Ako šikovná malinová výsadba vám ušetrí ďalšie problémy s kríkmi

 Ako šikovná malinová výsadba vám ušetrí ďalšie problémy s kríkmiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak k pestovaniu malín budete pristupovať múdro, potom výsledok na seba nenechá dlho čakať. Napríklad správne zasadenie malín do výkopu môže zdvojnásobiť výnos, znížiť náklady na pracovnú silu a plochu pre maliny. Ale ak ju zasadíte nesprávne, potom je plná veľkých problémov, až po zamrznutie kríkov v zime. Aké pravidlá musíte vedieť, aby ste sa vyhli chybám.

Preferencie malín alebo to, čo potrebujeme vedieť

Správna výsadba malín do výkopu môže zdvojnásobiť výnosy.

V skutočnosti si maliny nevyžadujú výnimočnú pozornosť. Najlepšie pre ňu je priblížiť záhradné podmienky tým prírodným.

Toto bobule miluje:

 1. Voda
 2. Úrodné voľné pôdy
 3. Chránené pred vetrom, kde sa v zime hromadí dostatok snehu.

Video o správnom vysadení malín, výbere sadenice

Na základe takýchto jednoduchých pravidiel vyberáme miesto na usporiadanie malinového stromu. Teraz stojí za to hovoriť o čase pristátia. Jarné a jesenné kladenie malinovej plantáže tu má svoje klady a zápory. Napríklad na jar je veľká strata šťavy z kríka, musíte viac polievať, starať sa o mladé rastliny, ale v zime nehrozí premrznutie. Jesenná metóda s mínusmi zimovania je výhodnejšia pre jarný rast zimných sadeníc, a ak ich dobre pokryjete snehom, potom sa problém chladného obdobia spravidla odstráni.

Mnoho záhradkárov vysádza na jeseň malinové plantáže.

Najvýhodnejšia schéma výsadby pre maliny je jeden riadok. Je tak pohodlné rozložiť rast dospelých jedincov na dve strany. Ľahšie sa starať: zber, rezanie starého dreva. Bežný je ale aj šachovnicový vzor, ​​keď kríky idú v dvoch blízkych radoch s odsadením. Táto schéma je vhodná v tom, že pre jednu rastlinu je pridelených viac plôch s relatívne rovnakými celkovými veľkosťami plantáží ako pri jednoradových výsadbách. Táto schéma je vhodná pre obzvlášť drahé odrody a šetrí menej sadeníc.

Formovanie kríkov je tiež jednoduché. Jeden rad nesieme ako bič od koreňa. Na každý rok rastu vypestujeme 5-6 konárov, odstránime všetky nepotrebné výhonky. Šachové pristátia sa najčastejšie pestujú vo forme vejára. To je prípad, keď sa v lete vetva rozreže na polovicu, vyrastú z nej 3-4 rovnako silné vetvy, ktoré sa na jeseň tiež rozrežú na polovicu. Táto forma je náročnejšia na prácu, ale výrazne zvyšuje výťažok. Teraz si povieme, ako sadiť.

Šachové pristátia sa najčastejšie pestujú vo forme vejára.

Výsadba malín do zákopu

Pestovaním kríkov v priekopách následne šetríte čas pri starostlivosti o ne, šetríte vodu na zavlažovanie a výrazne zvyšujete úrodu malinovej plantáže. Nízka poloha bodu rastu navyše poskytne lepší zimný úkryt a ochranu pred mrazom.

Zvážte pravidlá výsadby malín zákopovou metódou bod po bode:

 1. Definujeme osvetlenú oblasť pod výkopom, nie v tieni blízkych budov alebo stromov.
 2. Priekopa vedie v smere sever - juh, takže kríky budú rovnomerne osvetlené na oboch stranách.
 3. Dĺžka sa určuje ľubovoľne, na základe veľkosti miesta a vysadenej plantáže. Šírka 40-50 cm. Hĺbka 60-70 cm.
 4. Medzi radmi, ak kopeme viac ako jednu priekopu, nechajte vzdialenosť najmenej jeden a pol metra.
 5. Ak sú pôdy na mieste ťažké, s prímesami hliny, potom je potrebné odľahčiť pôdu v priekope. Na spodok nasypte jemný štrk alebo piesok. Ak na vašom webe prevláda ľahká piesočnatá hlina, táto operácia nie je potrebná.
 6. Zeminu zmiešame s množstvom humusu, substrát by mal byť výživný a sypký.
 7. Touto zmesou plníme priekopy tak, aby po úroveň pôdy zostalo 30-40 cm.
 8. Okraje priekopy spevníme nárazníkmi z prepadu - kopeme do dlhých dosiek, strešnej lepenky alebo pórovitého polykarbonátu.
 9. Na koncové konce výkopu inštalujeme metrov vysoké podpery. Najlepšie je použiť T-stĺpiky.
 10. Medzi podperami natiahneme dva rady drôtu. Dolný je tridsať až štyridsať centimetrov od zeme, horný je na samom vrchole podpery. Horný rad sa skladá z dvoch drôtov, vo vzdialenosti 40-50 cm širokých.
 11. Sadíme do jednej línie, vo vzdialenosti jedného metra od seba
 12. Vykopáme malé jamy, do ktorých zvisle vložíme mladé maliny, naplníme ich zo všetkých strán zemou, mierne zhustíme, aby sadenica neklesla.
 13. Zalievame, ale nie výdatne, aby sme sa vyhli nadmernému poklesu pôdy, ktorá by mohla polámať jemné korene sadeníc.
 14. Na spodný drôt priviažeme mladé rastliny.

Na spodný drôt priviažeme mladé rastliny

Následne, keď kríky dorastú, zaviažeme na jeden horný drôt zelené letné výhonky, na druhý vlaňajšie plodonosné. Bude teda pohodlné pozberať a vyrezať ovocie nesúce drevo. Pestovanie v zákopu je efektívna metóda, ktorá však nie je nevyhnutná, najmä ak pestujete veľmi mrazuvzdorné odrody - pre ne nie je taká nadmerná starostlivosť o zimovanie taká kritická, aj keď ich výnos bude nižší. Priekopa tiež nie je najlepšou voľbou pre šachovnicový vzor výsadby a formovania kríkov. Tu je lepšie robiť s jednoduchým hnojením pôdy. Teraz si povieme niečo o spôsobe rozbíjania plantáže pomocou odrezkov.

Výsadba malinových odrezkov

Výsadba malín s odrezkami je najlepšia, ak máte silný, vyzretý ker dobrej odrody alebo ste schopní z takéhoto kríka zobrať zelený letný porast. Táto metóda dokáže rýchlo vysadiť veľké plochy bez akýchkoľvek materiálových nákladov. Musíš sa trochu pohrať s nožnicami na vyrezávanie a so zemou.

Video o výsadbe malín

Robíme to nasledovne:

 1. Najlepší čas na vrúbľovanie je koniec mája alebo začiatok júna.
 2. Vezmeme silné zelené vetvy, nakrájame ich na odrezky z 2 - 3 púčikov, z ktorých vyrastajú listy.
 3. Odrežime spodný list a kmeň vydlabeme žiletkou, aby sme stimulovali rast koreňov
 4. Pred výsadbou, kvôli spoľahlivosti, môžete držať budúce sadenice v roztoku stimulantov na tvorbu koreňov, napríklad heteroauxín, epín, koreň.
 5. Odrezky ihneď zasadíme na miesto neustáleho rastu, aby sme ich opätovným poranením ešte nezranili. Zem predtým zalievajte
 6. Prehĺbime sa do zeme o tretinu
 7. Berieme počet odrezkov dvojnásobný počet budúcich kríkov na základe toho, že nie všetky sa môžu zakoreniť. Potom, keď sa zakorenia a rastú, zriedime našu plantáž.
 8. Nad výsadbou staviame nízky skleník, aby bola vlhkosť vnútri vysoká a listy pred zakorenením neplytvali vlhkosťou z tkanív.
 9. Keď majú odrezky nové listy, znamená to, že sa zakorenili, zakorenili. Odstránime film, maliny zriedime.

Výsadba malín odrezkami je najlepšia, ak máte silný, vyzretý ker dobrej odrody.

Môžete tiež vytvoriť koreňové vrstvy. Dlhé riasy dospelého kríka zahrabeme úplne do zeme, koniec necháme von, počkáme, kým z nich vylezie zelený porast - to znamená, že korene začali rásť. Vykopeme, rozdelíme mihalnice na samostatné odrezky s listami a korienkami. Sadíme na nové miesto zákopovou metódou. Ako vidíte, správna výsadba a orezávanie malín nie je také ťažké. Nebudete tráviť veľa času, ale získate výhody pri zvyšovaní úrody, znižovaní mzdových nákladov na polievanie, zber a zimné prístrešie.

[Hlasy: 1 Priemer: 4]


Kompetentná výsadba malín výrazne zvyšuje výnosy a znižuje náklady na pracovnú silu - záhradná a zeleninová záhrada

Zdá sa mi, že na zachovanie jemného rozdrobenia pôdy by bolo potrebné urobiť ešte menej. Pravdepodobne, ak by to bolo možné, urobili by to. Ale pri príliš nízkych rýchlostiach môže kultivátor buď odraziť, alebo byť stiahnutý do strany. Predstavte si, že sa snažíte rezať dosku pomocou elektrického obehového zariadenia s hrubými zubami pri veľmi nízkych otáčkach. Budú zaistené vibrácie a predčasné zlyhanie ložiska.

V zásade sa však môžete pokúsiť zapnúť Loplosch prostredníctvom nejakého dostatočne výkonného reostatu alebo jednoducho pomocou transformátora so znížením výkonu.
Aj cez LATR - má schopnosť plynule sa upravovať.
Na trhu so železom zvyčajne nájdete 8-ampérový štandard LATR. A Loplos (vygúglil som) má výkon 1,1 kW. To je 5 ampérov. LATRA si teda vystačí s maržou.

ollie je jednou z prvých v Bieloruskej republike a nekvitne z rôznych dôvodov: vykonali ste predsadobné spracovanie a klíčenie, pokryté spunbodom atď., je pôda piesčitá alebo je to Minsk na juhu. reg? Ak je odpoveď na všetky otázky „nie“, potom by ešte nemala kvitnúť. Začnem kopať „na jedlo“, keď opadnú kvety.
aká je súvislosť medzi klíčením, predpestovaním a kvitnutím?
Osobne nevidím nijakú súvislosť.

Nie som oboznámený s poľnohospodárskou technológiou zemiakov a pestovatelia zemiakov mi to odpustia, nemám ich veľmi v láske, viac mi chutia cestoviny, ale vždy je pekné, keď zemiaky prinesú na pozemku dobrú úrodu, ale toto je len problém, červotoč, phytophthora, chrastavitosť, colorado, existujú spôsoby, ako sa s tým vyrovnať, ale s horúčavou, nie ako, a na tieto účely zasadím tekvicu na zemiaky tak, aby tienila zem listami lopúcha, minulý rok tekvica nesadila, aj keď výhonky boli vtedy vynikajúce, ale uschli pred horúčavou, hoci sa voda aspoň naplní, tento rok mám rád zemiakové výhonky (zasadené 7. mája) a tekvicové výhonky, možno budem ako aj zemiaky
Pozemok je suchý, ako je vidieť na fotografii.
Prejdite na odrody odolné voči suchu.

A teraz nie je - zjavne sprchy zrazili staré aj vajcia.
Je nepravdepodobné, že dážď zrazil ploštice

V zásade sa však môžete pokúsiť zapnúť Loplosch prostredníctvom nejakého dostatočne výkonného reostatu alebo jednoducho pomocou transformátora so znížením výkonu.
Aj cez LATR - má schopnosť plynule sa upravovať.
Oleg! Ďakujem za radu, myslel som na to už skôr. Zapnutím tr-ra povedie LATR k ​​zníženiu výkonu v dôsledku poklesu napätia, reostatu v dôsledku prúdu a výkon motora je už na pokraji. Dal by som 1,5 alebo minimálne 1,3 kW. Potom však podľa prevádzkových skúseností vyvstáva otázka bezpečnosti práce v rukách neskúseného a nie príliš silného človeka: v tomto prípade (1,1 kW) pri spracovaní trávnika zasiahnutie opečeného koreňa stromu, jednoducho sa „vypne“, potom v 1,5 môže jednoducho roztočiť osobu okolo vás. Engine 1.5 + LATR: Toto stojí za zamyslenie.

aká je súvislosť medzi klíčením, predpestovaním a kvitnutím?
Osobne nevidím nijakú súvislosť.
Pri klíčení zemiaky skôr „vylezú“ zo zeme, kvitnutie začína rýchlejšie a hľuzy sa tvoria skôr. Proces formovania prebieha počas kvitnutia (z osobných skúseností a literatúry).

Pozrel som sa na fotografiu pozemku suseda Vadima Borisoviča a nevidel som tam nič holandské, vyzerá to tak, že ide o technológiu miestneho vynálezu. Hrebeň by mal mať minimálne dva rady (pre našu oblasť sú dva optimálne). Robím len dva rady, medzi nimi 50 - 60 cm a medzi hrebeňmi 1 m. Nie je tam žiadna neskoršia fotografia, ale teraz so mnou kvitnú Bella Rose a Adretta.
Aká je výhoda tohto pristátia?

V našej oblasti môžete pestovať zemiaky v sezóne 2, ale aký je najlepší spôsob, ako nechať mladé zemiaky vypučať?
V žiadnom prípade. Musíte opustiť starý a zasadiť ho neskôr.

Pomocou takýchto „aktívnych rotorov“ môžete zabiť každú vegetáciu na prach. Suché alebo čerstvé. A nič nie je ranené.

Nič nestrihajú. Prejdete jednou posteľou a je navinutá kopa trávy.
Dokonca mi napadlo nabrúsiť nože, aby posekali trávu.

U nás phytophthora zožiera zemiak a u mňa a vo všetkých susedných oblastiach je dolná vrstva listov dôkladne infikovaná.

Zo zovretia okolia sme sa pokúsili bojovať s fytofluórom na 2 dalyanoch z chotiru.

[QUOTE = piterharuna673265] Jeme zemiaky neskorou plesňou, ja a vo všetkých susedných oblastiach je dolná vrstva listov dôkladne infikovaná.

Ako plánujete chrániť zemiaky? Phytophthora ešte nemám, ale myslím na profylaxiu pomocou Antracolu.
: usmievavý:

Na kartoplaíne boli infikované dva nové lieky Celest Top 0,5-0,7 l / ta Emesto Quantum 0,3 l / t. Podľa môjho názoru je to efektívnejšie ako na trhu.

Shanovny Solana, aká láskavosť je podľa vášho názoru najefektívnejšia v boji s fytoftorikami, prečo je to propagátor? Po prečítaní je to dokonca dobrá príprava na aktuálny rok є REVUS. Ale, stlačte, pri dibbousovom balení je to hlúpe.

Shanovny Solana, aká láskavosť je podľa vášho názoru najefektívnejšia v boji s fytoftorikami, prečo je to propagátor? Po prečítaní je to dokonca dobrá príprava na aktuálny rok є REVUS. Ale, stlačte, pri dibbousovom balení je to hlúpe.

Fytofluoróza na kartoplazoch nie je pre moju figurínu problémom. Ak vykonáte preventívne ošetrenie, nebude tam žiadny fluór. Pre všetkých je potrebné používať kontaktné a systémové prípravky. Ak sa fytoftoróza už vyvíja pre prvú zupinku, je potrebné vypracovať súčet Ridomilového roku, buď Revus top, alebo Kvaris, alebo Consento so Shirlanom.

Nič nestrihajú. Prejdete jednou posteľou a je navinutá kopa trávy.
Dokonca mi napadlo nabrúsiť nože tak, aby rozsekávali trávu. Moje pôvodne skosené hrany boli odstránené z čepele. Ale nie na ostrosť žiletky, ale mierne nudnú. A perfektne to zostrihali. Možno si urobil niečo zle?

Nabudúce, keď preruším sideráty, špeciálne natočím video.

Moje boli pôvodne skosené na čepeliach. Ale nie na ostrosť žiletky, ale mierne nudnú. A perfektne to zostrihali. Možno si urobil niečo zle?

Nabudúce, keď preruším sideráty, špeciálne natočím video.
A svojím kultivátorom prechádzam 2 - 3 rady po 10 m, musím zastaviť a nominálnym spôsobom odrezať na šachte kopu navinutej trávy. Na pozemku sa neoralo tri roky, všetko je porastené malou trávou, ostricou. A veľkú neprereže, iba pokrčí.

http://www.syngenta.com/country/ua/uk/cropprotection/cropprotection/seedtreatment/Pages/celest-top.aspx. Tu. Prejdite na tlačidlo „viktoriánske“.

Kúpil by som si aj také rotory. Treba sa pozrieť do obchodu, pochybujem, že sú v akcii. Nejako nie sú veľmi časté. Preto aj keď je vaše vyhľadávanie korunované úspechom, môžete si kúpiť buď normálnu taliančinu, ale veľmi nákladnú. Alebo vyrobené v nejakej núdzi, relatívne lacné, ale aby ste to napravili. Urobil som druhú možnosť, pretože sú k dispozícii potrebné nástroje (zváranie, brúska atď.)
A treťou možnosťou (ak máte voľný čas a chuť na takúto prácu) je úplne nezávislá výroba. Tu nájdete podrobnejšie informácie (vrátane veľkostí) http://www.mastercity.ru/showthread.php?t=107904&highlight=%E0%EA%F2%E8%E2%ED%FB%E5+%F0% EE % F2% EE% F0% FB

Je ale možné, že sa už v obchodoch objavili. Pred dvoma rokmi som bol sotva predaný na objednávku.

A dnes som vykopal skoré zemiaky. Odroda "Minerva". Aj troska už vyrástla.
V prvom kríku je jasne viditeľná polovica starej hľuzy. Z toho vyštartovalo viac ako dosť mladých ľudí. Na obrázkoch nižšie sú rýpacie vidlice ponechané v rámci mierky.
http://s54.radikal.ru/i143/1306/58/016f56f5d608.jpg http://s58.radikal.ru/i161/1306/c9/2184598253da.jpg http://s017.radikal.ru/i403/ 1306/53 / 137653e885bd.jpg http://s020.radikal.ru/i722/1306/7b/6d589f388cf9.jpg http://s55.radikal.ru/i148/1306/9e/39bc10ceb7cb.jpg


Zdalo by sa, že takúto odrodu nie je potrebné vykopávať skoro - stále dorastie a dorastie do podoby. Najväčšie (staršie) hľuzy však začínajú nadobúdať hrudkovitý tvar. A chuť je už priemerná. Takže túto odrodu budem kopať do jedla, až keď bude mladá. Niektoré z kríkov nechám na budúci rok vyrásť iba kvôli semienkam.
http://i060.radikal.ru/1306/06/dfb1099a780f.jpg

Používajú sa aj vrcholy - do záhrady s korením, aby burina nerástla a pôda nevyschla zo slnka http://s57.radikal.ru/i157/1306/55/03cd2bd4a82f.jpg

Ako plánujete chrániť zemiaky? Phytophthora ešte nemám, ale myslím na profylaxiu pomocou Antracolu.

Neplánoval som to využiť z fytofluorózy a nalial som si peredelakánsku ženu a svokru, kúpil som si hydroxid a tu som skončil 12 akrov. Aj podporovaný efekt nulovej dynamiky je založený na SUSIDIAN DILIANKS. Phytophthora suna všeobecne a pre niektoré skoré odrody už existujú hlúpe listy. Za necelú hodinu list dorástol, porástla kartoopia, naštartovala sa od plodu (od nás).
Po zakúpení dvoch dávok Revusu (dávka pre 5 litrov) za hodinu nákupu ukážte fytofluoro na paradajkách pred otvorenou oblohou. Bez pozitívneho výsledku rozhodne nedošlo k nijakým systémovým opatreniam. Mimo skleníka je vôňa jaka v blízkosti rúry na druhý deň.

Je to odrodová vlastnosť alebo počasie a ľudský faktor?
Miniatúry

Tse stará, roslina zavŕši cyklus.

Počas celej sezóny sa phytophthora propagovala háčikom alebo podvodníkom, ktorý rád rozdám. V doplnku sa teda objavili príznaky rovnakého nešťastia, ktoré nebolo uviaznuté pred Nicholasom. Možno pre slabosť. Listovanie nie je ťažké.

http://i.piccy.info/i7/e1b3f84b7522e62f87b3cb77cd7bc8ce/4-63-31/30587438/Foto0148_800.jpg (http://piccy.info/view3/4794857/63ce18cd4ff5e474ada30899ad97905/cy) 2013 -02-08-03 / i7-4794857 / 566x755-r / i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2013-07-02-08-03/i7 -4794857 / 566x755-r)

[QUOTE = VOVIC70679182] Celú sezónu, ako nіkoli fіtoflura rozgulalas, háčikom alebo podvodníkom, som rád, že ho môžem dať. V doplnku sa teda objavili príznaky rovnakého nešťastia, ktoré nebolo uviaznuté pred Nicholasom. Možno pre slabosť. Listovanie nie je ťažké.

Je neskoro. Tento rok to bolo len tak, chytila ​​ju odo mňa prvá jahoda. Pozrel som sa aj na ňu, čo za to zviera?

Fotografiu z letáku môžete vytvoriť z oboch strán. Akú máte pôdu a dávali ste kalórie pred výsadbou?

Neviem, čo sa stalo.

http://i.piccy.info/i7/c97ae226f70b4cbf426c34b54ee37f46/4-63-94/22260878/S6303990_800.jpg (http://piccy.info/view3/4802219/bc0227f2b5780dc53b24d33db1f3-3b3d3b3d3b3d3b3d3-3b3d3b3d3b3d3-3 14-46 / i7-4802219 / 755x566-r / i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2013-07-03-14-46/i7 -4802219 / 755x566-r)
http://i.piccy.info/i7/862ef5ae2860967e33a5621cbafca0a3/4-63-94/34963533/S6303991_800.jpg (http://piccy.info/view3/4802236/88dd01b01611520570a2f2788f2c1b3 / 2013 / -14-49 / i7-4802236 / 755x566-r / i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2013-07-03-14-49/i7 -4802236 / 755x566-r)

Zem je čierna zem. Trochu zaspím a urobím viac ako hocijaké.

Vyzerá to, že fytofluór je chorý. Na fotografii je vidieť jaka, ktorý je viditeľný iba z prednej strany plachty. V ďalšom liste zhovtin.

Vyzerá to, že fytofluór je chorý. Na fotografii je vidieť jaka, ktorý je viditeľný iba z prednej strany plachty. V ďalšom liste zhovtin.

Ak sú to spodné listy, príznaky sú podobné nedostatku fosforu, v takom prípade sa počas tuberizácie na koncoch spodných listov objaví úzky tmavo sfarbený pás (niekedy dokonca čierny).

Neplánoval som to využiť z fytofluorózy a nalial som si peredelakánsku ženu a svokru, kúpil som si hydroxid a tu som skončil 12 akrov. Aj podporovaný efekt nulovej dynamiky je založený na SUSIDIAN DILIANKS. Phytophthora suna všeobecne a pre niektoré skoré odrody už existujú hlúpe listy.
Aj keď je pozitívny výsledok spôsobený procesom middy, väčšia dynamika expandovaného fytofluóru sa nezmenila (spočíva na spodných listoch), ale v prípade lavíny sa nezmenila. Na dvoch іnshih dilyankas je zelená (na nich bez mіdі).

Je neskoro. Tento rok to bolo len tak, chytila ​​ju odo mňa prvá jahoda. Pozrel som sa aj na ňu, čo za to zviera?

Nemám pocit fluóru na medzičlánkoch.

Nemám pocit fluóru na medzičlánkoch.

Tak čo to je? Po ošetrení liekom Abigo Peak (oxychlorid meďnatý) listy prestali černieť. Pre mňa sa tieto škvrny zhodovali s výskytom rovnakých tmavých škvŕn na paradajkách. Zajtra odfotím listy, jeden k jednému ako na týchto fotografiách.

A dnes som konečne otravoval zemiaky.
Zasadil som ho pomocou takzvanej holandskej technológie, prispôsobenej mojim podmienkam (z Holandska tam všeobecne veľa nezostane).
Pokiaľ chápem, podstatou tejto technológie je, že zemiaky sa sadia do hrebeňov, to znamená, že sú rozložené na povrchu s miernou hĺbkou 4 - 5 cm (aj keď môže byť hlbšia) a pokryté zeminou z riadkov. Ukázalo sa, že hneď niečo ako hilling.
Aké sú výhody, podľa môjho názoru hlavná výhoda spočíva v tom, že krík rastie v „dobre vetranej miestnosti“, zo všetkých strán je nepretržitý prístup ku koreňom čerstvého vzduchu, ktoré sa zemiakom skutočne páčia, zatiaľ čo je to dlhé podzemie stonka, na ktorej môže dôjsť k väčšiemu rastu, počet koreňov a stolonov a absencia kopcovitosti, ktorá okrem ďalšej práce narúša koreňový systém.
Nevýhodou mojich sedadiel je veľká plocha na odparovanie a kúrenie, to znamená, že sa zem v mojom suchom a horúcom podnebí rýchlo prehrieva a vysychá.
Aby sa nedostatok neutralizoval, boli medziriadky pozdĺž úrovne valov (ešte vyššie) pokryté slamou.
Najväčšou nepríjemnosťou pre mňa je, že takmer všetky moje postele sú široké 50 cm, zasadené cez postele, dokonca aj trochu šikmo, aby sa trochu roztiahli kríky.
http://s13.postimg.org/p1j7g06ar/IMG_20130714_103529.jpg (http://postimg.org/image/p1j7g06ar/) http://s13.postimg.org/eavkubso3/IMG_20130714_103547.jpg (http: // postimg .org / image / eavkubso3 /) http://s13.postimg.org/48gsrldr7/IMG_20130714_172711.jpg (http://postimg.org/image/48gsrldr7/)
Fotografia spred dvoch týždňov, posledný záber po búrke, ktorá začala pred položením slamy.

Na posteli širokej meter sa to ukázalo pohodlnejšie, rad cez posteľ vypracuje kultivátor Tornado, ručne sa urobia malé priehlbiny a položí sa tam zemiak, no, ten je zahrabaný zemou lopatou z ulička.

Zber očakávam v októbri, ku koncu, v závislosti od odrody.

Niekoľko informácií na zamyslenie.

Máme tento rok neskorá pleseň, že veľmi agresívne plodiny vyhoria za 3 dni. Ale vývoj je nejaký zaujímavý, v zónach. Sú miesta, kde nič nie je, choďte 100 m a uvidíte plodiny, ktoré sú úplne neporušené alebo s malým poškodením Nikto nespracoval zemiaky z neskorej plesne.

Dnes som náhodou uvidel jeden pozemok s množstvom rastúcich stromov. Nezdá sa mi to nič zvláštne, zhorel ako zvyšok pozemkov, sú tam iba lesy. Ale pod dvoma stromami, ktoré sa nad ním ohýbali, sú zemiaky úplne neporušené. A v záhrade je stopa po tieni týchto stromov v podobe divoko zelených zemiakov.

Možno stromy mierne spomaľujú rýchlosť padajúcich dažďových kvapiek? A kvapky už „neklepú“ až na zemiak, ktorý opúšťa pôdne častice, ktoré obsahujú infekciu phyphthora?

Pozoroval som aj také veci, ale myslím si, že menej hrá iba vlhkosť - pod stromami po daždi je vždy suchšie ako na voľnom priestranstve. Niekedy nie sú vôbec viditeľné stopy dažďa, ale okolo sú kaluže.

Stacionárne postele sú široké 50 cm, pozdĺžne, zmestí sa do nich iba jeden rad. Na moje miesta je 1 m na záhradný záhon príliš tučný

A čo šach? Petrovičovou metódou?

50 cm je málo, nie je vhodné sa tlačiť.
Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 80 cm, inak nebude fungovať, aby ste sa prehnali, ani manuálne.

A pre neskoré odrody odporúčajú všetkých 90 - 100 cm, v ktorých je vývoj kríka spôsobený hlavne bočným rozvetvením a mali by byť dostatočne osvetlené zo strán. Pri malých rozstupoch riadkov je to ťažké.

Satina a Lad sú prakticky mŕtvi, Rogneda a Atlas sa stále držia.

Ragneda a Atlant sú pre mňa stále najživšie aj po júlovom prepuknutí FF. Iba jednotlivé spoty. Mali by však odolávať svojou vysokou odolnosťou voči neskorej plesni listov. Ragnedu ale nedávam na zimu, kvôli krátkemu odpočinku (oficiálne priemer). Oči sa prebúdzajú takmer vo februári. V Atlante sú hľuzy duté, najmä vo vlhkej pôde na konci vegetačného obdobia, a druh hľúz nie je absolútne predajný. Ale pre chuť vo varenej forme ho mám spolu s Lasunkom na zimné uskladnenie. A Lilyu som celú tlačil v júli na bazáre dači na začiatku na $ 1 a na konci minimálne do 0,6 $. Veľmi predajná odroda, a dokonca aj chutná, aj keď skoro.

50 cm je málo, nie je vhodné sa tlačiť.
Vzdialenosť medzi kríkmi by mala byť najmenej 80 cm, inak nebude fungovať, aby ste sa prehnali, ani manuálne.

Plne to podporujem. V tejto sezóne pravidelne pravidelne vyhrabával vysadené hľuzy, aby sledoval rast koreňov. Takže na troch odrodách s výškou sadenice 5 - 10 cm korene vybiehajú do strán o 25 - 60 cm.
http://s002.radikal.ru/i200/1305/ed/38e6f9aa1a63t.jpg (http://radikal.ru/fp/f2b14ee3dfd6480cb47166b95806c7d3) http://s020.radikal.ru/i700/1305/4b/d92d4b3313bct. jpg (http://radikal.ru/fp/bacc61eee4974a5da1a797ffc958cfea). Viac podrobností tu (http://forum.vinograd.info/blog.php?b=1363)
Keď sme trochu meškali s kopaním alebo opakovaným kopaním s úzkou uličkou, nielen prešliapeme stále tenké korene, ale ich aj amputujeme o polovicu. V závislosti od stupňa by vzdialenosť riadkov mala byť v rozmedzí 90 - 150 cm. Hilling by sa mal vykonať, keď sú klíčky „vytrhnuté“, alebo ako Albertych. Myslím si.

Mimochodom, nemôžete len tvrdiť o vzdialenosti medzi kríkmi, záleží to na mnohých podmienkach, počnúc odrodou ..
Na akýkoľvek druh. Snažte sa urobiť vzdialenosť menšiu ako vziať motyku a vyškriabať zem nie jeden rad, ale dva. Jeden sa dobre rozlieva a druhý sa nemá z čoho vyliať

Keď sme trochu neskoro s kopaním alebo s opakovaným kopaním s úzkou uličkou, nielen šliapeme po tenkých koreňoch, ale aj ich amputujeme o polovicu. V závislosti od stupňa by vzdialenosť riadkov mala byť v rozmedzí 90 - 150 cm. Hilling by sa mal vykonať, keď sú klíčky „vytrhnuté“, alebo ako Albertych. Myslím si.
Keď som raz vynechal výraz pre kopce, narástol, rozhodol som sa schúliť. Začal som s motykou zakopávať zem, je dobré, že som to urobil ručne - všimol som si, že rúbem stolice a zastavil som. Mimochodom, nie je potrebné pichať výkalmi a úroda bude slabá. Pri kopaní sú hľuzy kompaktne zviazané v blízkosti kríkov.

... Mimochodom, nie je potrebné pichať výkalmi a úroda bude slabá. Pri kopaní sú hľuzy kompaktne zviazané v blízkosti kríkov.

Možno odroda zemiakov dáva odrodám zemiakov rôzne výsledky. Bohužiaľ nepoznám rozmanitosť mojich zemiakov, pomenovali sme ich Leninskaya (kúpili sme ich od tety Leny). V poslednej sezóne ju teda nasadili na bajonet, na vrchu hrabala lichobežník 20 - 25 cm. Takmer celá táto výška, asi 35 cm, bola vyplnená hľuzovými podlahami.
http://s018.radikal.ru/i524/1209/ff/7b61943f663bt.jpg (http://radikal.ru/fp/5963c291a16149deb58c9a9759196578)

Možno je pri určovaní výšky honu potrebné brať do úvahy priemernú dĺžku internódií inherentnú pre danú odrodu a rastové podmienky. Na tejto fotografii sa bližšie pozrite na stonku, ktorá vyrastala cez hrebeň:
http://s018.radikal.ru/i512/1307/dc/ccd569030322t.jpg (http://s018.radikal.ru/i512/1307/dc/ccd569030322.jpg)
Uzly s odchádzajúcimi stolónmi sú zreteľne viditeľné. Keď sa schoulime na dvoch uzloch, dostaneme dve poschodia hľúz, a keď sa natlačíme na tri, dostaneme tri poschodia. Ak má ker dostatok miesta na slnku, vlahe a výžive, získame ďalšiu plnú podlahu hľúz.

... Mimochodom, nie je potrebné pichať výkalmi a úroda bude slabá. Pri kopaní sú hľuzy kompaktne zviazané v blízkosti kríkov.

Možno odroda zemiakov dáva odrodám zemiakov rôzne výsledky. Bohužiaľ nepoznám rozmanitosť mojich zemiakov, pomenovali sme ich Leninskaya (kúpili sme ich od tety Leny). V poslednej sezóne ju teda nasadili na bajonet, na vrchu hrabala lichobežník 20 - 25 cm. Takmer celá táto výška, asi 35 cm, bola vyplnená hľuzovými podlahami.
http://s018.radikal.ru/i524/1209/ff/7b61943f663bt.jpg (http://radikal.ru/fp/5963c291a16149deb58c9a9759196578)

Možno je potrebné pri určovaní výšky pŕhľavy brať do úvahy priemernú dĺžku internódií inherentnú pre danú odrodu a rastové podmienky. Na tejto fotografii sa bližšie pozrite na stonku, ktorá vyrastala cez hrebeň:
http://s018.radikal.ru/i512/1307/dc/ccd569030322t.jpg (http://s018.radikal.ru/i512/1307/dc/ccd569030322.jpg)
Uzly s odchádzajúcimi stalonmi sú zreteľne viditeľné. Keď sa schoulime na dvoch uzloch, dostaneme dve poschodia hľúz, a keď sa natlačíme na tri, dostaneme tri poschodia. Ak má ker dostatok miesta na slnku, vlahe a výžive, získame ďalšiu plnú podlahu hľúz.

Takmer všetky skoré odrody nie sú najchutnejšie. Počul som veľa dobrých recenzií o skorej odrode Minerva, už som súhlasil s výmenou za Typhoon.

Výdatná odroda je oveľa efektívnejšia pri šípkach. Počul som, že pri použití zeleného hnoja horčica opustí drôtovce, ale tento rok, rovnako ako predvlani, sa neočakávajú dažde :( a vyzerá to, že je zbytočné znovu zasievať zelený hnoj.

Najchutnejšie sú zvyčajne neskoré odrody.
Sibírsky, mimochodom, zo všetkých tých skorých, ktoré som musel ochutnať najchutnejšie. Úprimne povedané, Sibirka je samostatný rozhovor. Po chuti je možné vyhodiť veľa odrôd.

Existuje len veľmi málo spoločníkov v farbe a chuti a v mnohých ďalších veľkostiach. Tiež sa mi viac páči moja „neskorá“ chuť, navyše je produktívnejšia. „Leninovu“ (neskorú) som vykopal začiatkom júla - 1,7 kg. Vykopal som dve skoré odrody, Impala a Felox, prešiel 60 dní uvedených v popise - nie, a pol kila. Do konca júla skorá pribrala, ale prečo je také nevyhnutné, keď má neskorá dvakrát alebo trikrát väčšiu váhu súčasne. Kvôli spravodlivosti objasním, že ten prvý bol prepustený z. Nebudem to hovoriť, niečo viac ako prepeličie vajce, bez očí, tmavo-hnedé. Preto jej dal o mesiac náskok, výsledok augustového kopania:
http://s020.radikal.ru/i719/1308/dc/59ccc50d061ct.jpg (http://s020.radikal.ru/i719/1308/dc/59ccc50d061c.jpg)
Samozrejme, ak vyjdete z polohy „ja“, vonia to 1:30 - 1:50 hmotnosti. Prečo však potrebujem také „nie chutné“ skoré, ak je neskoršie chutnejšie a ťažšie pri rovnakých mzdových nákladoch.
Tu je neskoro v rovnakom čase, naďalej získava chuť, váhu a rast vrcholov (asi 1,8 m)
http://s003.radikal.ru/i201/1308/42/dd29325fe095t.jpg (http://s003.radikal.ru/i201/1308/42/dd29325fe095.jpg)
----------

Zajtra hlad? Vybachte, vybral si si manželku podľa výnosu?
Takmer všetky skoré odrody nie sú najchutnejšie - sú určené na konzumáciu pre mladé.

Nie je to nejako jasné. Ako si vybrať manželku. Mladý, ale nevkusný alebo starý, ale plodný. Dnes sa dobre nevyspím. Vedľa starého a plodného.

Viac informácií o rozstupoch riadkov a o hilling.


Áno, čistota pozemku (od buriny) a výška plotu sú pôsobivé. A aký je materiál na tratiach? Čo sa týka Impaly, túto sezónu som ju pestoval. Z hľadiska dozrievania bola chuť horšia ako naša skorá Lilya. Moja zem je piesočnatá hlina.

Áno, čistota pozemku (od buriny) a výška plotu sú pôsobivé. A aký je materiál na tratiach? Čo sa týka Impaly, túto sezónu som ju pestoval. Z hľadiska dozrievania bola chuť horšia ako naša skorá Lilya. Moja zem je piesočnatá hlina.

Vadim Borisovič, pozemok je veľký pri dome, ale nie je tu veľa postelí. Máme ich dostatok, hoci rozdávame, veľa vecí ide do kompostu. Snažíme sa minimalizovať náklady práce tak, že ich najskôr investujeme a trochu peňazí priateľským spôsobom. Práce je z roka na rok menej. Preto čistota.

Plot je mimo témy, ale zatiaľ čo sa pobočka trochu upokojila, odpoviem. Dôvodom tohto plotu je zosnulý muž. Išiel do „tepla“, cez vtedy ešte nízky plot, aby zúrodnil okresné „dámy“. Na žiadosť susedov som zhora navaril „retiazku“. To je v popredí obrázka, potom si sused postavil svoj vlastný, estetickejší plot.

Medzi posteľami sú betónové dlaždice 400 * 400 * 50mm a 500 * 500 ..

Na úkor odrôd a ostatnej poľnohospodárskej technológie ešte nie som majster, sme Kazachovia, sme v koňoch a baranoch, kam pôjdeme v tejto téme pred Rusmi a Ukrajincami. Ale vstrebávame vaše skúsenosti, za ktoré vám veľmi pekne ďakujeme!

Na úkor odrôd a zvyšku poľnohospodárskej technológie ešte nie som majster, sme Kazachovia,

No tak, Nurlan, nemal by si mať vo svojom záhrade problémy s prístupom k podnikaniu. Nie všetci susedia sú obzvlášť úspešní v pestovaní zemiakov v okolí. Áno, a ja sám neustále mávam hrboľmi, potom vám niečo chýba v technológii, potom v liečbe. Veľa šťastia a zemiakových úspechov.

Minulý rok som ju zasadil rovnakým výsadbovým kužeľom, čo je vynikajúca vec, ale ruka je veľmi unavená a je nepríjemné ju vyčistiť od uviaznutej zeme. tento rok som kúpil Tornado-mini, je oveľa pohodlnejšie sadiť, hlavne veľké objemy, vynaloží sa oveľa menšie úsilie, zem sa takmer nelepí a ľahšie sa čistí.

Ďakujem za radu! Tento sadzač používame na výsadbu jahôd so ZKS. Ale zemiakové uzlíky boli také nenápadné. Albertych, zem nebola pri pristávaní lepkavá,
http://s018.radikal.ru/i522/1308/05/680649dfa3b0t.jpg (http://radikal.ru/fp/fe7a1df82d4a4cb6bb57f5899548758a) http://s52.radikal.ru/i138/1308/56/33237da34ca7t. jpg (http://radikal.ru/fp/dc19776305f0426fbd4e95d8dca0ed95) http://s44.radikal.ru/i103/1308/8a/b97aa47aab88t.jpg (http://radikal.ru/fp/aebaff626b8f496aaa6ea5
A dúfam, že v budúcnosti budem, tak ako doteraz, sadiť s lopatou.
Neodriekam sa, nie. Veľké objemy - keď dôjde olej. Medzitým sa budem každý rok zmenšovať .: Usmievavá:

No tak, Nurlan, nemal by si mať vo svojom záhrade problémy s prístupom k podnikaniu. Nie všetci susedia sú obzvlášť úspešní v pestovaní zemiakov v okolí. Áno, a ja sám neustále mávam hrboľmi, potom vám niečo chýba v technológii, potom v liečbe. Veľa šťastia a zemiakových úspechov.

Ďakujem za milé slová, ale mám pred sebou všetky hrbole. Žiadne skúsenosti, prístup je strojársky, vďaka sovietskej strednej a vysokej škole pomáha celý život. Ale nie sme agronómovia. Ako sa vysporiadať s vredmi rastlín? Bez chémie? Celá naša rodina je proti hnojivám, postrekom, hnojeniu alebo proti čomukoľvek. Ľahšie sa mi potom nakupuje - nijako ma neobmedzujú prostriedky. Bolo by však vhodné kŕmiť vaše deti a vnuka zdravým jedlom po dobu šiestich mesiacov. Forum grape, som ohromený, aké výsledky majú mnohé. V našich končinách som nevidel ani viac ako 15 rokov hroznový list. A začalo horieť a prečo je môj vnuk horší ako tvoj. A bude. A nielen hrozno. A skombinovať to s prácou. Preto sa snažím študovať, robiť, opravovať a potom ho nechať rásť prakticky samo - nemáme čas. O tomto zdroji je veľa vedomostí. Ku každej téme musím prečítať 300 strán, to znamená archív. Knihy spojené so skúsenosťami členov fóra vám umožňujú vstúpiť do pripravenej témy a šetria čas. Ďakujem všetkým za vedomosti a podelím sa so svojimi priateľmi.

Každá metóda má svoju vlastnú oblasť použitia a oblasť neuplatňovania. Napríklad mám 15 záhonov so šírkou 50 cm na zemiaky, s celkovou plochou 1,5 akra s cestičkami. To znamená, že takúto jednotku nepotrebujem.ale kultivátor Tornado je tak akurát :)))

Pokiaľ viem, pred výsadbou nevykopávate zem a už vôbec nie, takže Albertych?
Pozrel som sa na tornáda, je ich niekoľko druhov. Čo používate pri výsadbe, aká je maximálna hĺbka jamky, ktorú môžete dostať na už hlboko uvoľnenú pôdu? Zatiaľ čo ja pred výsadbou povoľujem kráčajúcim traktorom do hĺbky 30 cm, navyše bez šliapania na záhony. Vezme tornádo také „pozastavenie“? Hĺbku výsadby, ktorú mám na plnom bajonete lopaty, je ukončený experiment s záhonom skorého dozrievania - výsadba šiškou do hĺbky 10 cm.

Páčila sa mi vaša predstava o hlinených hrebeňoch a komposte medzi nimi, musím pochopiť sama. Organický mulč zníži odparovanie, nebude prekážať výmene vzduchu a čo je najdôležitejšie, doplní odstránené hľuzy. V minulej sezóne sa zo záhradného záhonu 7 * 1,2 m vykopalo priemerne 65 kg, ďalší rok alebo dva a budem čeliť nedostatku výživy pre túto plodinu. Pred minulou zimou som zvyšky rastlín zakopal do zákopov na častiach hrebeňov a premiešal so zhnitým hnojom:
http://s018.radikal.ru/i504/1304/9f/aad3668f43d3t.jpg (http://s018.radikal.ru/i504/1304/9f/aad3668f43d3.jpg)

Ale keď som vyhrabával lastúry, našiel som zhnité hľuzy v blízkosti zvyškov starého hnoja, zatiaľ čo neviem, že je to kvôli patogénom, ako napísal A. I. Kuznecov, chmýří, chladné počasie alebo kontaminácia predpísaného semenného materiálu. Ale humus už nebudem pochovávať, upravím zvyšky na malinách a uhorkách. A nechcem kvôli zemiakom kopať zákopy, aj keď nie každý rok.
Striedanie plodín nebude fungovať, všetky malé hrebene sa špecializujú na zavlažovanie a mreže. Postavenie, aj napriek krátkej sezóne, by sa malo vyskúšať, zdá sa však, že budú väčšie problémy, zemiaková odroda mešká, skúste zvýšiť 65 kg trávy. Stanovia sa zvyšky vonkajšej organickej hmoty zavedenej na povrch.

A takto sadím zemiaky :), minie sa ešte menej energie

Úžasné! Páčilo sa mi viac, keď to traktor bez fajčenia traktoristu na vedľajšej koľaji vyhrabáva sám.
A tiež sa mi páčil značkovač-pravítko, predstavil som ho trčať z kufra prichádzajúceho Zhigulena:
http://s017.radikal.ru/i443/1308/06/d47f4e7b0504t.jpg (http://s017.radikal.ru/i443/1308/06/d47f4e7b0504.png)

Páčila sa mi predstava o hlinených hrebeňoch a mulči medzi nimi, ktorú musím pochopiť sama.

Postavenie, aj napriek krátkej sezóne, by sa malo vyskúšať, zdá sa však, že budú väčšie problémy, zemiaková odroda mešká, skúste zvýšiť 65 kg trávy. Zostáva vonkajšia organická hmota zavedená cez povrch,

Nurlan! Ak hrebeň, tak iba s mulčom. Pretože keď je pokrytá burinou, už s nimi nebudete vedieť manipulovať mechanickou metódou. Do tejto doby bude mať hrebeň aktívny útvar mladého vaječníka a už sa s ním nedá pohnúť. Holanďania (autori týchto hrebeňov kvôli veľmi vlhkej pôde v čase výsadby) riešia problém buriny po vytvorení hrebeňov herbicídmi vrátane pôdnych. Čo sa týka siderátov, v takejto situácii vyskúšajte repku ozimnú. Na jar, kým budú zemiaky vysadené, dorastú „po kolená“. Nasekal som ju, uzavrel (ak niečo je) a nasadil som na ňu zemiaky. Pokiaľ ide o povrchové vnášanie organických látok, existuje veľa teórií a variantov tejto veľmi organickej hmoty. Zhnitý hnoj, humus a len slama, kosenie trávy sú rôzne veci. Osobne s prvými dvoma to dokážem len kvôli mulčovaniu zeleninových záhonov, a to ani potom nie všetkých (uhorka, paprika, baklažán). A to je teda strata výživných látok, najmä dusíka. Ale slama, pokosená tráva pred nadmerným vysychaním pôdy a rast buriny budú chrániť, ale ako výživa v roku aplikácie, prakticky nič nedá, kvôli nedostatku správneho pomeru C / N a slabej mikrobiologickej aktivite . Na jar používam na zemiaky organickú hmotu. Mám ručnú výsadbu, iba 3 - 4 hektáre, urobím brázdu, vyložím hľuzy a navrch ich posypem humusom a zemou. Všetko je point-to-point a k veci. Rot z tohto si nevšimol. Ale je to pre mňa jednoduchšie, semeno super-super elity z nášho výskumného ústavu.

Páčil sa mi popisovač-pravítko, predstavoval som si, že trčí z kufra prichádzajúcej Zhigulenky: Ľudia si vlastne sadli a bez fixky s takým kartónom. To hovorím preto, aby sa riadky ukázali byť krajšími :). A fixka sa dá v prípade potreby urobiť sklopnou.

v takejto situácii repka ozimná. Na jar, kým budú zemiaky vysadené, dorastú „po kolená“. Nasekané, zapečatené (ak je niečo) a na to zasadené zemiaky Rastliny lepšie za 7-10 dní po zasiatí sideratu.

Pokiaľ viem, pred výsadbou nevykopávate pôdu a už vôbec nie, takže Albertych?
Pozrel som sa na tornáda, je ich niekoľko druhov. Čo používate pri výsadbe, akú maximálnu hĺbku jamky môžete dostať na už hlboko uvoľnenú pôdu? Zatiaľ čo ja pred výsadbou uvoľňujem ručne vedený traktor do hĺbky 30 cm, navyše bez šliapania na záhony. Vezme tornádo také „pozastavenie“? Hĺbku výsadby, ktorú mám na plnom bajonete lopaty, je koniec experimentu s lôžkom skorého dozrievania - výsadby šiškou do hĺbky 10 cm.

Páčila sa mi vaša predstava o hlinených hrebeňoch a komposte medzi nimi, musím pochopiť sama. Organický mulč zníži odparovanie, nebude prekážať výmene vzduchu a čo je najdôležitejšie, doplní odstránené hľuzy. V minulej sezóne sa zo záhradného záhonu 7 * 1,2 m vykopalo priemerne 65 kg, ďalší rok alebo dva a budem čeliť nedostatku výživy pre túto plodinu. Pred minulou zimou som zvyšky rastlín zakopal do zákopov na častiach hrebeňov a premiešal so zhnitým hnojom:


Ale keď som vyhrabával lastúry, našiel som zhnité hľuzy v blízkosti zvyškov starého hnoja, zatiaľ čo neviem, že je to kvôli patogénom, ako napísal A. I. Kuznecov, chmýří, chladné počasie alebo kontaminácia predpísaného semenného materiálu. Ale humus už nebudem pochovávať, upravím zvyšky na malinách a uhorkách. A nechcem kvôli zemiakom kopať zákopy, aj keď nie každý rok.
Striedanie plodín nebude fungovať, všetky malé hrebene sa špecializujú na zavlažovanie a mreže. Postavenie, aj napriek krátkej sezóne, by sa malo vyskúšať, zdá sa však, že budú väčšie problémy, zemiaková odroda mešká, skúste zvýšiť 65 kg trávy. Stanovia sa zvyšky vonkajšej organickej hmoty zavedenej na povrch.
Áno, zbytočne nerýpem zem, nutnosťou je zber, no, alebo akékoľvek iné činnosti, kde bez lopaty nejde.
Na sadenie zemiakov používam Tornado-mini, čo sa týka efektu, ktorý je podobný pristávaciemu kužeľu, vytvára otvory približne rovnakého priemeru a hĺbky, to znamená 7-8 cm (myslím, že to môže byť aj hlbšie), iba postup je ľahší, ruka sa neunaví tlačením a zem je ľahšia vypadne.
Nedávno som kúpil plné tornádo, v mojej krajine nefunguje systematické vytváranie dier, zem je relatívne ľahká hlina, myslím, že v tvojom prípade to nemusí trvať, väčšinou sa dosť vyspím, takže keď je to potrebné, Používam ho na ľahkú kultiváciu vrchnej vrstvy bez premeny formácie.

V zásade nepoužívam humus, práve z dôvodu, ktorý sa vám stal, iba čerstvý hnoj od dôveryhodného výrobcu (sused chová kravín), dávam ho po zbere pod sideráty, ale moje podnebie umožňuje dokonca dva kruhy siderátov na rolovanie, v tejto podobe spolu so slamou verím, že jedlo bude vyvážené.

Čiastočne súhlasím s Vadimom Borisovičom v prípade slamy, aj keď existuje veľa jej vlastných nuáns, ale nesúhlasím s pokosenou trávou, seno obsahuje dostatočné množstvo výživných látok a je možné, že nakoniec obnovia plodnosť mimo sezóna, hnoj sa vyrába presne zo sena :)))

Pre sideráty, ak po zbere máte najmenej jeden a pol až dva mesiace pred mrazom, potom môžete zasiať horčicu, toleruje mrazy až do -5

Tento rok som vykopal 97 árov zemiakov (u susedov). zvyšok čaká.
: ok:
Oleg, koľko cigariet na sto metrov štvorcových, keď traktor kope?

, ak po zbere máte aspoň jeden a pol až dva mesiace pred mrazom, potom môžete vysiať horčicu, znáša mrazy až do -5

Ďakujem, zatiaľ čo všetko dobre rastie a na bezmotorových posteliach mám dva roky na hľadanie, skúsim po jednom, potom porovnám.


Pozri si video: POLOPATĚ - Daniel Purgert. Modelace zahrady, jak na velké převýšení velké zahrady. # Reportáž