Trávnik

TrávnikWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Trávnik

Koberec alebo trávnik je výsledkom starostlivej prípravy pôdy a sejby zmesí určených pre okrasné alebo športové trávniky. Na získanie trávnatého trávnika, po ktorom sa dá kráčať, je odolný a má vynikajúci estetický výsledok, je potrebné poznať všetky stupne prípravy pôdy a metódy sejby. K nim treba pripočítať správne zavlažovanie a hnojenie. Vyvážením periodicity zásahov, výsevného obdobia a vybraného osiva, a trávnik odolné, rovnomerné a so živými a jasnými farbami.


Príprava pôdy

Zásadný krok k vytvoreniu dobrého trávnik je to príprava pôdy. Ich kvalita a chemicko-fyzikálne vlastnosti majú vplyv na výber osiva, ktoré sa má vysadiť, a na zásahy potrebné na zaručenie životnosti trávnika. V prvom rade musí byť pôda vyrovnaná a vyrovnaná, aby sa umožnilo zakorenenie koreňov semien a vytvorenie takzvaného „semenného lôžka“. Zlepšenie chemického a fyzikálneho zloženia pôdy nastáva podaním organického hnojiva s korekčným alebo pozmeňujúcim účinkom. Tento efekt sa dá dosiahnuť aj pomocou bežného hnoja, ktorý musí byť pred použitím riadne vysterilizovaný. V prítomnosti pôd, ktoré spôsobujú burinu, je dobré postupovať pri ich odstraňovaní, pretože môžu narušiť jednotnosť koberca. trávnatý a rast toho istého. Burinu je možné odstrániť ručne, po výdatnom zavlažovaní alebo eliminovať použitím konkrétnych herbicídov.


Výsev trávnika

Po príprave pôdy môžete pristúpiť k sejbe. Semená sa musia vyberať na základe charakteristík pôdy. Ak je to ílovité, slabo odvodnené a so zásaditým pH, je vhodné zasiať zmes na báze ríbezle, kostry a poa pratensis. Tieto trávy vytvárajú okrasné trávniky, ktoré si vyžadujú malú údržbu. Množstvo zmesi, ktoré sa má podať, je asi 30 gramov na meter štvorcový. Ideálne obdobie na výsev týchto odrôd trávy je na jar alebo na jeseň. Na slabo odvodnené a ílovité pôdy je možné zasiať čo i len jednu odrodu trávy a presne kosticu. Jednosemenné trávniky oživujú tmavšie a rovnomernejšie farebné trávniky, ktoré si však vyžadujú väčšiu údržbu. Množstvo semien, ktoré sa majú rozptýliť na zem v prípade trávnik pri jednom osive je to asi 50 gramov na meter štvorcový. Ideálny čas na výsev iba kostravy je v lete. Ihneď po zasiatí je pôda zavlažovaná a musí sa vyrovnať pomocou hrable alebo valcovaním, aby sa zabránilo vznášaniu semien na zemi a ich rozptýleniu.


Údržba

Hlavné operácie starostlivosti o koberec trávnatý sú: zavlažovanie, hnojenie a rezanie. Pôda sa musí ihneď po zasiatí zavlažovať a musí sa udržiavať neustále vlhká až do prvého kosenia trávy. Prvé hnojenie pre trávniky je na báze fosforu, zatiaľ čo po prvom kosení sa musí podať hnojivo na báze dusíka a draslíka, s dvojnásobným podielom draslíka ako s obsahom dusíka. Prvý rez musí byť vykonaný do 40 dní od vzhľadu trávy a až potom, keď dosiahne výšku asi desať centimetrov. Rezy na regeneráciu trávy sa musia robiť každých sedem dní. V prípade prázdnych miest musí byť trávnik podrobený ďalšiemu výsevu, ktorý pozostáva z ríbezle pre zmesi na základe rovnakého osiva, kostry a poa pratensis a kostry pre zmesi zložené iba z tejto odrody. semien.


Údržba po prvom roku

Na podporu ďalšieho predaja by sa malo raz do roka na trávnik aplikovať hnojivo na báze železa. Trávnik by sa mal polievať každé dva alebo tri dni, v závislosti od odrody trávy, ktorá ho tvorí. Ďalšou veľmi užitočnou operáciou na udržanie dobrého zdravotného stavu trávnika je prevzdušnenie, ktoré spočíva v premiestňovaní trávy špeciálnymi nástrojmi, ktoré uľahčujú najlepší priechod vzduchu, svetla a vody v koreňoch trávy. Vďaka prevzdušňovaniu môžete tiež odstrániť plsť, to znamená odumreté zvyšky rastlín, ktoré môžu „dusiť“ zdravú trávu. Odstraňovanie plsti sa vykonáva strojom vybaveným hrebeňovými čepeľami, ktorý sa nazýva vertikutátor. Operácia musí byť vykonaná dvakrát ročne, alebo na jar a na jeseň. Trávnik musí byť tiež hnojený štyrikrát ročne (vrátane hnojenia prvého rezu).


Trávnik s hrudami

Ako ste si mohli všimnúť, mať dobrý trávnik si vyžaduje čas a úsilie. Ak chcete ušetriť čas potrebný na prvú výsadbu trávnika, môžete použiť trávnik. Nejde o syntetický trávnik, ale o skutočné prírodné trávniky kultivované na častiach pôdy (hrudách) odstránených z pôvodného biotopu. Trávnik s trávou je položený na dobre vyrovnanom a rovnom povrchu. Sú umiestnené mimo fázy, jeden vedľa druhého, ako je to pri podlahách. Najlepší čas na ich vysadenie je na jar alebo na jeseň. Tieto trávniky vyžadujú menej času a nákladov, aj keď najlepšie výsledky sa dosahujú vždy pri nových trávnikoch pochádzajúcich z výsevu.
Trávnik v kotúčoch

A trávnik dokonalé a pripravené za pár dní s už zakorenenými hrudami: príprava pôdy, kladenie, zavlažovanie a rezy.

Vlastnosti
Trávnik v kotúčoch pozostáva z trávnatej trávy už vegetovanej vo forme dlaždíc s rozlohou asi 1 meter štvorcový alebo vo forme kotúčov s hrúbkou 2 cm, šírkou 40 cm a dĺžkou asi 2,5 metra.

Obrábanie pôdy

Pred vysadením trávnika musí byť pôda zbavená zvyškov a kameňov, vyhrabaná do hĺbky 15-20 cm a prípadne zosvetlená pridaním piesku v pomere 0, 5 - 1 kubický meter na každých 100 metrov štvorcových.
Po obrábaní pôdy treba pôdu pozberať a dokonale vyrovnať.

Pózovanie

Pre dokonalé položenie trávnika zapichnite štyri rohy zeme a spojte ich dobre napnutým lanom.

Keď sú hrudy umiestnené na zemi, musíte ich priľnúť, okraje musia dokonale zodpovedať.
Po dokončení inštalácie sa valec vedie po celej ploche.

Zavlažovanie

Trávnik v kotúčoch by mal byť zalievaný každý deň počas prvých 15 dní, aby sa podporilo zakorenenie koreňov k zemi a zabránilo sa vysušeniu trávy.
V apríli a máji zalievajte dvakrát denne.

Rezanie trávnika v kotúčoch
Prvý rez sa vykoná týždeň po implantácii.
V marci robte rezy raz týždenne úpravou maximálnej výšky listov.
V apríli by sa mal trávnik strihať dvakrát týždenne znížením výšky okrajov.


Rašelina - záhrada

TURF

Kultúra trávnika prešla v posledných rokoch prestížnym vývojom.
Pri vytváraní záhrady získal trávnik rozhodujúci význam, a to nielen kvôli estetickej hodnote, v skutočnosti je upravený trávnik miestom pre život, kde môžete relaxovať alebo sa zabaviť. Snom všetkých milovníkov záhrady je mať hustý trávnik, odolný, ľahko sa udržuje a je vhodný do každej situácie. Na farme IL CARPETO ERBOSO di Rossini Dario sa už roky vyrába hotový trávnik, ktorý využíva neustálu spoluprácu najlepších semiarenských spoločností v Oregone (USA), kde sa hľadá kvalita (farba a predovšetkým odolnosť proti pošliapaniu) a sucho) je neustále a v popredí, ako aj spolupráca ďalších profesionálnych výrobcov.

SPOLOČNOSŤ

Na farme IL CARPETO ERBOSO di Rossini Dario sa už roky vyrába hotový trávnik, ktorý využíva neustálu spoluprácu najlepších semiarenských spoločností v Oregone (USA), kde sa hľadá kvalita (farba a predovšetkým odolnosť proti pošliapaniu) a sucho) je neustále a v popredí, ako aj spolupráca ďalších profesionálnych výrobcov.

VÝROBA

Naša výroba hrubých kobercov (vykonávaná tiež v obciach Luisago, Bregnano, Alzate) bola vždy založená na kvalite výrobkov a službách zameraných na profesionálov i fandov. Trávnik je v skutočnosti zasiaty, kultivovaný a podrobne ošetrený, presne preto, aby zákazníkovi priniesol zdravý produkt, čistý od buriny so silným koreňovým systémom, ktorý je možné použiť ako do záhrad, na športové ihriská, alebo na akékoľvek iné sety. - viac demonštrácií alebo udalostí. Výnimočná odolnosť nami vyrábaných zmesí proti suchu nám umožňuje značnú úsporu spotreby vody, v skutočnosti kultivujeme bez zavlažovania a prispôsobujeme sa iba poveternostným podmienkam. Esencie použité výlučne v zložení zasiatych zmesí boli roky testované a experimentované v klimatických podmienkach severného Talianska. Odtiaľto sme sa dostali k výberu dvoch zmesí s rôznymi vlastnosťami, prvá pozostávajúca z ríbezle a pólu, esteticky jemná a s vysokou okrasnou hodnotou, druhá naopak rustikálnejšia, ale tiež krásnejšia a odolnejšia voči pošliapaniu a suchu, pozostávajúca z arundinaceae a pólu fescues.
Prečo však používať instantný trávnik?
Voľba použitia trávnatého koberca má určite veľa výhod:
Žiadne ťažkosti pri vyrovnaní
Okamžitý estetický výsledok
Minimálne riziko napadnutia burinou
Ľahká údržba
Možnosť prechádzky po trávniku už po niekoľkých dňoch od rastliny

Vynikajúce výsledky dosiahnuté pri vývoji našej spoločnosti nám umožnili doviesť produkt do celého severného Talianska, čo ešte viac stimulovalo náš záujem o kvalitu a budúce inovácie týkajúce sa sveta trávnika.

Charakteristika kultivovaného trávnika:
originálne semená: TURF SEED OREGON,
zmesi "sod": čistota zaručená výrobcom 99,92%


LandscaperPro®

Starostlivosť o záhradu: lepšie výsledky s menším počtom produktov a menším počtom aplikácií

Landscaper Pro® je rad hnojív, semien, prípravkov na ochranu rastlín a rozmetačov hnojív s riadeným uvoľňovaním pre trávniky a záhrady. Navrhujú vám to ICL Specialty Fertilizers, ktorých produkty používajú správcovia najprestížnejších športovísk na svete, najlepší producenti záhradných roliek, škôlkari, pestovatelia kvetov a poľnohospodári. LandscaperPro® zjednodušuje správu trávnikov a záhrad: Precízna výživa znamená použitie správnej dávky aplikovanej menej často pre lepšie výsledky ako u konkurencie.


Trávnik je potrebné položiť do 24 hodín od dodania, aby sa zabezpečila jeho celistvosť

1. Odstránenie akýchkoľvek hrubých zvyškov z pôdy (organických a neorganických).

2. Úplné odstránenie buriny: vytrhávanie buriny na základe glyfosátu a v prípade potreby nepravý výsev.

3. Spracovanie podkladu, ak je na ňom príliš kompaktný a zadusený podklad. Opravte pôdu, ak je nadmerne piesčitá alebo piesčitá, v prvom prípade s rašelinou a v druhom prípade s pieskom alebo lapillusom.

4. Vyrovnanie presné, aby sa zabránilo škodlivej stagnácii vody. Udržujte úroveň terénu minimálne 2 cm pod úrovňou chodníkov alebo chodníkov všeobecne.

5. Hnojenie na základe PK stimulovať vývoj koreňov koreňového balu.

6. Pokládka trávnika: opatrne priblížte hrudy a pripevnite ich rozložené. Na veľmi veľkých pozemkoch zavlažujte, keď budete ležať, aby ste zabránili dehydratácii trávnika, najmä v letnej sezóne. Nepoužívajte malé kúsky sodovky, pretože sa rýchlo dehydratujú. Po dokončení inštalácie zaistite priľnutie koberca k podkladu (rolovaniu), aby ste vylúčili vzduchové bubliny, ktoré by mu bránili v zakorenení.

7. Zavlažovať akonáhle je trávnik položený. V nasledujúcich dňoch sa uistite, že prívod vody udržiava hrudu a pôdu pod ňou veľmi vlhkú, aby ju mohla zakoreniť. Je vhodné zavlažovať v najchladnejších hodinách dňa: skoro ráno. Asi po týždni - 10 dňoch od inštalácie by ste už nemali byť schopní zdvihnúť hrudy.

8. Pokles zavlažovanie sa postupne snaží zvyknúť na trávnik na čo najnižší prívod vody v závislosti od pôdy, vystavenia slnku a ročného obdobia.

9. Fungicídne ošetrenie preventívne, najmä v letnej sezóne.

10. Prvé kosenie trávnika asi po 10 dňoch od inštalácie a zberu rezu.

11. Neexistujú žiadne sezónne limity pre inštaláciu trávnika, osvedčeným postupom je však v prípade kladenia pri vysokých teplotách zabrániť napadnutiu hubami konkrétnymi výrobkami a nikdy neinštalovať za prítomnosti zamrznutej pôdy.

12. Hnojenia: Odporúčajú sa hnojivá s pomalým uvoľňovaním, aby sa zabránilo obareniu trávnika pri vegetatívnom opätovnom spustení a v jesennom období.


Starostlivosť a údržba

Trávnik so sedum musí byť neustále rezaný najmenej raz týždenne v najchladnejších hodinách dňa, od vegetatívneho reštartu až po nástup nízkych teplôt. Rez vždy odstráňte, aby nedošlo k poškodeniu tvorby plsti

.

Zavlažujte múdro a snažte sa uspokojiť potreby rastlín na základe ročného obdobia, pôdy a vystavenia slnku.

Pri vegetatívnom reštarte sa odporúča komplexné hnojivo. Na letné obdobie prihnojujte údržbovým hnojivom.

Na jar / v lete je potrebné trávnik kosiť, aby bola výška koberca homogénna a aby sa umožnila obnova listov, ktoré sa starnutím zväčšujú.


Video: Prebuďte svoj trávnik po zime