Photinias

Photinias

Otázka: Photinias

Dobrý deň,

Chcel by som medzi svoje rastliny Photinia umiestniť rastliny, ktoré majú viacfarebné kvety,

Čo odporúčaš?

Ďakujem vopred, srdečný pozdrav.

Flavio


Odpoveď: Photinias

Dobrý deň, Flavio, v prvom rade vám ďakujeme, že ste nás kontaktovali a že ste nám napísali do sekcie otázok a odpovedí na našej webovej stránke. Začnime odpoveď na vašu otázku okamžitým objasnením, že v súčasnosti neexistujú žiadne rastliny schopné vytvárať viacfarebné kvitnutie. Jedna rastlina môže kvitnúť jednofarebne, lepšie povedané, vytvára kvety, ktoré sú rovnaké, všetky identické a s rovnakými farbami, a preto je v tomto prípade najvhodnejšie vysadiť rôzne druhy, ktoré majú rozdielne kvety. farby.

Rastlina kombinovaná s vašimi fotíniami, ktorú by sme vám radi odporučili, je orgován. Táto rastlina je v skutočnosti ideálnym zvykom na udržanie hustého zvyku, a preto ju možno perfektne kombinovať s fotiniami. Orgován, ktorý je tiež známy pod vedeckým menom Syringa vulgaris, je vonkajšia rastlina, ktorá dosahuje maximálnu výšku 2 - 3 metre a je vysadená na veľmi slnečnom mieste, kde sa vytvárajú nádherné kvety vo veľkých vrcholových korytnačkách. Existuje niekoľko krížencov tejto rastliny, a preto tu nájdeme orgovánové kvety rôznych farieb, napríklad orgovánové, biele a tmavofialové.

Ďalej je orgován mimoriadne rustikálna rastlina, ktorá je spokojná s niekoľkými zálievkami (zvyčajne stačia iba dažde), a tiež pokiaľ ide o pôdu, nemá veľké potreby (prispôsobuje sa bežnej záhradnej pôde, aj keď uprednostňuje zásaditú a ílovité podklady).Šanghajská botanická záhrada v rôznych ročných obdobiach

Šanghajská botanická záhrada poskytne vašim rastlinám a očarujúcim kvetom sviežu a sladkú spomienku na vašu cestu do Šanghaja. V každom ročnom období väčšina kvetov ukazuje svoju krásu a kúzlo konkurenčným spôsobom.

Jar je najkrajšie obdobie počas celého roka. Často sa konajú veľké kvetinové prehliadky. Pre farbu, vôňu a tvar vás očarí masa kvetov. V ružovej záhrade kvitnú čerešne, broskyne, slivky, Begonia, Bauhinia. V záhrade pivonky ukazujú elegantné a fascinujúce národné čínske kvety svoju jemnosť. 5 000 azaliek rôznych druhov vydáva v záhrade Azalea príjemnú vôňu. Magnólie rôznych farieb sú v Magnóliách pastvou pre vaše oči.

V lete vám Bambusová záhrada poskytne idealizované letovisko. Viac ako 50 000 rastlín sto druhov v ôsmich kvetoch rastie s nekonečným šarmom. Tieto bambusy sú bohatým zdrojom pre štúdium vývoja a klasifikácie bambusov. Tu sa môžete pozrieť na bambusy z väčšiny miest Číny a z celého sveta. Medzitým vám domy z bambusu po stranách cesty ponúkajú chladné miesto na odpočinok. Ďalším dobrým miestom v lete je záhrada Penjing (Miniascape). Krásne kvety lekien s ružovými tvárami a efektným lotosom vás privítajú s osviežujúcou arómou. Na deň detí mnoho rodičov sprevádza svoje deti zábavou v Šanghajskej botanickej záhrade, vedomosti o rastlinách a zaujímavé aktivity obohacujú ich prázdniny.

Jeseň je dobrým obdobím na vychutnávanie si farebných listov. Červené javorové listy ako plamene ukazujú svoju búrlivú vášeň v javorovej záhrade. Trasúce sa topole majú na sebe žlté plášte v záhrade Osmanthus a plody haw, žeruchy, Photinia serrulata a oranžovej farby visiace na konároch v záhrade Magnólie vám priniesli úrodné šťastie. Aj v lete sa budú konať malé výstavy.

Možno si poviete, že v zime prichádza skaza kvetu, ale konzervatórium, ktoré sa považuje za symbolickú architektúru šanghajskej botanickej záhrady, prináša ďalšiu jar pre kvety a rastliny. Skleník sa rozprestiera na ploche 0,5 hektára (asi 1 aker) a má výšku 32 metrov. Automatický systém dokáže riadiť a upravovať prostredie a poskytuje správne životné podmienky pre 3 500 tropických rastlín z rôznych miest po celom svete. Sú tu dve hlavné výstavné plochy. Vo výstavnej oblasti tropických rastlín môžete vidieť miniatúrny dažďový prales. Rastliny dažďového pralesa z Xishuang Banna a čínskej provincie Chaj-nan sú zvolené za účelom vytvorenia úžasných stvolov. Na tomto konzervatóriu zdravo rastie niekoľko vzácnych korenín, ktoré ste možno ešte nevideli. Wangtianshu (Shorea wantianshuea), ktorá je v dospelosti vysoká 70 - 80 metrov (asi 230 - 262 stôp), je najvyšším stromom v juhovýchodnej Ázii. Palmu prezývajú ako „kráľa“ pri výrobe oleja. Taktiež sa tu vysádza bodhi, ktoré vzniklo v Indii, a je považované za národný strom Indie. Vo výstavnej oblasti tropických ovocných stromov je vystavených viac ako 40 druhov ako kakao, ananás, káva.

Ak uvidíte kvety rôznych farieb v rôznych tvaroch, ktoré dýchajú vôňu, budete sa cítiť uvoľnene na tele i na mysli. Určite vám prinesie dobrú náladu. Ak si chcete oddýchnuť, zábavný park vo vnútri vám prinesie príjemnú spomienku so svojimi deťmi.


Ako sa dostať do Šanghajskej botanickej záhrady

Vchod č. 1: Choďte autobusom 56, 178, 342, 714, 720, 824, 831, 956 alebo 958 a vystúpte na stanici Luwulu Baiselu autobusom Shangfeng Special Line a vystúpte na stanici Shanghai Zhiwuyuan (Botanická záhrada). Zimná záhrada, bylinková záhrada a dom tropických rastlín sú blízko tohto vchodu.

Vchod č. 2: Nastúpte na autobus 56, 178, 342, 714, 720, 770, 824, 956, 958 alebo Shangfeng Special Line a vystúpte na stanici Longwulu Longshuinanlu. Ukážková záhrada a chrám Huang Dao Po sú neďaleko.

Vchod č. 3: Nastúpte na autobus 720, 824 alebo 973 a vystúpte na stanici Baiselu Longchuanbeilu. Záhrady javora, osmanthusu, ruží a bambusu sú neďaleko.

Vchod č. 4: Choďte na linku metra 3, vystúpte na stanici Shilong Rd. A potom choďte päť minút pešo na juh. Detské ihrisko je neďaleko.

Ďalšie čítanie
15 najkrajších miest v Šanghaji na jar
Turistické informácie v Šanghaji za apríl - 7 vecí


Ako odradiť vačice od vašej záhrady

Posledná aktualizácia: 17. marca 2021 Referencie schválené

Spoluautorom tohto článku bol Andrew Carberry, MPH. Andrew Carberry pracuje v potravinových systémoch od roku 2008. Na University of Tennessee-Knoxville získal magisterský titul v odbore výživa a verejné zdravie v plánovaní a správe.

V tomto článku je citovaných 23 odkazov, ktoré sa nachádzajú v dolnej časti stránky.

wikiHow označí článok ako schválený čitateľom, akonáhle získa dostatok pozitívnej spätnej väzby. V takom prípade považovalo článok za užitočný 83% čitateľov, ktorí hlasovali, a získal tak náš status schválený čitateľom.

Tento článok bol videný 257 252 krát.

Vačice v austrálskej alebo novozélandskej záhrade môžu byť skutočnou nepríjemnosťou. Ide však o odlišné zviera od vačice, ktoré je jediným vačnatcom na severnej pologuli a na odradenie vyžaduje mierne odlišnú taktiku. [1] X Dôveryhodný zdroj Program integrovanej ochrany proti škodcom na University of California Program na ochranu proti škodcom založený na výskume, ktorý prevádzkuje Cooperative Extension spoločnosti University of California Prejsť na zdroj [2] X Zdroj výskumu Ak si vačica obľúbi svoju ovocnú plodinu alebo obľúbený strom , zviera to môže úplne zdecimovať. Vačice pôvodom z Austrálie (s odrodou brushtail zavedenou na Nový Zéland) sú viac ako ich príbuzní na severnej pologuli zdatní, flexibilní a kreatívni horolezci. Preto budete musieť nájsť kreatívne spôsoby, ako ich odradiť od vstupu do vašej záhrady, konzumácie konkrétnych rastlín alebo ich úplného zablokovania na záhrade.


Photinias - záhrada

Žáner Photinia patrí do čeľade ružovité (Rosaceae) a medzi synonymá a reklasifikácie zahŕňa počet oscilujúci medzi 40 a 60 druhmi, zatiaľ čo podľa posledných overení je najakreditovanejší počet 50 druhov. Sú to krovité a stromovité rastliny pochádzajúce z Ďalekého východu a severo-strednej Ameriky. Používajú sa v záhrade na vytváranie živých plotov aj ako izolované exempláre alebo v skupinách. Najznámejšie a najrozšírenejšie v súčasnosti v Európe sú Photinia X frázy 'Red Robin', kultivar získaný na Novom Zélande, charakteristický mladými červenými listami. Vyznačuje sa miernou rustikálnosťou, nemá žiadne špecifické potreby z hľadiska pôdy a pH, ale netoleruje stagnáciu vody. Druh Photinia X frázy, z ktorého pochádza „Red Robin“, bol získaný z škôlky Fraser v Birminghame v štáte Alabama okolo roku 1940 krížením Photinia glabra s P. serrulata a bola uvedená na trh v roku 1955 pod názvom Photina x fráz „Birmingham“, z miesta pôvodu. Z pestovaných odrôd si pamätáme Photinu x fráz „Ružový mramor“ (alebo „Cassini“), ktorý sa vyznačuje pestrými listami.

Photinia beauverdiana
Konkrétny epiteton (Beauverdian) bol pridelený na počesť švajčiarskeho botanika Gustava Beauverda (1867-1942). Je to malý strom alebo ker (dosahujúci výšku medzi 3 a 10 m) s listnatými listami pôvodom zo západnej Číny, severného Vietnamu a Bhutánu. Biele kvety sa objavujú medzi aprílom a májom, zatiaľ čo drobné plody, červenej farby a vajcovitého alebo subglobózneho tvaru, sa tvoria medzi júlom a augustom a na rastline zostávajú v zime, až po Vianociach, takže bežný názov rastliny, v r. Anglicky, is Christmas Berry (Vianočné bobule). Na jeseň listy naberajú efektnú červeno-oranžovú farbu. Stredne náročná na vodu, dobre sa jej darí v kyslých pôdach, vyžaduje pobyt na plnom slnku alebo v polotieni, aj keď znesie úplný tieň, ale v druhom prípade nie je dostatok kvetu. Za zmienku stojí aj odroda notabilis (P. beauverdiana var. notabilis, synonymum P. beauverdiana var. beauverdiana) charakterizované mladými listami, ktoré sa objavujú na jar, majú mierne ružovú farbu, dosahuje výšku okolo 2 - 3 m.

Photinia davidiana(synonymum Stranvaesia Davidiana )
Konkrétny epiteton (Davidián) bol pridelený na počesť Lazaristického otca Armanda Davida (1826-1900), misionára v Číne, ktorý ho objavil v roku 1869. Je to ker pochádzajúci z Číny, Vietnamu a Malajzie, vyznačujúci sa eliptickými listami, vytrvalý , z ktorých niektoré na jeseň sčervenajú a potom v zime padajú. Kvitne od konca mája do júna a na jeseň vytvára malé červené plody, ktoré na rastline zostávajú v zime. Darí sa mu v kyslých pôdach, ale zdá sa, že toleruje aj mierne zásadité (pod alkalické) pôdy. Dosahuje výšku 7-9 m. Niektorí botanici zvažujú okrem druhov aj odrody. davidian je undulata ale neexistuje v tomto názorová dohoda.

Photinia glabra (synonymum Crataegus glabra)
Vždyzelený ker pochádzajúci z centrálneho a južného Japonska a východnej Číny, ktorý dosahuje maximálnu výšku 6 m. Nové výhonky a listy sú spočiatku červené, biele kvitnutie sa koná okolo mája, hermafroditické kvety zhromaždené v malých kvetenstvách vonia mierne pripomínajúcou vôňu hlohu. Opeľovanie je entomofilné. Drobné plody sa objavujú medzi septembrom a októbrom a sú jedlé. Nemá nijaké zvláštne potreby z hľadiska pôdy a môže rásť aj vo veľmi zásaditých pôdach. Vyžaduje si pobyt na slnku alebo v polotieni, ale môže rásť aj v tieni, avšak obmedziť kvitnutie. Kultivár „Rubens“ dosahuje výšku asi 4 m, vyznačuje sa veľkými tmavozelenými listami a novými červenými púčikmi.

Photinia niitakayamensis
Malý ker pochádzajúci z ostrova Taiwan bol klasifikovaný prvýkrát v roku 1911. Na výšku dosahuje 2,5 - 3 m asi za 10 rokov. Polotrvalé listy na jeseň naberajú farbu medzi oranžovou a jasne červenou farbou, biele kvety kvitnú okolo mája a nasledujú malé červeno-oranžové plody.

Photinia nussia
Pôvodom v Hymalaii a juhovýchodnej Ázii dosahuje výšku medzi 4 a 6 m. Vždyzelený ker, má biele kvety, ktoré kvitnú okolo mesiaca júl, po ktorom nasleduje tvorba drobných oranžových plodov. Rastie na plnom slnku alebo v polotieni.

Photinia villosa
Malý listnatý strom alebo ker, pôvodom z Japonska, Kórey a Číny. Výhonky majú na jar bronzovú farbu a potom na jeseň naberajú zelenú farbu listov, pred opadaním naberajú žlté, oranžové a červené tóny. Biele kvety kvitnú od apríla do mája, potom nasledujú malé plody, ktoré sa tvoria na jeseň a na rastline pretrvávajú v zime a získajú červenú farbu. Vyžaduje si kyslú alebo kyslú pôdu, rastie na slnku alebo v polotieni a dosahuje výšku asi 5 m.

Photinia parvifolia
Opadavý ker pochádzajúci z východnej Číny a východnej Ázie. Dosahuje maximálnu výšku 3 m, pokiaľ ide o pôdu, vyžaduje kyslé alebo neutrálne pH a čerstvé pôdy, nemá rád vápenaté pôdy a čo sa týka expozície, preferuje polotieň a toleruje tieň. Kvitnúce sa vyskytujú v apríli až máji a rodia od augusta do septembra, plody sú jedlé.

Photinia serratifolia
Je to malý strom alebo ker, ktorý dosahuje výšku 4 - 6 m, ale v niektorých prípadoch môže dosiahnuť aj 12 m. Pochádza z Japonska, Číny, Indonézie, Filipín a Taiwanu. Zeleň je vytrvalá a mladé výhonky majú spočiatku ružovo-bronzovú farbu a potom zozelenajú. Kvety sú biele, nemajú príjemnú vôňu a kvitnú okolo apríla. Potom sa tvoria drobné plody, ktoré najskôr získajú zelenú, potom červenú a nakoniec tmavo fialovú farbu a na rastline zostanú počas zimy. Listy sa považujú za toxické pre zvieratá a ľudí. Rastie na slnku alebo v polotieni.


Video: Facts about fittonia plant. indoor garden