Informácie o Bush Cherry

Informácie o Bush CherryWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Začať

Starostlivosť o čerešňu Nanking Bush - Ako pestovať čerešňu Bush

Laura Miller

Okrem bežnej údržby ovocných stromov je jedinou skutočnou prácou zber. Čo keby ste mohli čerešne pestovať bez toho, aby ste ich museli zbierať po rebríku? Ak to znie zaujímavo, môžete zvážiť pestovanie kríkových čerešní. Viac informácií sa dozviete tu.


Japonská čerešňa, jednoducho krásna

Japonská čerešňa patrí bezpochyby medzi najkrajšie jarne kvitnúce stromy.

Fakty o japonskej čerešni

Výška - 16 až 40 stôp (5 až 12 metrov)
Vystavenie - plné slnko
Pôda - obyčajný, dobre odvodnený

Olistenie - opadavý
Kvitnúce - február-apríl

Je veľmi okrasný a je základným prvkom japonských záhrad.


Najlepšie časy na výsadbu čerešňových stromov Yoshino sú jar a jeseň. Odporúčame postupovať podľa týchto krokov:

 • Vyberte oblasť, ktorá má plné slnko až polotieň - najlepšie je úplné slnko.
 • Odstráňte všetky zvyšky, trávniky alebo burinu.
 • Vykopajte jamu s dvojnásobnou hĺbkou a rovnakou šírkou, ako má váš koreňový bal čerešne Yoshino, a v strede nechajte malú kopu špiny.
 • Rukami alebo malým rýľom rozložte koreňový bal a koreňový bal opatrne položte na kopu. Hrot koreňového balu by mal byť palec nad okolitou pôdou.
 • Otvor zasypte ½ cesta zeminou, potom jamku namočte, kým neodtečie voda.
 • Zvyšok jamy zasypte zeminou.
 • Dokončite to tak, že na korene natriete 2–3 palcovú vrstvu mulča, pričom dávajte pozor, aby sa nedotkol kmeňa.


ČEREŠŇOVÝ KVET

Čerešňové kvety sú jedny z najkrajších kvetov, ktoré prichádzajú v jasných farbách. Rozkvitnutý strom Čerešňový kvet, počas príchodu jari, je jednou z najkrajších pamiatok, ktoré môžete vidieť.

Čerešňový kvet je taký populárny, že sa na jeho počesť slávia festivaly Festival čerešňových kvetov, oslavované v mesiacoch marec a apríl.

Kráľovstvo Plantae Division Magnoliophyta Trieda Magnoliopsida Rad Rosales Čeleď Rosaceae Podčeľaď Prunoideae Rod Prunus

Čerešňový kvet je Japonsko je neoficiálne Národný kvet. Somei Yoshino je obľúbená japonská odroda Cherry Blossom. Kvety sú takmer čisto biele, sfarbené najbledšou ružovou farbou, najmä v blízkosti stonky.

Čerešňové kvety Yoshino Somei kvitnú a zvyčajne spadnú do týždňa, skôr ako listy vyjdú. Stromy teda zhora nadol vyzerajú takmer biele. Medzi ďalšie odrody Cherry Blossom patria yamazakura, yaezakura a shidarezakura. The yaezakura Čerešňový kvet majú veľké kvety, silné s bohatými ružovými okvetnými lístkami.

The shidarezakura Čerešňový kvet, alebo plačúca Čerešňa, má konáre, ktoré padajú ako tie z plačúcej vŕby, a nesú kaskády ružových kvetov.

Japonská čerešňa začína bohato kvitnúť od prvých teplejších dní v apríli a ohlasuje príchod jari. Ružové alebo biele kvety rastú v strapcoch v uzloch na krátkych ostrohách. Končia kvitnutím začiatkom mája.

Čerešne možno rozdeliť do troch skupín - Európske, americké a orientálne. Všeobecne sú orientálne druhy (Prunus serrulata) menej odolné. Tento rod - Prunus zahŕňa viac ako 400 druhov a početné kultivary stromov a kríkov rastúcich v miernom podnebí hlavne na severnej pologuli.

Zahŕňa vždy zelené kríky, kvitnúce ovocné stromy a všetky kôstkové ovocie - mandle, marhule, čerešne, nektárinky, broskyne, slivky a sušené slivky. Sú tiež veľmi okrasné.

Národný festival čerešňových kvetov je každoročná oslava vo Washingtone, D.C., ktorá si pripomína 27. marca 1912 dar 3 000 japonských čerešní od starostu Tokia za účelom upevnenia rastúceho priateľstva medzi USA a Japonskom. Čerešňové kvety sú zakorenené hlboko v japonskej kultúre a boli použité v starom Japonsku na predpovedanie toho, ako by sa darilo plodinám na budúci rok. Moderné Japonsko stále oslavuje Hanami - stretnutia priateľov, ktorí si piknikujú pod baldachýnom Čerešňových kvetov a užívajú si krátky výbuch krásy prírody a jari. V priebehu storočí vyvinuli Japonci mnoho rôznych odrôd čerešne. Všetky tieto stromy krátko kvitnú ružovými alebo bielymi kvetmi. Čerešne sú súčasťou rodiny ruží a podobne ako ruže, aj väčšina čerešní kvitne na jar. Niekoľko odrôd sa pestuje, aby neskôr kvitlo a skutočne kvitne na jeseň alebo dokonca v zime! Normálne je to len týždeň až desať dní, kým všetky kvety unesie vietor.

Pestovanie čerešňových kvetov

Čerešne sa množia pučaním na semenáčkoch v škôlke a predávajú sa na výsadbu ako jednoročné alebo dvojročné stromy. Sladké a višňové sa pestujú pomerne ľahko. Višne, ktoré sú menšie a tolerantnejšie k chladu a teplu, sa pestujú ľahšie ako čerešne sladké.

Višne sú samoopelivé, takže nemusíte sadiť dva druhy. Višne tiež neskôr kvitnú, vďaka čomu sú menej zraniteľné voči neskorým jarným mrazom.

 • Pretože stromy čerešňového kvetu kvitnú skoro na jar a sú náchylné na poškodenie neskorými jarnými mrazmi, miesto na pestovanie čerešní by malo byť o niečo vyššie a šikmé ako okolitá zem, aby sa zabránilo usadzovaniu mrazivého vzduchu na nízkych miestach.
 • Stromy čerešňového kvetu by mali byť umiestnené na chránenom mieste s úplným slnkom v pôde, ktorá je hlboká, úrodná a vlhká, ale dobre priepustná.
 • Na produkciu vynikajúcich čerešní a silných stromov je potrebné úplné vystavenie slnka stromom Cherry Blossom.
 • Stromy čerešňového kvetu pestované v tieni vyprodukujú vretennaté konáre a menej čerešní, ktoré sú menej sladké.
 • Sladké a kyslé čerešne sú náchylné na väčšinu rovnakých problémov.

Starostlivosť o rastliny čerešňového kvetu

 • Udržiavanie čistého prostredia je veľmi dôležité, aby sa u stromov Cherry Blossom udržali problémy s škodcami a chorobami stále dole.
 • Problémom s vtákmi na stromoch Čerešňový kvet je možné zabrániť výsadbou stromov v blízkosti ľudí alebo domácich miláčikov a sieťovaním.
 • Choré ovocie, listy a rezy na stromoch čerešňového kvetu by sa mali okamžite odstrániť a buď spáliť, aby sa zabili larvy hmyzu a spóry chorôb, alebo zničiť na hromade horúceho kompostu.
 • Niektoré bežné problémy, ktoré sa vyskytujú na stromoch čerešňového kvetu, sú Plum curculio, hnedá hniloba, mušky čerešňového ovocia, škvrnitosť čerešňových listov a bakteriálna rakovina.

Milujete čerešňové kvety ?! Teraz si môžete kúpiť plagáty Cherry Blossom a Cherry Blossom Art !! Stačí kliknúť na odkazy a kúpiť si svoje obľúbené umenie čerešňových kvetov.


Cherry Laurels: Field Guide

Čerešňové vavríny kvitnú na jar a ľahkým spôsobom, ako si spomenúť na zvyky tohto vždyzeleného kvitnúceho kríka, je zapamätať si riadok z básne A.E. Housmana, Športovcovi zomierajúcemu mladému: "A skoro, keď vavrín rastie, vädne rýchlejšie ako ruža."

Napriek krátkemu obdobiu kvitnutia Prunus laurocerasus nie je ker, ktorý by sa mal podceňovať. Čerešňové vavríny môžu dorásť pomerne vysoko a vo výškach 25 stôp môže obyčajný čerešňový vavrín pôsobiť skôr ako stromček ako krík. Rozširujú sa rýchlo a husto, najmä vo vlhkom podnebí, a pokiaľ nebudú udržiavané na uzde, môžu sa stať inváznymi. Dobrou správou je, že medzi približne 40 kultivarmi rastliny sú dobre vychované odrody, ktoré rastú ako odolné živé ploty, clony a zemné kryty. Medzi naše najobľúbenejšie patria kompaktný ‘Otto Luyken’ (vysoký do 4 stôp a široký 8 stôp) pomaly rastúci ‘Zabeliana‘ (vysoký 4 stopy a vysoký 12 stôp v zrelosti) a živá rastlina s úzkymi listami Schipkaensis ’.


Pozri si video: Air layering trees - Clone your fruit trees the easy way.