Žlté listy kukurice: Prečo listy rastlín kukurice žltnú

Žlté listy kukurice: Prečo listy rastlín kukurice žltnúWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kukurica je jednou z najobľúbenejších plodín, ktoré sa pestujú v domácej záhrade. Pretože tento život, ktorý vedieme, je nepredvídateľný ani pri najlepšie naplánovaných plánoch, môžete zistiť, že vaše rastliny kukurice majú žlté listy kukurice. Čo spôsobuje, že listy rastlín kukurice žltnú a ako postupujete pri liečbe žltnúcich rastlín kukurice?

Pomoc, moja rastlina kukurice žltne!

Pestujeme kukuricu posledných pár rokov s rôznym úspechom. Vyučil som to do našich všeobecne chladných letných období a do skutočnosti, že obrovské borovice na záhrade blokujú väčšinu nášho slnka vo vegetariánskej záhrade. Minulý rok sme teda na terase pestovali kukuricu v nádobách s plným slnečným žiarením. Bingo! Samozrejme, tento rok sme sa rozhodli pestovať našu kukuricu v kontajneroch znova. Všetko šlo plávať, až takmer cez noc sme si všimli, že kukuričné ​​listy žltnú.

Preto som sa obrátil na šikovný internet dandy, aby som zistil, prečo mi kukuričná rastlina žltne, a dozvedel som sa, že existuje niekoľko možností.

V prvom rade je kukurica jedným z najťažších kŕmidiel v záhrade. Zožltnutie listov kukurice je s najväčšou pravdepodobnosťou indikátorom toho, že plodina má nedostatok niektorých živín, zvyčajne dusíka. Kukurica je tráva a tráva prosperuje z dusíka. Rastlina pohybuje dusíkom hore po stopke, takže nedostatok dusíka sa prejavuje žltnutím listov kukurice na spodnej časti rastliny. Pôdny test vám môže pomôcť zistiť, či majú vaše rastliny nízky obsah dusíka. Riešením je spoločenské šaty s vysokým obsahom dusíka.

Chladné počasie môže tiež spôsobiť žltnutie listov rastlín kukurice. Opäť je to kvôli nedostatku dusíka. Keď je pôda chladná a vlhká, kukurica má problémy so vstrebávaním dusíka z pôdy. To teda neznamená, že v pôde nie je dusík, iba to, že chudobné rastliny sú príliš chladené na to, aby ich účinne prijímali dosť. Dobrá správa je, že ak je vinníkom chladné počasie, rastliny z tohto žltnutia vyrastú, keď sa počasie oteplí.

Nedostatok vody bude mať za následok aj žlté listy. Kukurica potrebuje veľa vody, najmenej raz týždenne a podľa počasia až každý deň. Toto bol pravdepodobný prípad žltnutia našej kukurice, pretože to bolo to, že bola pestovaná v nádobách a po väčšinu dňa bola na slnku.

Choroba, ako napríklad vírus mozaiky trpasličej kukurice, môže tiež spôsobiť žltnutie listov v kombinácii s spomaleným rastom. Toto ochorenie sa šíri voškami, ktoré číhajú na okolitých burinách, napríklad na Johnsonovej tráve. Akonáhle sú rastliny infikované, je koniec. Odstráňte a zničte palice a vysterilizujte všetky nástroje alebo pracovné rukavice, ktoré s nimi prišli do styku.

Nematódy môžu tiež prispieť k žltnutiu listov kukurice. To opäť súvisí s nedostatkom výživných látok. Háďatká, mikroskopické škrkavky, žijú v pôde a pripájajú sa ku koreňom rastliny, čím bránia vstrebávaniu dostatočného množstva živín.

Ošetrenie žltnúcich rastlín kukurice

Ak váš pôdny test preukáže nedostatok dusíka, prikryte ho hnojivom s vysokým obsahom dusíka, keď majú rastliny 8-10 listov, a znova, keď sa objaví prvý hodváb.

Kukuricu pravidelne majte napojenú. Opäť minimálne raz týždenne a až raz denne, aby bola pôda vlhká jeden palec pod povrchom. Mali sme mimoriadne neobvykle teplé leto s teplotami do 90. rokov (32°C), takže sme dokonca polievali dvakrát denne, keďže naša kukurica bola v nádobách. Použite hadice nasiaknuté zeminou a mulčujte pôdu 2 palcami (5,0 cm) posekanej trávy, slamy, lepenky alebo novín, aby sa znížilo odparovanie. Pred výsadbou upravte pôdu veľkým množstvom kompostu a rašeliny.

Udržujte oblasť okolo kukurice bez burín, aby ste zabránili hmyzu a chorobám. Ak sa zdá, že nematódy sú problémom, obráťte sa s kukuricou. Ak sa zdá, že háďatká sa nachádzajú vo všetkých oblastiach záhrady, bude pravdepodobne potrebné solárium. To zahŕňa pokrytie záhrady čírym plastom počas 4 - 8 najteplejších letných týždňov. Je skôr nepríjemné, že nebudete mať záhradu, ale zabijete tak nematódy, ako aj burinu a pôdne patogény.


Rastliny kukurice žltnú

Súvisiace články

Čerstvá, doma natrhaná kukurica je jedným z jednoduchých pôžitkov z pestovania záhrady, ale vyrobiť zdravú plodinu nie je vždy ľahké. Kukurica pestovaná (Zea mays) zaberá na záhrade veľa priestoru a vyžaduje viac starostlivosti ako veľa plodín. Zožltnutie listov môže spôsobiť celý rad faktorov, od stresu suchom až po podzemných škodcov. Preskúmajte korene, listy a uši, aby ste určili príčinu a našli riešenie.


Listy na mojej kukurici žltnú

. údaj, že je to nedostatok, ale horčík, vápnik, dusík - čo?

je to asi 10 dní, odkedy som hnojil rybím hnojivom. Plánovala som zajtra hnojenie.

Chodí mi asi tucet rastlín. Poznám merania hnojiva na galón vody, ale čo s tým, koľko KTORÝCH roztokov hnojiva / h20 mám použiť?

Znie to ako nedostatok dusíka. Kukurica potrebuje veľa dusíka. O rybom hnojive neviem vela. Hnojím svoju kukuricu dvakrát. Prvýkrát s obdobím 10-10-10, keď je kukurica vysoká asi 6 palcov, a druhýkrát s dusičnanom amónnym tesne predtým, ako sa začne strapať.

Môže mať s tým niečo spoločné aj počasie? Neviem, ako dole vo West Palm, ale tu na severe Floridy prežívame chladné noci a druhý deň ráno rozptýlený mráz a na kukuricu je to momentálne príliš chladné.

Viem, že je neskoro, ale liečiť ju až po zažltnutí je tiež neskoro. Ak sú špičky žlté, je to nedostatok dusíka, ak to začína od žily, je to nedostatok fosforu

Snažil som sa urobiť tri sestry, ale nezabralo to. Skončil som ťahaním kukurice a trelizovaním fazule. fazuľa zlyhala, tak som obrábal, pridal som nejaké pomaly sa uvoľňujúce hnojivo a čerstvú pôdu a zasadil som rôzne fazule. vyklíčila iba polovica, a hoci narástli na asi šesť osem centimetrov, zdá sa, že stagnujú. Môžem hnojiť nejakými tekutými morskými riasami, ale som na rozpakoch, čo robiť, aby sa to podarilo.

Moja intuícia mi hovorí, že ste do tohto poľa už naliali toľko dusíka, pridaním ďalších nie je možné absolútne nič získať. To je najmä prípad fazule, ktorej symbiotické baktérie v koreňoch sú vyrobené tak, aby produkovali všetok dusík, ktorý potrebujú. Pridali ste do pôdy kdekoľvek počas cesty nejaké očkovacie látky so strukovinami? Ak nie, stále môžete.

Moja intuícia mi tiež hovorí, že v tejto oblasti môžete mať nejaký druh baktérií alebo plesní, a to spôsobuje tieto problémy. Ak ide o akýkoľvek druh nedostatku živín, určite by to bola nejaká kombinácia jednej alebo viacerých mikroživín. Alebo s ohľadom na vašu blízkosť k oceánu by to mohol byť prebytok soli v pôde. Ak je to tak, môžete si streliť do nohy pridaním LIEČIVA.

Keby som to bol ja, telefonoval by som do kancelárie agenta pre rozšírenie kraja a pýtal by som sa veľa otázok o tom, aký druh pôdy pravdepodobne máte, čo by mohlo chýbať, čo by mohlo byť príliš veľa atď. Najmä soľ. Pozdĺž karolínskeho pobrežia, keď tam moji rodičia záhradkovali, boli niektoré veci, ktoré jednoducho nemohli pestovať kvôli slanosti základnej pôdy, a niektoré veci (reďkovky) tvrdili, že nemôžu pestovať kvôli nejakej domorodej plesni. A to dokonca so všetkou organickou hmotou, ktorú môj otec pridával do záhrady počas mnohých rokov.

SoFla. bolo by skutočne užitočné povedať nám, s akou pôdou pracujete, z čoho sa skladá, aké zmeny pôdy ste pridali, atď. Rastiete na vyvýšených záhonoch? Kontajnery? Používate zalievaciu zmes / pôdu zakúpenú v obchode? Piesčitá pôda na Floride doplnená dodatkami (hnoj, kondicionér pôdy, kompost atď.).

Vaše žltnutie vašich (bývalých) rastlín kukurice určite mohlo byť nedostatkom dusíka, ale boli to spodné listy, novšie listy, bolo žltnutie výrazné alebo bolo škvrnité? Pokiaľ ide o nedostatok fosforu, ktorý by na listoch / stonkách vykazoval fialovú farbu, nie žltý, nemusíte na to v tejto chvíli myslieť.

Pokiaľ ide o zmienku o Petroniovi, do svojej pôdy si pridal dostatok N, vážne o tom pochybujem. Ak používate rybie hnojivo / emulziu, má veľmi nízky obsah dusíka, takže ho nemôžete použiť príliš veľa.

Ak môžete poskytnúť viac informácií o svojej záhradníckej pôde / podmienkach, nepochybujem o tom, že môžeme poskytnúť skvelé informácie, aby ste sa uistili, že ste hore a rastiete.

Vyvýšená posteľ. Doplnený kompostovaným hnojom a organickou záhradnou pôdou (má v sebe rašelinu) a vytvoril som kopy a urobil som „wampum“ kukuricu do kríža.

kukurica narástla na asi 8 palcov. hore začalo žltnúť a prepracovalo sa dole.

Predpokladám, že žltnutie rastlín kukurice MOHLO pochádzať z nedostatku dusíka, ale stále o tom pochybujem. Wampum je bližšie k pôvodnej kukurici ako k vymyslenému modernému hybridu. Natívne kukurice nepotrebujú ani zďaleka toľko držania za ruky a kojenia. A tiež nepotrebujú toľko dusíka. Určite nielen na to, aby ste sa dostali nad výšku 8 palcov! V prípade Hopi Blue alebo Bloody Butcher stačí semeno iba namočiť do teplej vody, spadnúť do zeme a nechať ho robiť svoje. Ani jeden nie je ani taký náročný ako napríklad Golden Bantam, ktorý je tiež OP, a predstavil by som si, že Wampum je približne rovnaký.

Stále si myslím, že to bola choroba, alebo možno soľ. Kompostovaný hnoj má dostatok dusíka pre pôvodnú kukuricu.

. A na rozdiel od toho, čo napísal ten druhý, rybacia emulzia má vyšší obsah dusíka ako v čomkoľvek inom, zvyčajne okolo 5-2-2. To sa nemusí zdať veľa v porovnaní so syntetickými 10 - 10 - 10 rokmi, ale tieto hnojivá sú určené pre veľkých poľnohospodárov, ktorí nemajú čas alebo prostriedky na to, aby sa pokúsili dopraviť dostatok kompostovaného hnoja na hnojenie 100 akrov alebo 1 000.

MUSELO byť niečím iným.

. BTW, moja predchádzajúca odpoveď sa väčšinou týkala fazule, ktorú teraz pestujete, nie kukurice. Neexistuje absolútne žiadny spôsob, ako tieto fazule potrebujú jednu kvapku dusíka. Mali by si predsa vyrábať svoje vlastné.

Ráno, ľudia! Skvelý slnečný deň. Musíš to milovať!

„A v rozpore s tým, čo napísal ten druhý.“

Ahoj, Petronius, som „ten druhý“, ale mal by si sa cítiť úplne pohodlne a volať mi Topánka. :>)

Súhlasím, žltnúce listy kukurice „mohli“ predstavovať nedostatok dusíka. Áno, vždy existuje šanca, že by mohlo ísť o chorobu alebo podobne. Ale bez ďalších informácií by bolo ťažké diagnostikovať, najmä z diaľky, a preto moje otázky adresované SoFlaCom týkajúce sa typu záhradníctva, záhradnej pôdy atď. Ďakujem za odpoveď, SoFla bez niektorých odpovedí.

Získali ste hnoj z obchodu, vo vreci alebo z miestnej konskej farmy alebo podobne. Alebo to bol najskôr konský hnoj alebo kravský hnoj? Pýtam sa preto, že niektoré hnojivá v nich budú prenášať herbicídy (najmä kone).

Ak bol váš hnoj vriec, z obchodu, dnes je to väčšinou piesok. Ak je to váš prípad, budete z neho dostávať veľmi malú výživu. Zabalený hnoj má tendenciu analyzovať kdekoľvek od 0,5 do 0,5 do 0,5 až 0,5. Opäť tam nie je veľa dusíka. A s upravenou pôdou založenou na rašeline môžete mať tiež príliš nízke pH pre rastlinu, aby ste využili to, čo môže byť vo vašej pôde rastlinnou potravou / hnojivom. Používanie rybej emulzie vám určite pomôže, ale vo vašom prípade by bolo listové krmivo skvelým nápadom, pretože obíde koreňový systém a bude priamo pracovať na vašich rastlinách cez štruktúru listov.

Späť k vašej pôdnej štruktúre, pokiaľ vo vašej pôde nie je dostatok mikrobiálnych baktérií, ktoré sú zvyčajne dostupné prostredníctvom organických doplnkov / humusu / atď., By bolo pre rastliny ťažké použiť akýkoľvek N, najmä N petronius, na ktorý sa fazuľa odvoláva. Ak je to nová pôda alebo pôda, ktorá nikdy nepestovala fazuľu, predtým by vám prospelo očkovanie pre váš rast fazule. Táto dodáva baktérii Rhyzobium do pôdy, aby mohli pracovať v spojení s rastlinami fazule, čo dáva rastlinám schopnosť fixovať dusík zo vzduchu. Nezabúdajte však, že obyčajná fazuľa nemá tendenciu dodávať zo vzduchu celé množstvo N, iba sója, kravské oriešky, arašidy a podobne sú skvelými fixátormi dusíka.

Nemyslím si, že by to mohol byť problém so soľou, pretože vaša pôda nie je pôvodná, AK JE to z dôvodu hromadenia solí z nadmerného hnojenia. (To si hovoril, Petronius?)

Prestávka skončila, späť do skleníka na ďalšie sejby semien.

Dúfajúc, že ​​si to vážiš, Petronius. Som si istý, že záhradu SoFla dokážeme opraviť a vyraziť na cestu.

Pokiaľ ide o soľ, druh podnikania s nadmerným hnojením vedúcim k hromadeniu solí nie je záležitosťou osobnej skúsenosti, ale na druhej strane som to spomenul hlavne preto, že v inom vlákne sa niekto, kto sa práve presťahoval, presunul do inej časti Florida bola zvedavá, akým výzvam bude čeliť vo svojom novom domove. Prepojil fotografiu, ktorá v pozadí vyzerala ako soľná močiar.

Moji rodičia bývali hneď vedľa slaného močiara na pobreží Karolíny a. yateda yateda. Už viem, že každé miesto v x vzdialenosti od oceánu alebo jeho stojatých vôd môže mať problémy so slanou pôdou.

S takýmto prostredím nemám veľa osobných skúseností, ale s natívnou kukuricou mám dostatok skúseností. Iba to nie je taký ťažký krmítko. Tieto kukurice zväčša ťažko prežili.

Na inej webovej stránke som sa stretol so zmienkou o Stewartovej vädnutí a znie to veľmi podobne, akoby to mohla byť hlavná príčina problémov OP. A ako ste spomenuli, niektoré hnojivá obsahujú herbicídy z krmiva, ktoré zviera zjedlo.

Aby som to vyjadril ako Agatha Christie, problém s týmto vláknom je, že existuje príliš veľa podozrivých práve pre tieto dve vraždy.

Zjavne sa zhodneme, že očkovacie látky so strukovinami by jej fazuľkám mohli pomôcť. Vec je taká, že v súčasnosti by to mohlo byť iba vyhodenie peňazí. Komunikujem so záhradníkmi po celom svete a stále dokola počúvam o tom, že Florida je takým pohodlným prostredím pre nespočetné množstvo chorôb rastlín.

Preto som sa v mojom poslednom odseku, prvom príspevku, snažil zdôrazniť, aké dôležité je v zložitých prípadoch kontaktovať agentúru svojho krajského agenta USDA. Tam, kde niekto o dvoch alebo desiatich štátoch nemusí vedieť, prinajmenšom pobočka pobočky pozná všetky základné informácie o miestnych podmienkach.

Táto správa bola upravená 9. februára 2012 15:42


Ako skontrolovať preplnenie

Prstovou kontrolou vlhkosti

Najskôr by ste mali skontrolovať prstom, ako vlhká je pôda.

  • Premočená pôda to vonia plesnivý alebo faul je jasná indikácia.
  • Prvý palec pôdy sa niekedy zdá byť jemný, ale pod ním veľmi mokrý.
  • Pôda dáva a slizký pocit keď si trieš prsty.
  • Ak použijete rastlinný mulč alebo organický materiál, má tendenciu sa otáčať načierno v prípade prebytočnej vody (vetvičky a drevo, ktoré nikdy neschnú, zafarbia tmavo).

V niektorých prípadoch dokonca vidíte, že rastliny posielajú vyrastie z pôdy ako v prípade tohto hnijúceho slnečného žiarenia.

Skontrolujte spodnú stranu hrnca

  • Mala by existovať a vypúšťací otvor v nádobe, aby mohla vytekať prebytočná voda.
  • Niekedy korene prerástli cez otvory a zhustli natoľko, že odtokové otvory sú „upchaté“.
  • Hrnce zvyčajne spočívajú na tanieriku, aby zachytili prebytočnú vodu. V prípade nadmerného napájania toto v podšálke zostáva prebytočná voda alebo držiak hrnca a nikdy sa nevyhodí.

Nesprávny plán polievania

  • Možno zalievate rastlinu každý deň alebo pár dní.
  • Môže ísť o príliš veľa osôb a každý zavlažuje rastlinu príliš často.

Je to pravdepodobne znak prílišného polievania alebo môže byť voda príliš studená.

Možno ste rastline neposkytli dostatok čerstvej vody alebo môže byť množstvo chemikálií vo vode vyššie, ako rastlina toleruje.

Vážnymi problémami sú tiež koreňová hlien, sliz, hmyz, prítomnosť lariev, húb alebo mikróbov. Žltnutie mohlo začať odspodu kvôli tomu, že rastlina nebola dostatočne vystavená slnku alebo aby dostávala príliš veľa hnojív.

Jedna z najdôležitejších vecí, ktorú musíte pochopiť, je, že žltá časť je mŕtva. Nič, čo urobíte, vám to nevráti. To však neznamená, že celá rastlina je mŕtva. Existujú určité kroky, ktoré môžete urobiť, aby ste rastlinu vrátili späť.

Pri umývaní stonky jemným mydlom na umývanie riadu ju môžete nechať namočenú až 10 minút. Musíte tiež cítiť stonku, aby ste určili časti, ktoré sú stále mäkké. Mäkké oblasti budú pravdepodobne zelené počas nasledujúcich týždňov.

Keď identifikujete bod, v ktorom je stonka stále pevná, použite ostrý nôž a prerežte ju v tomto bode.

Musíte sa pozrieť na prierez a zistiť, či je stred stále mäkký. Ak je to tak, musíte urobiť ďalší rez a nájsť bod, kde je stred pevný a nie je viditeľné žiadne zafarbenie.

Časť stonky, ktorá vám zostane, môžete vložiť do vody a s odstupom času sa zakorení a začne pučať, pokiaľ ju udržiavate v teple a na slnku. Opäť stačí zaistiť, aby ste rastlinu udržiavali oddelene od ostatných, kým sa úplne zotaví.

Teraz, keď vieme, ako zaobchádzať so žltnúcimi bambusovými stonkami, je čas zamerať sa na žlté listy. Skôr než tak urobíme, povedzme si ideálne podmienky pre rast šťastnej bambusovej rastliny.


Dracaena Fragrans

Kukuričná rastlina zdobí veľa domov a bytov svojimi vysokými palicami pokrytými ružicami zelených listov v tvare meča, asi 2 stopy dlhé a 3 palce široké. V skutočnosti je to po celé storočia populárna a ľahko sa starajúca izbová rastlina v Európe a do USA sa dostala v 20. rokoch 20. storočia.

V pôvodnej Afrike môže rastlina kukurice dorásť do výšky 20 stôp alebo viac. Rastú voňavé, slonovinové kvety v guľatých hlavách, za ktorými nasledujú červené bobule. Ak žijete v zónach odolnosti rastlín 10 až 12 v rezorte amerického ministerstva poľnohospodárstva, môžete pestovať kukuricu vonku a sledovať, ako rastie. Ako izbová rastlina však zvyčajne zostáva vysoká medzi 4 až 6 stopami a iba zriedka sa u nej rozvinú kvety alebo ovocie.

Väčšina komerčných rastlín kukurice predávaných v obchode obsahuje niekoľko palíc rôznej dĺžky. Každá palica môže mať viac hláv. Palice, rovné a silné, sú pútavé a ozdobné svojimi rozkošnými zelenými listami.


Pozri si video: Sušení kukuřice u cesty