Pestovanie Dumbcane Dieffenbachia - Ako sa starať o závod Dieffenbachia

Pestovanie Dumbcane Dieffenbachia - Ako sa starať o závod DieffenbachiaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Becca Badgett, spoluautorka knihy Ako vypestovať NÚDZOVÚ záhradu

Veľký a efektný dieffenbachia môže byť dokonalou živou dekoráciou pre domácnosť alebo kanceláriu. Keď sa naučíte, ako sa starať o závod dieffenbachia, zistíte, že je adaptabilný na rôzne druhy osvetlenia a podmienky, v ktorých by ste možno nečakali, že izbová rastlina dieffenbachia vyrastie.

Ako sa starať o závod Dieffenbachia

Problémy s rastlinou dieffenbachia sa dajú vo väčšine situácií ľahko prekonať. Najbežnejším problémom pri pestovaní dumbcane dieffenbachie je príliš veľa vlhkosti. Zalievanie je častým problémom mnohých izbových rastlín a izbová rastlina dieffenbachia nie je výnimkou. Dumbcane zasaďte do dobre priepustnej pôdy a mierne zlejte, aby bola pôda neustále vlhká, ale nie premočená. Pred zalievaním rastliny dieffenbachia skontrolujte pôdu, aby ste sa ubezpečili, že je suchá o centimeter nižšie.

Ďalšie problémy so závodom dieffenbachia môžu spôsobiť nesprávne osvetlenie. Pri pestovaní dieffenbachie sa väčšine odrôd darí najlepšie v podmienkach filtrovaného svetla, kde jasné až mierne svetlo presvitá priezračnou oponou alebo iným filtračným krytom okna. Filtrované svetlo je obzvlášť dôležité na jar a v lete, keď izbová rastlina dieffenbachia produkuje nové, jemné listy, ktoré sú vystavené úpalu, ak je svetlo príliš jasné alebo svieti priamo na rastlinu.

Pravidelne rotujte izbovú rastlinu dieffenbachia, aby ste zabezpečili dostatočné svetlo na všetky strany rastliny a zabránili jej v dosiahnutí svetla na jednej strane. Pri pestovaní dumbcane dieffenbachia rôznych kultivarov skontrolujte svetelné požiadavky na konkrétnu rastlinu. Niektoré rastliny dieffenbachia vyžadujú málo filtrované svetlo. Väčšina kultivarov je v prostredí so slabým osvetlením dobrá; rast je však pomalší alebo sa zastaví, ale rastlina zostane zdravá a atraktívna.

Pri pestovaní dumbcane dieffenbachia hnojte dvakrát mesačne, aby ste podporili rast a zdravú rastlinu. Potravinu pre izbovú rastlinu s vysokým obsahom dusíka možno použiť s polovičnou silou.

Problémy s izbovou rastlinou Dieffenbachia

Hnednutie spodných listov na dumbcane dieffenbachia je pre rastlinu bežné; Zostrihajte ich, aby bola rastlina v poriadku.

Ak sú ďalšie listy bielené a na spodnej strane majú webovú látku, skontrolujte a ošetrite rastlinu roztočmi pomocou insekticídneho mydlového spreja alebo neemového oleja. Nepoužívajte na tento problém chemikálie na rastúcu dumbcane dieffenbachiu, pretože to často problém zhoršuje.

Ak zbadáte kvapky vody na dumbcanovej rastline, môžete sa čudovať: „Prečo moja rastlina Dieffenbachia kvapká vodu?“ Toto je vedľajší produkt procesu transpirácie, ktorý je aktívny vo väčšine rastlín.

Je tiež dôležité poznamenať, že listy, ak sú žuvané alebo konzumované, môžu spôsobiť dočasné opuchnutie jazyka a hrdla, čo vedie k dočasnej strate reči a bežnému názvu rastliny dumbcane. Aj keď to zvyčajne nie je vážne, môže to spôsobiť udusenie. Neumiestňujte dumbcane rastlinu na miesta, kde by ju zvedavé deti alebo domáce zvieratá mohli lákať ochutnať.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Dieffenbachia, zeleň, ktorá je jednoducho krásna

Dieffenbachia pochádza zo Strednej Ameriky a Brazílie.

Základné fakty Dieffenbachia

Názov - Diffenbachia x hybrida
Rodina Araceae
Typ izbová rastlina

Výška
1 až 3 stopy (0,5 až 1 meter) v interiéri
Vystavenie veľmi dobre osvetlené
Pôda pôdna zmes

Olistenie
vždyzelený

Starostlivosť, presádzanie, zalievanie a expozícia sú toľko drobností, vďaka ktorým bude vaša dieffenbachia ešte bujnejšia.


Dieffenbachia Care - Stručný sprievodca

 • Botanický názov: Dieffenbachia
 • Počiatky: Tropy nového sveta, Južná Amerika, Západná India, Mexiko a Argentína.
 • Rodina: Araceae
 • Rastové zóny: USDA 1 až 12 zón odolnosti.
 • Veľkosť: Líšia sa podľa malých odrôd - 12 až 24 palcov. Vysoký - až 6 stôp vysoký.
 • Teplota: 70 až 80 stupňov F.
 • Svetlo: Stredné až priame alebo vysoké.
 • Pôda: Pôda pre izbové rastliny alebo domáca 1 diel perlitu a 2 časti rašelinovej pôdy.
 • Hnojivo: Kvapalné hnojivo pre izbové rastliny.

Najlepšie podmienky pre rast rastlín s hlúpou trstinou

Nemé palice sú najlepšie, keď dokážete replikovať ich prirodzené prostredie džungle: teplé a vlhké. Preferujú teploty, ktoré v noci neklesnú pod 65 stupňov, takže ich udržiavajte mimo studeného prievanu. Pretože sa im darí vo vlhkých a zaparených podmienkach, vytvárajú hlúpe palice vynikajúce kúpeľňové rastliny.

Skontrolujte korene vašej rastliny na jar. Ak vyzerajú preplnene, premiestnite svoju hlúpy palicu do hrnca o jednu veľkosť väčšieho s čerstvou pôdou.

Pokiaľ ide o svetlo, rastliny hlúpej trstiny uprednostňujú jasné, nepriame svetlo, udržujte ich však mimo priameho slnečného žiarenia. Niektoré odrody, ako napríklad „Snow“ a D. amoena, sú tolerantnejšie k slabému svetlu.

Nemé palice môžu prežiť aj pri slabom osvetlení alebo pri umelom osvetlení, hoci ich rast môže byť spomalený. Ak spozorujete, že spodné listy padajú a vaša rastlina je vysoká a nožná, je to znamenie, že potrebuje jasnejšie svetlo.

Počas jarnej a letnej vegetačnej sezóny prihnojujte rastlinu nemej trstiny hnojivom na izbové rastliny každý mesiac. Nehnojte, kým je rastlina v zime v pokoji.


Najlepšia pôda na zalievanie rastlín Dieffenbachia

Dieffenbachia amoena obsahuje niekoľko kultivarov s ozdobnými pestrými listami

Rovnako ako u väčšiny tropických izbových rastlín, Dieffenbachia uprednostňuje vlhkú pôdu s dobrým odtokom. Najlepší druh zalievacej zmesi pre hlúpe palice je zmes obyčajnej zeminy a perlitu. Pridanie perlitu pomáha zlepšovať konzistenciu pôdy, aby mohla prebytočná voda dobre odtekať.

Dieffenbachia nie je úzkostlivé, pokiaľ ide o druh pôdy, ktorú používate na výsadbu. Základnou požiadavkou je, aby zalievacie médium nebolo premočené alebo zamokrené. Je nevyhnutné vyhnúť sa nadmernému napájaniu rastlín. Zamiešanie pemzy, perlitu alebo hrubého piesku pomôže zabrániť problémom s vlhkosťou pôdy.

Jedným z vynikajúcich tipov na dosiahnutie najlepšej konzistencie pôdy pre rastliny hlúpe trstiny je vloženie vrstvy okruhliakov do dna nádoby. Malé kamienky napomáhajú ľahšiemu odtoku vody cez odtokové otvory hrnca. Dodatočný priestor v spodnej časti nádoby tiež zlepšuje prúdenie vzduchu Dieffenbachia rastliny dostávajú živiny a kyslík, ktoré potrebujú pre zdravý rast.


Je Dieffenbachia toxická?

Pretože je to taká populárna izbová rastlina, je len prirodzené, že si budete klásť otázku, či to bude bezpečné, ak sa po vašom dome potulujú nejaké domáce zvieratá alebo malé deti. Takže bez ďalších okolkov poďme do toho.

Je dieffenbachia toxická? Dieffenbachia sú jednou z najtoxickejších izbových rastlín, a preto dostávajú meno „Dumb Canes“. Sú toxické pre ľudí, psy, mačky a skoro každého domáceho maznáčika a ich účinky môžu trvať až 2 týždne. Bunky tejto rastliny obsahujú Raphides, sú to kryštály oxalátu vápenatého, ktoré majú ihlový tvar. Práve tie môžu spôsobiť najrôznejšie nepríjemné príznaky.

Teraz by vás asi zaujímalo, aké je to také populárne, ak je toxické? Je toxický iba vtedy, ak je rastlina požitá orálne. Takže ak máte v okolí deti alebo domáce zvieratá, uistite sa, že sú mimo ich dosahu.

Aké sú teda príznaky, ktoré sa môžu vyskytnúť pri kontakte s nemými palicami? Závažnosť príznakov sa môže líšiť v závislosti od osoby / zvieraťa a od toho, koľko ich bolo v skutočnosti požitých. Spravidla by ste zaznamenali opuch jazyka, znecitlivenie úst a sťaženie rozprávania. Odtiaľ pochádza aj názov „Nemá trstina“.

Ďalšie príznaky sú menej časté, ale zahŕňajú podráždenie úst, slintanie a opuchy. Existujú správy o úmrtí po požití časti rastliny, ale všeobecne sa hovorí, že nejde o nič iné ako fáma. Neznamená to, že môžete jesť stále toľko, koľko vám chutí, stále sa tomu musíte vyhýbať.


Balenie starostlivosti o rastliny s hlúpou trstinou

Pre najlepší vzhľad by prosperujúce rastliny Dieffenbachia mali mať huňatý tvar s kompaktným rámom, plnými, lesklými listami a zdravým a šťavnatým vzhľadom.

Aj napriek „nevýhode“ je závod Dieffenbachia skvelým doplnkom pre použitie v interiéroch a vnáša do každého interiéru skutočný tropický vzhľad.

56 druhov Dieffenbachia uvedené na svetovom kontrolnom zozname vybraných rodín rastlín vedenom Kráľovskou botanickou záhradou v Kew.

 • Dieffenbachia aglaonematifolia - Brazília, argentínske provincie Paraguay Corrientes + Misiones
 • Dieffenbachia antioquensis - Kolumbia
 • Dieffenbachia aurantiaca - Kostarika, Panama
 • Dieffenbachia beachiana - Kostarika, Panama
 • Dieffenbachia bowmannii - Kolumbia, severozápadná Brazília
 • Dieffenbachia brittonii - Kolumbia
 • Dieffenbachia burgeri - Kostarika
 • Dieffenbachia cannifolia - Kolumbia, Ekvádor, Peru
 • Dieffenbachia concinna - Kostarika, Nikaragua
 • Dieffenbachia copensis - Panama
 • Dieffenbachia cordata - Peru
 • Dieffenbachia costata Klotzsch - Kolumbia, Ekvádor, Peru
 • Dieffenbachia crebripistillata - Panama
 • Dieffenbachia daguensis - Kolumbia, Ekvádor
 • Dieffenbachia davidsei - Kostarika
 • Dieffenbachia duidae - Venezuela, Guyana
 • Dieffenbachia elegans - Bolívia, severozápadná Brazília, Guianas
 • Dieffenbachia enderi - Kolumbia
 • Dieffenbachia fortunensis - Panama
 • Dieffenbachia fosteri - Panama
 • Dieffenbachia fournieri - Kolumbia
 • Dieffenbachia galdamesiae - Panama
 • Dieffenbachia gracilis - Peru, severozápadná Brazília
 • Dieffenbachia grayumiana - Kostarika, Panama, Kolumbia
 • Dieffenbachia hammelii - Kostarika, Nikaragua
 • Dieffenbachia herthae - Ekvádor
 • Dieffenbachia horichii - Kostarika
 • Dieffenbachia humilis - Bolívia, Peru, Ekvádor, severozápadná Brazília, Guianas
 • Dieffenbachia imperialis - Peru
 • Dieffenbachia isthmia - Panama
 • Dieffenbachia killipii - Panama
 • Dieffenbachia lancifolia - Kolumbia
 • Dieffenbachia leopoldii - Kolumbia
 • Dieffenbachia longispatha - Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama, Kolumbia, Venezuela
 • Dieffenbachia lutheri - Panama
 • Dieffenbachia macrophylla - Peru
 • Dieffenbachia meleagris - Ekvádor
 • Dieffenbachia nitidipetiolata - Panama
 • Dieffenbachia obliqua - Peru
 • Dieffenbachia obscurinervia - Panama
 • Dieffenbachia oerstedii - južné Mexiko (Veracruz, Tabasco, Campeche, Oaxaca, Chiapas), Stredná Amerika (všetkých 7 krajín), Kolumbia
 • Dieffenbachia olbia - Peru
 • Dieffenbachia paludicola - severozápadná Brazília, Guianas, Venezuela
 • Dieffenbachia panamensis - Panama
 • Dieffenbachia parlatorei - Kolumbia, Venezuela
 • Dieffenbachia parvifolia - severozápadná Brazília, Bolívia, Ekvádor, Peru, Venezuela
 • Dieffenbachia pittieri - Panama
 • Dieffenbachia seguine - západná India, na juh do Brazílie a Bolívie
 • Dieffenbachia shuttleworthiana - Kolumbia
 • Dieffenbachia standleyi - Honduras
 • Dieffenbachia tonduzii - Nikaragua, Kostarika, Panama, Kolumbia, Ekvádor
 • Dieffenbachia weberbaueri - Peru
 • Dieffenbachia weirii - Kolumbia
 • Dieffenbachia wendlandii - južné Mexiko (Querétaro, Veracruz, Oaxaca, Chiapas) na juh do Panamy
 • Dieffenbachia williamsii - Bolívia
 • Dieffenbachia wurdackii - Peru


Pozri si video: Dieffenbachia Care. Indoor Plants. Dumb Cane. Dieffenbachia Plant Urduhindi