Bylinné čaje so zadržiavaním vody

Bylinné čaje so zadržiavaním vodyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako s tým bojovať

Prvou radou, ktorú vám môžeme dať, aby ste účinne bojovali proti zadržiavaniu vody, je nepochybne pokus o použitie stále menšieho množstva soli pri stole.

V skutočnosti je lepšie vyhnúť sa sypaniu jedál, ktoré sú už slané, napríklad mäsa alebo rýb.

Ďalším pravidlom, ktoré treba určite dodržiavať, je pravidlo, ktoré umožňuje nižšiu konzumáciu potravín obsahujúcich veľké množstvo sodíka: hovoríme v podstate o syroch, salámach, pizze a podobne.

Tieto potraviny úplne nevylučujte, ale snažte sa ich primerane obmedziť, možno sa ich snažte neprijímať viac ako raz denne.

V každom prípade je tiež nevyhnutné dodržiavať nízkokalorickú stravu, ktorá umožňuje znížiť alebo úplne vylúčiť nadváhu, a potom začať s životným štýlom a stravou zameranou na boj proti zadržiavaniu nadmerného množstva vody.


Zadržiavanie vody

Je to porucha, ktorá osobitným spôsobom ovplyvňuje ženy a príčiny, ktoré ju môžu určovať, vyplývajú najmä z dysfunkcií srdca alebo obličiek a alergických zápalov rôznych typov.

Vo väčšine prípadov však táto porucha vyplýva z nesprávnej stravy a životného štýlu, ktorý je všetko okrem zdravého.

Zadržiavanie vody, vychádzajúc z čisto medicínskeho hľadiska, spočíva v schopnosti skladovať nadmerné množstvo tekutín v ľudskom tele a predovšetkým sa táto akumulácia koncentruje predovšetkým vo všetkých oblastiach, ktoré majú vysokú tendenciu ukladať tuk.

Zadržiavanie vody sa prejavuje najmä opuchom, ktorý vedie k opuchu časti, ktorá bola ovplyvnená nadmerným hromadením tekutín.

To však spôsobuje poruchy venózneho a lymfatického obehu a môže tiež spôsobiť stagnáciu veľkého množstva toxínov, ktoré výrazne ovplyvňujú bunkový metabolizmus.


Bylinkové čaje proti zadržiavaniu vody

V záujme účinného boja proti zadržiavaniu vody je nepochybne jednou z alternatív, ktorú máme k dispozícii, pitie bylinného čaju.

Buďte však opatrní, pretože každý bylinkový čaj vykonáva určitú činnosť a z tohto dôvodu smeruje svoje priaznivé účinky ku konkrétnej patológii.

To vysvetľuje, prečo možno budeme musieť piť bylinkový čaj, ktorý podporuje lepšie fungovanie obličiek alebo zlepšuje diurézu alebo opäť umožňuje lepší krvný obeh.

Bylinkové čaje sa odporúčajú najmä pri liečbe ľudí trpiacich opuchmi a zadržiavaním vody, najmä u všetkých žien, ktoré s nimi musia bojovať napríklad počas menštruácie.

Najdôležitejšie liečivé byliny, ktoré zaručujú vynikajúci močopudný účinok, sú bezpochyby fenikel, baza, mäsiarska metla, ortosipón, žihľava, ale aj špargľa a ononid.


Blahodarné účinky

Často je to práve príroda, ktorá nám umožňuje bojovať proti rôznym chorobám alebo poruchám: aj v prípade zadržiavania vody nájdeme početné rastliny a liečivé byliny, ktoré sú schopné zásadným spôsobom znižovať a eliminovať zadržiavanie vody.

Jedná sa o bylinky, ktoré vám umožňujú stimulujúce pôsobenie na prirodzené vylučovanie tekutín z tela.

Medzi hlavnými bylinami, z ktorých sa dajú pripraviť vynikajúce bylinkové čaje, nájdeme žihľavu a brezu, ktoré majú hlavný priaznivý účinok a umožňujú telu lepšie odvádzať tekutinu z prebytočných tekutín.


Bylinné čaje so zadržiavaním vody: jedlá kombinovateľné s bylinnými čajmi

V boji proti zadržiavaniu vody je potrebné dôsledne dodržiavať diétu, ktorá obsahuje vysoké množstvo vlákniny, aby sa zabránilo zápche.

To vysvetľuje dôvod, prečo je vhodné jesť veľa ovocia a zeleniny a konkrétne všetky potraviny, ktoré obsahujú kyselinu askorbovú alebo určitý vitamín, ktorý sa vyznačuje ochranným účinkom proti krvným vlásočniciam.

Potraviny, ktoré obsahujú značné množstvo kyseliny askorbovej (čo je, zjednodušene povedané, vitamín C), sú čerstvé ovocie, teda ananás, jahody, čerešne a kivi, ale tiež rôzna čerstvá zelenina, ako je špenát, hlávkový šalát a brokolica.

Nakoniec, aj veľké množstvo čerstvej zeleniny sa môže pochváliť značným podielom vitamínu C, ako sú paradajky, kapusta a karfiol, a tiež medzi hľuzami vynikajú predovšetkým nové zemiaky.

Aspoň jeden deň v týždni je vhodné integrovať stravu mimoriadne bohatú na tekuté látky (je vhodné piť bylinné čaje proti zadržiavaniu vody, čaj a ovocné džúsy), ale je tiež potrebné nahradiť mäso rybou, pretože má vyššiu stráviteľnosť, ale zároveň má menšie množstvo spojivových tkanív.

Ďalej je dôležité piť veľa vody, pretože schopnosť pochváliť sa pravidelnou a neustálou hydratáciou je určite účinným opatrením na elimináciu zadržiavania vody, ak aspoň čiastočne.


Video: Pomáhame ľuďom žiť lepšie a zdravšie! EPISODE 3 FAKTOR #2 - kvalitná voda a dostatok vody