sú napríklad hnedé škvrny alebo múčnatka. Plody sa dajú dlho skladovať, nezožltnú. Plody majú dobrú prezentáciu a dobre tolerujú prepravu.

 • odolnosť voči chladu a teplu
 • dobrý výnos
 • odolnosť voči chorobám
 • dlhá trvanlivosť
 • dobrá prenosnosť
 • všestrannosť v aplikácii
 • nenáročná starostlivosť.

 • nie je vhodný na výsadbu v skleníku
 • spoločná chuť
 • príliš napnutá pokožka.


Uhorkový hybrid Dolomit F1 je partenokarpický, preto nevyžaduje opeľovanie opeľujúcim hmyzom, pretože vaječníky na jeho mihalniciach sú tvorené bez opelenia.

Hlavnou výhodou tejto uhorky je ultra skoré dozrievanie plodov - od okamihu klíčenia semien po objavenie sa prvých uhoriek to trvá až 38 dní.

Na mihalniciach tejto uhorky nie sú žiadne neplodné kvety, tvoria sa na nich iba samičie kvety, preto produktivita tejto odrody pretrváva počas celého vegetačného obdobia.

Bičíky tejto odrody sú silné a silné, na výšku môžu dosiahnuť 1,4 - 1,6 m. Rozvetvenie výhonkov je mierne, bočné stonky dobre rastú. Olistenie - stredne veľké, mierne zvrásnené, bohatej smaragdovej farby.

Kvety sa zbierajú do zväzkovitých súkvetí, preto je v každom zväzku možné uviazať súčasne 2 až 8 uhoriek.

Uhorky sú stredne veľké, valcovitého tvaru, s priemernou hmotnosťou zelentu asi 100 g, dlhé až 13 cm a priemer do 4 cm.

Šupka uhoriek je tenká, ale dosť hustá a chrumkavá, pokrytá malými tuberkulózami so svetlou miernou pubertou.

Dužina je zhutnená, jemná, nemá žiadne póry a horkosť v týchto uhorkách chýba na genetickej úrovni. Chuť zrelých zelených je typická pre uhorky so sladkastou dochuťou.

Nazbieraná zeleň dokonale toleruje prepravu na akúkoľvek vzdialenosť. Môže sa tiež skladovať vo vhodných nádobách až dva týždne, bez toho, aby stratila svoj nádherný vzhľad a chuť.


Recenzie záhradníkov na odrodu Ajax F 1

Takže 4 semená uhorky Ajax F1 boli vysadené na sadenice, všetky naklíčené 3 - 4 dni po zasiatí (nenasiakli), už boli presadené do suda na trvalé bydlisko.

Kasya

http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/3718-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0% BD% D0% BE% D0% B2% D0% B8% D1% 87% D0% BA% D0% B0-% D0% BE% D0% B3% D0% BE% D1% 80% D0% BE% D0% B4 % D0% BD% D0% B8% D0% BA% D0% B0 /

Sadíme Ajax už viac ako desať rokov, kupujeme iba profesionálne balenia po 1000 ks, tento rok som si hovoril o zlých predajcoch a nekvalitných semenách - výsledok je asi 300 ks. Na úkor vkusu - všetko v Ajaxe je vynikajúce, iba pokožka je drsná, na konzervy je dobrá.

Susanin, Poltava, Ukrajina

http://forum.vinograd.info/showthread.php?p=666504

Posledné dva roky sa mi páčili uhorky Ajax a Amur (séria F1). Problémy s chorobami neboli. Rozložte v radoch na podpery. Zelenina takmer neexistuje - iba uhorky. Nie sú potrebné vysoké podpery: do 1 m. Výnosy sú vysoké, ničím som nehnojil. A ak ešte aj prihnojujete! Snažil som sa v minulých rokoch pestovať sadenice, nemá to zmysel. Zatiaľ čo semenáčiky vysiate začiatkom marca tvrdnú a prispôsobujú sa, semená vysiate do pôdy koncom apríla - začiatkom mája vyrastú a súčasne začnú rodiť.

Tatjana, Kyjev

http://flo.com.ua/forum/viewtopic.php?t=9865

Uhorky "AJAX". Ako sa ti to páči. Ak je na predaj najpriemyselnejšia, na juhu Ukrajiny ju masívne pestujú Kórejčania a nie sú to hlupáci. Pre nás sú naše domáce lepšie, Ajax má hrubú pokožku.

Sergej Sakhno

https://otvet.mail.ru/question/54020933

Táto uhorka kombinuje všetko, čo od uhorky potrebujem: skoré, dobré klíčenie semien (zo všetkých vysadených, úplne prvé a každé klíčiace semeno), plodné, dáva dokonca aj krásne uhorky, ktoré sú dobré na zaváranie a nie sú horké. Z dôvodu skorej zrelosti sa mi podarilo vypestovať 2 plodiny tejto uhorky a ako sa ukázalo, nebojí sa ani mierneho chladného počasia, plodil ďalej aj v októbri na otvorenom poli. Zo všetkých uhoriek, ktoré som zasadil, sa Ajax ukázal ako najodolnejší voči chorobám a škodcom. Má silný, dobre sa rozvetvujúci ker, ktorý sa najlepšie pestuje na treláži alebo na sieťovine.

tanya-cherry, Voronež

https://otzovik.com/review_1973291.html

Túto odrodu sadím 10 - 12 rokov! Je perfektný ako na solenie, tak aj na čerstvú konzumáciu. Plodenie do konca septembra na otvorenom poli.

Anonymous1679596, Volgograd

https://otzovik.com/review_6202237.html

Vďaka vysokému výnosu a dobrej adaptabilite na akékoľvek podnebie sa hybrid Ajax osvedčil na poľnohospodárskych poliach. Obchodné zelentsy dobre tolerujú prepravu, čo je dôležité pre komerčné pestovanie. Amatérsky záhradník musí vziať do úvahy, že odroda je ideálna na konzerváciu, ale ak je prioritou chuť čerstvého ovocia, potom stojí za to dodatočne vysadiť lahodnejšiu uhorku do šalátov.


Pozri si video: Болид команды Sauber F1 в разрезе