Mexická starostlivosť o zimolez: Ako pestovať mexickú zimolez

Mexická starostlivosť o zimolez: Ako pestovať mexickú zimolezWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY)

Pridanie pestrofarebných kvetov a lístia na kvetinové záhony a záhradnú krajinu má pre mnohých záhradkárov veľký význam. Špeciálne navrhnuté výsadby vyrobené na prilákanie opeľovačov sú nielen prospešné pre divokú zver, ale aj krásne na pohľad. Kvetinové záhrady plné fluoreskujúcich oranžových a červeno kvitnúcich rastlín sú vítaným pohľadom na kolibríky aj motýle. Jedna takáto žiarivá rastlina, zimolez mexický (Justicia spicigera), je z tohto dôvodu obľúbenou voľbou domácich záhradníkov.

Mexická zimolez v záhradách

Aj keď to nesúvisí s inými „zimolezovými“ rastlinami, je celkom ľahké pochopiť, ako by vizuálna podobnosť medzi mexickým zimolezom mohla vysvetliť jeho menovca. Mexický kríkový zimolez sa môže pochváliť krásnymi oranžovými až červenkastými kvetmi a bude sa mu dobre dariť v záhradách nachádzajúcich sa v pestovateľskej zóne USDA 9-11.

Zatiaľ čo sa rastlina v niektorých klimatických podmienkach môže správať ako trvalka, v teplejších oblastiach sa budú rastové vzorce podobať stále zeleným kríkom. Bohužiaľ, pre tých, ktorí nemajú podnebie bez mrazu, rastliny neprežijú mrazy ani chladné teploty.

V zrelosti môžu kríky dosiahnuť priemernú veľkosť 4 až 6 stôp. (1–2 m.), Vďaka čomu sú tieto rastliny ideálne na použitie v krajine na horúcich miestach náchylných na sucho, kde tieň vrhnutý na ich prítomnosť je požehnaním.

Mexická starostlivosť o zimolez

Ako dokazuje jeho tolerancia voči najrôznejším pôdnym a pestovateľským podmienkam, sú rastliny zimolezu mexického vynikajúcou voľbou pre bezstarostnú divočinu. Pri výsadbe vyberte miesto, ktoré je vystavené priamemu slnečnému žiareniu, hoci rastliny budú tolerovať určitý tieň.

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete polievať rovnomerne a konzistentne počas celej sezóny, čo uľahčí predĺženie doby kvitnutia.

Vďaka ľahkej starostlivosti môže mnohých pestovateľov zaujímať, či je ‚zimolez mexický invazívny?‘ Táto odpoveď sa môže veľmi líšiť v závislosti od toho, kde žijete, pretože existujú dôkazy o tom, že za určitých podmienok môže byť rastlina invazívna. Ak chcete konkrétne odpovedať na túto otázku, je dôležité, aby záhradníci najskôr kontaktovali miestnu pobočku poľnohospodárskeho podniku. Miestni poľnohospodári môžu poskytnúť podrobné a konkrétne informácie týkajúce sa rastlinnej kultúry, kde žijete.

Správny výskum a pozornosť venovaná detailom sú dôležitým krokom k ochrane pôvodnej krajiny a biotopov.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Rastliny zimolezu mexického - Tipy na pestovanie zimolezu mexického v záhradách - záhrada

Momentálne v Austine


Knižnica rastlín

Mexické kvety zimolezu

Mexické kvety zimolezu

Mexická zimolez v kvete

Mexická zimolez v kvete

Iné mená: Pomarančový kvet, Žabka Bush

Táto zhlukujúca rastlina vytvára po celú sezónu žiarivo oranžové kvety. V chladnejších oblastiach odumiera v kríkoch vždy kríkovitý vždyzelený strom, ktorý sa však pravidelne obnovuje a udržiava krovinatosť

Mexická zimolez má na konci konárov od začiatku do konca leta vzdušné metliny oranžových rúrkovitých kvetov. Má atraktívne zelené lístie so sivozelenou spodnou stranou. Fuzzy oválne listy sú vysoko okrasné a zostávajú zelené počas celej zimy. Ovocie nie je ornamentálne významné.

Zimolez mexický je viackamenný vždyzelený ker so vzpriamene sa rozširujúcim zvykom rastu. Jeho priemerná textúra splýva s krajinou, dá sa však vyvážiť jedným alebo dvoma jemnejšími alebo hrubšími stromami alebo kríkmi, aby sa dosiahlo efektívne zloženie.

Jedná sa o pomerne nenáročný ker, ktorý by sa mal strihať až po odkvitnutí, aby sa zabránilo odstráneniu kvetov aktuálnej sezóny. Je to dobrá voľba na prilákanie včiel a motýľov na váš dvor. Nemá žiadne výrazné negatívne vlastnosti.

Pre nasledujúce aplikácie na šírku sa odporúča zimolez mexický

  • Prízvuk
  • Hromadná výsadba
  • Všeobecné použitie v záhrade
  • Výsadba kontajnerov

Mexická zimolez vyrastie v zrelosti asi 5 stôp a rozšíri sa na 6 stôp. Má tendenciu sa vypĺňať až po zem, a preto nemusí nevyhnutne vyžadovať lícovité rastliny spredu, a je vhodný na výsadbu pod elektrickým vedením. Rastie rýchlym tempom a za ideálnych podmienok sa dá očakávať, že sa dožije približne 10 rokov.

Najlepšie sa tomuto kríku darí na plnom slnku až v polotieni. Najradšej rastie priemerne až vlhko a nesmie sa nechať vyschnúť. Nejde najmä o pH pôdy, ale najlepšie rastie v bohatých pôdach. Je do istej miery tolerantný voči znečisťovaniu miest. Tento druh nie je pôvodom zo Severnej Ameriky. Môže sa množiť odrezkami.

Mexická zimolez je vynikajúcou voľbou pre vonkajšiu krajinu, ale je tiež vhodná na použitie vo vonkajších kvetináčoch a nádobách. Vzhľadom na svoj vzpriamený rastový vzrast je najvhodnejší na použitie ako „thriller“ v kombinovanej prevádzke s kontajnermi „spiller-thriller-plnivo“, ktorá je blízko stredu kvetináča a je obklopená menšími rastlinami a tie, ktoré sa prelievajú cez okraje. Je dokonca dostatočne veľký na to, aby sa dal pestovať samostatne vo vhodnej nádobe. Upozorňujeme, že ak je produkt pestovaný v nádobe, nemusí fungovať presne tak, ako je to uvedené na štítku - dá sa to očakávať. Upozorňujeme tiež, že pri pestovaní rastlín vo vonkajších nádobách a košoch môže byť potrebné zalievanie častejšie, ako by to bolo na záhrade alebo záhrade.


Pozri si video: Muchovník