Pachypodium - Apocynaceae - Ako sa starať, pestovať a kvitnúť rastliny Pachypodium

Pachypodium - Apocynaceae - Ako sa starať, pestovať a kvitnúť rastliny PachypodiumWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

AKO RASTIŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY

PACHYPODIUM


Pachypodium lamerei (Poznámka 1)

The Pachypodium, zvedaví predstavitelia rastlinného sveta, sa vyznačujú viac či menej dlhou a šťavnatou stonkou, silnou na dne, ktorá sa postupne stenčuje a stenčuje, a trsom listov, ktoré sa dvíhajú v hornej časti stonky.

BOTANICKÁ KLASIFIKÁCIA

Kráľovstvo

:

Rastliny

Clado

: Krytosemenné rastliny

Clado

: Eudicotyledons

Clado

: Asteris

objednať

:

Gentianales

Rodina

:

Apocynaceae

Milý

:

Pachypodium

Druhy

: pozri odsek „Hlavné druhy“

VŠEOBECNÉ CHARAKTERISTIKY

Žáner Pachypodium rodinyApocynaceae zahŕňa rôzne druhy kríkov alebo stromov pôvodom z afrického kontinentu a ostrova Madagaskar. Je to rodina, ktorá zahŕňa dôležité rastliny ako napr. Plumeria, oleander, brčál, len aby som vymenoval aspoň niektoré.

Sú to rastliny, ktoré sa často mýliaCactaceae vzhľadom na ich šťavnatý vzhľad, aj keď nemajú nič spoločné so správnymi kaktusmi.

HLAVNÉ DRUHY

V rode je niekoľko druhov Pachypodium štyri z nich sú v Južnej Afrike, zatiaľ čo všetky ostatné sú na Madagaskare. Najbežnejšie ako okrasné rastliny sú:

PACHYPODIUM LAMEREI

Druh Pachypodium lamerei pôvodom z Madagaskaru, vyznačuje sa stonkou bohatou na ostne (transformované stipule), ktoré sú na základni zoskupené do troch po tri, vytvárajú sa listy krásnej intenzívnej zelenej farby, lesklé so svetlejšou strednou žilkou.


Poznámka 1

Charakteristické pre rastlinu je, že má tendenciu úplne stratiť listy na základni, pričom ponecháva iba tŕň pokrytý tŕňmi, zatiaľ čo listy zostávajú iba v hornej časti. Vzhľadom na túto zvláštnosť, vďaka ktorej sa podobá dlani, sa bežne nazýva dlaň Madagaskaru. Je to listnatá rastlina.Kvety, ktoré sa objavujú na vrchole trsu listov, sú lievikovitého tvaru, bielej farby so žltým stredom. Je dosť zriedkavé, že kvitne v byte alebo je napadnutý. Sú to rastliny, ktoré dorastajú až 12 cm ročne.

PACHYPODIUM BREVICAULE

Tam Pachypodium brevicauleje pôvodom z Madagaskaru a má opadavé listy krásnej svetlozelenej farby s takmer bielym stredovým rebrom.


Poznámka 2

Je to rastlina, ktorá zostáva malá do výšky, s kužeľovitými ostňami. Kvety so žltými okvetnými lístkami sa vyvíjajú z krátkeho stopky a sú to rastliny, ktoré rastú pomerne pomaly.

PACHYPODIUM BARONII

Druh Pachypodium baroniipochádza z Madagaskaru, ktorý sa vyznačuje zúženým tvarom stonky a produkciou rôznych jasne červených kvetov.


Poznámka 2

Stonka je svetlozelenej farby, väčšia je v bazálnej časti, ktorá sa postupne zmenšuje a je bohatá na krátke tŕne. Listy sú v hornej časti stonky usporiadané do špirály. Kvety sú tvorené na dlhých stopkách v hornej časti rastliny, sú jasne červené s bielou strednou časťou. kl Kvitne na jar a kvety pretrvávajú až mesiac.

PACHYPODIUM HOROBENSE

Tam Pachypodium horobense je pôvodom z Madagaskaru, s listnatými, úzkymi, tmavozelenými listami so svetlejšou strednou žilou, usporiadanými tak, aby vytvorili malú ružu okolo terminálnej časti stonky. Kmeň je pokrytý striebornými kužeľovitými tŕňmi. Je to rastlina, ktorá si môže vyvinúť početné vetvy už od základne stonky. Vytvára veľké žlté kvety v zhlukoch na dlhých stopkách. Je to v porovnaní s iné druhy.

PACHYPODIUM NAMAQUANUM

Tam Pachypodium Namaquanum je pôvodom z Južnej Afriky a vyznačuje sa listnatými listami, ktoré rastú iba v koncovej časti niekoľkých konárov, intenzívnej zelenej farby so zamatovou konzistenciou so zvlnenými okrajmi. Kmeň je tmavozelený, takmer hnedý čečina s tŕňmi zhromaždenými v skupiny po troch. “druh, ktorý nerastie na našej pologuli, keď v lete vstupuje do vegetačného pokoja a rastie počas zimného obdobia, čo vzhľadom na naše podnebie nie je v našich stredomorských oblastiach možné. Kvety sú matne žlté s fialovým stredom. Aj v prírode je zriedkavé, že rastlina kvitne.

KULTÚRNA TECHNIKA

The Pachypodium sú to rastliny pochádzajúce z tropických oblastí, ktoré potrebujú pomerne vysoké zimné teploty, ktoré nesmú klesnúť pod 12 - 15 ° C. Neznášajú mrazy, takže príliš nízke teploty spôsobujú okamžitú stratu listov a sú signálom, že rastlina hynie. Naopak, nemajú väčšie problémy s maximálnymi teplotami, ktoré sa ľahko tolerujú do 37-40 ° C.

Zaistite dobré vetranie, najmä ak sa teploty zvýšia, pretože stagnujúci teplý vzduch škodí týmto rastlinám.

Svetelná expozícia je jedným zo základných faktorov úspešnej kultivácie Pachypodium. Potrebujú veľa svetla, priame slnečné svetlo. Najlepšia expozícia, ak je zasadená vonku, je na juh, kde môže väčšinu dňa prijímať všetko dostupné svetlo. Vyhýbajte sa ich výsadbe vonku v tieni stromov alebo domov. Ak sa pestujú v kvetináčoch a v interiéroch, pre úspešné pestovanie tejto rastliny je potrebné ich počas letných mesiacov premiestniť von, aby mohli mať počas aktívneho rastu optimálne svetlo a počas jesenno-zimného obdobia ich priviesť späť domov v r. oblasť vystavená na juh, aby mohli prijímať čo najviac svetla. Ak nemôžete splniť tieto potreby svetla, bolo by vhodné sa kultivácie Pachypodium vzdať, pretože budete čeliť určitému zlyhaniu.

Zalievanie

Počas leta by sa mali pravidelne polievať, pričom pôdu vždy nechajte len vlhkú (nie premočenú). Nenechávajte Pachypodium príliš dlho sušte, pretože majú veľmi jemný koreňový systém, ktorý má tendenciu vysychať, ale buďte opatrní, aby ste ich nepresiahli, pretože príliš vlhká pôda bude uprednostňovať hnilobu koreňov.

Počas zimy musí byť zavlažovanie výrazne znížené. Pred ďalším zalievaním počkajte, až pôda vyschne na povrchu, keď sa rastlina dostane do vegetačného pokoja. Preto je potrebné dbať na to, aby korene nezostali príliš dlho v suchu. pôda.mokrá, pretože mohli rýchlo hniť.

TYP PÔDY - REPOTU

Pre Pachypodium dobrú kultivačnú pôdu môže tvoriť pôda pre kaktusy, do ktorej pridáte dobré množstvo hrubého piesku alebo perlitu, aby ste uľahčili odtok zalievanej vody.

Repotovanie by sa malo robiť, až keď na začiatku jari uvidíte, že v kvetináči dochádza k novému rastu.

Vždy odporúčam použitie hlinených nádob, pretože umožňujú Zemi dýchať.

HNOJENIE

Oplodnenie Pachypodium musia byť pravidelné počas celého obdobia jari-leto, zatiaľ čo pre obdobie jeseň-zima musia byť pozastavené. Použite kvalitné tekuté hnojivo, ktoré zriedite v zálievke, ktorú budete dávať svojmu Pachypodiu každé tri týždne, a dávky znížte na polovicu oproti množstvám uvádzaným v balení hnojív, pretože sú vždy nadmerné.

Je vhodné používať hnojivo, ktoré okrem makroelementov, ako je dusík (N), fosfor (P), draslík (K), obsahuje aj takzvané mikroelementy, teda tie zlúčeniny, ktoré rastlina potrebuje v minimálnom množstve (ale vždy je to potrebné), ako je horčík (Mg), železo (Fe), mangán (Mn), meď (Cu), zinok (Zn), bór (B), molybdén (Mo), všetko dôležité pre správny rast rastlina.

PREREZÁVANIE

The Pachypodium sú to rastliny, ktoré sa nedajú zastrihnúť. Iba listy, ktoré vyschnú, sú eliminované, aby sa zabránilo tomu, že sa stanú nosičom parazitárnych chorôb.

Buďte opatrní, aby ste vždy používali čisté a dezinfikované rezné nástroje (prípadne plameňom), aby sa zabránilo tomu, že sa stanú prostriedkom proti parazitom.

KVETINOVÁ

Kvitnutie Pachypodium je veľmi pôsobivá a kvety veľmi voňavé.

NÁSOBENIE

Rozmnožovanie je možné vykonať semenami, aj keď je veľmi ťažké nájsť čerstvé semená a v každom prípade je to prax, ktorú nie je ľahké uskutočniť v domácom prostredí.

PARAZITY A CHOROBY

Rastlina zrazu stratí listy

Tento zlý príznak môže byť spôsobený dvoma rôznymi situáciami: príliš málo vody alebo príliš studená. Analyzujte, ako a kde pestujete rastlinu, a podľa toho sa prispôsobte. Pozor na príliš chladno, pretože ak je to príčina, je to prvý príznak toho, že sa rastlina zamiluje, takže ju okamžite odneste na teplejšie miesto a prekrížte nohu.

Rastlina vyzerá príliš kompaktne

Ak rastlina naberá kompaktný vzhľad, vzdialenosť medzi listami je veľmi krátka a listy malých rozmerov tak, aby nadobudli vzhľad ružice (podobnej ružici).Echeveriaznamená, že svetlo je príliš nízke.

Hnedé škvrny na listoch

Hnedé škvrny na listoch, najmä na spodnej strane, by mohli znamenať, že sa nachádzate v prítomnosti košenilových, hnedých košenilových alebo mäsitých košenilových.

Pre istotu sa odporúča použiť lupu a pozorovať ich. Porovnajte ich so zobrazenými fotografiami, sú to vlastnosti, nemôžete pokaziť. Tiež, ak sa ich pokúsite odstrániť nechtom, ľahko sa odlepia.

Opravné prostriedky: ak rastlina nie je príliš veľká, môžete ich skúsiť odstrániť vatovým tampónom namočeným v alkohole alebo inak môžete použiť konkrétne pesticídy dostupné od dobrého škôlkara.

KURIOSITA “

Názov rodu Pachypodium pochádza z gréčtiny pachys „Veľké“ a podos "Noha" kvôli veľkému a drepovitému tvaru základne rastliny.

Tŕnisté odrody Pachypodium sú toxické: ak ihly napichnú pokožku, spôsobujú podráždenie a znecitlivenie.

Poznámka
1) Obrázok vo verejnej sfére so súhlasom jeho autorov, Daderote Karelj
2) Snímky zhotovené zo stránky Ráj rostlín rodu Adenium

Video: crassula