Aeonium hierrense

Aeonium hierrenseWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Succulentopedia

Aeonium hierrense (El Hierro Giant Houseleek)

Aeonium hierrense (El Hierro Giant Houseleek) je vzácny monokarpický sukulent s pôsobivými rozetami nádherných glaukóznych modrozelených…


Rastliny → Aeoniums →Aeonium hierrense

Všeobecné informácie o prevádzke
Zvyk rastlín: Kaktus / šťavnatý
Životný cyklus: Trvalka
Požiadavky na slnko: Úplné slnko
Úplné slnko až čiastočný tieň
Predvoľby pH pôdy: Neutrál (6,6 - 7,3)
Výška rastliny: 30 palcov
Rastlinná nátierka: 3 stopy
Listy: Vždyzelená
Kvety: Efektné
Vhodné miesta: Xeriscapic
Použitie: Poskytuje zimný záujem
Príťažlivý živočích: Včely
Odpory: Znášanlivosť voči suchu
Kontajnery: Vhodné pre 3 galóny alebo väčšie
Potrebuje vynikajúci odtok v kvetináčoch
Zmiešaný: Monokarpické

Názov vlákna Posledná odpoveď Odpovede
Kaktus a šťavnatý chat 2016 od gg5 11. apríla 2017 11:52 1,827
My Big Aeonium od Tareva 23. júna 2015 11:13 28
Sukulentný a kaktusový chat pre rok 2015 od adamgreen 3. januára 2016 14:33 957
moje letné spiace sukulenty od tarevu 27. októbra 2016 12:57 81
Sukulentný a kaktusový chat pre rok 2014 od gg5 12. septembra 2018 15:08 1,322
Succulent Containers 2013 by valleylynn 17. mája 2014 12:05 697
Pridávate tento rok nejaké nové trvalky akéhokoľvek druhu? podľa SongofJoy 13. mája 2012 6:47 130
nakupovanie rastlín od tarevu 22. februára 2014 23:42 2
Vaše šťavnaté obrázky. od Dutchlady1 17. mája 2012 12:35 251

Časy sú uvádzané v centrálnom štandardnom čase USA

Dnešný banner na webe je tvorený nečistotami a nazýva sa „muscari“

Táto stránka je chránená protokolom reCAPTCHA a platia pravidlá ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.


Sukulenty a ďalšie ™

Toľko rastlín, tak málo času

Prihláste sa na odber tohto blogu

Nasledujte e-mailom

Rastlina týždňa: Aeonium hierrense a Aeonium escobarii

 • Dostať odkaz
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • Email
 • Ostatné aplikácie

Loree Bohl v Danger Garden založila pred pár rokmi meme „obľúbená rastlina týždňa“. Nasledovalo mnoho ďalších záhradných blogerov. Urobil som niekoľko príspevkov „rastlín týždňa“, ale nikdy s nejakou pravidelnosťou. Dnešný príspevok je jedným z portrétov rastlín raz za mesiac.

Moja obľúbená rastlina tohto týždňa je Aeonium hierrense. Kúpil som ho v 4-palcovom kvetináči v Annie’s Annuals v júli 2011 na základe tohto popisu:

Tento gigant, mimoriadne vzácny a možno aj najmajestátnejší zo všetkých Aeoniums, sa môže pochváliť pôsobivými červenohrannými ružami s dlhými listami až 30 palcov na vrchole hrubých tropických stoniek až do výšky 3 palcov. Pekne vzorované v olivovo zelenej a bielej farbe vyzerajú ako dizajnové kufre dlaní! Po 3 alebo viacerých rokoch praskne v pyramídovej hlave ružovo-bielych hviezdnych kvetov. Je monokarpický, takže po odkvitnutí pominie (dúfajme, že po sebe zanechá veľa semena!). Pokiaľ je nám známe, sme prvou škôlkou v USA, ktorá ponúka tento slon a impozantný druh - možno najväčší v rode. ĽAHKÉ a nenáročné na údržbu sú ohromujúcim predmetom pre kontajner alebo suchú dobre priepustnú záhradu.

Môj exemplár strávil prvé dva roky v kvetináči, kde to veľmi neurobilo. Ale keď som to položil na zem, vybuchlo to a splnilo môj sľub.

Teraz je prebudený z letného spánku a rastie v dobrom klipe. Od dnešného dňa (10. novembra 2014) má šírku 13 palcov a 22 palcov.

Na aeoniums všeobecne - a zvlášť na tomto druhu - milujem skutočnosť, že rozety vyzerajú namiesto listov ako kvety. Aeonium hierrense má krásne modrasté odlievanie po listoch, ktoré sú krúžené slabým ružovým okrajom.

Mám ďalšie aeonium od Annie’s, ktoré vyzerá veľmi podobne Aeonium hierrense. Tento sa volá Aeonium escobarii:

Ohromujúca. Obor. Šťavnaté. Ružica. Naozaj potrebujete vedieť viac? Vynikajúci kontaktný bod pre dobre priepustnú záhradu, tento uber-vzácny rodák z Kanárskeho ostrova (La Palmas), je sám o sebe báječný a ešte úžasnejšie sú tri alebo viac liniek. Hlavná ružica s výškou 20 “a 3“ naprieč sa obklopuje objatými deťmi, ktoré vyzerajú ako gigantické „sliepky a mláďatá“. Hviezdne biele kvety tvoria veľké pyramidálne kvetenstvo, ktoré trvá mesiace. Objavený až v roku 2001, sa hovorí, že to môže byť forma A. davidbramwellii. Skutočný poklad, pestujte ho na plnom slnku, aby ste sa rozdelili na horúce oblasti a poskytnite dobre priepustnú pôdu príležitostným hnojivom alebo kompostom. Mal by to byť krásny kontajnerový predmet.

Úprimne, zisťujem Aeonium hierrense a Aeonium escobarii ťažko rozlíšiť, aspoň moje dva exempláre. Rozeta z Aeonium escobarii sa zdá byť plochejší, ale to je tak všetko. V súčasnej dobe je 17 palcov naprieč a 12 palcov vysoký.

Môj Aeonium escobarii minulú jar žil nejaký druh chrobáka v strede svojej ružice. Žuval na okrajoch novo sa rozvíjajúcich listov - na vonkajších listoch je stále vidieť poškodenie. Našťastie hmyz (y) rastlinu nezabili alebo ju príliš nespomalili. Je ľahké sa stať ohromujúcim exemplárom, ktorý som minulý rok vo februári videl vo Wave Garden v Point Richmond:

Toto Aeonium escobarii vo Wave Garden je skutočný omračovač. Moja priateľka Ursula, ktorá súhlasila s tým, že bude v obraze pre mierku, je dosť drobná, ale tento exemplár je stále vysoký štyri metre.

 • Dostať odkaz
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • Email
 • Ostatné aplikácie

Pripomienky

Takže šťastie, že ste mohli tieto obrovské Aeoniums pestovať natrvalo na zemi! Snažím sa udržiavať A. hierrense pri živote cez zimu aj z dodatočného tepla z nejakého dôvodu. Stále sa však snažím!

Zvyčajne na ne hodím mrazivú prikrývku (vlastne cez väčšinu postele), keď teplota klesne na 28 ° F alebo menej. Údajne sú tieto aeoniums mrazuvzdorné do 25 ° F, ale nechcem, aby boli listy pokazené, ak im môžem zabrániť.

Fantastické! Myslím, že tiež založím rastlinu týždňa. Dúfam, že vám to nebude vadiť.

Samozrejme! Čím viac, tým lepšie!

Obe sú celkom pekné a súhlasím, je dosť ťažké ich od seba odlíšiť. Stále sa snažím prezimovať aeoniums, ale je ťažké zostať šťastný.

Možno je to tým, že sú zimnými pestovateľmi a je ťažké dať im vo vnútri to, čo chcú? Všeobecne zisťujem, že sú šťastnejší v zemi ako v kvetináčoch, pokiaľ nie je hrniec veľmi veľký.

Pamätám si, ako som prvýkrát videl aeoniums. O záhradníctvo som zatiaľ nemal záujem, ale vždy som miloval vidiek a stal som sa milovníkom rastlín. takže keď som išiel na Kanárske ostrovy a videl som ich rásť v hore, bol som ohromený ich bizarným vzhľadom, pretože som ich nikdy nevidel. Teraz je to jeden z mojich najobľúbenejších rodov a váš je krásny, dúfam, že sa stane veľmi veľkým!

Lisa, aké okázalé muselo byť videnie aeoniums na Kanárskych ostrovoch. Naozaj chcem jedného dňa navštíviť Kanárske ostrovy. Toľko chladných rastlín, nehovoriac o toľkej scénickej kráse. A stavím sa, že aj ľudia sú naozaj milí!

Kto iný ako Annie's Annuals skladuje Hierrense?

Fakt neviem. Nie je to úplne bežné. Ale Annie robí poštovú objednávku!

Bohužiaľ, Annie's ho má na sklade zriedka.

Viem :-(. Zdá sa, že Aeonium hierrense nevytvára vyrovnania, takže šírenie je o niečo zložitejšie.

Ak sa cítite dobrodružne, môžete získať semená zo Španielska.


Pozri si video: What to do when monocarpic succulents bloom.