Informácie o rozdrvenom zamate Senecio: Ako pestovať rozdrvené zamatové rastliny

Informácie o rozdrvenom zamate Senecio: Ako pestovať rozdrvené zamatové rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Teo Spengler

"Nájdite si nových priateľov, ale nechajte si starých." Ak si spomeniete na zvyšok tohto starého rýmu, budete vedieť, že novými priateľmi sú strieborné, ktoré dokonale zapadajú do tohtoročných farebných trendov v listoch. Áno, rastliny so striebornými listami sú zúrivé, vrátane novej odrody Senecio candicans ‘Drvený zamat‘. Ak ste o tom nikdy nepočuli, čakajú vás lahôdky. Čítajte ďalej, aby ste získali viac informácií o rastline Crushed Velvet vrátane tipov, ako pestovať Crushed Velvet.

O drvenom zamate Dusty Millerovi

Je to jedinečný a vzrušujúci vzhľad, či už na záhradných posteliach alebo ako izbová rastlina. Mäkké, modrasté strieborné lístie, ktoré ponúkajú rastliny Senecio ‘Crushed Velvet‘, otočí hlavu a doplní živšie záhradné odtiene.

Drvený zamat, pôsobivý v krajine aj v nádobách, vytvára hustú striebornú kopu listov. Každý list je mäkký a neostrý ako plyšový macko.

Rastliny, tiež známe ako drvený zamatový prachový mlynár, rastú v tvare vázy až do výšky asi 40 palcov. Majú nátierku asi o polovicu menšiu.

Tieto prašné mlynárske rastliny sú jemné trvalky, ktoré v lete ponúkajú žlté kvety. Vysaďte ich vonku do zón odolnosti rastlín 8 až 11 v rezorte amerického ministerstva poľnohospodárstva. V iných zónach ich môžete pestovať ako jednoročné rastliny alebo v nádobách v interiéroch.

Ako pestovať drvený zamat

Ak premýšľate, ako vypestovať Zdrvený zamat, budete radi, že je to veľmi jednoduché. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať svoju zónu odolnosti. Takto budete ihneď vedieť, či máte možnosť pestovať ich vonku.

Či už používate rastliny Drvený zamat vo vnútri alebo vonku, vysaďte ich do ľahkej, dobre priepustnej pôdy. Dávajú prednosť slnečnému miestu, ale ak je leto horúce, vyberte si v popoludňajších horúčavách stránky s malým tieňom.

Rastliny odolné voči suchu a rýchlo rastúce, prašné mlynárske rastliny Velvet vyžadujú na svoje prosperitu dostatok svetla. Umiestnite ich tam, kde dostanú zimnú ochranu.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Zamatové kvety

Ďalšia ročná, salpiglossis, je pre svoju textúru známa ako zamatový kvet. Jeho prekvapivé farby sa pohybujú od tmavo hnedej, ktorá je takmer čierna až fialová, ružová, fialová, krémová, žltá a svetlo modrá. Zlaté žily prechádzajú okvetnými lístkami kvetu salpiglossis, ktorý má tvar petúnie. Kvitne v lete, aby padol na stonky, ktoré môžu dorásť až do výšky 30 centimetrov.

  • Jahňacie uši Stachys byzantina nesie na konci jari až v lete jemné purpurové kvety.
  • Ďalšia ročná, salpiglossis, je pre svoju textúru známa ako zamatový kvet.

Echterov vyhľadávač rastlín

Rozdrvené lístie Velvet Senecio

Rozdrvené lístie Velvet Senecio

Ostatné mená: Dusty Miller, Silver Ragwort

Zaujímavá a krásna odroda, ktorá vytvára strieborno-šedé, vrúbkované fuzzy lístie, ktoré sa klenie, aby poskytlo váza v tvare zvyku pestovaného primárne pre lístie, upravte stonky kvetov, aby ste podporili nový bazálny rast, vynikajúci pri lemovaní, nádobách alebo hromadne ako zemný obal

Atraktívne plstnaté špičaté listy rozdrveného Velvet Senecio vychádzajú na jar biele a sfarbujú sa do sivozelenej farby s nápadným tmavošedým spestrením a striebornými odtieňmi počas celej sezóny. Kvety ani ovocie nie sú ornamentálne významné. Biele stonky môžu byť celkom atraktívne.

Drvený zamatovec je bylinná jednoročná rastlina s nevýrazným zvykom rastu. Jeho relatívne jemná textúra ho odlišuje od ostatných záhradných rastlín s menej rafinovaným lístím.

Jedná sa o závod s relatívne nízkou údržbou a zvyčajne vyzerá najlepšie bez prerezávania, hoci bude tolerovať prerezávanie. Nemá žiadne výrazné negatívne vlastnosti.

Crushed Velvet Senecio sa odporúča pre nasledujúce aplikácie na šírku

  • Hromadná výsadba
  • Olemovanie okrajov
  • Všeobecné použitie v záhrade
  • Výsadba kontajnerov
  • Závesné koše

Drvený zamatový senecio vyrastie v zrelosti asi 14 palcov a rozšíri sa na 8 palcov. Ak sa pestujú hromadne alebo sa používajú ako podstielka, jednotlivé rastliny by mali byť od seba vzdialené približne 6 palcov. Aj keď to nie je pravá jednoročná rastlina, dá sa očakávať, že sa bude v našom podnebí správať ako jednoročná, ak bude cez zimu vonku, obvykle je potrebné ju vymeniť nasledujúci rok. Záhradkári by ako taký mali brať do úvahy, že bude fungovať inak, ako by fungoval v pôvodnom prostredí.

Najlepšie sa tejto rastline darí na plnom slnku až v polotieni. Uprednostňuje suchú až priemernú úroveň vlhkosti s veľmi dobre priepustnou pôdou a často zomrie v stojatej vode. Považuje sa za odolnú voči suchu, a preto je ideálnou voľbou pre záhradu s nízkym obsahom vody alebo pre aplikácie xeriscape. Neznamená to konkrétne typ pôdy alebo pH. Je do istej miery tolerantný voči znečisťovaniu miest. Táto konkrétna odroda je medzidruhový hybrid.

Drvený zamat Senecio je vynikajúcou voľbou do záhrady, ale je tiež dobrým výberom na výsadbu do vonkajších nádob a závesných košov. Často sa používa ako „plnivo“ v kombinácii nádob „spiller-thriller-plnivo“ a poskytuje plátno lístia, proti ktorému vyniknú rastliny thrilleru. Upozorňujeme, že pri pestovaní rastlín vo vonkajších nádobách a košoch môže byť potrebné zalievanie častejšie, ako by bolo potrebné na záhrade alebo záhrade.


Pozri si video: Ako pestovať KAKTUSY v zime?