Kužele cycas

Kužele cycasWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otázka: Cycas kužele

cykas mojej záhrady vytvoril ženský kužeľ (okrúhly priemer 40 cm)) Čo mám robiť? Mám to ostrihať a ako? Mám teraz vziať deti, ktoré sú na základni rastliny? Ďakujem


Odpoveď: Cycas kužele

Najdrahšia Anna, ďakujeme, že ste nás kontaktovali a požiadali nás o názor. Cycas je dvojdomá rastlina alebo rastlina, ktorá má samčie a samičie vzorky. Rast je obzvlášť pomalý, ale táto rastlina sa dokáže prispôsobiť rôznym typom prostredí a táto evolučná stratégia bola v minulosti kľúčom k historickému víťazstvu tohto druhu, čo mu umožnilo dosiahnuť dnešok.

Tam ženské kykasy vytvára kvetinu zloženú z niekoľkých kvetov zhromaždených v strobile umiestnenom na vrchole cykadu, ktorá má vzhľad hustej a skrútenej spleti listov.

Tento kužeľ je možné ošetrovať rôznymi spôsobmi v závislosti od účelu, ktorý máme. V prípade, že chcete oplodniť ženské kykasy a získať nejaké semená bude musieť vziať mŕtvicu mužské kykasy zrelý a pretrepte ho nad ženským kužeľom opakovaním tejto operácie niekoľko dní. Táto operácia uľahčuje oplodnenie dvoch rastlín, ktoré sú v prírode oplodnené vetrom, ktorý prenáša samčí peľ až k samičím kvetom.

Ak na druhej strane nie je vašim zámerom množiť rastliny kakaovníka a chcete sa len ubezpečiť, že vaša rastlina nerušene rastie, bolo by dobré odstrániť kužeľ, aby rastline nedochádzalo k plytvaniu energiou pri vytváraní kužeľ. Ďalej, dokonca aj prísavky, ktoré vidí na dne svojich kykasov, by mohli byť odstránené, ak nemá v úmysle kultivovať ďalšie sadenice, pretože tiež rozptyľujú energiu rastliny a môžu ďalej spomaliť jej rast.
Video: Extracción de hijo o esqueje de cyca