Laburnum

LaburnumWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otázka: laburnum

Laburnum bolo bohužiaľ zasadené na jar. s hojnou hrudou, vysokou asi 70 cm, nikdy nevyklíčila a veľmi malé púčiky, ktoré sa v nej nachádzajú, vyschli. Umiestnil som ho do severovýchodného rohu, kde už zomrel starý oleander. Teraz, odrežte zvyšky suchých konárov, vidím zo zeme vyrážať nejaké letáky typu „akácie“ .... môže to byť? Ďakujem. F C


Laburnum: Odpoveď: Laburnum

Vážená Federica, vitajte v sekcii otázok a odpovedí na našej webovej stránke, ktorá je venovaná tým, ktorí majú radi rastliny a záhradníctvo. Laburnum anagyroides, ktorý je najviac známy ako laburnum, je strom, ktorý nedosahuje veľké rozmery rozšírený po celej strednej a južnej Európe a vyznačuje sa veľmi intenzívnymi žltými kvetmi. Laburnum, ktoré patrí do rodu strukovín, získalo svoj názov podľa obdobia kvitnutia, obdobia, v ktorom vytvára kvety s typickým papilionovým tvarom kvetov strukovín.

Vo vysokohorských a horských oblastiach sa laburnum vyskytuje s odrodou alpínsky, ktorá je viac prispôsobená nižším teplotám v týchto horských oblastiach. V horách bol laburnum vysadený do radov vymedzujúcich hranice lúk, čiastočne kvôli svojej výške a čiastočne kvôli tomu, že dokázal vytvoriť pomerne hustú bariéru.

Laburnum je pomerne rustikálna rastlina, ktorá sa ľahko prispôsobí najrôznejším typom pôdy, ale trpí viac ako čokoľvek iné: stagnácia vody a nadmerne vysoké teploty. Pri výbere miesta pre rastlinu v záhrade musíme byť opatrní a zvoliť miesto, kde nie je nadmerne vlhká pôda. Nadmerná vlhkosť pôdy je často príčinou problémov s vegetáciou laburnum.

Pokiaľ ide o príliš vysoké letné teploty, problém je možné ľahko vyriešiť zakúpením rôznych druhov laburnia, ktoré sú vhodnejšie pre stredomorské podnebie.

  • Laburnum

    Laburnum, bežné meno pre laburnum anagyroides, patriace do čeľade Leguminosae, je strom, ktorý sa vyznačuje krásnym kvitnutím, a preto je jeho figa plná šarmu.

AKO PESTOVAŤ MÁJ

Ideálne miesto pre túto rastlinu je na plnom slnku, kde kvitne v celej svojej kráse. Je veľmi rustikálny, dobre odoláva chladu do -15 ° C a dobre znečisťuje, ale nemá rád brakický vietor a príliš horúce podnebie.

Zavlažovanie je nevyhnutné pre mladé stromy a pre tie, ktoré rastú v suchom a horúcom podnebí, zatiaľ čo dospelé rastliny sú s dažďami spokojné. Nemôže zniesť stagnáciu vody a z tohto dôvodu musí byť pôda medzi jednotlivými zásahmi ponechaná vyschnúť.

Prispôsobí sa akejkoľvek pôde a dá sa pestovať aj vo veľkých kvetináčoch, každý rok na jar nahrádza ornicu. Pre zdravý a bujný rast je vhodné do hnojnej jamy dať hnoj a potom na jeseň podať organické alebo granulované hnojivo s pomalým uvoľňovaním.

The Laburnum nepotrebuje rez, okrem rezania starých alebo zle umiestnených konárov, aby bola rastlina kompaktná, a bočných výhonkov, aby podporila tvorbu dlhých stoniek, ak chcete zakryť oblúky alebo pergoly.

Pozor: plody Laburnum, podobne ako fazuľa, sú jedovaté: je lepšie ich zbierať a likvidovať, ak na záhradu chodia zvedavé deti a psy.


Video: Декоративные деревья, кустарники, лианы. Ornamental trees, shrubs, vines. Plant a tree today!