Choroby fíg: ako ich rozpoznať a ako s nimi najlepšie zaobchádzať

Choroby fíg: ako ich rozpoznať a ako s nimi najlepšie zaobchádzaťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Potrebujete pomoc s rozpoznaním, ktoré z nich sú choroby figovníka?

Čítaním tohto článku sa oboznámite s najdôležitejšími chorobami fíg a tiež ako ich vyliečiť.

Príjemné čítanie.

Obr (Ficus carica, L. 1753)

Predtým, ako uvidíte, aké sú choroby figovníka, túto rastlinu poznáme lepšie, jeho charakteristiky a jeho environmentálne potreby.

Fík patrí do rodiny Moraceae (ako moruše) a je pôvodom z Malej Ázie. Dnes rastie spontánne v neobrobených a skalnatých pôdach južnej Európy.

U nás je figa rozšírený v rodinných záhradách z rôznych stredných a južných oblastí. V severnom Taliansku sa prakticky nepestuje iba v Ligúrii.

Tam špecializované pestovanie je veľmi obmedzený: asi 75% fíg predávaných na talianskom trhu pochádza zo Sicílie, Kalábrie, Kampánie a Apúlie.

Fík je stromovitá rastlina, ktorá predpokladá hustý zvyk. Existujú kultivované figy aj divoké figy. Voľne žijúce druhy (Ficus carica caprificus), nazývaný „caprifico“, má zníženú výšku.

Vyrásť, vyžaduje veľa svetla. Figa preto uprednostňuje slnečné polohy a neznáša tieň ani niekoľko hodín počas dňa.

V regiónoch južného Talianska sa dá pestovať aj v kopcoch, až do výšky asi 700 m. Neznesiem zimu: v zime odoláva až do teploty -8 ° C.

The vhodnejšia pôda pre rast tejto rastliny je to svieža pôda, v priemere bohatá na organické látky, neutrálna alebo mierne kyslá. The optimálne pH je to medzi 6,2 a 7,5.

Choroby figovníka

Teraz, keď figový strom lepšie poznáme, pozrime sa, aké sú hlavné choroby, ktoré by mohli na túto rastlinu pôsobiť, a aké sú najlepšie metódy na ich porazenie.

Sivá pleseň (Botrytis cinerea)

Pleseň sivá je jednou z najobávanejších chorôb figovníka. To je bežne známe pod menom Botrytis.

to je kvôli plesni, Botrytis cinerea. Na plodoch sa vytvorí sivastá šupka, ktorá zjavne vedie k tomu, že sa figy zhoršujú a nemôžu byť uvedené na trh.

Určite to spôsobuje veľké hospodárske škody poľnohospodárskemu podniku. Dužina fíg sa stáva mäkkou, a preto rýchlo hnijú.

Riešenia na toto ochorenie sú agronomické a chemické.

Tam agronomický boj je založený hlavne na odstránení príčin infekcie. Všeobecne je potrebné vyhnúť sa zavlažovaniu nad hlavou a hnojiť správnym množstvom hnoja.

Je to tiež dobré rýchlo odstráňte zvyšky infikovaných plodín a plody už ovplyvnené. Bolo by lepšie ich eliminovať ohňom.

Dobrým nápadom môže byť aj prijatie mulčovania, aby sa zabránilo kontaktu plodov spadnutých v dôsledku choroby s pôdou.

Tam chemický boj, na druhej strane vidí protagonistov intervencií s frekvenciou závislou od klimatického trendu. Je možné použiť výrobky s protikladným účinkom, ľahko dostupné na trhu (napríklad v poľnohospodárskom konzorciu vo vašej oblasti).

Vláknitá koreňová hniloba (Armillaria mellea)

Aj keď sa to nedá nazvať samotnou chorobou, vláknitá koreňová hniloba je účinkom niečoho, čo nebolo dobre zvládnuté.

Fík v skutočnosti nemôže vydržať stagnáciu vody a často je príznakom hniloby koreňov zle riadené zavlažovanie alebo dokonca vykonávané pri príliš vysokých objemoch.

Jednou z hlavných príčin hniloby však môže byť pomerne často aj tam výdatný dážď ktorá na ílovitých pôdach nenájde v krátkom čase únikovú cestu smerom k zvodnenej vrstve a zostane preto v pôde nad kapacitu poľa.

Ako sme už povedali v iných článkoch, kapacita poľa je to presne maximálne množstvo vody, ktoré môže pôda akumulovať. Ak je prítomná voda väčšia ako kapacita poľa, potom dochádza k stagnácii vody.

Vláknitá koreňová hniloba sa prejavuje rozšírená hniloba v celom koreňovom systéme, niekedy dokonca aj na krčku rastliny.

Nie je veľa riešení tejto patológie, ak nie je možné vyriešiť hlavnú príčinu samotnej hniloby. Preto vám z tohto dôvodu navrhujem prečítať si náš článok o tom, ako zabrániť stagnácii vody.

Ovocná muška (Ceratitis capitata)

Ovocná muška je a fytofág, teda hmyz, ktorý poškodzuje ovocné stromy.

Môžete to rozpoznať prečo jeho telo je identická s tou obyčajnou, ale trochu väčšia, zlatohnedej farby.

V boji proti ovocnej muške je dôležité vedieť čo spôsobilo škodu.

Je to hlavne spôsobené z diera ktoré samice vyrábajú na kladenie vajíčok. Vajcia zostávajú vo vnútri fíg a po vyliahnutí budú niektoré rodiť larvy ktorý zostane vo vnútri ovocia a bude sa živiť jeho dužinou, razením tunelov.

Ak by to nestačilo, vstupný otvor môže tiež umožniť vniknutie mnohých ľudí mikroorganizmy, ktoré spôsobujú hnilobu. V dôsledku toho padajúce ovocie a neschopnosť ich predať.

The riešenia majú preventívny a chemický charakter.

Tam Zeolitje to napríklad vynikajúca voľba v jazyku preventívny boj proti ovocnej muške v ekologickom, ale aj konvenčnom poľnohospodárstve.

Je zmiešaný s voda a kremičitan sodný o Kremičitan draselný. Týmto spôsobom je možné pomocou nebulizácie vytvoriť na rastline patinu, ktorá dokáže fungovať ako ochranná mechanická bariéra proti muche.

Liečba zeolitom sa musí začať najskôr od prvej polovice júna a opakuje sa každých 15-20 dní v závislosti od sezónnych zrážok, aby sme im v prípade odplavenia mohli znovu poskytnúť ochranu rastlín.

THE chemické produkty, na druhej strane, ktoré sa majú použiť proti Moskve, sú Endoterapeutické fosforganiky, to znamená, že sú schopní vstúpiť do tkanív olív. Prosím venujte pozornosť bezpečnostným časom napísané na výrobkoch, ktoré kupujete.

Chemický boj je možné uskutočniť aj pomocou otrávené návnady na jedlo proti ženám olivovníka, ale sú účinné až predtým, ako začnú klásť vajíčka, teda začiatkom leta.

Pasce sú zásadné získať predstavu o tom, čo sa deje v našom olivovom háji, a potom mať monitorovanie moskovského obyvateľstva olivovníka, ktorý ho napadne.

Teraz skutočne viete všetko o chorobách figov.

Ak chcete položiť otázky odborníkov, pripojte sa k našej skupine na Facebooku.


Myslíte si, že informácie v tomto článku sú neúplné alebo nepresné? Pošlite nám správu, ktorá nám pomôže vylepšiť sa!Hlavné patológie citrónu

Rastlina citróna je vždyzelená, má príjemný vzhľad, ktorý jej dodáva okrasnú hodnotu a prináša určitú radosť, rovnako ako produkcia zdravých a vždy užitočných citrónov. Aby bol rast zdravý a bujný, je potrebné venovať mu potrebnú kultivačnú starostlivosť, od oplodnenia po mierny rez, medzi nimi je dôležitá aj prevencia a ochrana pred chorobami zvierat a parazitmi.

Možnosti nastavenia fytosanitárna ochrana v citrusovom háji patria medzi tie, ktoré najviac určujú vplyv a zdravotnú nezávadnosť citrónov, ktoré sa zbierajú. V tomto ohľade je možné a odporúčané ošetrovať citrón organicky, t. J. Technikami, ktoré spočívajú v predchádzaní predchádzania vzniku a pri liečbe sa používajú iba určité produkty prírodného pôvodu, a nie otrava citrusovými plodmi a pôdou pesticídmi. .

Pozrime sa konkrétne teda, aké sú najčastejšie patológie ovplyvňujúce citrónovníka ako vyriešiť akýkoľvek problém ekologickými prostriedkami. Rečou namiesto parazitov sa zaoberá článok venovaný škodlivému hmyzu s citrónom.


Ako rozpoznať prítomnosť chorôb alebo parazitov?

Väčšina chorôb rastlín je spôsobená hubami, baktériami a vírusmi. Niekedy sú choroby prenášané hmyzom. Choroby možno často rozpoznať podľa zmeny farby listov, pukov alebo konárov. Najčastejšími chorobami sú boľavé biele rany, svrab, hrdza rastlín a pleseň. Biela rana je ľahko rozpoznateľná podľa bieleho páperia, podobne ako huby nachádzajúce sa na potravinách. Svrab je častejší na stromoch a prejavuje sa ako čierne škvrny na konároch. Hrdza, ako už z názvu vyplýva, sa dá spoznať podľa výskytu oranžových škvŕn na listoch. Všetky tieto tri choroby sú spôsobené plesňami a je možné ich vyriešiť použitím fungicídov. Plesnivý oheň, ako je už zrejmé z názvu, je bakteriálneho pôvodu. Začnite hnedými alebo čiernymi púčikmi, ku ktorým sa následne pridá žltkastý hlien. Pretože je pôvodcom baktérie, je takmer nemožné ju vyliečiť. Okrem toho existuje niekoľko vírusových chorôb, ktorými sa môže rastlina nakaziť. A že často nie sú liečiteľné. Možno ich spoznať podľa kruhov na liste a podľa žltkastého sfarbenia. Preto je veľmi dôležité čo najviac predchádzať chorobám, pretože hojenie nie je vždy možné. Ak vaša rastlina nemá čo robiť, čo najskôr ju vyberte zo zeme. Ak tak urobíte, rastlina nebude schopná infikovať ostatných. Ďalej zasaďte do záhrady novú záhradnú rastlinu.


eBook obsahuje verziu PDF, ePub a Kindle

Uľahčili sme vám hľadanie elektronických kníh vo formáte PDF bez nutnosti kopania. A vďaka tomu, že máte prístup k našim elektronickým knihám online alebo ich máte uložené v počítači, máte pohodlné odpovede na tému Kryptogamické choroby ovocných rastlín. Ak chcete začať s hľadaním kryptogamických chorôb ovocných rastlín, máte pravdu, keď nájdete našu webovú stránku, ktorá obsahuje obsiahlu zbierku manuálov.
Naša knižnica je najväčšou z nich, v ktorej sú zastúpené doslova státisíce rôznych produktov.

Konečne dostávam túto e-knihu, vďaka za všetky tieto kryptogamické choroby ovocných rastlín, ktoré teraz môžem získať!

Nemyslel som si, že to bude fungovať, môj najlepší priateľ mi ukázal tento web a je! Mám svoju najžiadanejšiu elektronickú knihu

wtf tento skvelý ebook zadarmo?!

Moji priatelia sú tak šialení, že nevedia, ako mám všetky tie kvalitné ebooky, ktoré nemajú!

Získanie kvalitných elektronických kníh je veľmi ľahké)

toľko falošných stránok. toto je prvý, ktorý fungoval! Veľká vďaka

wtffff tomu nerozumiem!

Stačí kliknúť na tlačidlo a potom na stiahnutie a dokončiť ponuku na začatie sťahovania e-knihy. Ak existuje prieskum, ktorý trvá len 5 minút, vyskúšajte akýkoľvek prieskum, ktorý vám vyhovuje.

lol, vôbec mi to netrvalo ani 5 minút! XD


Vírus smútku

Vírus Tristeza je považovaný za najnebezpečnejší z tých, ktoré pôsobia na citrusové plody, pretože spôsobil smrť miliónov rastlín na celom svete. Obzvlášť náchylné sú na ňu rastliny vrúbľované na horký pomaranč, grapefruit alebo sladkú limetku.

Infikovaná rastlina spočiatku spomaľuje svoj rast, listy od žíl žltnú a opadávajú. Rastlina sa snaží reagovať emitovaním nových výhonkov, ktoré však zostávajú malé a svetlozelenej farby. Ak vírus začína od koreňov, čoskoro tiež napadne stonku a absorpčná kapacita rastliny sa zníži. V niektorých prípadoch rastlina pôvodne produkuje viac citrónov, ktoré zostávajú malé, ale to tiež závisí od rôznych kmeňov vírusu, čo vedie k určitým rozdielom v symptómoch rastlín.

Proti tejto viróze neexistujú žiadne priame lieky, ale vieme, že prenášačmi tohto vírusu sú vošky, a preto proti nim treba bojovať, rovnako ako v prípade fumaggínu. Nenapraviteľne mŕtve rastliny musia byť vytrhnuté z koreňov a spálené, potom vydezinfikovať použité nástroje.


Video: