Botanické stromy

Botanické stromyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Botanické stromy

Stromová botanika je odvetvie botaniky, ktoré študuje a klasifikuje dreviny. Botanika stromov má v poľnohospodárstve veľký význam, pretože veľa produkcií pochádza z ovocných stromov. Vďaka spolupráci všetkých osôb, ktoré sa každý deň podieľajú na klasifikácii a starostlivosti o okrasné a ovocné stromy, je možné získať čo najúplnejší zoznam hlavných spontánnych a kultivovaných drevín prítomných na konkrétnom území. Všeobecná klasifikácia stromovej botaniky rozdeľuje tieto druhy rastlín na hlavné ovocné stromy, drobné ovocné stromy, citrusové plody, lesné rastliny, tropické ovocie a drobné ovocie.


Botanické ovocné stromy

Ak sa chcete dozvedieť viac o vlastnostiach hlavných ovocných stromov, môžete použiť atlas rovnakého mena na mnohých webových stránkach odvetvia. Atlas ovocných stromov je rozsiahla databáza, ktorú poľnohospodári a agronómovia vytvorili online klasifikáciou a cenzúrou nespočetných kultivovaných druhov. Atlas podľa klasických botanických pravidiel klasifikuje stromy pomocou zvláštnych popisných kariet (botanické karty), v ktorých sú viditeľné obrazy stromu a texty, ktoré poukazujú na všeobecné znaky rastliny, odrody a podpníky, produkciu a hlavné nepriazne. môže trafiť.


Botanika veľkých a menších ovocných stromov

Veľké ovocné stromy sú druhy pestované na veľkých plochách súkromných polí, ktoré sa môžu pochváliť pozoruhodnou úrovňou produkcie. Medzi týmito kategóriami stromov nájdeme marhule, čerešne, mandle, jablká, olivy, broskyne, slivky a vinič. Drobné ovocné stromy sú tie, ktoré majú nižšiu úroveň produkcie ako väčšie ovocné stromy. Medzi druhmi drevín klasifikovanými ako plodiny drobného ovocia nájdeme gaštan, rohovník, figu, dule, arbutus, morušu, tomel, granátové jablko, mišpulu, orech, pistáciu a jarabinu.


Botanika lesov a tropických stromov

Botanika lesných a tropických stromov klasifikuje rastliny na základe oblasti, v ktorej sa pestujú. Lesné druhy živia verejné parky a botanické záhrady a tiež zastupujú pôvodné a spontánne druhy, ktoré rastú v určitých geografických oblastiach, napríklad v horských oblastiach. Medzi lesnými rastlinami sú svetské druhy a stromy osobitnej estetickej a okrasnej hodnoty. Ďalej stromová botanika zaraďuje okrasné dreviny medzi ihličnany a listnaté stromy. Z tých prvých spomenieme borovicu, jedľu, smrekovec, cyprus, borievku a sekvoje. Z nich posledný javor, cezmína, breza, hloh, popol, moruša, pagaštan konský, dub, dub holm a topoľ. The tropické stromy rastú hlavne v krajinách s teplým podnebím. Tieto druhy sa teraz vyvážajú do celého sveta, a to na okrasné aj výrobné účely. Z najznámejších a najviac oceňovaných rastlín tropického ovocia si pamätáme banán, avokádo, mango, ananás a opunciu.


Botanické stromy: citrusy

Citrusové plody zahŕňajú veľa druhov, a preto sa tešia osobitnej klasifikácii v botanike stromov. Zo stromov, ktoré produkujú citrusové plody, musíme spomenúť pomaranč, citrón, mandarínku, céder, bergamot, grapefruit, chinotto, mapy a mnoho ďalších odrôd a poddruhov pomarančov a citrónov. Botanické listy jednotlivých ovocných stromov nájdete nielen online, ale aj v škôlkach. Pred nákupom semien okrasných a ovocných drevín je dobré starostlivo si prečítať botanické listy týchto stromov, aby ste presne poznali všetky vlastnosti druhov, ktoré chcete pestovať, a dosiahli dobré estetické aj produktívne výsledky.


Video: Lesnická botanika Listnaté dřeviny 4