Crow's Claw Cactus

Crow's Claw CactusWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Succulentopedia

Ferocactus latispinus (kaktus s diablovým jazykom)

Ferocactus latispinus (Devil's Tongue Barrel Cactus) je atraktívny kaktus s guľovitou, svetlozelenou stonkou, ktorá má zvyčajne 21 akútnych rebier. Rastie…


Ako zasadiť do záhrady mrazuvzdorné kaktusy

V záhrade nie je ťažké pestovať studené odolné kaktusy, ak pamätáte na ich základné požiadavky. Tipy, ako pestovať za studena odolné kaktusy:

  1. V prvom rade si kaktusy vyžadujú vynikajúci odtok.
  2. Po druhé, majú radi zásadité, minerálne pôdy. To znamená, že potrebujú chudé pôdy, ktoré neboli doplnené množstvom rašeliníka alebo kompostu.
  3. A po tretie, mali by byť situované tak, aby dostávali plné slnko, najmä v zimných mesiacoch.

Odvodnenie je rozhodujúce pre zdravie koreňového systému rastliny kaktusu. Výsadba kaktusov do pôd zadržiavajúcich vodu, ako sú ťažké íly a bohaté hliny, bude mať za následok hnilobu koreňov. Mali by ste sa tiež vyhnúť miestam, ktoré hromadia vodu. Vynikajúci odtok vody je obzvlášť dôležitý počas zimy, najmä v oblastiach, kde sú často dažde alebo snehy. Odporúčam vysádzať do vyvýšených alebo vyvrátených (nahromadených) záhonov, najmä tam, kde pôvodné pôdy zadržiavajú vodu a zostávajú mokré.

Ak chcete pre tieto vyvýšené záhony a bermy vytvoriť štíhlu a rýchlo odvádzajúcu pôdu, zmiešajte pôvodnú pôdu s jedným objemovo hrubým pieskom. Pridajte do tejto zmesi minerály, po ktorých kaktusy túžia, pridaním Planters II (prírodné stopové minerálne hnojivo) a fosfátu v odporúčaných dávkach. Zapracovanie väčších hornín do oblasti výsadby tiež dodáva príjemný krajinný prvok. Dobre umiestnené skaly tiež vytvárajú vrecká pôdy, ktoré duplikujú miesta, kde sa nachádzajú kaktusy rastúce vo voľnej prírode.

Rozhodujúce je tiež správne umiestnenie výsadbovej oblasti. Výsadbu záhonov umiestnite na úplné slnko k južne a západne orientovaným stenám alebo do horúcich a suchých oblastí obklopených cementovými chodníkmi a príjazdovými cestami. Pri hľadaní miesta na výsadbu sa uistite, že sa záhradná posteľ pod plným letným slnkom neocitne v tieni, pretože slnko klesá na zimnej oblohe.


Tipy na pestovanie kaktusov z mačacích pazúrov

Ako už bolo spomenuté, starostlivosť o kaktusy mačacích pazúrov je celkom jednoduchá. Všetko, čo rastlina skutočne potrebuje, je dostatok slnečného svitu a štrková pôda chudobná na živiny. Dobrým médiom je aj piesočnatá pôda, ktorá je dobre priepustná.

Minimálna teplota je 25 ° F (-4 ° C), ale nižšia a malá rastlina bude zabitá. Ak je nádoba pestovaná, použite pomerne hlboký kvetináč, aby sa do nej zmestil rozsiahly koreňový systém. Vo voľnej prírode vyrastie kaktus pazúrika v skalných trhlinách, kde je málo výživy a oblasť je suchá.


Ferocactus latispinus

Ferocactus latispinus je druh sudového kaktusu pôvodom z Mexika. Pôvodne sa popisovalo ako Cactus latispinus v roku 1824 anglickým prírodovedcom Adrianom Hardym Haworthom získalo svoje súčasné meno v roku 1922 vybudovaním rodu Ferocactus americkí botanici Britton a Rose. [1] Názov druhu je odvodený z latinčiny latus „široký“ a spinus „chrbticu“. Ferocactus recurvus je bývalý názov pre tento druh. [1]


Pozri si video: FateStay Night OST - Emiya Kenji Kawai ver.