Jubilejná melónová starostlivosť: Pestovanie jubilejných melónov v záhrade

Jubilejná melónová starostlivosť: Pestovanie jubilejných melónov v záhradeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Becca Badgett, spoluautorka knihy Ako vypestovať NÚDZOVÚ záhradu

Vodové melóny sú letnou radosťou a žiadne nie sú také chutné ako tie, ktoré pestujete v domácej záhrade. Pestovanie melónov Jubilee je skvelý spôsob, ako poskytnúť čerstvé ovocie, aj keď vás pri pestovaní melónov predtým trápila choroba. Pokračujte v čítaní a nájdete podrobné pokyny, ako pestovať melón, ktorý urobí dojem na vašu rodinu.

Jubilejný melón Info

Jubilejné vodné melóny sú odolné voči chorobám, takže je menej pravdepodobné, že by fusariové vädnutie infikovalo vaše plodiny.

Rastliny jubilejného melónu môžu dosiahnuť 40 libier. (18 kg.) V plnej zrelosti, ale kým dospeje do tohto bodu, chvíľu trvá. Ich predĺžená vegetačná doba môže pre tú najsladšiu chuť trvať až 90 dní. Informácie o jubilejnom melóne načrtáva proces sejby a prisatia kvetov, ktorý pomáha rozvíjať túto vyhľadávanú chuť.

Rastúce jubilejné melóny

Pri pestovaní melónov Jubilee môžete semená nasmerovať na kôpky vo vonkajšej záhrade alebo začať s osivom v interiéri tri až štyri týždne pred posledným dátumom mrazu vo vašej oblasti. Spôsob, akým začínate s osivom, závisí od dĺžky vášho vegetačného obdobia, pretože na vývoj rastlín melónu Jubilee budete potrebovať letné horúčavy. Do každej vonkajšej kopy zasaďte päť alebo šesť semien. Neskôr ich preriedite a v každom kopci necháte tie najzdravšie dva.

Pre skoršiu úrodu alebo pre tých, ktorí potrebujú využiť horúce dni krátkeho vegetačného obdobia, začnite so semenami v interiéroch. Použite ploché alebo malé kvetináče a do každého vysaďte tri semená, hlboké 6,4 mm. Informácie o jubilejnom melóne hovoria, že poskytujú teplo počas klíčenia pri teplote 27 - 32 ° C. Potrebné je tiež trochu viac vody, kým neuvidíte preniknúť rastliny. Ak je to možné, použite tepelnú podložku na urýchlenie klíčenia. Semená vypučia za 3 - 10 dní. V tomto okamihu znížte teplotu na 70. roky (21 - 26 ° C) a znížte miernu zálievku.

Tenká až jedna rastlina na kvetináč. Keď sa vyvinú pravé listy, obmedzte zalievanie ešte trochu, ale nenechajte sadenice úplne vyschnúť. Začnite rastlinu postupne vystavovať vonkajším podmienkam, niekoľko hodín denne. Rastliny vonku, keď sú teploty teplé a pôda sa blíži k 21 ° C. Do každého kopca presaďte dve sadenice, pôdu z nádoby udržujte na mieste, aby nedošlo k narušeniu koreňov.

Aby ste udržali pôdu teplú, použite čierne mulčovacie a látkové kryty riadkov. Pamätajte, že starostlivosť o melón jubilea zahŕňa poskytovanie tepla akýmkoľvek možným spôsobom. Keď začnú kvitnúť, odstráňte kryty riadkov.

Vysaďte melóny do dobre priepustnej pôdy. Pôdu doplňte hotovým kompostom, aby ste zvýšili výživnú a odvodňovaciu hodnotu. Pravidelne zalievajte a prihnojujte organickým produktom s nízkym obsahom dusíka, ale vysokým obsahom fosforu. Štiepte skoro sa rozvíjajúce kvety. Nechajte kvety zostať, keď naraz kvitne niekoľko z nich.

Keď melóny rastú, pokračujte v polievaní a hnojení. Množstvo vody závisí od toho, ako rýchlo vaša pôda vyschne. Keď ovocie prestane rásť, znížte zálievku. Vaše jubilejné vodné melóny sú pripravené na zber, keď sa pokožka na dne sfarbí z bielo na žlto a úponky viniča v blízkosti stonky zhnednú.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o vodových melónoch


Pestovanie melónu: Váš sprievodca pestovaním, pestovaním a zberom melónu

Jennifer je domáca žena na plný úväzok, ktorá začala svoju cestu na úpätí Severnej Karolíny v roku 2010. V súčasnosti trávi dni záhradníctvom, starostlivosťou o ovocný sad a vinicu, chovom sliepok, kačíc, kôz a včiel. Jennifer je zanietená konzervátorka, ktorá poskytuje takmer všetko jedlo pre svoje rodinné potreby. Baví ju práca na projektoch remodelovania DIY, vďaka ktorým môže vo svojom voľnom čase priviesť krásu na svoju usadlosť.

Pripomínajú vám niektoré plodiny určitých ľudí? Pre mňa to rastie melón. Otvára sa ročné obdobie, aby som začal sadiť a zbierať svoje melóny, a okamžite myslím na svoju svokru.

Bolo to jej najobľúbenejšie ročné obdobie. Niektoré z mojich najobľúbenejších spomienok na ňu sú strkanie kukurice na moju zadnú verandu a neustále túženie po melóne po celé leto.

Ak vezmeme do úvahy, koľko melónov zjedla počas mnohých našich záhradných záhrad s horúcimi letami, v ich pestovaní som sa stal celkom dobrým.

S týmto vedomím sa chcem podeliť so všetkým, čo potrebujete na pestovanie, starostlivosť a úrodu týchto lahodných ikon leta.


Ako sa starať o rastlinu melónu

Rastliny vodných melónov rastú najlepšie v oblastiach s teplými teplotami a dlhým vegetačným obdobím, ale existuje niekoľko odrôd, ktoré môžu rásť v chladnejšom podnebí. Len čo si vyberiete vhodnú odrodu pre svoje pestovateľské podmienky, tieto rastliny si budú vyžadovať starostlivosť, aby zostali zdravé. Majte na pamäti niekoľko kľúčových bodov a budete mať dostatok sladkého a lahodného melónu, ktorý bude slúžiť vašej rodine v čase zberu úrody.

Rastliny začnite v interiéri asi tri týždne predtým, ako ich plánujete vysadiť. Melóny by sa mali vysádzať iba vtedy, keď nehrozia mrazy a pôda sa oteplila. V teplejších klimatických podmienkach je dobré ich začínať vonku, pretože presádzanie melónov môže byť zložité. Ak ste nenačasovali svoje semeno vo vnútri správne, vaše rastliny možno narástli príliš veľké na to, aby sa prispôsobili novému záhradnému prostrediu.

  • Rastliny vodných melónov rastú najlepšie v oblastiach s teplými teplotami a dlhým vegetačným obdobím, ale existuje niekoľko odrôd, ktoré môžu rásť v chladnejšom podnebí.
  • Len čo si vyberiete vhodnú odrodu pre svoje pestovateľské podmienky, tieto rastliny si budú vyžadovať starostlivosť, aby zostali zdravé.

Mulčujte okolo rastlín melónu v záhrade, aby bola pôda plná živín a vlhkosti. Mulč tiež zabraňuje burinám a v chladnejších klimatických podmienkach dodáva pôde okolo melónov toľko potrebné teplo ako izolácia. Mulč môže byť organický alebo ako fólia z čierneho plastového filmu.

Preburiňte svoju melónovú záhradu plytkou motykou a dajte pozor, aby ste nevytlačili korene rastlín. Miesto motyky odstráňte burinu rukami (ak si to prajete, natiahnite si záhradné rukavice, aby ste ich chránili), aby ste náhodou nepoškodili melón. Odburiňovanie je dôležitou súčasťou pestovania vodových melónov, je to naozaj jediná vec, ktorú musíte pre svoje melóny denne robiť. Vaše rastliny melónu nebudú dobre rásť, ak musia konkurovať alebo sú zatienené burinou.

  • Mulčujte okolo rastlín melónu v záhrade, aby bola pôda plná živín a vlhkosti.
  • Miesto motyky odstráňte burinu rukami (ak si to prajete, natiahnite si záhradné rukavice, aby ste ich chránili), aby ste náhodou nepoškodili melón.

Zaistite dostatočné množstvo vody, ale nepreháňajte to. Vodové melóny neprinesú ovocie, ak nemajú dostatok vody, ale zomrú, ak ich dostanú príliš veľa. Keď sú horné 1 až 2 palce pôdy suché, vaše rastliny sú pripravené na viac vody.

Keď kučeravé úponky na stonke zhnednú, zozbierajte melóny. Po dozretí začne spodná strana melónu (tam, kde leží na zemi) tiež žltnúť.

Vodné melóny po zbere už nedozrievajú. Po vybratí sa uistite, že sú zrelé.


Pozri si video: O pěstování paprik