Informácie o Pigeon Peas

Informácie o Pigeon PeasWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo sú hrach holubí: Informácie pre pestovanie semien hrachu holubieho

Autor: Susan Patterson, majster záhradník

Či už si rastlinu pestujete na zjedenie alebo z iných dôvodov, pestovanie semien holubieho hrachu ponúka jedinečnú chuť a zaujímavosť pre krajinu. Starostlivosť je veľmi malá a je ľahké ich pestovať. Viac informácií sa dozviete tu.


Základné tipy na vynikajúci hrášok

  1. Nevarte! Len to nerob. Viem, že vám to hovorí balíček. Ale nie. Dôveruj mi.
  2. Do hrášku pridáme trochu cukru. Je to v poriadku, nebude to chutiť čudne a prinesie to prírodnú sladkú chuť.
  3. Nepridávajte soľ, kým nie ste pripravení na podávanie. Ich príliš rýchle solenie ich môže dehydratovať a (samozrejme) nebudú také sladké. Osolte ich až po uvarení a podľa chuti ich môžete osoliť.

Ako sadiť hrach holub

Súvisiace články

Hrach holub obyčajný (Cajanus cajon) je trváca rastlina, ktorá v zrelosti dosahuje až 10 stôp. Rastlina má jedlé fazule, ktoré sú populárne v Západnej Indii. Hrach holub obyčajný rastie dobre vo väčšine podnebí a vyžaduje len veľmi malú údržbu vo vlhkej pôde bohatej na živiny. Priemerná dĺžka života holubieho hrachu je päť rokov a rastie najlepšie v zónach odolnosti rastlín 9 až 15. Oddelenie poľnohospodárstva USA. Výsadba by sa mala uskutočniť koncom jari, po poslednom mraze alebo začiatkom leta.

Vykopajte jamu hlbokú 6 až 8 palcov. Pôda môže byť akejkoľvek odrody, od piesočnatej až po hlinitú, pokiaľ je hodnota pH medzi 5,0 a 7,0. Najlepšie výsledky dosiahnete vykopaním jamy v oblasti, ktorá má prístup k úplnému alebo čiastočnému slnečnému žiareniu.

Do jamy zasaďte jedno semienko hrachu holuba. Semeno zasypte zeminou. Nepoužívajte na pôdu príliš veľké množstvo pôdy, použite len toľko, aby ste osivo zakryli.

Zasaďte zvyšok svojich semien hrachu holuba do jednotlivých plytkých otvorov a nechajte medzi nimi najmenej 6 palcov. Ak vysádzate viac ako jeden riadok, umiestnite každý riadok do vzdialenosti najmenej 35 centimetrov.

Na každú výsadbu pridajte viacúčelové hnojivo. Hnojivo musí obsahovať vyvážené množstvo dusíka, fosforu a draslíka.

Prvú výsadbu polievajte každú výsadbu pomaly a hlboko.

Polievajte raz týždenne po prvom dni, aby bola pôda vlhká. Výsadby hnojte raz mesačne. V priemere trvá dva až tri týždne, kým vaše semená vyklíčia.

Faizah Imani, pedagóg, minister a publikovaný autor, pracoval s klientmi ako Harrison House Author, Thomas Weeks III, Candle Of Prayer Company a „Truth & Church Magazine“. Jej dokumentácia zahŕňa JaZaMM WebDesigns, asistentku riaditeľa kapely pre stredné školy, okresného manažéra pre Clarion Ledger a koordinátora udalostí pre Vicksburg Convention Center.


Mnoho spôsobov stravovania hrachu holubieho

Najčastejšie sa používa menej pokožky a odrody štiepaného hrachu. Ak má zelenohnedú farbu so šupkou a žltú farbu bez šupky, musí sa namočiť asi na desať minút vo vode a potom ho pripraviť. Varenie zvyčajne trvá o niečo dlhšie ako ostatné sušienky. Aj keď ho môžete pekne pražiť, ale v Indii je tlakový hrniec čarovnou píšťalkou, ktorá varí dal za desať minút.

Pridajte ju k zelenine ako sušený hrášok. Deti milujú tiež odrodu mletej múky. Pre vyváženú stravu spĺňajúcu všetky výživné požiadavky tela možno vytvoriť dokonalú kombináciu s obilninami. Pridajte ju do šalátov a zväčšite chrumkavosť so šalátovými listami.

Jedno z najbežnejších jedál juhoindickej kuchyne, ústami zavlažovaný Sambhar, je tiež vyrobený z Arhar. Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte vyskúšať, je Gujrati dal, aby ste sa stali fanúšikmi tohto jedla!


Holub hrášok v dizajnoch permakultúry

Tu je niekoľko spôsobov, ako som použil holubí hrášok:

  • Živý plot alebo vetrolam. Vysaďte ich do riadku, asi od jednej do dvoch stôp od seba. Pravidelným strihaním živého plotu získate veľa mulča pre rastliny v okolí. V čase zberu úrody máte na jednom mieste veľa holubieho hrášku, ktorý sa ľahko zberá. (Spravidla si nerobím starosti so zberom všetkých ostatných kríkov na mojom pozemku.)
  • Vysaďte ich okolo mladých ovocných stromov. Stále ich orezávam, aby nikdy neboli vyššie ako strom. Takto poskytujú prístrešie stromu, ale netienia ho. Orezávky, ktoré vhodím pod strom ako mulč, a samozrejme dusík z koreňových uzlíkov strom napája.

S pribúdajúcimi rokmi strom nie je potrebné orezávať. Holubí hrášok bude naďalej rásť, samostatne sa vysievať, umierať a kŕmiť strom sám. Držím sa mimo toho, pokiaľ nie som hladný a došiel mi inde holubí hrášok. Počas obdobia vlhka používam ako kryciu plodinu holubník. Naše prívalové monzúnové dažde vylúhujú všetko z pôdy, takže čím viac živín je v rastlinnej hmote viazaných, tým lepšie. Za to semeno jednoducho hodím všade, kde je nevyužitý priestor (napríklad zeleninové záhony v suchom období).

Po skončení dažďov sa hrášok holub rozseká a použije ako kompost alebo kompost. Korene zostávajú v zemi a uvoľňujú dusík na použitie pre obdobie sucha. Živá mriežka. Niektoré z holubieho hrášku orezávam iba dozadu a potom pod ne zasadím rajčiakový krík (nezabudnite ho zasadiť na slnečnú stranu).

Neznášam trelingové paradajky. Je to práca. Najmä odstránenie mŕtvej paradajky z mriežky je nepríjemná a zbytočná práca. Nechám paradajky vliezť do holubieho hrášku a keď sú paradajky hotové, obe prerežem späť na zem a spolu hodím na kompost. (Alebo v kuracom kotci. Alebo pod neďalekým ovocným stromom). Oveľa lahšie!

Nájdite viac rastlín permakultúry, ktoré uľahčujú život.


Pozri si video: Pigeon Pea as Companion Plants using Permaculture techniques - taste great too