Umelá tráva

Umelá trávaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Umelá tráva

Umelá tráva je tkanina, ktorá napodobňuje prírodnú trávu a slúži na „kobercovanie“ terénu vonkajších priestorov, ako sú ihriská, záhrady, terasy alebo pri bazéne. V posledných rokoch čoraz viac požadujú majitelia súkromných vonkajších priestorov umelú trávu, pretože sa považuje za pohodlnú, praktickú a menej náročnú ako prírodná tráva. Naozaj trávnik umelá tráva nevyžaduje údržbu, zavlažovanie ani kultúrne úpravy typické pre zeleninovú trávu. Estetické stvárnenie trávnika zloženého z umelá tráva je identický s prírodným, pokiaľ viete, ako zvoliť vysoko kvalitnú látku, vďaka ktorej nebudete ľutovať estetický výsledok skutočnej trávy. Umelá tráva, rovnako ako vo verejných parkoch a na športoviskách, sa dnes používa v tých súkromných priestoroch, kde nemáte veľa času na starostlivosť o trávnik. Trávnik s „falošnou“ trávou môže v skutočnosti vydržať aj viac ako 10 rokov, čo by bolo pre prírodnú nemožné, ak by sa o ňu často a často nestarala.


Vlastnosti

Umelá tráva je vyrobená z polypropylénových látok všitých do rámu z tekutého PVC, vďaka čomu je trávnik obzvlášť mäkký a dobre odvodnený. Toto je v skutočnosti zloženie väčšiny syntetických trávnikov používaných na športoviskách. Rovnaké zloženie trávnych materiálov sa používa aj na trávniky súkromných záhrad. Stonky falošnej trávy sú vyrobené z polypropylénu, to znamená tie, ktoré stúpajú z rámu, ktorý musí byť položený na zemi. Umelá tráva sa predáva v rolkách s povrchmi, ktorých hĺbka a výška stebiel sa líšia podľa zvoleného druhu trávy. Stonky falošného trávnika sú tvorené tisíckami cievok z polypropylénovej priadze, ktoré sú dokonale zapustené do rámu na základni, ktorá bude tvoriť pôdu trávnika. Výška stoniek jednotlivého umelého trávnika sa pohybuje od menej ako 9 do viac ako 35 milimetrov. Každý jednotlivý druh syntetickej trávy môže mať tiež inú textúru textílie, to znamená, že sú k sebe pripevnené falošné steblá trávy na rôznych vzdialenostiach. Na základe počtu stebiel prítomných v umelej tráve môžu stehy látky s rámom kolísať od viac ako 20 000 do 70 000. Materiály z umelej trávy musia byť úplne hypoalergénne a ekologické. V súčasnosti používané textílie umožňujú dobrú odolnosť voči vonkajším vplyvom, ako sú slnečné žiarenie, mráz a vlhkosť.


Ako to vyzerá

Umelá tráva, ako už bolo spomenuté v predchádzajúcom odseku, je po inštalácii vo všetkých ohľadoch podobná prírodnému trávniku. Všeobecne platí, že tie, ktoré nahrádzajú pravý trávnik a zaberajú veľkú časť vonkajšieho priestoru, ako je napríklad futbalové ihrisko, vyzerajú ako čisté, vyzerajú ako pravý anglický trávnik, to znamená s intenzívnou a jasne zelenou trávou, dobre oholenou, ale nie príliš. Trávnik je klasický trávnik golfových ihrísk, ktorého vytvorenie s prírodnou trávou si vyžaduje odhodlanie, čas a úsilie. Výberom kotúčov z umelej trávy, dobre vyrovnaných a kosených ako dobrý anglický trávnik, môžete získať rovnaký estetický výsledok ako prírodný, ale s menšími energetickými nákladmi na kultiváciu a údržbu. Tento typ „falošného“ trávnika, ktorý si vyberáte menšie rolky, je možné použiť aj na terasy, strešné záhrady a pri bazéne. V prípade menších priestorov je možné použiť aj mobilný umelý trávnik. Jedná sa o skutočné „koberce“ vyrobené z látok, ktoré vždy napodobňujú prírodnú trávu, niekedy však aj hrubšie. Jedná sa o rohože s nízkym vlasom, ekonomické riešenia vhodné pre malé vonkajšie priestory, kde chýba prírodná tráva a kde nie sú kladené nadmerné estetické nároky. Okrem rohoží sú tu aj „koberce“ z umelej trávy s nižším vlasom, avšak v tomto prípade plášť vyzerá ako skutočný koberec, ktorý sa použije iba na vstupy. Nízko vlasové rohože z umelej trávy sa stávajú podobnými prírodnej tráve a esteticky príjemnejšie, keď sú falošné stonky vysoké najmenej 14 milimetrov. Tieto riešenia, ktoré sú mobilné a odnímateľné, nie sú vhodné na opätovné vytvorenie trávnika na veľmi veľkých vonkajších povrchoch, kde je vhodné použiť pevné kotúče z umelej trávy, ktoré spočívajú na zemi a vytvárajú trávnik veľmi podobný prírodnému. Umelá tráva, ktorá sa má inštalovať do záhrady, má rovnaký estetický účinok ako tráva určená na športové použitie a na verejné parky, a preto je navrhnutá tak, aby odolala úrazom, nárazom, pešej premávke, vonkajším vplyvom a všetkým podmienkam, ktoré môžu bežne spôsobiť škody a nedostatky. do skutočnej trávy.


Riešenia

Na trhu existujú rôzne druhy umelej trávy, o ktorých sme sa čiastočne zmienili v predchádzajúcich odsekoch. Na zlepšenie kvality a pevnosti umelého trávnika boli študované riešenia, ktoré veľmi uľahčujú inštaláciu trávy na vonkajší povrch a zvyšujú estetický výkon samotného trávnika. Jedná sa o takzvanú zosilnenú umelú trávu, ktorá sa kladie na prírodné trávnaté trávniky. Toto riešenie sa často používa na futbalových ihriskách, kde sa vytvára hrací trávnik, ktorý je odolný ako syntetická tráva a mäkký ako prírodná. Kombinácia vlastností falošnej trávy so skutočnou uľahčuje šliapanie a fázy hry. Vystužená umelá tráva je vytvorená so spodnou časťou rámu z koreňov polyamidovej tkaniny, ktoré napodobňujú slamu alebo zelenú trávu. Tieto korene sa viažu na korene trávnika a vytvárajú dobre pevný a bezpečný povrch s estetickým výsledkom úplne identickým s prírodným trávnikom. Vystužený trávnik sa tiež nazýva „realistický“ a môže mať hrúbku v rozmedzí od 27 do 40 milimetrov.


Póza

Spôsoby kladenia a inštalácie umelej trávy sa líšia podľa typu zvolenej trávy a priestoru určeného na koberce. Umelá tráva pre športové ihriská sa inštaluje kopaním pôdy, nanášaním priepustného podkladu a inštaláciou roliek podľa podkladovej plochy poskytnutej výrobcom. V trávniku musí byť vytvorený štrk z piesku alebo gumy, ktorý vytvorí výplň, ktorá slúži na zafixovanie konštrukcie a jej prispôsobenie na chôdzu. Táto prevádzka je rozhodne zložitá a musí byť zverená spoločnostiam špecializujúcim sa na inštaláciu umelej trávy pre verejné alebo športové zariadenia. Jednoduchšia inštalácia záhradnej umelej trávy. Falošné rolky trávy určené pre súkromné ​​vonkajšie priestory majú latexové dno, ktoré sa prispôsobí akémukoľvek typu povrchu. Spodný rám (spodný) má otvory na odtok vody. Na inštaláciu týchto valcov je potrebné iba to, aby bol povrch rovný a dobre vyrovnaný. U betónových podláh musia byť kotúče umiestnené na ploche, ktorá sa má vytapetovať, a musia byť pripevnené závažiami (napríklad vázami) alebo obojstrannou lepiacou páskou pre stabilnejšie upevnenie. Na zemi tvorenej inertnými časťami (piesok, štrk, okruhliaky atď.) Je potrebné ju dobre vyrovnať a odstrániť zvyšky a drobné kamene, ktoré bránia lineárnemu ukladaniu syntetického plášťa. Po dôkladnom usporiadaní pôdy pokračujeme v umiestňovaní jednotlivých valcov, až kým nepokryjú celý postihnutý povrch. Ak chcete opraviť umelý trávnik vždy môžete použiť veľmi ťažké kvetináče, ktoré držia rolky a lepšie zdobia falošný trávnik. Alternatívne môžu byť kolíky pripevnené pozdĺž okraja valcov, aby sa pevne pripevnili k zemi.


Údržba

Umelá tráva vyžaduje menšiu údržbu ako prírodná tráva. Toto riešenie vonkajšej dekorácie v skutočnosti nevysychá slnečným teplom, nehnije vlhkosťou a vždy zostáva zelené. Odporúča sa však aspoň pravidelne kefku čistiť umelý trávnik na odstránenie zvyškov listov, odpadu a zvyškov. V prípade výplne umelého trávnika môže byť potrebné doplniť piesok a gumu. U roliek zo syntetickej trávy s latexovým dnom môžu pod rámom rásť prírodné buriny. Ak sa chcete vyhnúť tejto nepríjemnosti, stačí položiť na zem a pred zostavením kotúčov „podlahu“ v TNT (netkaná textília), ktorú je možné zakúpiť v akejkoľvek galantérii alebo v kutilských centrách. Na rolky umelej trávy sa poskytuje záruka desať rokov, ale aby ste ich mali aj po vyššie uvedenej záručnej dobe stále ako nové, je vhodné zveriť mimoriadnu údržbu dodávateľskej spoločnosti alebo inštalatérovi. Údržba pojazdných roliek umelej trávy je veľmi jednoduchá, dá sa zdvihnúť zo zeme a oprášiť ako každý koberec.


Náklady

Umelá tráva sa vyhýba všetkým typickým operáciám udržiavania a pestovania prírodnej trávy, a preto má určité náklady. Cena kotúčov s umelou trávou sa zvyčajne vyjadruje za meter štvorcový a líši sa podľa povrchu, ktorý sa má „kobercovať“, a typu zvolenej trávy. Najdrahšie sú samozrejme profesionálne trávy používané na športoviskách, zatiaľ čo odnímateľné podložky s nízkou trávou sú dosť dostupné. Koberce alebo umelé záhradné trávy s krátkymi vlasmi stoja od päť do 10 eur za meter štvorcový. Na ozdobenie záhrady sa veľa používa syntetická podlaha so vzhľadom chumáčikov trávy. Jedná sa o ekonomické riešenie s dobrým estetickým výkonom a nízkymi nákladmi (nie viac ako 11 eur za meter štvorcový). Na ozdobenie vonkajšieho priestoru sa neodporúčajú rohože alebo koberce s príliš nízkym vlasom, ktoré stoja veľmi málo, ale nemajú vysoký estetický výnos. Umelé trávy pre verejné priestranstvá a športoviská sú nákladnejšie. Tieto produkty sú inštalované s výplňou a kvôli svojej zložitosti si vyžadujú dobu inštalácie najmenej 4 týždne. Náklady na tieto kotúče môžu byť až 80 eur za meter štvorcový.


Dekoratívna umelá tráva

V záhrade, na terase a pri bazéne sa používa umelá tráva bez výplne, čo umožňuje vynikajúci dekoratívny efekt a ľahkú inštaláciu. Pre ideálny estetický výsledok by bolo zaujímavé poznať správnu výšku stebiel trávy, ktoré tvoria syntetický trávnik. V súkromných priestoroch sa spravidla používajú umelé trávy nie väčšie ako 12 milimetrov, zatiaľ čo pre športové účely je potrebný syntetický trávnik vysoký od 40 do 50 milimetrov. Existujú aj umelé trávy s veľkosťou 5 milimetrov, ale ak chcete napodobniť anglický trávnik, je lepšie nevyberať si príliš krátku trávu. Ideálna výška syntetických záhradných stoniek je od sedem do desať milimetrov. Aby sa zabránilo rozdrveniu textílie v miestach, ktoré sú najviac vystavené chodníku, je možné použiť syntetickú trávu so stočenou niťou. Na trhu sú tiež zmiešané umelé trávy zložené z plôch vhodných na odvodnenie a iných mäkkých a mäkkých, pre ešte prirodzenejší efekt. V záhrade môžete tiež použiť umelú trávu s koreňmi, ktoré napodobňujú slamu, pre ešte väčší dekoratívny efekt. Falošné a kučeravé slamené pramene umelej trávy zvyšujú zelené. Na týchto trávnatých povrchoch je však potrebné zasypávať piesok. Náklady na posledné ozdobné riešenie pre súkromné ​​vonkajšie priestory sa pohybujú okolo 21 eur.
Syntetické trávniky

V posledných rokoch v Taliansku rastie hľadanie prístrešia pred stresom každodenného života a hľadáme útočisko v zeleni.

Ale so šialenstvom, ktoré charakterizuje náš vek, s čoraz menej času, ktorý je k dispozícii, je v skutočnosti ťažké, ak nie nemožné, starať sa o svoju záhradu a trávnik. Starostlivosť o záhradu si v skutočnosti vyžaduje neustále zásahy do trávnika, pretože je potrebné ju polievať, strihať, vetrať a neustále ošetrovať a kontrolovať.

V skutočnosti existuje jednoduché a lacné riešenie, ktoré vám ušetrí čas venovať sa záhrade: syntetické trávniky. Tento typ trávnika je ideálny, pretože po inštalácii nebudú potrebné žiadne znalosti záhradníčenia, neustále a maniakálne udržiavanie bude len spomienkou a predovšetkým konečne môžete kráčať po trávniku vy i vaše zvieratá bez toho, aby ste ho museli zničiť. Syntetika je tiež ideálnym riešením na pokrytie náročných oblastí vašej záhrady alebo terasy: ako sú slnečné miesta, zničené pozemky alebo okraje bazénov, ktoré sa v dôsledku nadmerného množstva chlórovanej alebo slanej vody stávajú skutočnými močiarmi, pretože tráva môže nedrží sa.

My v spoločnosti Showtime Italy v kategórii „Syntetické trávniky“ sme mysleli na vaše potreby tým, že vám ponúkame rad vysoko kvalitných syntetických trávnikov vyrábaných v Taliansku.

Náš Syntetické trávniky sú vždy zelené a bujné. Sú k dispozícii v rôznych druhoch (7 mm syntetický trávnik je 20 30 40 50mm syntetický trávnik), ktoré sa líšia dĺžkou a odtieňom trávy, sú ideálne na terasy, chodníky, obchody, záhrady a pri bazéne. Môžete sa s vašimi deťmi hrať na trávniku voľne a bez obáv a bez nebezpečenstva jeho zničenia. Naše trávniky sú vhodné aj pre tých, ktorí majú štvornohých priateľov, pretože sú odolné a bezpečné pre zvieratá, ale predovšetkým nie sú problémom v prípade hnoja, povrchy vlastne odtekajú, neabsorbujú tekutiny a neabsorbujú. to znamená žiadny zápach, stagnáciu a poškodenie trávnika. Syntetické trávniky Showtime Italy sa ľahko čistia tečúcou vodou a mopom. Z dôvodu vyššej hygieny, najmä ak túto oblasť navštevujú aj deti, ktoré často prichádzajú do styku s povrchom, môžete z času na čas použiť riešenie. voda a lysoform.

V kategórii „Syntetické trávniky“ nájdete tiež všetko, čo budete potrebovať v prípade montáže. Napríklad v prípade, že je váš syntetický trávnik určený na tvrdý povrch, ako je betón, budete na upevnenie potrebovať lepidlo. Dvojzložkové polyuretánové lepidlo. Ak je povrch naopak v zemi alebo v štrku, nájdete ten náš v rovnakej kategórii Sada pozinkovaných kolíkov v tvare U.. Na dokončenie montáže vášho syntetického trávnika budete tiež musieť pásy trávnika vybaviť bezproblémovým efektom „bez okrajov“, a preto vám odporúčame Spojovacia páska na trávnik Syntetické predlepené alebo dvojzložkové.


Umelý trávnik

Výhody a syntetický trávnik je ich veľa a dnes už dobre známych, takže čoraz viac ľudí sa každý rok spolieha na tento typ riešenia. Ak žijete v oblasti so zložitými klimatickými podmienkami alebo nemáte čas venovať sa svojej záhrade tak, ako by ste chceli, voľba spoľahnúť sa na umelý trávnik je to takmer nevyhnutnosť.

Medzi rôzne výhody určite môžeme zaradiť mimoriadnu prispôsobivosťsyntetická tráva pre záhradu, bezprostrednosť konečného výsledku vonkajšieho priestoru s prekvitajúcim a bujným vzhľadom, veľmi dobre postarané o estetiku a drastické skrátenie času venovaného údržbeumelá záhradná tráva v porovnaní s prírodnou záhradou.

Rozhodnite sa pre a syntetický trávnik Znamená to tiež obmedziť vplyv na životné prostredie: dnes je potrebné viac ako kedykoľvek predtým myslieť na životné prostredie a možné škody, ktoré by ho mohli ovplyvňovať, preto je potrebné prejsť nasyntetická tráva pre záhradu je to nevyhnutné z ekologického a udržateľného hľadiska.

V širokom sortimente Verdelook Ľumelá záhradná tráva je rozdelený do rôznych línií na základe hrúbky a teda aj vzhľadu, ktorý plášť preberá. Vyrobené z polypropylénu a polyetylénu s latexovým dnom, umelý trávnik vyznačuje sa vynikajúcou životnosťou a je použiteľný v rôznych oblastiach, ako sú ihriská, výstavné stánky, okraj bazéna a samozrejme záhrady domov, spoločností a apartmánov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o rozdieloch medzi rôznymi typmi syntetická tráva pre záhradu, sú vám k dispozícii pracovníci spoločnosti.


Zadarmo záhradnícke citácie

Syntetický trávnik predstavuje platnú alternatívu k tradičnému trávniku pre tých, ktorí chcú mať zelenú plochu, ktorá je vždy v poriadku a vyžaduje minimálnu údržbu. Ako si vybrať ten, ktorý je pre vás to pravé a aké sú náklady? Prečítajte si ďalšie informácie.

Aké sú ceny syntetického trávnika?

Pre získanie prehľadu o cenách syntetického trávnika je potrebné vziať do úvahy náklady na trávu, ale aj materiál a prácu potrebnú na jej inštaláciu. Pre ich presný výpočet je potrebné požiadať odborníkov o cenovú ponuku. Všeobecne sa cena pohybuje od 70 do 130 €. V nasledujúcej tabuľke nájdete podrobnosti nákladov.

Syntetická veľkosť trávnikaVýška trávyCeny za m²
5 x 1 m20 - 25 mm 35 - 50 €
30 - 35 mm45 - 65 €
40 - 55 mm 60 - 80 €
7 x 2 m20 - 25 mm 40 - 90 €
30 - 35 mm80 - 120 €
40 - 55 mm 90 - 130 €

Kontaktujte odborníkov a ušetrite na nákladoch na umelý trávnik

Spoliehanie sa na syntetický trávnik od profesionála vám umožní získať lacnejšie ceny a dlhodobejší výsledok s lepším estetickým výsledkom. Ak chcete nájsť správnu spoločnosť, požiadajte o cenovú ponuku pomocou formulára na našej webovej stránke. Uveďte podrobnosti o svojom projekte a PSČ. Dostanete niekoľko bezplatných a nezáväzných ponúk. Vyberte si ten najvýhodnejší a uložte.

Aké vlastnosti syntetickej trávy ovplyvňujú ceny?

Môžete si vybrať medzi rôznymi modelmi syntetického trávnika, s rôznymi cenami a technickými vlastnosťami, ktoré tiež ovplyvnia jeho estetické vlastnosti a životnosť. Zvážte najmä týchto päť aspektov.

 • typológia: pre vnútorný priestor, najmä terasy a balkóny, spravidla stačí ten „dekoratívny“. Je to kotúč pripravený na inštaláciu, bez výplne. Estetický výsledok je nižší, ale časy sú kratšie
 • hrúbka a hmotnosť: čím vyššie sú, tým viac sa zvyšuje odolnosť a skladovacia kapacita
 • hustota: počet vodičov vložených na meter štvorcový. Ovplyvňuje to použiteľnosť, najmä ľahkosť chôdze
 • pravdepodobnosť: prítomnosť substrátu v plášti a prípadne použitie dvojfarebného efektu
 • materiálov: kvalita použitej priadze a vlákien.

Skontrolujte tiež záruku, existujú riešenia, ktoré majú definované sezónne trvanie, niekoľko rokov, alebo iné, ktoré vydržia až 7-10 rokov.
Údržba trávnika bude závisieť predovšetkým od schopnosti trávy znášať UV lúče, ktoré ovplyvňujú akékoľvek zafarbenie.

Ceny syntetického trávnika: ďalšie faktory, ktoré treba brať do úvahy

Umiestnenie syntetickej trávy nie je ťažké a nevyžaduje invazívny zásah, ale najlepší výsledok sa dosiahne pri zásahu odborníka.
Konečné ceny za položenie syntetického trávnika závisia aj od času a potrebných materiálov a od podkladu, ktorý sa líši podľa povrchu, na ktorý sa plášť nanáša, konkrétne:

Syntetický trávnik: na tvrdej podlahe

Ak ho chcete umiestniť na tvrdú podlahu, koberec zo syntetickej trávy pozostávajúci z:

 • odtokový substrát
 • karimatka vyrobená z prírodných materiálov
 • ďalší horizontálny a vertikálny systém prietoku vody
 • tkanina - netkaná textília, na ktorú sa nanášajú steblá trávy:
 • dva upchatie pieskom a prírodnými materiálmi.

Na upevnenie jednoducho naneste kĺby alebo použite systém váh, napríklad strategicky umiestnené vázy. Špecialisti neodporúčajú trvalé lepidlá, pretože keď budete musieť vymeniť podlahu alebo zasiahnuť konštrukčným spôsobom, budete nútení zničiť trávnik aj samotné dlaždice.

Syntetický trávnik: na prírodnom podklade

Ak je substrátom naopak pôda, je potrebná antikorenová tkanina z netkanej textílie a drenážny substrát z piesku a štrku, ktorý sa rovnomerne vyrovná ručným valčekom alebo doštičkou. Budete tiež musieť prijať opatrenia, aby ste sa zbavili buriny a zabezpečili, aby znova nezarástla. Po vykonaní všetkých týchto krokov môžete trávu položiť pomocou akejkoľvek výplne, čo dodáva plášťu kompaktnosť. Druhá možnosť umožňuje trávniku zostať ukotvený k zemi a získať tak prirodzenejší efekt. Určuje zvýšenie cien syntetického trávnika, ale prispieva k údržbe plášťa aj po mnohých rokoch používania.

Ceny syntetického trávnika a výhody

Počiatočné náklady na syntetický trávnik sú vyššie ako prirodzený trávnik, ale ak je inštalovaný remeselne, vydrží minimálne 10 rokov bez ďalších výdavkov.
Nemusíte ju polievať, prihnojovať a na jar ju znovu zasadiť. Ak záhradníctvo nie je vašou vášňou a chcete priestor, ktorý je dokonalý aj pri minimálnej pozornosti, je to pre vás určite alternatíva.

Iné benefity:

Navyše nebudete mať blato, keď prší, alebo nežiaduci hmyz a v lete bude srsť chladnejšia ako tá prírodná. Počas zimy nebude falošný trávnik poškodený, sneh sa prirodzene topí a ľad sa dá ľahko odstrániť ručne.
Samotní odborníci odporúčajú umelú trávu, najmä pre oblasti, kde je nedostatok vody alebo kde podnebie neumožňuje zdravý prirodzený rast prírodnej trávy.

Je umelý trávnik vhodný pre vaše deti a domáce zvieratá?

Psy a mačky alebo iné domáce zvieratá nebudú môcť trávnik ani najmenej poškodiť, pretože je odolný voči roztrhnutiu. Potreby sa ľahko čistia vodou, v každom prípade však existuje aj špeciálna sanitačná súprava pre rôzne situácie.
Je to riešenie vhodné aj pre najmenších, v skutočnosti testy kvality zaručujú jeho netoxicitu a bezpečnosť pri pádoch.


Cena za m² za inštaláciu syntetickej trávy

Uvidíme a vyhodnotíme všetky faktory, ktoré ovplyvňujú cenu zariadenia, rozlišujúce každý aspekt, aby boli všetky informácie prehľadnejšie, pripravili sme nasledujúcu tabuľku s rôznymi faktormi, ktoré tvoria cenu pokládky syntetickej trávy.
CENA ZA INŠTALÁCIU SYNTETICKEJ TRÁVY
Práca cena
Príprava pôdy 12 € / m²
Cena za m² 4 € / m² - 40 € / m²
Póza 6 € / m² - 30 € / m²

Spočiatku sa to môže zdať drahé, ale jednou z hlavných výhod tohto druhu buriny je jej rýchla návratnosť. V skutočnosti k najväčšej investícii dôjde v čase inštalácie, pretože následná údržba je takmer nulová.

Jeho ročné náklady na údržbu sú takmer nulové. Čistenie a čistenie zubov budete musieť vykonať iba správne a včas. Ak si chcete najať profesionálnu firmu na vykonávanie pravidelná údržba, cena tejto služby je okolo 1 € / m².

Aspekty, ktoré treba brať do úvahy

 • Inštalačná plocha: je to rozhodujúci faktor ceny. V závislosti od typu a stavu povrchu sa cena môže zvyšovať alebo znižovať. Činnosti, ako je príprava pôdy, ju môžu predražiť. Je to opodstatnené, pretože v mnohých prípadoch je na prípravu podkladu potrebné použiť špeciálne nástroje a výrobky. Profesionálna príprava pôdy stojí v priemere okolo 12 EUR / m².
 • Cena za meter: cena umelej trávy sa obvykle meria na základe štvorcových metrov, ktoré sa majú pokryť. Cenové rozpätie sa môže pohybovať od 4 € / m² do 40 € / m² (tráva bez inštalácie). Ak chcete nainštalovať stredne kvalitný trávnik, môžete nájsť kvalitné materiály už od 10 EUR / m².
 • Kvalita: existuje veľa druhov trávy a nie všetky majú rovnakú kvalitu. Toto bude zásadný faktor pri zostavovaní konečnej ceny.
 • Pokladanie: cena za inštaláciu syntetickej trávy sa stanovuje na základe štvorcových metrov a typu pôdy. Môže sa pohybovať od 6 € / m² do 30 € / m².


Uvažujete nad inštaláciou syntetickej trávy?
SPýtajte sa na cenovú ponuku ZDARMA

Druh syntetickej trávy

 • Dekoratívna tráva: Ak ho chcete položiť na záhradu, na bazén alebo na úpravu terasy, je to tráva, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Môžete nájsť rôzne kvality podľa toho, čo chcete alebo potrebujete. Tie drahšie majú zvyčajne lepší odtokový systém, väčšiu odolnosť a podobajú sa viac prírodnej tráve.
 • Športová tráva: tento druh byliny je pripravený na agresívnejšie použitie (podlieha neustálemu tlaku). Spravidla sa nachádza v športových zariadeniach. Vyžaduje vyššiu úroveň údržby. V rámci tohto typu nájdete niektoré odrody v závislosti od športu, ktorý sa bude na danom trávniku vykonávať.
 • V záhradách, podkroviach a terasách: je to tráva s vlastnosťami, ktoré sme už uviedli pre ozdobné trávniky.
 • V detských priestoroch: musí mať vlastnosti ako dlhšia životnosť a väčšia odolnosť proti absorpcii tlaku.
 • Vo verejných priestoroch a komunitách: používajú sa v obchodoch a na verejných priestranstvách všeobecne, aby zabezpečili príjemný a stály výhľad s následnou malou údržbou.

Služby

Rolka z umelej trávy v drenáži podložia zo syntetických vlákien 1x3 m efekt trávnika pre verandy, podkrovia, terasy alebo záhrady

Ozdobte si tú svoju vonkajšie prostredie s trávnikom syntetický trávnik vždyzelený. Voľba syntetického trávnika je platnou alternatívou pre tých, ktorí chcú vytesať roh zelene, aj tam, kde by to nebolo možné. Syntetická tráva, ktorá sa tiež nazýva umelá tráva alebo syntetický trávnik, je mäkká podlaha, ktorá obnovuje prirodzený trávnik. Ľahko sa prispôsobuje a dá sa umiestniť na akýkoľvek povrch. Ľahká údržba vám tiež umožňuje starostlivosť o trávnik s minimálnymi prostriedkami. Jedná sa o ideálne doplnky pre záhrada, kvetinové záhony, ale aj terasa alebo veranda v meste zariadiť a žiť každý deň. Trávnik môže byť užitočný ako podložka na umiestnenie pod domácimi nadzemnými bazénmi, na doplnenie vonkajšej jedálenskej súpravy alebo na ihrisko pre deti alebo na futbal s priateľmi. Jednoduchá inštalácia, odoláva nepriaznivému počasiu a UV žiareniu. Odporúča sa kombinovať handrička proti burine ako substrát, aby sa zabránilo rastu buriny.

Obnovte svoj zelený priestor pod holým nebom pomocou riešení syntetickej zelene pre záhradu alebo akúkoľvek vonkajšiu plochu, súkromnú alebo verejnú.

ZHRNUTIE CHARAKTERISTIKY

 • Typ: syntetický trávnik do záhrady
 • Materiál: zelený polypropylén
 • Syntetická latexová spodná rohož
 • Rozmery modulu: 1 x 3 mt
 • Výška trávnika: 10 mm
 • Nepriláka hmyz a nevyžaduje údržbu
 • Odolné voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu
 • Redukovateľný modul
 • Vhodný na vonkajšie alebo vnútorné použitie
 • Vhodné pre domáce futbalové ihriská
 • DIY inštalácia
 • List proti burine sa odporúča kombinovať ako podkladkód TSPRS

Výber umelej zelene vám umožní žiť a užívať si priestor mimo váš domov, či už je to terasa, záhrada alebo balkón. Ďalej vás to nenúti rešpektovať časy rastu a prerezávania prírodných rastlín a dosiahnuť vynikajúci estetický výsledok bez toho, aby ste museli vykonávať operácie pravidelnej údržby.


Syntetický trávnik 35 mm - 1 × 5 - Syntetická tráva pre záhradu - skutočný efekt

Umelá tráva sa od trávnika odlišuje väčšou hrúbkou (asi 35 mm).

Je vyrobený z polypropylénu s odtokovým latexovým dnom. Nite s rôznymi odtieňmi zelenej pre realistickejší a dekoratívnejší efekt. Ideálne pre domáce použitie, ako aj pre bary, verejné priestory a kluby.

Balenie: priehľadná zmršťovacia fólia.

Dostupné veľkosti 1X5 / 2X5 / 1x2,5

Pravidlá prepravy a platby

SYNTETICKÝ TRÁVA 35MM 1x5 Umelá tráva sa od trávnika odlišuje väčšou hrúbkou (asi 35 mm). Je vyrobený z polypropylénu s odtokovým latexovým dnom. Nite s rôznymi odtieňmi zelenej pre realistickejší a dekoratívnejší efekt. Perfektné pre domáce použitie aj pre bary, verejné priestory a kluby. Balenie: priehľadná zmršťovacia fólia. Nulová údržba. Dostupné veľkosti 1x5 Na objednávku s dodacími lehotami od 5 do 7 dní 1x2,5 / 1x4 / 1x20 / 2x20

Umelá tráva sa od trávnika odlišuje väčšou hrúbkou (asi 35 mm). n

Je vyrobený z polypropylénu s odtokovým latexovým dnom. Nite s rôznymi odtieňmi zelenej pre realistickejší a dekoratívnejší efekt. Perfektné pre domáce použitie aj pre bary, verejné priestory a kluby. n

Balenie: priehľadná zmršťovacia fólia. n


Video: Prečo kontrolovať ihly?