Acantostachis

AcantostachisWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Acanthostachys patrí do čeľade bromeliad a je to veľká bylina. Miesto pôvodu - vlhké a horúce tropické a subtropické lesy Južnej Ameriky. Názov rastlina získala vďaka kombinácii dvoch gréckych slov doslova preložených ako „tŕň“ a „ucho“.

Akantastakhis je zástupcom vytrvalých rastlín ružového typu. Listy sú úzke s ostnatými okrajmi. Kvety vyrastajú z listovej ružice. Na pestovanie tejto veľkej rastliny sú potrebné veľké miestnosti. Ideálne sú zimné záhrady, skleníky, skleníky. Môže byť navrhnutý ako ampelous rastlina.

Domáca starostlivosť o acanthostachis

Umiestnenie a osvetlenie

Acantostachis dobre rastie a vyvíja sa v rozptýlenom svetle. Neznáša priame slnečné žiarenie. Acanthostachis tiež nerastie úplne v tmavých miestnostiach alebo v zadnej časti miestnosti. Ľahko sa môže spáliť, čo ovplyvní krásu listov.

Teplota

Na jar a v lete je optimálna teplota na udržanie acanthostachis v rozmedzí od 20 do 25 stupňov. S nástupom jesenného obdobia teplota postupne klesá a v zime by mala byť rastlina v interiéri na 14-18 stupňoch.

Vlhkosť vzduchu

Pre úplný rast a vývoj acanthostachis sa musí neustále zvyšovať vlhkosť vzduchu. Za týmto účelom sa listy rastliny postriekajú destilovanou vodou pri izbovej teplote. Pre dodatočnú vlhkosť môžete použiť nádoby s machom alebo surovou keramzitom.

Polievanie

Na jar a v lete, v období aktívneho rastu, je rastlina pravidelne polievaná, aby sa zabezpečilo, že Zem nikdy úplne nevyschne. Na jeseň je zálievka znížená, v zime sa polieva veľmi zriedka. Rastlina sa bojí sucha, preto by v zime a na jeseň mala byť hlinená hrudka neustále mierne vlhká. Na zavlažovanie sa používa destilovaná teplá voda.

Pôda

Acantostachis sa dá tradične pestovať v kvetináči so substrátom zo zmesi humusu, listovej zeminy, drobnej ihličnatej kôry a keramzitu v pomere 4: 2: 1: 1. Pôda by mala byť vhodná pre vzduch a vodu.

Vrchný obväz a hnojivá

V zime a na jeseň acanthostachis nepotrebuje kŕmenie, ale na jar a v lete je rastlina kŕmená univerzálnym minerálnym hnojivom najmenej 3-krát mesačne.

Prenos

Acantostachis je potrebné presádzať, až keď je hlinená guľa úplne opletená koreňovým systémom. V prírodných podmienkach môže rastlina rásť ako epifyt, lipnúc na koreňoch iných stromov. Podobné podmienky môžu byť vytvorené pre neho aj doma. K tomu použite kúsky kôry zabalené v machu sphagnum. Samotná rastlina je pripevnená k kôre pomocou drôtu.

Reprodukcia acanthostachis

Acantostachis sa rozmnožuje pomocou semien aj pomocou detských výhonkov.

Semená sú namočené v slabom roztoku manganistanu draselného, ​​vysušené a zasiate do drveného rašeliny. Horná časť je pokrytá sklom, čo vytvára podmienky pre skleník, a udržiava sa na teplote 20 - 22 stupňov. Skleník musí byť pravidelne postrekovaný a vetraný. Keď sa objavia prvé listy, skleník sa odstráni. A s výskytom plnohodnotných 2-3 listov sú rastliny vysadené v malých kvetináčoch.

Pri rozmnožovaní postrannými výhonkami - deťmi, ktoré rastú na dne materskej rastliny, sa oddelia, posypú dreveným uhlím, vysušia a vysadia do zmesi listovej zeminy, rašeliny a piesku. Obsahujú sadenice pri teplote asi 20 stupňov. Zalievanie je potrebné, pretože pôda vysychá, ale je dôležité neustále postrekovať výhonky.

Choroby a škodcovia

Na rastlinu môže pôsobiť šupinatý hmyz alebo muchotrávka. Vzhľad a zdravie acanthostachis možno ľahko pokaziť porušením pravidiel pre udržiavanie rastliny v interiéroch.

Druhy acanthostachis

Acantostachis šišinka Je oddenková bylinná trvalka, dosahujúca výšky asi 1 m. Ružica, v ktorej sa zbierajú listy, je voľná, voľná. Listy sú úzke, zelenej farby so striebristým leskom. Majú ostnaté hrany. Dospelá rastlina úplne zaberá výsadbovú kapacitu a má veľa výhonkov. Obdobie kvitnutia je od júla do októbra. Tento druh acanthostachis dostal svoje meno vďaka ovociu, ktoré pripomína ananásový kornút.

Acantostachis pitkairnioides - je bylinná trváca rastlina s tmavozelenými listami. Na okraji každého listu sú veľké ostnaté tŕne. Farba je modrá malé kvety, ktorých stopky vyrastajú priamo z ružice s listami.


Pozri si video: Bromeliad - Vriesea Hieroglyphica - Top 10 Bromeliads HD 06