Čo je to Kvetinová žaba - Kvetinová žaba sa používa

Čo je to Kvetinová žaba - Kvetinová žaba sa používaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY)

Či už pestovanie určeného rezu alebo len orezávanie niekoľkých okrasných rastlín v krajine, zbieranie a aranžovanie kvetov do váz je zábavný a ľahký spôsob, ako presvetliť vnútorné priestory. Kvety možno jednoducho pridať do nádob, napríklad do sklenených nádob, pre uvoľnenejšie a ležérnejšie vystavenie. Tí, ktorí chcú zdokonaliť svoje aranžérske schopnosti v oblasti kvetín, však často uvažujú o použití špecializovanejších nástrojov. Jeden nástroj, ktorý sa nazýva kvetinová žaba, je obzvlášť užitočný pri vytváraní nezabudnuteľných displejov.

Čo je to Kvetinová žaba?

Používanie kvetinových žabiek pri aranžovaní kvetov nie je novým konceptom, aj keď v posledných rokoch zaznamenáva oživenie popularity. Pri takom zvláštnom názve je len prirodzené, že sa niekto môže pýtať: „Čo je to kvetinová žaba?“ Všeobecne sa tento termín týka typu podpory rastlín, ktorá je pripevnená na dne kvetinovej nádoby a používa sa na udržanie stoniek vo zvislej polohe pri ich usporiadaní. S rôznymi druhmi kvetov je možné použiť rôzne štýly kvetinovej žaby.

Vďaka použitiu kvetnej žaby sú kvetinári schopní dosiahnuť inú požadovanú estetiku bez obáv z toho, že poklesnú alebo sa stratia. Tí, ktorí chcú vytvoriť aranžovanie kvetinových žabiek, zistia, že existuje niekoľko možností. Zatiaľ čo veľa starších verzií kvetinových žiab bolo vyrobených zo skla alebo keramiky, väčšina moderných verzií je kombináciou kovu a plastu.

Ako urobiť aranžovanie kvetinových žabiek

Naučiť sa, ako urobiť usporiadanie kvetinových žabiek, je pomerne jednoduché. Najskôr vyberte zo záhrady vázu a množstvo kvetov. Používanie kvetinových žabiek vyžaduje starostlivé umiestnenie, aby ste sa ubezpečili, že je žaba skrytá a či nebude plávať, keď je nádoba naplnená vodou. Zatiaľ čo väčšina kupovaných kvetinových žabiek obsahuje hroty nejakého typu, DIY podpery sa dajú opatrne vyrobiť pomocou špeciálne navrhnutého kvetinového drôtu.

Pri aranžovaní kvetín väčšina záhradníkov rada začne tým, že najskôr umiestni vyššie stonky, lístie a inú pozornosť, ktorá menej chytá kvety. Potom, čo sa začala formovať základná forma rezaných kvetinových aranžmánov, je možné pridať väčšie ohniskové kvety. Dizajny sa môžu veľmi líšiť, od stavby minimalistických kvetinových sôch až po svieže vázy prekypujúce kvetmi.

Bez ohľadu na osobný štýl môžu kvetinové žaby pomôcť aj začínajúcim pestovateľom rezaných kvetov začať vyrábať elegantné kvetinové aranžmány a kytice.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Upcyklovaná záhradná dekorácia Kvetináč

Toto rozkošné upcyklované žabie remeslo pre kvetináč si zamilujete! Tak roztomilý, ľahko sa vyrába a je ideálny na zdobenie záhrady, verandy alebo vchodu! Potrebujete len kúsok zelenej farby, kvetináč, nejaké lepidlo a staré golfové alebo polystyrénové loptičky! Zoberte zásoby a zopár z nich urobte ešte dnes.


Ako si vyrobiť kvetinovú žabu: Nápady na usporiadanie kvetinových žabiek - záhrada

Niektoré obrázky rôznych tvarov Kvetinových aranžmánov

Keď väčšina ľudí narazí na a kvetinová žaba nemajú potuchy o tom, čo to je, alebo čo by ste s tým mohli urobiť. Väčšina kvetinových aranžmánok vyzerá ako nejaký kovový vankúšik s dokonale zarovnanými radmi nechtov, ktoré z nich trčia priamo hore (pozri ilustrácie 1).

Ostatné žaby, ktoré sú vyrobené zo skla, kovu alebo keramiky, môžu mať veľkosť polovice oranžového alebo hroznového ovocia a veľa rovnakých dierok do nich smeruje priamo dole, ako ilustrácie 2.

Ešte ďalšie žaby by mohli pripomínať veko nádoby na konzervovanie a na ňu natiahnutú akýsi druh sieťky (drôtené) (ilustrácie 3).

Existujú aj žaby, ktoré vyzerajú ako vážená základňa, ktorej drôty sa zdvíhajú a slučkujú, keď z nej vyčnievajú (ilustrácie 4).

Moja sestra kúpila žabu s váženou základňou, ktorá drží vodu, a ten druh žaby sa dá použiť ako taký, alebo sa ponorí do väčšej nádoby (ilustrácie 5).

Pri vyberaní vázy / nádoby, do ktorej chcete umiestniť svoju žabu, nevyberajte príliš vysokú. Skúste nájsť niečo také skrýva sa žaba a možno má 3 alebo 4 palce dodatočnej bočnej výšky, aby ste do nich mohli umiestniť svoje kvety. Môžete ísť vyššie / vyššie, ale najskôr vyskúšajte niečo, ako navrhujem.

Po vložení vašej žaby do nádoby ju naplňte vodou spolu s viečkom alebo dvoma bielidlami, aby bola voda priezračná. Ak používate vázu z číreho skla, nasypte / umiestnite na dno nádoby číre sklenené guľôčky alebo ozdobné malé kamienky alebo dokonca morské mušle atď., Aby ste žabu skryli. Mnohokrát som vzal listy z hostas, javora alebo duba a dokonca aj kosatcovité listy kosatcov atď. A rozrezal som ich na veľkosť a vložil do vnútra čírej sklenenej vázy, aby som skryl žabu. Bielidlo vo vode udržuje vodu čistú a lístie sa nerozpadá príliš rýchlo.

Usporiadanie kvetov pomocou žabky je jednoduché a poskytne vám profesionálne vyzerajúcu prezentáciu. V zásade existujú dva spôsoby, ako vložiť svoje kvety do žaby, môžete ísť od vonkajšieho okraja svojej žaby smerom k stredu, alebo môžete začať v presnom strede (ktorý bude najvyšším / najvyšším bodom vášho usporiadania) a môžete strihať a usporiadať kvety smerujúce k vonkajšiemu okraju. Po vložení všetkých vašich stoniek do žaby vložte do priestoru okolo žaby ďalšie listy a kvety, aby ste mali v prípade potreby ďalšiu plnosť.

Pri práci s ihličkovým vankúšom v štýle aranžovania kvetov môžete buď vložiť stonky medzi hroty, alebo napichnúť stonky na hroty.

Kvetinové žaby majú rôzne veľkosti a tvary. Moje sú všetky v tvare kovového vankúša, ako napríklad ilustrácie 1. Mám malý a stredný štvorec a tiež malú, strednú a veľkú žabu okrúhleho tvaru, takže jednu z nich môžem vložiť do akejkoľvek nádoby.

Kvetinové aranžmány môžete kúpiť v lepších záhradných centrách, kvetinárstvach, darčekových obchodoch v botanickej záhrade, cez záhradnícke katalógy a online. Väčšina žiab sa predáva od $7.. asi $20. každý, ale videl som starožitné Žaby na Obchodné tajomstvá Ct, predaj vzácnych rastlín a starožitných záhradných ozdôb v Sharone v štáte Connecticut, ktorý navštevujem ročne za oveľa vyššie ceny, niektoré idú od 125 dolárov. na 200 dolárov. každý. Starožitné žaby sú celkom vymyslené. Videl som tvary rýb, kraby a homáre, hviezdne ryby, korytnačky a samozrejme žaby, aby som vymenoval aspoň niektoré.

Nakoniec skontrolujte hladinu vody vo vašom usporiadaní každý deň, zastrčte do nej prst, aby ste zistili, koľko vody kvety vypili. Niektoré kvety sú dosť smädné a musia rýchlo prejsť vodou.

Pokiaľ ide o všetko, aranžovanie kvetín, spolu s použitím žabky platí, že čím viac to urobíte, tým lepšie získate. Hovorím, začnite experimentovať a bavte sa so svojou kvetinovou žabou, povzbudí vás to k tomu, aby ste vytvorili ešte veľa kvetinových aranžmánov. Šťastné aranžovanie!


Aranžovanie kvetín je vďaka tomuto jednoduchému hlinenému remeselnému projektu ľahké

Po tom, čo som vyrobil svoju peknú vázu zakrytú ružou, mi zostalo jedno balenie polymérnej hliny, a tak som ju náhodou našiel v deň, keď som vysádzal záhradu.

Môj mozog akoby spájal, že z polymérnej hliny by sa dali vyrobiť kvetinové žaby. Keby to fungovalo, bolo by to lacné a ľahké a mohol by som si na zákazku vyrobiť pár pre niektoré moje zvláštne tvarované vázy na kvety.

O tri testy neskôr som bol zbitý. Nielen, že fungujú, ale je tiež možné ich ľahko prispôsobiť veľkosťou, tvarom alebo štýlom, a najlepšie na tom je, že som vytvoril 3 z jedného malého balenia Sculpey III, pričom cena každého z nich je necelý dolár.


Baktérie drasticky znižujú životnosť vašich rezaných kvetov. Nádobu umyte v horúcej mydlovej vode, aby ste sa ubezpečili, že je úplne čistá. Nádobu nechajte dôkladne vysušiť. Vezmite kúsok kvetinového tmelu s veľkosťou hrášku a pomocou neho pripevnite kvetinovú žabu na dno nádoby. Tmel bude bezpečne držať žabu a zabráni tomu, aby váha kvetov zvrhla žabu. Nechajte tmel stuhnúť tridsať minút a naplňte nádobu čerstvou studenou vodou.

Na základni kvetov, ktoré plánujete použiť vo svojom dizajne, urobte čisté a ostré rezy. Ak vo svojom dizajne používate vetvičky alebo lístie, konce očistite, aby pod hladinou vody nezostal žiadny listový materiál alebo kôra.


Aranžovanie kvetov so žabami - Rôzne typy

V závislosti od druhov kvetov, ktoré radi používate, by mohli byť vhodnejšie rôzne štýly žiab. Môžete začať kupovať výber kvetinových žabiek, ktoré sa zmestia do rôznych nádob, ktoré vlastníte. Je to len malá ukážka druhov kvetinových žiab, ktoré nájdete.

Po chvíli zistíte, že budete mať obľúbeného, ​​ktorého zvyknete používať stále a stále.

Mnoho ľudí dáva prednosť skleneným žabám, pretože sú neviditeľné, keď ich používate v sklenených nádobách a ľahko sa udržujú čisté.

Moja obľúbená žaba je táto kovová, pretože je veľmi ťažká a otvory sú veľmi veľké, aby som s ňou mohol použiť silné stonkové kvety.

Nevýhodou tohto typu žaby je, že kov je hladký s baktériami z kvetov a ja ho musím medzi jednotlivými použitiami dobre vydrhnúť mydlom a bielidlom.

Vďaka svojej veľkosti a hmotnosti ho môžem použiť v rôznych baleniach. Kvetiny, ktoré som preň strihal, sú takmer rovnako dlhé a umiestnením do náhodných otvorov žaby získam pekné usporiadanie okrúhleho stola.

Tu som ho použil s krátkymi svetlými chryzantémami v malej zelenej sklenenej miske.

Na dne tejto obrovskej dierovacej misky vyzerá tá istá žaba maličko, ale je dosť silná a dosť ťažká na to, aby som na nej mohla urobiť veľké usporiadanie šeříkov.

Táto sklenená žaba sa hodí na vrch sklenenej nádoby. Vďaka tomu je aranžovanie kvetín veľmi jednoduché.

Kvety v strede som strihala dlhšie, aby bola úprava väčšia. Aj keď je toto usporiadanie veľmi plné, nemusíte v kvetnej žabke používať všetky otvory.

Pomocou tej istej sklenenej kvetinovej žaby som urobil aranžmán pomocou iba 6 stoniek pivoniek a niekoľkých listov. Na aranžovaní kvetov so žabami je skvelé to, že máte celý rad možností, čo s nimi.

Stonky použité v tomto usporiadaní boli približne rovnako dlhé, s výnimkou kvetu v strede, ktorý bol podstatne dlhší a pôsobil dojmom sviežejšieho a plnšieho vzhľadu.

Aj najmenšia kvetinová žaba vám dá veľký úder.

Do tejto malej striebornej kvetinovej žabky som umiestnil 6 veľkých chryzantém s hlavičkami pavúkov, aby som sa mohol aranžovať krásne.

Ak máte jemnejšiu alebo drahšiu nádobu, v ktorej chcete použiť kvetinovú žabku, môžete na spodok nádoby položiť kúsok zloženej látky.

Túto žabiu kvetinu som použil na aranžmán z kytice v obchode za 15 dolárov, ktorá bola kúpená v obchode. Nechcel som použiť ťažkú ​​žabu, pretože nádoba je strieborná, pretože som nechcel riskovať poškriabanie interiéru.

Už som spomínal, že existuje veľa rôznych druhov kvetinových žiab, vrátane tých, ktoré vyzerajú ako malé nechty. Nikdy som ich nepoužil, pretože sú určené na vázové aranžmány a pri aranžovaní kvetov do vázy uprednostňujem menej formálny vzhľad, ale môžu byť pre vás ideálne.

Precvičte si a bavte sa s aranžovaním kvetov so žabami a nezabudnite, že aranžmán nemusí byť dokonalý, aby vyzeral nádherne.

Zaregistrujte sa na môj Spravodaj


Pozri si video: Žablji zbor A FROG CHOIR