Zaujímavé vzory žiaroviek - vytváranie vzorov postelí pomocou žiaroviek

Zaujímavé vzory žiaroviek - vytváranie vzorov postelí pomocou žiaroviekWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Existuje toľko druhov žiaroviek, že sa každá osoba ľahko vyjadrí. Vyrábať vzory na lôžku s žiarovkami je trochu ako hrať sa s niťou v textile. Výsledkom môže byť tematické umelecké dielo s rôznymi vzormi, napríklad ako jemný koberec. Terénne úpravy s cibuľovinami vo viktoriánskom veku boli populárnym spôsobom zdobenia záhrady a dnes inšpirujú moderný vonkajší dekor.

Navrhovanie pomocou žiaroviek

Existuje množstvo návrhov žiaroviek, ktoré sa nachádzajú online a v časopisoch o záhrade. Vytváranie vzorov žiaroviek v záhrade bolo kedysi hobby bohatých, ale cenová dostupnosť väčšiny žiaroviek dnes otvára tento klasický koncepčný koncept až pre záhradníkov akejkoľvek ekonomickej úrovne. Prvými krokmi je nakresliť vaše vzory postelí žiarovkami a vybrať si odrody kvetov, ktoré budú obsahovať dizajn.

Vyberte žiarovky, ktoré vyhovujú pestovateľskej zóne a miestu, ktoré chcete zdobiť. Cibuľoviny musia byť odolné voči vášmu regiónu a miesto by malo byť zvlhčené voľnou pôdou a množstvom organických látok.

Mohla by vás inšpirovať jedna odroda, napríklad všetky červené tulipány, alebo pre iný efekt namiešajte v iných farbách tulipánov. Ďalším príjemným spôsobom úpravy terénu s žiarovkami je výroba postele s postupnými farbami. Rastliny, ktoré kvitnú ako prvé, zmiešajte s tými, ktoré prídu neskôr, čo zakryje vyčerpané kvety a lístie.

Vzorované vzory žiaroviek

V záhradách z 19. storočia bolo populárne mať obmedzujúce hranice, ktoré zapúšťali každú posteľ. Zvážte sprisahanie všetkých červených tulipánov ohraničenýchsladkým modrým muškárom. Môžete byť tiež skutočne kreatívni výsadbou kvetinových farieb, ktoré tvoria obrázok alebo slovo.

Jednoduchý vzor je lemovať postele pozdĺž chodníkov alebo disku s výraznou farbou žiarovky. Obklopte strom s cibuľovinami, zasaďte do kvetináča. choďte do jednobarevnej rastliny s meniacim sa morom šperkových tónov. Pastelová téma je pokojná, zatiaľ čo žiarivé žlté narcisy zmiešané s červenými a oranžovými tulipánmi dodávajú krajine pop. Pamätajte, že posteľ je potrebné vopred naplánovať podľa vášho želania, takže výsadba je ľahká a riadi sa dizajnom.

Vývoj vzorov postelí s cibuľovinami sa spolieha na predbežné plánovanie, ale aj na zdravie pôdy. Pred výsadbou pôdu hlboko prekopte a uvoľnite, odstráňte burinu, kamene a iné prekážky. Primiešajte nejaké kostičky, aby ste pomaly pridávali živiny pre dobrý rast kvetov.

Ak máte problémy s vevericami a inými zvieratami, ktoré vykopávajú žiarovky, rozložte mulčovanie alebo dokonca zamiešajte oblasť, kým nezačnú klíčiť. Po odkvitnutí nechajte lístie, kým nezačne žltnúť, aby sa podporil rast v nasledujúcej sezóne. Môžete ich skryť pod postupnými výsadbami, ako sú neskôr kvitnúce cibule alebo trvalky.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o všeobecnej starostlivosti o žiarovky


Pozri si video: Ako stmievať žiarovky LED na vytvorenie správnej atmosféry