Graptopetalum filiferum

Graptopetalum filiferumWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vedecké meno

Graptopetalum filiferum (S. Watson) Whitehead

Synonymá

Sedum filiferum

Vedecká klasifikácia

Rodina: Crassulaceae
Podrodina: Sedoideae
Kmeň: Sedeae
Podkmeň: Sedinae
Rod: Graptopetalum

Popis

Graptopetalum filiferum je jedinečný, hrudkovitý sukulent, ktorý dorastá až do výšky 6 palcov (15 cm) predtým, ako vyraší mláďatá a vytvorí zhluk. Rozety sú takmer ploché k zemi, s priemerom až 4 palce (10 cm) a majú 75 až 100 listov. Listy sú mäsité, strapcovité až trojuholníkové, lysé a kovovo zelené s jemnými červenými špičkami. Kvety sú biele a škvrnité červenou farbou.

Foto cez flickr.com

Otužilosť

Zóny odolnosti USDA 9b až 11b: od -3,9 ° C do +10 ° C.

Ako rásť a starať sa

Pravidlá pre Graptopetalumstarostlivosť je podobná starostlivosti o väčšinu sukulentov. Všetky vyžadujú veľa slnečného žiarenia, aby vyzerali čo najlepšie. Vyžadujú zrnitú pórovitú pôdu s vynikajúcim odtokom. Polievajte pravidelne počas letných mesiacov, nechajte pôdu medzi zálievkami vyschnúť. Cez zimu je potrebné minimálne množstvo vody. Zalievanie je príčinou hniloby koreňov a rastlina môže dostať niekoľko napadnutí škodcami. Počas vegetačného obdobia raz prihnojte vyváženým hnojivom zriedeným na 1/4 sily.

Graptopetalumsa všeobecne ľahko množia semenami, odrezkami listov alebo vyrovnaniami. Akákoľvek rozeta, ktorá sa odlomí, má potenciál zakoreniť a založiť novú rastlinu. Aj list, ktorý opadne, zakorení pod materskou rastlinou a rýchlo vytvorí novú ružicu. Nová rastlina sa kŕmi listom, až kým sa scvrkne a neodpadne. Dovtedy nová malá rastlina zakorenila a vypučala nové listy. Viac sa dozviete na Ako pestovať a starať sa o graptopetalum.

Pôvod

Graptopetalum filiferum pochádza z Mexika.

Hybridy

  • X Graptoveria „Strieborná hviezda“

Odkazy

  • Späť do rodu Graptopetalum
  • Succulentopedia: Prehliadajte sukulenty podľa vedeckého názvu, bežného mena, rodu, rodiny, zóny odolnosti USDA, pôvodu alebo kaktusov podľa rodu

Fotogaléria


Prihláste sa teraz na odber a buďte informovaní o našich najnovších správach a aktualizáciách.

Pozri si video: Eng Succulent Beauty Contest - Pachyphytum u0026 Care Tips 多肉植物たにくしょくぶつ