Voskové máčané ruže: Tipy na konzerváciu ružových kvetov pomocou vosku

Voskové máčané ruže: Tipy na konzerváciu ružových kvetov pomocou voskuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, konzultant spoločnosti American Rose Society, okres Rocky Mountain

Sú chvíle, kedy je potrebné zachovať špeciálny kvet ruží dlhšie, ako je obvyklé pre ich vázu. Špeciálne okamihy v živote, ako sú svadby alebo výročia, narodeninové kytice, narodenie dieťaťa a odovzdanie ružovej ruže milovaného človeka, sú predmety, ktoré by sme si chceli uchovať čo najdlhšie. Pozrime sa, ako konzervovať ruže voskom.

Zachovanie ruží voskom

Zachovanie kvetov ruží voskom nie je príliš zložité, ale skôr ako sa rozhodnete pre tento projekt, budete chcieť zhromaždiť všetko, čo potrebujete. Ďalej nájdete položky potrebné na konzerváciu ruží voskom:

 • Parafín, včelí vosk alebo sójový vosk (parafín a sójový vosk fungujú dobre)
 • Ruže podľa výberu (Pre hotové vázy nechajte stonky na ružiach dlhé 8 až 9 palcov (20 - 23 cm.))
 • Dvojitý kotol alebo iný prostriedok na tavenie vosku
 • Štipce na prádlo
 • Špáradlá
 • Q-tipy
 • Voskový papier (voliteľný)
 • Fľaše alebo vázy s úzkym hrdlom (sklenené fľaše so sodou fungujú skvele)
 • Candy teplomer (na zahriatie vosku na správnu teplotu)

Ako zachovať ruže voskom

Roztopte vosk vo vašej nádobe, ktorú ste si vybrali, a zohrejte ju na cukrovom teplomeri na teplotu medzi 48 až 54 ° C. Odstráňte dvojitý kotol alebo iné prostriedky zo zdroja tepla.

Vezmite ružu podľa výberu a na stonku položte kolík na prádlo hlboko pod kvetom, aby ste si nespálili prsty. Ružu ponorte do vosku dostatočne ďaleko, aby pokryla celý kvet, a trochu na stonke. Okamžite zdvihnite kvet ruže z vosku a klepnite na stonku alebo ňou ružu pretrepte cez nádobu na vosk, aby ste odstránili prebytočné kvapky vosku.

Držte ružu vodorovne, pomaly ju kruhovým spôsobom otáčajte / otáčajte nad nádobou s roztaveným voskom, aby vosk stekal po všetkých povrchoch ruže. V malých zákutiach medzi okvetnými lístkami sa môže zachytiť alebo premiešať nejaký vosk, takže pomocou prebytočnej vatovej tyčinky alebo špičky Q tieto prebytočné voskové kaluže opatrne odstráňte.

Pred zaschnutím vosku opatrne oddeľte a vyrovnajte okvetné lístky špáradlom. Vložte ružu do zvislej vázy alebo fľaše s úzkym hrdlom, kým vosk nevyschne a nestvrdne. Medzi každou ružou vo váze alebo fľaši nechajte dostatok priestoru, aby sa nezlepili.

Vosky máčané ružou, ktoré sú ešte mokré, je možné položiť na nejaký voskový papier, aby aj zaschli. To však spôsobí deformáciu kvetov na celej váhe na jednej strane. Preto je lepšie nechať ich uschnúť vo vázach alebo sklenených fľašiach. Ak chcete použiť plastové fľaše, pred použitím ich naplňte najmenej ¼ vodou, aby neklesli s váhou čerstvo namočenej ruže.

Po vysušení a stuhnutí je možné ružu prípadne namočiť, aby ste získali úplné voskové pokrytie všetkých vynechaných oblastí. Poznámka: Budete vedieť, či je váš vosk príliš chladný, pretože v nádobe začne mať zakalený vzhľad. Ak sa to stane, znovu zohrejte. Po dokončení máčania a máčania nechajte ružičky úplne vyschnúť a vosk stuhnúť.

Potom môže byť vytvorená jedna ruža vo váze alebo kytice vo väčších vázach na sedenie na špeciálnom výstavnom mieste vášho domu alebo kancelárie. Po vysušení môžu byť voskované ruže tak ľahko postriekané ružovým parfumom alebo sprejom na osvieženie vzduchu, aby im dodali aj nejakú vôňu. Farby ruží máčaných vo vosku môžu po ponorení do horúceho vosku trochu zmäknúť, sú však stále celkom pekné a spomienky zostávajú na nezaplatenie.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


5 kreatívnych spôsobov, ako zachovať pohrebné kvety

Ak ruže rastú v nebi, Pane, prosím ťa, zober mi trs, vlož ich do náručia mojej matky a povedz jej, že sú odo mňa. Povedz jej, že ju ľúbim a chýba mi, a keď sa otočí k úsmevu, polož jej pusu na líce a chvíľu ju podrž. Pretože si ju ľahko zapamätať, robím to každý deň, ale v mojom srdci je bolesť, ktorá nikdy nezmizne.

- Anonymný

Kvety sú jedným z najkrajších výtvorov Zeme. Či už sú to pohrebné kvety alebo kvety zo záhrady zosnulého milovaného človeka, mnohí si často želajú, aby bolo možné ich uchovať ako spôsob, ako si spomenúť na svojho milovaného.

Tu je niekoľko jednoduchých a kreatívnych spôsobov, ako môžete tieto kvety udržať ešte dlho.

Vytvorte si pamiatku na rám obrazu

S láskavým dovolením dievčaťa a jej lepiacej pištole: pokyny nájdete tu.

Páči sa nám táto myšlienka, pretože je to jednoduchá, ale krásna pripomienka nášho milovaného človeka. Namiesto písania slova láska môžete uviesť meno svojej milovanej osoby, roky, v ktorých sa narodila a zomrela, alebo dátum narodenia.
Toto je ďalšia verzia tohto nápadu, ale s využitím ešte väčšieho množstva kvetov!

Zachovajte kvety pomocou bóraxu

S láskavým dovolením 20 Mule Team Borax: Pokyny nájdete tu!

Toto je ďalší DIY projekt, ale slúži na konzerváciu celých kvetov. Táto možnosť je skvelá, ak chcete zachovať celú kyticu kvetov. Inštrukcie obsahujú dokonca aj video, podľa ktorého môžete postupovať ľahko.

Voskom máčané kvety

Toto jednoduché video z YouTube od spoločnosti 1800 Flowers je ďalším skvelým spôsobom, ako zakonzervovať celé kvety alebo kytice. Ukazuje dokonca príklady kvetov, ktoré boli voskované pred pár dňami, aby ste videli, ako dobre sú zachované.

Pamätné kvetinové šperky

Ak nie ste kutilmi, potom táto možnosť môže byť pre vás. Táto spoločnosť vezme vaše kvety, vysuší ich a vytvorí jedinečný šperk, na ktorý si budete môcť spomenúť. Na výber majú veľa rôznych možností.

Záložka z voskového papiera

Je tu jeden posledný DIY projekt na zachovanie pohrebných kvetov. Sprievodca uvádza, že na uskutočnenie tohto projektu by ste mali používať plochejšie kvety. Nádherné farby záložky budú skvelou pripomienkou k vášmu blízkemu.

Aké ďalšie kreatívne spôsoby ste použili na konzervované kvety? Boli by sme radi, keby sme počuli vaše návrhy alebo nám ukázali pamätné pamiatky, ktoré ste vytvorili z dnes uvedených nápadov!


Ako zachovať ružu

Posledná aktualizácia: 21. januára 2021 Referencie schválené

Spoluautorom tohto článku bola Pilar Zuniga. Pilar Zuniga je kvetinová dizajnérka a majiteľka spoločnosti Gorgeous and Green, štúdia kvetinového dizajnu a Certified Green Business so sídlom v Oaklande v Kalifornii. Pilar má viac ako desaťročné skúsenosti s kvetinovým dizajnom. Spoločnosť Gorgeous and Green, ktorá sa zameriava na to, aby bola priateľská k zemi a podporovala miestnych pestovateľov, bola uvedená v programoch Energy Upgrade California, Molly My, Apartment Therapy, 100 Layer Cake, Design Sponge a Trendy Bride. Jej štúdio poskytuje kvetinové aranžmány a darčekové koše, udalosti a svadby. Vo svojom priemysle vedie workshopy o kvetinovom dizajne a trvalej udržateľnosti. Pilar získala v roku 2001 bakalársky titul v odbore antropológia na Kalifornskej univerzite v Berkeley.

V tomto článku je citovaných 23 odkazov, ktoré sa nachádzajú v dolnej časti stránky.

wikiHow označí článok ako schválený čitateľom, akonáhle získa dostatok pozitívnej spätnej väzby. V takom prípade považovalo článok za užitočný 100% čitateľov, ktorí hlasovali, a získal tak náš štatút schválený čitateľom.

Tento článok bol videný 263 562 krát.

Dostali ste niekedy ružu od niekoho zvláštneho a chceli ste si ju uchovať? Či už si chcete zo sentimentálnych dôvodov ponechať obrovskú kyticu na vystavenie alebo jednu ružu, pri manipulácii so suchými kvetmi buďte opatrní. Životnosť kvetov môžete predĺžiť pomocou silikagélu alebo domácich predmetov vrátane jednoduchého zavesenia ruží, aby ste ich usušili. Nech použijete akýkoľvek spôsob, nezabudnite sa o svoje ruže starať pred rezom, aby ste dosiahli najlepší výsledok.


2. Metóda konzervovania mikrovlnami

Čo budete potrebovať: Dva ťažké keramické taniere, papierové obrúsky, nožnice a mikrovlnka

Kedy použiť túto metódu: Čakať mesiac, kým gravitácia a fyzika uchová vašu ružu staromódnym spôsobom, nie je pre každého. Ak chcete, aby sa vaša ruža zachovala už teraz, vyskúšajte túto oveľa rýchlejšiu mikrovlnnú techniku.

Ako to spraviť:

 1. Položte jeden alebo dva papierové uteráky poskladané na seba na tanier.
 2. Pripnite kvetinu zo stonky a položte ju na vrch hromady pred pridaním ďalšej vrstvy papierových obrúskov.
 3. Pridajte druhú dosku (lícom hore) hore a desať sekúnd silno stlačte.
 4. Celé to ponorte do mikrovlnnej rúry a v minútových intervaloch ho naneste na maximum, až kým nebude kvetina príjemne zachovaná.
 5. Nezabudnite to každú minútu skontrolovať, aby ste sa nespálili.


Ako konzervovať kvety voskom

Vosk je jedným z najjednoduchších, bezproblémových a nehovoriac o lacnejších spôsoboch, ako si donekonečna zachovať prirodzený tvar a dojem z vašich obľúbených kvetov. Môžete si vybrať akékoľvek kvety, ale vždy sa rozhodnite pre tých, ktorí sú v najlepších rokoch, úplne otvorení a svieži. Niektoré z kvetov vhodných na konzerváciu voskom sú:

 • Rose
 • Tulipán
 • Ranunculus
 • Gerbery
 • Pivonka
 • Nechtík
 • Dahlia
 • Aster
 • Delphinium
 • Chryzantémy

Ako konzervovať kvety voskom?

Kvety stratia svoj vzhľad asi za týždeň, ak patria do nejakej drahocennej doby alebo ak chcete zachrániť ich krásu, aby ste spestrili svadby, výročia a narodeniny, je voskovanie poslednou možnosťou. Pomocou vosku ich môžete ľahko konzervovať, aby si zachovali svoj prirodzený vzhľad. Nižšie sa pozrieme na to, ako konzervovať kvety voskom.

Dodávky

 • Kvetiny podľa vášho výberu
 • Veľký hrniec a menší kovový hrniec (pre dvojitý kotol)
 • Vločky zo sójového vosku
 • Sklenené fľaše na sódu
 • Štipce na prádlo
 • Candy teplomer
 • Lyžica
 • Voda

Smery

 1. Najskôr nezabudnite na pracovnú plochu položiť noviny, aby ste zabránili kvapkaniu vosku.
 2. Nalejte vodu do veľkého hrnca, kým nie je plná do štvrtiny, a vložte ju na sporák. Ďalej vložte do hrnca menší kovový hrniec naplnený sójovým voskom a vytvorte dvojitý kotol. Zahrejte ho na stredný oheň, kým sa vosk správne neroztopí. Teplota sa udržiava medzi 48 - 54 ° C.
 3. Akonáhle sa roztopí, vyberte nádobu zo sporáka a položte ju na pracovnú plochu.
 4. Teraz chyťte čerstvú kvetinu, odstráňte všetky zvädnuté listy alebo lístky. Pre hotové vázové displeje nechajte stopku dlhú asi 8 - 9 palcov.
 5. Ďalej umiestnite pod kvetinu štipec na bielizeň, ktorý chráni vaše prsty pred spálením.
 6. Kvet ponorte do vosku dostatočne ďaleko na to, aby zakryl celú kvetinovú hlavu, a ihneď ju vytiahnite.
 7. Ďalej držte kvetinu vodorovne, pomaly ňou niekoľko sekúnd krúžte nad nádobou na vosk, aby sa kvapky vosku dostali do všetkých lupeňov, a pretrepte ju, aby ste odstránili prebytočné kvapky vosku.
 8. Potom vložte kvetinu do sklenenej fľaše sódy, až kým vosk nevyschne.
 9. Keď je hotová, vaša zachovaná kvetina je pripravená ukázať svoju krásu.
 10. Tento postup opakujte pre zvyšné kvety.

 • Znovu namočte kvety, aby ste získali úplné a rovnomerné voskové pokrytie všetkých vynechaných oblastí.
 • S roztaveným voskom narábajte opatrne, aby ste predišli prípadným nehodám.
 • Pri konzervovaní kvetov je nevyhnutné udržiavať teplotu roztaveného vosku. Zakalený vzhľad v nádobe znamená, že sa vosk ochladzuje, okamžite ho znovu zohrejte.
 • Po namočení kvetu a umiestnení na fľašu sódy, ak je tvar kvetu deformovaný, upravte ho špičkou q alebo špáradlom.


Ako konzervovať kvety voskovým papierom

Hovorí sa, že kvety sú jazykom lásky, ale ich krása rýchlo vyprchá a nezostane nič iné ako spomienka. Konzervovanie kvetov ako spomienka na špeciálne udalosti je bežnou praxou. Mnohí uprednostňujú sušenie kvetov na kvetinových displejoch alebo sušenie jednotlivých plátkov potpourri. Aj keď sušené kvety poskytujú dlhotrvajúcu farbu ako pripomienku letných dní, nie je nič podobné ako voskovaný kvet, pokiaľ ide o zachovanie jeho prirodzenej farby a krásy.

Na stôl alebo pracovnú lavicu položte niekoľko vrstiev novín. Kvetiny alebo okvetné lístky vrstvite do jednej vrstvy, s medzerami medzi jednotlivými kvetmi. Kvet položte tak, aby „tvár“ smerovala nahor a stonka končila nadol.

 • Hovorí sa, že kvety sú jazykom lásky, ale ich krása rýchlo vyprchá a nezostane nič iné ako spomienka.
 • Mnohí uprednostňujú sušenie kvetov na kvetinových displejoch alebo sušenie jednotlivých plátkov potpourri.

Zakryte niekoľkými vrstvami novín. Na noviny položte ťažký predmet, napríklad tehlu alebo ťažkú ​​knihu, aby ste potlačili kvety a odstránili vlhkosť.

Kontrolujte kvety každý deň a odstráňte ich, keď sú kvety stlačené a bez vlhkosti. Kvety by mali byť mierne poddajné a nemali by byť krehké.

Odrežte dve časti voskovaného papiera dostatočne veľké na to, aby sa do nich zmestili vaše kvety a okvetné lístky. Sekcia s veľkosťou 8 až 10 palcov sa ľahko spravuje. Voskové kvety v niekoľkých malých dávkach namiesto jednej veľkej.

 • Zakryte niekoľkými vrstvami novín.
 • Kontrolujte kvety každý deň a odstráňte ich, keď sú kvety stlačené a bez vlhkosti.

Zakryte žehliacu dosku ochrannou látkou, aby sa na ňu nenachádzal vosk.

Na handričku položte jeden kúsok voskovaného papiera a na voskovaný papier navrstvite kvety a okvetné lístky, medzi jednotlivými okvetnými lístkami ponechajte 1/2 až 1 palec.

Položte druhý kúsok voskovaného papiera na kvety. Na ochranu žehličky prikryte utierkou.

Žehličku položte na stredne vysokú a utierku stlačte. Mierne zatlačte, aby sa vosk rozpustil. Skontrolujte, či sa vosk roztopil. Roztavený voskovaný papier vyzerá jasne. Ak je voskovaný papier stále nepriehľadný, zotavte sa a znova stlačte.

Kvetiny nechajte vychladnúť, rozrežte ich alebo oddeľte lístkami a po okrajoch nechajte tenký kúsok voskovaného papiera. Voskovaný papier vyberte, ak chcete, jemným potiahnutím z rohu, aby ste ho odlepili od kvetov.

Voskované kvety používajte v remeslách, na stacionárnych zariadeniach alebo v dekoratívnej miske vystavte kolekciu voľných lístkov.

Medzi vrstvami novín stlačte malé kvetiny, ako napríklad izbové mačičky, dych dieťaťa a fialky. Jednotlivé plátky stlačte väčších kvetov, napríklad ruží alebo klinčekov.

Farebné listy a voskové lupienky kvetov nevyžadujú predtlačenie ani sušenie.


Pre netrpezlivé lisy: mikrovlnné lisovanie

Čoskoro. Jessica Lewis

Rovnako ako oxid kremičitý funguje ako rýchla verzia techniky sušenia na vzduchu, môžete pri aktualizácii metódy lisovania použiť aj mikrovlnné rúry. Keď mikrovlnné žiarenie zahrieva kvapalinu vo vnútri kvetov, uniká ako para a kvitnutie sa vysuší.

"Aj keď sa to môže zdať neobvyklé, lisovanie kvetov v mikrovlnnej rúre je úplne bezpečná a rýchla voľba pre tých, ktorí chcú ušetriť čas a zdroje," uviedol Palomares. Povedal však: „Ako každá skratka, aj tu existuje o niečo vyššia šanca, že táto metóda prinesie zmiešané výsledky v porovnaní s ostatnými.“

Pre túto možnosť budete potrebovať dve keramické doštičky bezpečné pre mikrovlnnú rúru, niekoľko filtrov na kávu a samozrejme mikrovlnnú rúru.

Na začiatok vrstvite svoje materiály v tomto poradí: tanier otočený lícom nahor, kávový filter, kvetina, filter na kávu, tanier otočený nahor. Vložte tento sendvič na jednu minútu do mikrovlnnej rúry, potom ho vyberte, skontrolujte suchosť kvetu a vymeňte kávové filtre za čerstvé. Tento postup opakujte, kým kvet nie je taký suchý, ako chcete.

Všetky techniky môžu zmeniť vaše kvety z efeméry na mementá. Skúste experimentovať s niekoľkými rôznymi metódami a zistite, ktorá z nich vám dáva najlepšie výsledky.


Pozri si video: Růže