Rozchodník Dragon’s Blood: Ako pestovať rastliny Sedum z dračej krvi

Rozchodník Dragon’s Blood: Ako pestovať rastliny Sedum z dračej krviWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Becca Badgett, spoluautorka knihy Ako vypestovať NÚDZOVÚ záhradu

Rozchodník dračej krvi (Sedum spurium „Dragon’s Blood“) je vzrušujúca a atraktívna pôdna pokrývka, ktorá sa rýchlo šíri v slnečnej krajine a šťastne rastie v mnohých oblastiach USA. Sedum Dragon’s Blood sa na jar prebúdza zo spánku so zelenými listami a červenými kvetmi, ktoré budú nasledovať. Listy sú načrtnuté bordovo a farby sa počas leta vypĺňajú, aby sa na jeseň zmenili na sýto bordové.

Informácie o Sedum ‘Dragon’s Blood’

Sedum, ktoré sa dobre hodí do zón odolnosti USDA 3 až 8, rastliny sedumu Dragon’s Blood počas zimy odumierajú späť na chladnejších miestach, ale s nasadením sa vracajú a na jar sa dajú opäť do pohybu. Ako pokračuje leto, stále sa rozširujú nové klíčky, ktoré pokrývajú tie slnečné a chudobné pôdne oblasti. Sedum Growing Dragon’s Blood sa vypĺňa medzi cestičkami, cestami po stenách a pokrýva skalné záhrady, v kombinácii s inými šíriacimi sa sedummi alebo samostatne. Rozchodník Dragon’s Blood nemá rád pešiu premávku, ale šťastne sa šíri okolo dlaždíc.

Kaukazského rozchodníka (S. spurium) rodina, sedum ‘Dragon’s Blood’ je plazivá alebo dvojradová odroda sedum, čo znamená, že je tolerantný k mestským podmienkam. Slabá pôda, teplo alebo silné slnko nie sú pre túto plazivú krásu výzvou. Táto rastlina v skutočnosti potrebuje slnko, aby si udržala svoju sýtu farbu. Oblasti s najteplejším letným slnkom však môžu počas tejto doby poskytovať popoludňajší tieň.

Ako pestovať dračiu krv

Vyberte si svoje slnečné a dobre priepustné miesto a rozdeľte ho. Zhutnenú zeminu upravte kompostom a pieskom, kým nedosiahnete rýchly odtok. Korene nebudú potrebovať hlbokú pôdu, keď sú zasadené ako odrezky, ale korene zrelého rozchodníka môžu dosiahnuť približne jednu stopu (30 cm) alebo viac. Odrezky by mali byť dlhé jeden alebo dva palce (2,5 až 5 cm). Pred výsadbou sa môžete rozhodnúť, že odrezky zakoreníte vo vode alebo v pôde. Ak sadíte rozdelením, vykopávajte tak hlboko ako trs, ktorý sadíte.

Keď vyrastáte z maličkých semienok, rozptýlite ich niekoľko v skalke alebo v pôde a udržujte ich vlhké, kým neuvidíte klíčky. Keď sa rozvinú korene, postačí občasné zahmlenie a čoskoro je pôdna pokrývka pripravená na samostatný vzlet, šplhanie po skalách a požieranie buriny v ceste. Rozchodník Dragon’s Blood vytvára pri rozširovaní podložku, ktorá udržuje burinu v tieni a dusí sa. Ak chcete v podložke vypestovať vyššie exempláre, udržujte sedum zadržané prerezávaním a rovnomerným ťahaním.

Ak by začalo nežiaduce šírenie, zablokujte korene. Blokovanie zachádza iba tak ďaleko, aby bola Dragon’s Blood obsiahnutá, ale údajne sa nerozšírila natoľko, že by bola invazívna. Ak máte obavy z rozšírenia, nechajte rastliny sedumu Dragon’s Blood vo vonkajších nádobách. Sú atraktívnym doplnkom každého slnečného alebo čiastočného slnečného bodu vo vašej vonkajšej záhrade a majú zmysel niekde rásť.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Pozri si video: DOTA: Dragons Blood. Kaden vs. Slyrak