Hubenie škodcov Viburnum: Dozviete sa viac o škodcoch ovplyvňujúcich Viburnum

Hubenie škodcov Viburnum: Dozviete sa viac o škodcoch ovplyvňujúcich Viburnum

Autor: Liz Baessler

Kaliny sú rozmanitá skupina kvitnúcich kríkov, ktoré sú v záhrade veľmi populárne. Bohužiaľ ich často loví široká škála škodcov. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o hmyze, ktorý ovplyvňuje viburnum, a o tom, ako postupovať pri kontrole hmyzích škodcov.

Spoločný škodca na Kaline

Tu uvádzame niektoré z najbežnejších škodcov a spôsoby kontroly škodcov.

Vošky - Aj keď vošky nespôsobujú väčšie škody, môžu spôsobiť ich zvlnenie v novom raste. Zbaviť ich možno stabilným prúdom vody z hadice, insekticídnym mydlom alebo záhradníckym olejom.

Thrips - Thrips môže spôsobiť fialové škvrny na listoch, zvlnené a spadnuté listy a spadnuté, neotvorené kvetné puky. Snažte sa zabrániť strapkám tým, že burinu pod kríkom udržujete na minime. V prípade potreby postriekajte insekticídnym mydlom, ale buďte opatrní, pretože existuje veľa prospešného hmyzu, ktorý sa živí strapkami. Do záhrady môžete tiež zaviesť užitočný hmyz, ako sú čipky, lienky a dravé roztoče.

Southern Red Spider Roztoče - Keď sú tieto roztoče pavúkovité červené, listy šednú / hnednú a padajú. Roztoče je možné odklepnúť silným sprejom z hadice alebo ošetriť insekticídnym mydlom.

Škála - Pancierovaná mierka spôsobuje pokles listov, zmenu farby listov a spomalený rast. Ľahké napadnutie plošticami sa dá ručne zoškrabať a väčšie napadnúť insekticídom.

Medzi ďalší hmyz ovplyvňujúci kaliny patrí:

Weevils - Weevils žuvať na okrajoch listov. Aj keď zvyčajne nie sú nebezpečné, škody nie sú pekné. Postriekajte listy a zem pod kríkom insekticídnym sprejom, aby ste dospelých zabili. Opakujte každé 2-3 týždne, aby ste zabili každú generáciu.

Ázijské záhradné chrobáky - Kvety, listy a nový rast sa skeletujú, keď sú okolo ázijskí záhradní chrobáky. Medzi bežné druhy patrí japonský chrobák. Dospelé osoby odstráňte ručne a do pôdy dajte háďatká.

Drevené vetvičky - Vrtáky drieňa vykopú otvory v stonkách a zanechajú po sebe piliny. Na začiatku leta rozdrvte vajcia. Prilepte drôt do každej jamky, ktorú nájdete, aby ste vyvrtali vyvrtávačku vo vnútri.

Listové chrobáky Viburnum - Odrody kaliny odolné voči rastlinám, aby sa zabránilo listovým chrobákom. Počas zimy odstráňte konáre napadnuté vajíčkami. Zaviesť čipky ako užitočný hmyz.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Ako predchádzať, identifikovať a zbaviť sa 8 bežných škodcov izbových rastlín

Bez ohľadu na ročné obdobie je vyplnenie vášho vnútorného priestoru izbovými rastlinami skvelým spôsobom, ako vniesť prírodu dovnútra a dostať svoju záhradnú terapiu do tepla a pohodlia vášho domova. Mať rastliny v dome je osviežujúce a útulné, až kým ... fuj! Napadnutie škodcami je na domácich rastlinách bežné, ale odborník David Squire je tu s niekoľkými tipmi zo svojej knihy Príručka pre izbové rastliny: Základné pestovateľské techniky a adresár 300 každodenných izbových rastlín ako prevencia, identifikácia a zbavenie sa domácich škodcov skôr, ako spôsobia príliš veľké škody.


Highbush brusnica

Rastliny brusníc sú rozdelené do dvoch typov - krušpán vysoký (Viburnum spp.) A krušpán vysoký (Vaccinium spp.). Aj keď kríky vysokej kríčky nie sú „pravými“ brusnicovými rastlinami, rodia červené plody, ktoré sú vzhľadom a chuťou podobné „skutočným“ brusniciam nízkym. Highbush brusnica je v rodine rastlín, ktorá zahŕňa zimolezy, a lowbush brusnica je v rodine rastlín, ktorá zahŕňa čučoriedky. Oba typy sú pôvodné severoamerické rastliny, ale ich diskrétne rozdiely lákajú rôznych škodcov. Správna identifikácia typu rastliny je prvým krokom k identifikácii škodcov špecifických pre hostiteľa.


Niektoré spreje zabíjajú vajíčka hmyzu, ale mŕtve vajcia zostávajú na listoch, pokiaľ ich neodstránite niektorou z ďalších metód. Neemový olej a ďalšie druhy záhradníckeho oleja sú účinné proti väčšine vajíčok škodcov a môžete si kúpiť postreky pripravené na použitie. Počas nosenia gumených rukavíc, dlhých rukávov a pleťovej masky nastriekajte neemový olejový roztok priamo na povrch listu, aby sa vajíčka obalili. Možno bude potrebné každý deň naniesť olejový sprej, aby sa usmrtili novoznášané vajcia. Vždy si prečítajte pokyny na obale, pretože sa líšia medzi výrobcami. Uvedomte si, že chemické ošetrenie ničí užitočný aj škodlivý hmyz.

Pretože vajcia mealybug majú tendenciu byť na stonkách, ako aj na listoch, metóda odstraňovania rúk sa líši od metódy iných vajíčok hmyzu. Na mealybugy môžete použiť buď neemový olej, alebo silný prúd vody, ale pri malom napadnutí najlepšie funguje alkoholový tampón a vatové tampóny. Koniec vatového tampónu namočte do trenia alkoholu, aby ste nasýtili vatový hrot, a potom tampónom nasýteným alkoholom potrite vajcia z vatovitej červotočy, aby ste ich obidve zotreli z kríka a zabili všetky, ktoré by mohli zostať pozadu. Kúru opakujte asi každé dva dni, až kým neuvidíte žiadne nové vajcia červotoča.


Pozri si video: Viburnum x pragense